Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ με τα λεγόμενα του Νίκου εκτός από χαμένες κλήσεις που δεν έχω. Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 5 μερες.

Το κινητό με τη χρήση που κάνω μου βγάζει μέρα και περισσεύουν κοντά στο 20%.

Άφησα το Note 8 που έπρεπε να το φορτίζω στο μέσο της μέρας.

Για τα δεδομένα τα δικά μου, είναι αναβάθμιση που αξίζει.

 

Χαμένες κλήσεις έχω γιατί δεν έχει σήμα κανένα κινητό εκεί που ήμουν. Γιαυτό και μίλησα για τη διαφορά απόδοσης με καλό σήμα όπου η αυτονομία είναι τρομερά καλύτερη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ βλέπω πάντως midrange σειρά Samsung M51 πανεμορφο χωρίς bezels 8.6mm πάχος αντι για 8.1mm του ultra αλλά μαντέψτε, με 7000mah μπαταριαρα. Σε συνδυασμό με τον snap 730 θα ξεχνάς να το φόρτισης. Πραγματικά αν δεν ήθελα το s pen και το fold πια το επόμενο κινητό μου θα ήταν κάτι τέτοιο. Δεν παίζει να μην μπορούσε να βάλει μεγαλύτερη μπαταρία για εμένα, στην τελική τι 8.1 τι 8.6mm σιγά τα ωά...Δώσε λίγο πάχος παραπάνω 1-2mm αν δεν θέλεις να πας στα 8.6 και βάλε μια 5500mah μπαταρία να έχουμε σοβαρή αυτονομία. Αντί να επικεντρωθουν σε αυτό που μετράει πραγματικά, κοιτάνε να κλέψουν 1-2mm σε πάχος, χέστηκε η φοράδα στο αλώνι...

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα είπες όλα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς αστειεύομαι με το Γιάννη αλλα το χιούμορ το δέχεστε μόνο εκεί που βολεύει.καλη συνέχεια και σε όσους δεν αρέσει ας αλλάξουν θεμα,αρκετά με τη γκρίνια.

Αυτό είναι το κινητό,τέλος. Όταν θα δέχεται παραγγελίες για προτιμήσεις η Samsung να κάνετε.. εκτός αν έχετε υποψίες ότι τα στελέχη της διαβάζουν το myphone...ούτε καν τα στελέχη Ελλάδος δεν ασχολούνται..

 

Δόξα τον Θεό, όλοι μου λένε πως έχω αστείρευτο χιούμορ.

Αν για σένα "αυτή είναι η συσκευή και τέλος" τότε δεν καταλαβαίνω την συμμετοχή σου σε αυτή την κουβέντα. Για εμάς που μας πείραξαν αυτές οι εκπτώσεις της Samsung μάλλον θα συνεχίσουμε να γκρινιαζουμε. Είναι κι αυτό μια από τις χρησιμότητας των σχετικών φόρουμ όπως αυτό του myphone κι ας μη τα διαβάζει η Samsung.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δόξα τον Θεό, όλοι μου λένε πως έχω αστείρευτο χιούμορ.

Αν για σένα "αυτή είναι η συσκευή και τέλος" τότε δεν καταλαβαίνω την συμμετοχή σου σε αυτή την κουβέντα. Για εμάς που μας πείραξαν αυτές οι εκπτώσεις της Samsung μάλλον θα συνεχίσουμε να γκρινιαζουμε. Είναι κι αυτό μια από τις χρησιμότητας των σχετικών φόρουμ όπως αυτό του myphone κι ας μη τα διαβάζει η Samsung.....

 

Άλλο κριτική και άλλο όλη μέρα να κράζεις για τα ίδια. Μιλάτε πιο πολύ όσοι δεν το έχετε παρά όσοι το έχουν...το κρίνατε πριν την 2η φορτιση λες και δεν ξέρετε ότι θέλει μέρες να δείξει..

Ε ναι έτσι απαντάω σε τέτοια κριτική. Όταν όλη μέρα διαβάζω ευχολόγια....αυτό είναι το κινητό δεν αλλάζει τι να σου κάνω, όσο και να το φωνάζετε για μπαταρία κτλ .

 

 

Όσο για το Μ51,έχει πιο μικρή οθόνη, πιο μικρό αισθητήρα κάμερας, πιο παλιό gorilla και άλλες ελλείψεις. Και το πάχος ναι ενοχλεί μετα τα 8, όσοι είχαν s20 ultra ας μας πουν ποσο καλύτερη είναι η αίσθηση του νότε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο τούβλο πίσω για κάμερα, έπρεπε να δώσει πάχος και να βάλει μπαταρία.

Κατ'εμέ και 5000 αν είχε, πάλι λίγη θα ήταν. Το πιο επαγγελματικό τηλέφωνό σου, δεν γίνεται να μην έχει τεράστια αυτονομία.

 

Δεν ξέρω. Σαν πολλά φάουλ μαζεύτηκαν.

 

Και κάτι τελευταίο. Βλέπω πολύ κόσμο να κάνει δοκιμή. Μήπως να σταματήσουμε κάπως τις δοκιμές; είναι σαν να τους δίνουμε επιβράβευση. Δεν πρέπει καν να αγοράζουμε συσκευές που θεωρούμε ότι έχουν χτυπητά μειονεκτήματα.

Πχ δεν δέχομαι κάποιος να πάρει το N20u, έχοντας το S20u για να δοκιμάσει πόσο χειρότερη θα είναι η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο τούβλο πίσω για κάμερα, έπρεπε να δώσει πάχος και να βάλει μπαταρία.

Κατ'εμέ και 5000 αν είχε, πάλι λίγη θα ήταν. Το πιο επαγγελματικό τηλέφωνό σου, δεν γίνεται να μην έχει τεράστια αυτονομία.

 

Δεν ξέρω. Σαν πολλά φάουλ μαζεύτηκαν.

 

Και κάτι τελευταίο. Βλέπω πολύ κόσμο να κάνει δοκιμή. Μήπως να σταματήσουμε κάπως τις δοκιμές; είναι σαν να τους δίνουμε επιβράβευση. Δεν πρέπει καν να αγοράζουμε συσκευές που θεωρούμε ότι έχουν χτυπητά μειονεκτήματα.

Πχ δεν δέχομαι κάποιος να πάρει το N20u, έχοντας το S20u για να δοκιμάσει πόσο χειρότερη θα είναι η μπαταρία.

 

Σωστός. Ούτε η 5000 θα έφτανε. Αλλά θα ήμασταν ακόμα με 3300 αν δεν την "υποχρέωνε" η huawei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλο κριτική και άλλο όλη μέρα να κράζεις για τα ίδια. Μιλάτε πιο πολύ όσοι δεν το έχετε παρά όσοι το έχουν...το κρίνατε πριν την 2η φορτιση λες και δεν ξέρετε ότι θέλει μέρες να δείξει..

Ε ναι έτσι απαντάω σε τέτοια κριτική. Όταν όλη μέρα διαβάζω ευχολόγια....αυτό είναι το κινητό δεν αλλάζει τι να σου κάνω, όσο και να το φωνάζετε για μπαταρία κτλ .

 

 

Όσο για το Μ51,έχει πιο μικρή οθόνη, πιο μικρό αισθητήρα κάμερας, πιο παλιό gorilla και άλλες ελλείψεις. Και το πάχος ναι ενοχλεί μετα τα 8, όσοι είχαν s20 ultra ας μας πουν ποσο καλύτερη είναι η αίσθηση του νότε.

 

Όταν στο note 21 σου δώσει 5000+ μπαταρία μη πέσεις από τα σύννεφα πως χώρεσε......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι βρε Νίκο το ζωντανό παράδειγμα? Ότι κάποιοι έχουν το Note 8??? Ε σαφώς το έχουν. Τι να το έκαναν? Να το πετούσαν? Κι εγώ το δικό μου το έδωσα σε φίλο μου και το έχει. Άρα κακώς η Samsung ανέβηκε σε μπαταρία. Μια χαρά ήταν η 3300...... :lol: :lol:

 

Στα του fold, δεν είπα ότι θα το πάρουν επαγγελματίες για πειραματισμό (αν και σίγουρα πολλοί θα το κάνουν παράλληλα με την συσκευή τους) αλλά μια μεγάλη μερίδα χρηστών Note (ακόμη κι εδώ το ανέφεραν αρκετοί). Γι αυτό μη μπερδεύεσαι με αυτά που γράφω.

 

Στα της μπαταρίας δεν ζήτησα μεγαλύτερη (μακάρι βέβαια). Δεν ήθελα όμως υποβάθμιση από το s20 Ultra. Πότε έγινε αυτό στο παρελθόν??? Αν θες να τρως τις δικαιολογίες της Samsung (όπως ότι στο Note8 δεν χωρούσε μεγαλύτερη) είναι δικαίωμά σου. Εγώ λέω να ζητάω περισσότερα εφόσον κι αυτοί μου ζητάνε περισσότερα €€€

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Γιάννη, εννοείται πως σε σχέση με το Note 8 θα δεις μεγάλη διαφορά σχεδόν σε όλους τους τομείς. Αν δεν σε καίει το πενάκι τότε πάρε s20 Ultra.

 

Γνώμη μου.

Λοιπον, αυτος ο ψυχαναγκασμος με τη μπαταρια ειναι κολλητικος. Ρε παιδια, το συνηθεστερο ειναι οτι 10 ωρες την ημερα ειμαι στο γραφειο μου. Γινεται να ειναι προβλημα η αυτονομια? Αμα δουλευα στο πεζοδρομιο να το συζητουσα. Οι περισσοτεροι επαγγελματιες δουλευουμε σε γραφεια, αλλα ακομα και στις μετακινησεις υπαρχουν πλεον απειρες λυσεις, φορτιση στο αμαξι, ακομα και ασυρματα στα καινουρια, powerbank κλπ. Μεγαλοποιουμε ενα θεμα χωρις λογο. Ο Σωτηρης δουλευει σε σχολειο, ο Νικος εχει λογιστικο γραφειο. Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να εχεις εναν ασυρματο φορτιστη και να αφηνεις πανω το κινητο οταν ειναι στο γραφειο? Δηλαδη συνεχεια. Και αν καποια φορα εισαι εκτος γραφειου, δηλαδη απο τις 16 ωρες που εισαι ξυπνιος, ποσες ωρες περνας πανω απο το κινητο και δε σε φτανουν 3-4 (απο τις 16) ωρες οθονης? Θελω να πω σηλαδη οτι δινετε παρα πολυ μεγαλη σημασια στην αυτονομια, οταν πρακτικα δεν υπαρχει θεμα. Ετσι "την παλεψα" με το note 8 3 χρονια τωρα χωρις ποτε να μεινω απο μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μη ξεχνάς ότι φοράει τον νέο Snap (πολύ καλύτερη αυτονομία) και θα μπορείς να το δουλέψεις και από την εξωτερική οθόνη αν θέλεις οπότε κρατα μικρό καλάθι. Εγώ πιστεύω ότι θα έχει πολύ καλή διαχείριση σε μιξ χρήση.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Δεν θα υπαρχουν variations με exynos? Μου κανει εντυπωση παντως, γιατι σε τετοιο σασι θα μπορουσαν να βαλουν 4500Χ2 μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άλλο κριτική και άλλο όλη μέρα να κράζεις για τα ίδια. Μιλάτε πιο πολύ όσοι δεν το έχετε παρά όσοι το έχουν...το κρίνατε πριν την 2η φορτιση λες και δεν ξέρετε ότι θέλει μέρες να δείξει..

 

Ε ναι έτσι απαντάω σε τέτοια κριτική. Όταν όλη μέρα διαβάζω ευχολόγια....αυτό είναι το κινητό δεν αλλάζει τι να σου κάνω, όσο και να το φωνάζετε για μπαταρία κτλ .

 

 

 

 

 

Όσο για το Μ51,έχει πιο μικρή οθόνη, πιο μικρό αισθητήρα κάμερας, πιο παλιό gorilla και άλλες ελλείψεις. Και το πάχος ναι ενοχλεί μετα τα 8, όσοι είχαν s20 ultra ας μας πουν ποσο καλύτερη είναι η αίσθηση του νότε.

Η πιο μικρή οθόνη δεν υπερ του επιχειρηματος σου, γιατί αυτό την κάνει συνολικά πιο μαζεμένη σε διαστάσεις συσκευή, εάν είχε πλάτος και μήκος του ultra θα είχε 8000mah μπαταρία ίσως. :-) Δηλαδή προτιμάς 1-2mm πιο λεπτή συσκευή παρά μια σοβαρή αυτονομία; Που και το πάχος ψιλοακυρωνεται με την όντως τούβλο κάμερα πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτος ο ψυχαναγκασμος με τη μπαταρια ειναι κολλητικος. Ρε παιδια, το συνηθεστερο ειναι οτι 10 ωρες την ημερα ειμαι στο γραφειο μου. Γινεται να ειναι προβλημα η αυτονομια? Αμα δουλευα στο πεζοδρομιο να το συζητουσα. Οι περισσοτεροι επαγγελματιες δουλευουμε σε γραφεια, αλλα ακομα και στις μετακινησεις υπαρχουν πλεον απειρες λυσεις, φορτιση στο αμαξι, ακομα και ασυρματα στα καινουρια, powerbank κλπ. Μεγαλοποιουμε ενα θεμα χωρις λογο. Ο Σωτηρης δουλευει σε σχολειο, ο Νικος εχει λογιστικο γραφειο. Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να εχεις εναν ασυρματο φορτιστη και να αφηνεις πανω το κινητο οταν ειναι στο γραφειο? Δηλαδη συνεχεια. Και αν καποια φορα εισαι εκτος γραφειου, δηλαδη απο τις 16 ωρες που εισαι ξυπνιος, ποσες ωρες περνας πανω απο το κινητο και δε σε φτανουν 3-4 (απο τις 16) ωρες οθονης? Θελω να πω σηλαδη οτι δινετε παρα πολυ μεγαλη σημασια στην αυτονομια, οταν πρακτικα δεν υπαρχει θεμα. Ετσι "την παλεψα" με το note 8 3 χρονια τωρα χωρις ποτε να μεινω απο μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα υπαρχουν variations με exynos? Μου κανει εντυπωση παντως, γιατι σε τετοιο σασι θα μπορουσαν να βαλουν 4500Χ2 μπαταρια.

 

 

Άμα δουλεύεις σε γραφείο, τότε δεν σου χρειάζεται το Note, δηλαδή μια συσκευή που μπορείς να κρατήσεις γρήγορα σημειώσεις, διότι έχει δίπλα σου ένα μπλοκ σημειώσεων, ένα τετράδιο, έναν Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτος ο ψυχαναγκασμος με τη μπαταρια ειναι κολλητικος. Ρε παιδια, το συνηθεστερο ειναι οτι 10 ωρες την ημερα ειμαι στο γραφειο μου. Γινεται να ειναι προβλημα η αυτονομια? Αμα δουλευα στο πεζοδρομιο να το συζητουσα. Οι περισσοτεροι επαγγελματιες δουλευουμε σε γραφεια, αλλα ακομα και στις μετακινησεις υπαρχουν πλεον απειρες λυσεις, φορτιση στο αμαξι, ακομα και ασυρματα στα καινουρια, powerbank κλπ. Μεγαλοποιουμε ενα θεμα χωρις λογο. Ο Σωτηρης δουλευει σε σχολειο, ο Νικος εχει λογιστικο γραφειο. Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να εχεις εναν ασυρματο φορτιστη και να αφηνεις πανω το κινητο οταν ειναι στο γραφειο? Δηλαδη συνεχεια. Και αν καποια φορα εισαι εκτος γραφειου, δηλαδη απο τις 16 ωρες που εισαι ξυπνιος, ποσες ωρες περνας πανω απο το κινητο και δε σε φτανουν 3-4 (απο τις 16) ωρες οθονης? Θελω να πω σηλαδη οτι δινετε παρα πολυ μεγαλη σημασια στην αυτονομια, οταν πρακτικα δεν υπαρχει θεμα. Ετσι "την παλεψα" με το note 8 3 χρονια τωρα χωρις ποτε να μεινω απο μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα υπαρχουν variations με exynos? Μου κανει εντυπωση παντως, γιατι σε τετοιο σασι θα μπορουσαν να βαλουν 4500Χ2 μπαταρια.

Ναι η μπαταρία τι ρόλο να παίξει...ξέρεις πόσες φορές χρειάστηκα το gps καλοκαίρι, η συσκευή να είναι στο 40% η μπαταρία να πέφτει νεράκι, να αναγκάζομαι να το βάζω να φορτίζει ταυτόχρονα και η συσκευή να παίρνει φωτιά στο μπαμπριζ του αυτοκινήτου με τον συνδυασμό ήλιου, φόρτισης; Πίστεψε με δεν θέλεις να το περνάει αυτό ειδικά η μπαταρία. Εσύ στην δουλειά μόνο είσαι, διακοπές π.χ. δεν πας και να είσαι στην γύρα όλη μέρα; Η δεν σε πειράζει να είσαι με powerbank κάθε λίγο και να εχεις το νου σου να φορτιζεις και αυτο;

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία τι ρόλο να παίξει...ξέρεις πόσες φορές χρειάστηκα το gps καλοκαίρι, η συσκευή να είναι στο 40% η μπαταρία να πέφτει νεράκι, να αναγκάζομαι να το βάζω να φορτίζει ταυτόχρονα και η συσκευή να παίρνει φωτιά στο μπαμπριζ του αυτοκινήτου με τον συνδυασμό ήλιου, φόρτισης; Πίστεψε με δεν θέλεις να το περνάει αυτό ειδικά η μπαταρία. Εσύ στην δουλειά μόνο είσαι, διακοπές π.χ. δεν πας και να είσαι στην γύρα όλη μέρα; Η δεν σε πειράζει να είσαι με powerbank κάθε λίγο και να εχεις το νου σου να φορτιζεις και αυτο;

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για τις περιπτωσεις αυτες δεν σου αρκουν 4-5 ωρες sot σε 24 ωρες αυτονομια??

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα δουλεύεις σε γραφείο, τότε δεν σου χρειάζεται το Note, δηλαδή μια συσκευή που μπορείς να κρατήσεις γρήγορα σημειώσεις, διότι έχει δίπλα σου ένα μπλοκ σημειώσεων, ένα τετράδιο, έναν Η/Υ.
Το ξερω, για την αλητεια το πηρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτος ο ψυχαναγκασμος με τη μπαταρια ειναι κολλητικος. Ρε παιδια, το συνηθεστερο ειναι οτι 10 ωρες την ημερα ειμαι στο γραφειο μου. Γινεται να ειναι προβλημα η αυτονομια? Αμα δουλευα στο πεζοδρομιο να το συζητουσα. Οι περισσοτεροι επαγγελματιες δουλευουμε σε γραφεια, αλλα ακομα και στις μετακινησεις υπαρχουν πλεον απειρες λυσεις, φορτιση στο αμαξι, ακομα και ασυρματα στα καινουρια, powerbank κλπ. Μεγαλοποιουμε ενα θεμα χωρις λογο. Ο Σωτηρης δουλευει σε σχολειο, ο Νικος εχει λογιστικο γραφειο. Δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να εχεις εναν ασυρματο φορτιστη και να αφηνεις πανω το κινητο οταν ειναι στο γραφειο? Δηλαδη συνεχεια. Και αν καποια φορα εισαι εκτος γραφειου, δηλαδη απο τις 16 ωρες που εισαι ξυπνιος, ποσες ωρες περνας πανω απο το κινητο και δε σε φτανουν 3-4 (απο τις 16) ωρες οθονης? Θελω να πω σηλαδη οτι δινετε παρα πολυ μεγαλη σημασια στην αυτονομια, οταν πρακτικα δεν υπαρχει θεμα. Ετσι "την παλεψα" με το note 8 3 χρονια τωρα χωρις ποτε να μεινω απο μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα υπαρχουν variations με exynos? Μου κανει εντυπωση παντως, γιατι σε τετοιο σασι θα μπορουσαν να βαλουν 4500Χ2 μπαταρια.

 

Γιάννη δεν είναι ψυχαναγκασμος. Ούτε δίνει μια συσκευή ανάπηρη με την λογική πως μπορούμε ανάμεσα στην μέρα να την φορτίζουμε. Έχω και power bank μόνιμα κοντά μου. Άρα δώσε ρε Samsung 2000 μπαταρία. Δεν χρειάζεται παραπάνω. Ας έχουν φτάσει οι συσκευές σου τα 1400€.... Βλακειες της Apple που έδωσε τόση αυτονομία στο 11 pro plus..... Επίσης χαζομάρα που βάζουν ανεμηστηρακια στα pc. Αφού είμαι γραφείο μπορώ να βάλω το κλιματιστικό στο τέρμα ή να κολλήσω έναν ανεμιστήρα στο pc..... :lol: :lol:

Οι συσκευές τέτοιου επιπέδου και τέτοιου κόστους πρέπει να είναι απροβληματιστες. Πόσο πιο απλό ρε παιδιά?? Πως δέχεστε κάτι λιγότερο από αυτό???

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τις περιπτωσεις αυτες δεν σου αρκουν 4-5 ωρες sot σε 24 ωρες αυτονομια??

 

Όχι. Το έχω πάθει κι εγώ σε εκδρομές, διακοπές, θάλασσα κλπ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα παραπάνω, πείτε για ποιον επαγγελματία μιλάτε γιατί όσα παραδείγματα βλέπω μόνο επαγγελματίες δε τα θέλουν.. τόσο ο Γιάννης όσο και ο Σωτήρης και εγώ έχουμε επιχειρήσεις, εγώ έχω και ξενοδοχείο που μιλουσα φέτος άπειρες ώρες..εκεί δεν είχα το σήμα αλλα τη μέρα την έβγαλε οριακα ,στο λογιστικό μου πάλι την έβγαζε υπέρ άνετα. Τωρα για όσους κάνετε action ζωή με rafting κτλ ίσως εκεί χρειάζεται μπαταρία που θα λιώνεις κάμερα κτλ και όλη μέρα έξω.

Όπως και να έχει τη μέρα τη βγάζει παίδες για το μέσο χρήστη. Για τον gamer δε φτάνει αλλά ο gamer ας πάρει άλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα παραπάνω, πείτε για ποιον επαγγελματία μιλάτε γιατί όσα παραδείγματα βλέπω μόνο επαγγελματίες δε τα θέλουν.. τόσο ο Γιάννης όσο και ο Σωτήρης και εγώ έχουμε επιχειρήσεις, εγώ έχω και ξενοδοχείο που μιλουσα φέτος άπειρες ώρες..εκεί δεν είχα το σήμα αλλα τη μέρα την έβγαλε οριακα ,στο λογιστικό μου πάλι την έβγαζε υπέρ άνετα. Τωρα για όσους κάνετε action ζωή με rafting κτλ ίσως εκεί χρειάζεται μπαταρία που θα λιώνεις κάμερα κτλ και όλη μέρα έξω.

Όπως και να έχει τη μέρα τη βγάζει παίδες για το μέσο χρήστη. Για τον gamer δε φτάνει αλλά ο gamer ας πάρει άλλο.

 

Πάλι μπερδεύεσαι Νίκο. Ο επαγγελματίας έχει και προσωπική ζωή. Στο γραφείο είμαι οκ και με 2000 μπαταρία. Έχω φορτιστή. Όμως έχω και προσωπική ζωή. Έχω οικογένεια που βγάζω φωτογραφίες, βίντεο κλπ. Την πηγαίνω εκδρομές, βόλτες κ.α.. Τι να κάνω? Να αγοράσω δεύτερη συσκευή όπως εσύ??? Ή μήπως δεν μου φτάνει το άγχος του γραφείο και θέλω να έχω κι άλλες σκοτούρες όπως το να μη ξεχάσω να φορτίσω το κινητό μου???

Εγώ λοιπον ως επαγγελματίες θέλω να αγοράσω ένα κινητό (έστω και πανάκριβο όπως τα Note) που να με εξυπηρετούν και όχι να τα εξυπηρετω. Πόσο πιο απλό και δίκαιο για τα χρήματα που μου ζητάνε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πιο μικρή οθόνη δεν υπερ του επιχειρηματος σου, γιατί αυτό την κάνει συνολικά πιο μαζεμένη σε διαστάσεις συσκευή, εάν είχε πλάτος και μήκος του ultra θα είχε 8000mah μπαταρία ίσως. :-) Δηλαδή προτιμάς 1-2mm πιο λεπτή συσκευή παρά μια σοβαρή αυτονομία; Που και το πάχος ψιλοακυρωνεται με την όντως τούβλο κάμερα πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σχεδόν ίδια είναι σε πλάτος και μήκος. Αντίθετα σε screen to body βλέπεις ότι είναι χειρότερο, προφανώς κατάφεραν να στριμώξετε εξαρτήματα εκεί.

ουτε ειναι στεγανο που και αυτο καποιο ρολο θα παιζει

Επίσης ίσως δεν έχει σύστημα ψύξης κτλ καθώς προορίζεται για άλλη χρήση.

 

Παίδες δε λέω ότι του χρόνου δε θα έχει μεγαλύτερη αλλα αυτό το ζούμε τόσα χρόνια, αν τα δώσουν όλα σε 1 χρονιά τι θα δώσουν μετά. Μην κάνετε τους νέους ξαφνικά... φόρουμ είμαστε και κάνετε σα να μπήκατε πρώτη φορά.

 

Τέλος πάντων αν έχετε τις γνώσεις στείλετε ένα βιογραφικό να τους δείξετε πως γίνεται....μέχρι τότε ας δούμε κανα στατιστικό από κάναν χρήστη και αφήστε τη θεωρία μόνο

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μπερδεύεσαι Νίκο. Ο επαγγελματίας έχει και προσωπική ζωή. Στο γραφείο είμαι οκ και με 2000 μπαταρία. Έχω φορτιστή. Όμως έχω και προσωπική ζωή. Έχω οικογένεια που βγάζω φωτογραφίες, βίντεο κλπ. Την πηγαίνω εκδρομές, βόλτες κ.α.. Τι να κάνω? Να αγοράσω δεύτερη συσκευή όπως εσύ??? Ή μήπως δεν μου φτάνει το άγχος του γραφείο και θέλω να έχω κι άλλες σκοτούρες όπως το να μη ξεχάσω να φορτίσω το κινητό μου???

Εγώ λοιπον ως επαγγελματίες θέλω να αγοράσω ένα κινητό (έστω και πανάκριβο όπως τα Note) που να με εξυπηρετούν και όχι να τα εξυπηρετω. Πόσο πιο απλό και δίκαιο για τα χρήματα που μου ζητάνε?

 

Έχω 3 παιδιά και το λιώνω, μια χαρά με βγάζει. Πάρε το και θα δεις. Τη δεύτερη την έχω καβα και για δουλειά γραφείου. Η χρήση της πρώτης είναι υπέρ αρκετή,σας είπα στατιστικά εξάλλου

Από εκεί και πέρα είπαμε, είναι μάπα για σένα σε αυτονομία? Οκ δεκτό, το να το λες όλη μέρα εδώ δε βγάζει κάπου, δεν αλλάζει, αυτό λέω. Ας δούμε δείγματα από μέλη και εμπειρίες που είναι πιο χρήσιμο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα παραπάνω, πείτε για ποιον επαγγελματία μιλάτε γιατί όσα παραδείγματα βλέπω μόνο επαγγελματίες δε τα θέλουν.. τόσο ο Γιάννης όσο και ο Σωτήρης και εγώ έχουμε επιχειρήσεις, εγώ έχω και ξενοδοχείο που μιλουσα φέτος άπειρες ώρες..εκεί δεν είχα το σήμα αλλα τη μέρα την έβγαλε οριακα ,στο λογιστικό μου πάλι την έβγαζε υπέρ άνετα. Τωρα για όσους κάνετε action ζωή με rafting κτλ ίσως εκεί χρειάζεται μπαταρία που θα λιώνεις κάμερα κτλ και όλη μέρα έξω.

 

Όπως και να έχει τη μέρα τη βγάζει παίδες για το μέσο χρήστη. Για τον gamer δε φτάνει αλλά ο gamer ας πάρει άλλο.

Και απλές δραστήριες διακοπές να πας χρειάζεσαι καλή αυτονομία για να είσαι άνετος, δεν χρειάζεται να κάνεις rafting για να είσαι έξω όλη την ημέρα στην γύρα και να γυρνάς ξενοδοχείο για έναν ύπνο.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τις περιπτωσεις αυτες δεν σου αρκουν 4-5 ωρες sot σε 24 ωρες αυτονομια??

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξερω, για την αλητεια το πηρα.

Εννοείται πως δεν φτάνει γιατί η μπαταρία εξαφανίζεται με χρήση κάμερας gps, ούτε 4-5 sot θα έχεις ή θα είναι υπολογίζοντας και την οθόνη που ήταν ανοιχτή κατά την πλοήγηση στην καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ίδια είναι σε πλάτος και μήκος. Αντίθετα σε screen to body βλέπεις ότι είναι χειρότερο, προφανώς κατάφεραν να στριμώξετε εξαρτήματα εκεί.

Επίσης ίσως δεν έχει σύστημα ψύξης κτλ καθώς προορίζεται για άλλη χρήση.

 

Παίδες δε λέω ότι του χρόνου δε θα έχει μεγαλύτερη αλλα αυτό το ζούμε τόσα χρόνια, αν τα δώσουν όλα σε 1 χρονιά τι θα δώσουν μετά. Μην κάνετε τους νέους ξαφνικά... φόρουμ είμαστε και κάνετε σα να μπήκατε πρώτη φορά.

 

Τέλος πάντων αν έχετε τις γνώσεις στείλετε ένα βιογραφικό να τους δείξετε πως γίνεται....μέχρι τότε ας δούμε κανα στατιστικό από κάναν χρήστη και αφήστε τη θεωρία μόνο

 

Ή δεν καταλαβαίνεις ή δεν θες να το καταλάβεις.

Δεν είναι ότι δεν έδωσαν μεγαλύτερη μπαταρία. Είναι πως δωσαν μικρότερη από την προϋπάρχουσα του s20 Ultra πράγμα πρωτόγνωρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από εκεί και πέρα είπαμε, είναι μάπα για σένα σε αυτονομία? Οκ δεκτό, το να το λες όλη μέρα εδώ δε βγάζει κάπου, δεν αλλάζει, αυτό λέω.

 

Γιατί, το να λες εσύ όλη μέρα πως είναι καλή η αυτονομία βγάζει κάπου? Το πολύ πολύ να πάρεις κανέναν υποψήφιο αγοραστή στον λαιμό σου βρε Νίκο.

Αλλά όπως είπα, τεχνολογικό φόρουμ ειναι και λογικό να λέμε τις απόψεις μας όσο κι αυτό δεν αλλάζει τίποτα. Άλλος κλείστε το νήμα. Αυτή είναι η συσκευή και τέλος......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν καταλαβαίνεις ή δεν θες να το καταλάβεις.

Δεν είναι ότι δεν έδωσαν μεγαλύτερη μπαταρία. Είναι πως δωσαν μικρότερη από την προϋπάρχουσα του s20 Ultra πράγμα πρωτόγνωρο.

 

Με δουλεύεις τώρα έτσι? Ξεχνάς το πενάκι και ότι πλέον δεν μεγάλωσε οθόνη? Πάντα είχαμε και πιο μεγάλη οθόνη άρα και συσκευή... Ή θα ήθελες να το πάει 7.2 πχ με 5000 μπαταρία? Μια από τα ίδια θα είχαμε. Αλλα έλεος, πάρτε ταμπλέτ. Παρε το tab 7 αφού θες τέρας κτλ

Ρε παίδες δε βαρεθήκατε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχει το όνομα να λέει εξυπνάδες. Και μένα Γιάννη με λένε. :rolleyes:

 

Εγω λεω εξυπναδες? :p Με τη λογικη σου, αφου ειμαι σε γραφειο δεν χρειαζομαι καθολου κινητο. Εχω σταθερο. Απλα για να μην μπω σε ατερμονες συζητησεις, απαντησα με τον τροπο που απαντησα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η κουβέντα δεν βγάζει πουθενά και τα ποπ κορν παχαίνουν....

Αφήστε αυτούς που το πήραν να κόψουν (ή να μην κόψουν) το κεφάλι τους.....

 

sent from S10 Lite

 

Απλα καλό θα ήταν όσοι δεν το έχουν να μην επιμένουν. Καθε ένας έχει διαφορετικές ανάγκες. Το να μιλάνε άλλοι για τις ανάγκες μας είναι το λάθος. Μου λέτε για επαγγελματίες που διαπιστώσαμε ότι τελικά θέλουν τη μπαταρία για χρήση εκτός δουλειάς...οποτε οκ ας κρατήσουμε ότι υπάρχουμε και εμείς που μας καλύπτει και άλλοι που δεν τους καλυψε στις 3-4 μέρες δοκιμής....

Από εκεί και πέρα εύχομαι να βρει ο κάθε ένας αυτό που του δίνει χαρά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Post #489

Ειδε κανεις το βιντεο?αναφερει πως δεν υπαρχουν τραγικες διαφορες στην μπαταρια αναμεσα στους 2 επεξεργαστες.θα μου πει καποιος ειναι αναλογα με τη χρηση που του κανει,οτι ειναι μονο μια αποψη,οκ,δεν αντιλεγω αλλα φανταζομουν πως θα ηταν ξεκαθαρες πι διαφορες στην μπαταρια υπερ του sd,πραγμα που δεν το ειδε.μονο στην αναμονη,οπως ηταν αναμενομενο.εμενα μου εβγαλε παλι σημερα 5 ωρες sot.με το n10+ Δεν ειχα δει ποτε τετοιο νουμερο με την χρηση που του κανω.αν με ειχε αφησει το n10+ ποτε απο μπαταρια?ποτε!Αν πιστευω ή αν ηθελα μεγαλυτερη μπαταρια εστω την 5000 που ειχε το s20 ultra?σιγουρα ναι,δεν θα με χαλαγε καθολου.

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τις λίγες φορες εδω στο φόρουμ που γινεται μια Ωραια κουβεντα και οι 2 πλευρές λενε σωστα πραγματα.

Εμενα με φτάνει η αυτονομια του βασιλιά, αυτο ομως δε σημαίνει οτι δε θα κράξω τη χωρητικότητα της μπαταρίας που θα μπορούσε να ειναι μεγαλύτερη και να μην αγχωνόμαστε οταν εχουμε την οθονη στα 120hz. Στα 60 η αυτονομια ειναι πολυ καλη παντως.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή απλά δεν είναι για απαιτητική και έντονη χρήση....ας συμφωνήσουμε σε αυτό. Απλά με μια μπαταρία ίση του s20 ultra θα είχαμε ελάχιστα σχόλια από τα τόσα πού ειπώθηκαν.

 

sent from S10 Lite

 

Συμφωνώ αλλά μιλάτε θεωρητικά για μπαταρία χωρίς να σκέφτεστε ότι 1ον έχει καλύτερο σύστημα ψύξης και 2ον λιγότερο ενεργοβόρο οθόνη. Αρα είμαστε κοντά σε αυτονομία. Τώρα η απαιτητική χρήση είναι σχετική. Με 5 ώρες οθόνη και 6 που με έφτασε δεν είναι άσχημα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με δουλεύεις τώρα έτσι? Ξεχνάς το πενάκι και ότι πλέον δεν μεγάλωσε οθόνη? Πάντα είχαμε και πιο μεγάλη οθόνη άρα και συσκευή... Ή θα ήθελες να το πάει 7.2 πχ με 5000 μπαταρία? Μια από τα ίδια θα είχαμε. Αλλα έλεος, πάρτε ταμπλέτ. Παρε το tab 7 αφού θες τέρας κτλ

Ρε παίδες δε βαρεθήκατε?

 

Ας μεγαλώσει. Ποιο το πρόβλημα. Πάντα δεν μεγάλωνε? Γιατί πρέπει ξαφνικά να μη μεγαλώσει άλλο η συσκευή? Ή μήπως πχ +1 χιλιοστό θα ενοχλούσε κάποιον να έχει αξιοπρεπή μπαταρία? Τι να τις κάνω τις μαζεμένες διαστάσεις σε μια σβηστή συσκευή..... Εσύ πάρε το απλό που θες μικρή συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...