Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια, εμπειροι ειμαστε φανταζομαι εδω μεσα, αρα ξερουμε τον λογο που η σαμμυ εβαλε μονο 4500mah μπαταρια σε Note 20 Ultra.

Και ο λογος ακουει στο ονομα: marketing.

Θα το κανει και η Apple λογικα φετος στο 12αρι.

«Χαλανε» κατι για να το φτιαξουν του χρονου και να το βαφτισουν βελτιωση.

Προσωπικα με καλυπτει οριακα η αυτονομια του Ultra, δεν παυει ομως να ειναι μια κακη επιλογη διοτι η συσκευη θεωρειται business. Εκτος κι αν εκει στη σαμμυ θεωρουν οτι πρεπει να εισαι με ενα power bank στο χερι.

Μου θυμιζει αντιστοιχα μια κουβεντα που ειχα κανει με ενα φιλο που τοτε ειχε το Μ5 με τα 507 αλογα (V10 5L μοτερ) και μου ελεγε οτι εχει μικρο ρεζερβουαρ και αν το παταγε εθνικη οδο σε ταξιδι του εβγαζε με 1 ντεποζιτο 200 χιλιομετρα. Ναι οκ τα ειχε τα γκαζια, αλλα δε βαζεις μικρο ντεποζιτο σε τετοιο μοτερ!

 

Σωστός....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το αρεσε περισσοτερο (οπως και σε μενα) το τετραγωνισμενο σχημα του Note.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν του αρεσε το σχημα/σχεδιο του S20 Ultra. Το τετραγωνισμενο Note 20 Ultra ειναι πιο ομορφο για πολλους (οπως και για μενα).

 

Για κάποιον που χρησιμοποιεί θήκη (θεωρώ το 90%) αυτό χάνεται.

Κάποιος που δεν θέλει πενάκι δεν αφήνει το s20 Ultra.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα κολπακι να δουλευει η οθονη στα 96Hz γινεται στο NOTE 20 ? Καπου στο XDA το ειχα δει...

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s20/themes/galaxy-s20-hidden-96hz-display-mode-t4075255

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχεις λάθος προσέγγιση. Για να καταλάβεις, στο παράδειγμα του golf που ανέφερες, εφόσον οι απαιτήσεις ανέβηκαν θα έπρεπε να ανέβει και το ρεζερβουάρ. Όχι να το βγάλουν και μικρότερο......

Μη πεις πάλι το άστοχο αν χωρούσε.

1. Ας έκοβαν τον λαιμό τους να την χωρέσουν όπως κόβω εγώ τον λαιμό μου να βρω 1400€ που ζητάνε.

2. Ας έβγαινε μεγαλύτερο. Δηλαδή οι 6,9" είναι υποφερτες ενώ αν έβγαινε πχ 7,1" θα ήταν απαγορευτικό (ή μήπως δεν θα φτάσουμε εκεί σύντομα)? Άλλωστε τα note έχουν ιστορία στα μεγάλα για την εποχή τους μεγέθη.

Τέλος, αν εσένα σου φτάνει η μπαταρία δεν σημαίνει πως είναι οκ για το μεγαλύτερο μέρος επαγγελματιών που απευθύνεται η συσκευή. Εκτός κι αν η αναπηρία είναι ηθελημένη (προφανως και είναι, δεν τους ξέφυγε κάτι) ώστε να σπρώξει κόσμο στο επερχόμενο Galaxy Z Fold 2 που παρουσιάζεται σε λιγότερο από 1 μήνα.......

 

Κι ομως το ιδιο ρεζερβουαρ εχει, και μιλαμε για αμαξι που χωρο για 10 λιτρα πχ θα εβρισκαν.. Ομως αν πηγαινεις τερμα θα εχεις μικροτερη αυτονομια απο ενα απλο golf.

 

Οσο για τους επαγγελματιες που εχετε λυσαξει, επαγγελματιας ειμαι και εγω και πολλους που ξερω και δεν τους νοιαζει τα 120hz...πχ Μιλατε για τους επαγγελματιες λες και ειναι τιποτα τρελλοι που δεν ξερουν τι θελουν.

Οσο για υο fold 2, ιδια μπαταρια θα εχει και παρακατω αυτο που λες ειναι οχι απλα αστειο, αλλα και αντιθετο με αυτο που λες εδω, ξερεις κανεναν επαγγελματια να παιρνει συσκευη για πειραμα??? οχι φιλε μου θελει να κανει τη δουλεια του. αρα με ιδια μπαταρια και πιο μεγαλη οθονη σιγουρα θα ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα, αρα μη λες οτι το κανει για να σπρωξει κοσμο στο fold.. δεν ισχυουν αυτα.

 

 

Από τα λεγόμενα σου σε βλέπω για μήλο....εκεί θα βρεις αυτό που ψάχνεις

 

sent from S10 Lite

 

 

αν δωσει το 512 σε λογικη τιμη ισως...

 

Ξέρεις είμαστε στην εποχή της πληροφορίας δεν ζει ο καθένας στον μικρόκοσμο του. Όταν οι ίδιοι οι χρήστες και οι μεγαλύτεροι YouTubers αυτά αναφέρουν δεν νομίζω ΟΛΟΙ να είναι εσκεμμένα εναντίον!

 

sent from S10 Lite

 

 

Φιλε μου μια βολτα στα σοσιαλ σημερα και θα καταλαβεις οτι ειμαστε στην εποχη της παραπληροφορησης...μια γριπη εχουμε και οι θεωριες ανοησιας ειναι οι μονες που επικρατουν.

Ομοιως εδω, μιλατε για τους μεγαλους youtubers οι οποιοι κατα καιρους εχει αποδειχθει ποσο πληρωμενοι ή λαθος ηταν...

Κανουν ηλιθια τεστ του στυλ να τα εχουν ανοιχτα μεχρι να μεινουν απο μπαταρια και θεωρειτε κριτηριο αυτα τα τεστ και οχι τη συνολικη χρηση. ΟΧι φιλε μου, δεν εμπιστευομαι κανεναν πληρωμενο ή τελος παντων επαγγελματια που εχει συμφεροντα να πει πραγματα..

 

 

Κώστα κι εγώ την σχολιάζω αν και δεν την έχω πάρει. Και ξέρεις γιατί δεν την πήρα? Γιατί η Samsung μας την έδωσε ανάπηρη. Έχοντας το s20 Ultra με ίδιο επεξεργαστή με το Note 20 ultra αλλά με σαφώς μεγαλύτερη μπαταρία τοτε δεν χρειάζεται να είσαι μάγος. Ρίξε και μια ματιά στο insomnia να δεις πόσα note 20 ultra παίζουν στις αγγελίες. Από την ικανοποίηση μάλλον......

Αλλά είμαι σίγουρος πως όλα έγιναν για να σπρώξουν μια μεγάλη μερίδα στο Z Fold 2. Γιατί αν το Note 20 ultra ήταν πλήρης τότε το ποσοστό που θα το εγκατέλειπε για το Z Fold 2 θα ήταν σαφώς πολύ μικρότερο.

 

που την ειδες την ιδια οθονη φιλε μου? εσεις που θελετε τα 120ΗΖ, αυτη η οθονη δουλευει διαφορετικα και τρωει πολυ λιγοτερο. Το s20 ultra μια φορα το εβαλα στα 120 και πηγε 30% κατω...

Το νοτε βγαζει σχεδον το ιδιο με αυτο που βγαζει στα 60% καθως προφανως για τη χρηση που κανω δε δουλευει στα 120 συνεχεια...και για να δουλευει στα 120 συνεχεια δεν εισαι επαγγελματιας που μας εχετε φαει με αυτους....οτι εχουν απαιτησεις!Δε γνωριζω πολλους επαγγαλματιες να παιζουν το μενου πανω-κατω ή να παιζουν παιχνιδια για να θελουν τα 120...

ΑΝτιθετα στα μαιλ, στις κλησεις κτλ το κινητο δε δουλευει στα 120 αρα εχεις καλη αυτονομια θες δε θες...δεν ειναι οπως το s20 ultra που αδειαζε νερακι χωρις να χρησιμευει..

Οσο για τις αγγελιες, καθε χρονο γεμιζουν απο καινουρια καθως ειναι πολλοι που παιρνουν τιμολογιο και τα δινουν χωρις να χασουν κανοντας και την δοκιμη..

 

 

Γιάννη, στο fold θα πάει κάποιος για δοκιμή. Είναι κάτι νέο. Εννοείται πως αν ισχύουν οι διαρροές, δεν θα βγάζει μέρα.

Σκέψου όμως πόσο εύκολα θα κάνει την δοκιμή ένας ευχαριστημένος χρήστης Note και πόσο ένας απογοητευμένος.....

 

 

οπως ειπα και παραπανω, μην το ξανα πεις αυτο..ειναι αστειο.. να σπρωχνει απο τη μια κοσμο και απο την αλλη να τον δυσαρεστησει ακομα περισσοτερο..μην λετε τετοια εκτιθεστε.

 

 

Σωστός.

Βάλε στην εξίσωση και το πιο απλό και πειστικό γεγονός: S20 Ultra που είναι ολόιδιο με το Note 20 ultra (οθόνη και επεξεργαστής) βγάζει την μέρα με ένα μικρό υπόλοιπο μπαταρίας (μερικές φορές με άγχος) και έχει 500mah μεγαλύτερη μπαταρία. Κάπου εδώ τελειώνουν όλα.

Κατά τα άλλα, εννοείται καλορίζικο σε όσους το πήραν. Για τους υπόλοιπους δεν είναι λύση μια περσινή συσκευή αλλά ούτε η προσπέραση (για όσους έχουμε βολευτεί με την Samsung).

Απλα έχουμε μέσα μας το μικρόβιο της αλλαγής (και του Note) να παλεύει με την λογική που λέει αραξε στο ανώτερο s20 Ultra.

 

 

Για να τελειωνουμε, αυτο που λες καταρχας δεν ισχυει, μιλαμε για αλλη οθονη και αλλη καταναλωση.

ΟΣο για μπαταρια, μιλαμε για κινητο, δεν βαζεις τοσο ευκολα παραπανω mha, εδωσε οθονη καλυτερη, δεν γινεται να βαλει παραπανω μπαταρια προφανως. δεν ειναι αμαξι να περισσευουν χωροι απο 50 μεριες....ελεος

 

Τελος, τοσες αγγελιες πιαιζουν, παρτε το 10 μερες και δωστε το, ουτε 50 ευρω δε θα χασετε, τι επαγγελματιες ειστε για 50 ευρω? να εχετε αποψη.

 

 

 

Τελος ουτε τα παιρνω απο samsung ουτε εχω καμια καουρα να την υποστηριξω, αλλα το κινητο βγαζει τη μερα παρολο τη μικρη μπαταρια. ΜΟνο αν εισαι στα 120 και κανεις αναλογη χρηση (πχ παιχνιδια) δε θα σε βγαλει. Ο Σωτηρης πχ ηταν διακοπες και το ελιωνε κα δεν τον εβγαλε στα 120 γιατι επαιζε. με χρηση καθημερινη τον βγαζει απο οσο ξερω.

 

Επισης με κακο σημα δε βγαζει, το ειπα και εγω. το κινητο εχει θεμα με κακο σημα. ΠΡαγματικα κακο ομως, να ερχονται οι μισες κλησεις με ειδοποιηση και να μην σε ακουν αν πας ενα βημα διπλα.

Αυτα απο εμενα, το κινητο ειναι πανεμορφο, με νορμαλ χρηση βγαζει τη μερα και τελος.

ΚΑι τελος , προτιματε το νοτε 10 με χειροτερη καμερα και οθονη, για να μην πατε σε αυτο που σας δινει τοσα παραπανω μην τυχον και δε βγαλετε μερα. Ε αν δεν βγαλετε γυριστε το στα 60 ή ριξτε μια φορτιση 20 λεπτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

delete......
Κατάλαβα, και εμένα το note και εμφανισιακά πάντα μου άρεσε περισσότερο. Για εμένα η καλύτερη λύση για φέτος ήταν να παραμείνω στο note 10+ και όταν με το καλό του χρόνου βγει το fold 3 με spen έφυγα για εκεί που πράγματι θα είναι και ένα άλμα στην εμπειρία και χρήση. Για φέτος προτίμησα να τα δώσω για το απίστευτο tab S7+ Φοβερό σαν εμπειρία και αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του S20 Ultra δεν ειναι ιδια με του Note 20 Ultra παιδια.

Του Note ειναι ακομα καλυτερη σε φωτεινοτητα και εχει και το adaptive refresh rate που δεν το εχει του S20.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, και εμένα το note και εμφανισιακά πάντα μου άρεσε περισσότερο. Για εμένα η καλύτερη λύση για φέτος ήταν να παραμείνω στο note 10+ και όταν με το καλό του χρόνου βγει το fold 3 με spen έφυγα για εκεί που πράγματι θα είναι και ένα άλμα στην εμπειρία και χρήση. Για φέτος προτίμησα να τα δώσω για το απίστευτο tab S7+ Φοβερό σαν εμπειρία και αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχοντας το note 10+ καλα εκανες.

Εγω ομως πρεπει να αναβαθμισω γιατι εχω το note 8 και απλα βαρεθηκα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το note 10+ καλα εκανες.

Εγω ομως πρεπει να αναβαθμισω γιατι εχω το note 8 και απλα βαρεθηκα.

 

Βαρεθηκες να φορτιζεις 3 φορες μεσα στην ημερα θες να πεις! :lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το note 10+ καλα εκανες.

Εγω ομως πρεπει να αναβαθμισω γιατι εχω το note 8 και απλα βαρεθηκα.

 

Να κύριοι ζωντανό παράδειγμα, έχει νοτε 8 ακόμα ο άνθρωπος.... Με μπαταρία που έβγαζε 3 ώρες οθόνη. Πιστεύω Γιάννη τωρα θα βρεις το φως σου και σε αυτονομία, σε σχέση με 8

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του S20 Ultra δεν ειναι ιδια με του Note 20 Ultra παιδια.

Του Note ειναι ακομα καλυτερη σε φωτεινοτητα και εχει και το adaptive refresh rate που δεν το εχει του S20.

Για πείτε λίγο για το adaptive refresh rate με ενδιαφέρει και εμένα αφού έχει και το tab S7+

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχοντας το note 10+ καλα εκανες.

Εγω ομως πρεπει να αναβαθμισω γιατι εχω το note 8 και απλα βαρεθηκα.

Aν δεν σε ενδιαφέρει το οικονομικό και θέλεις το απόλυτα καλύτερο καλά κάνεις, διαφορετικά θα πήγαινα στο note 10+. Ότι και να πάρεις με το καλό και καλορίζικο.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε λίγο για το adaptive refresh rate με ενδιαφέρει και εμένα αφού έχει και το tab S7+

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σκέψου ότι με s20 ultra έχασα ένα 30%. Ενώ εδώ είτε το έχω στο ένα είτε στο άλλο έχω σχεδόν ίδια αυτονομία. Προφανώς δεν παίζω παιχνίδια ούτε παίζω στο μενού όλη μέρα οπότε δεν ξέρω πόσο δουλεύει τα 120 αλλά αυτονομία έχω παρόμοια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκες να φορτιζεις 3 φορες μεσα στην ημερα θες να πεις! :lol:
Νταξει μωρε, κανω δουλεια και με το 8αρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πείτε λίγο για το adaptive refresh rate με ενδιαφέρει και εμένα αφού έχει και το tab S7+

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aν δεν σε ενδιαφέρει το οικονομικό και θέλεις το απόλυτα καλύτερο καλά κάνεις, διαφορετικά θα πήγαινα στο note 10+. Ότι και να πάρεις με το καλό και καλορίζικο.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε συ, αν ηταν να παω στο note10+ , θα πηγαινα απο περσι. Φετινο μοντελο θα παρω. Δεν εχω καταληξει ακομα ομως στα σιγουρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά, πολύ καλό αυτό γιατί τα 120hz ωραία μεν αλλά όχι σε επίπεδο να χάνεις 20% - 30% σε αυτονομία, ούτε καν 10% μάλλον. Και εγώ δεν παίζω mobile παιχνίδια. Θα το δω και εγώ στο tab S7+ πως πάει.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα και το z fold 4500 μπαταρία θα έχει, με μεγαλύτερη οθόνη, άρα χειρότερη ακόμη αυτονομία. Άσε που θα είναι και πολύ ακριβότερο. Οπότε, δεν νομίζω ότι κάποιος που θέλει ένα Note θα πάει στο fold χωρίς πενάκι, με μικρότερη αυτονομία και τουλάχιστον 500 ευρώ παραπάνω.
Μη ξεχνάς ότι φοράει τον νέο Snap (πολύ καλύτερη αυτονομία) και θα μπορείς να το δουλέψεις και από την εξωτερική οθόνη αν θέλεις οπότε κρατα μικρό καλάθι. Εγώ πιστεύω ότι θα έχει πολύ καλή διαχείριση σε μιξ χρήση.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα λεγόμενα του Νίκου εκτός από χαμένες κλήσεις που δεν έχω. Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 5 μερες.

Το κινητό με τη χρήση που κάνω μου βγάζει μέρα και περισσεύουν κοντά στο 20%.

Άφησα το Note 8 που έπρεπε να το φορτίζω στο μέσο της μέρας.

Για τα δεδομένα τα δικά μου, είναι αναβάθμιση που αξίζει.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα λεγόμενα του Νίκου εκτός από χαμένες κλήσεις που δεν έχω. Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 5 μερες.

Το κινητό με τη χρήση που κάνω μου βγάζει μέρα και περισσεύουν κοντά στο 20%.

Άφησα το Note 8 που έπρεπε να το φορτίζω στο μέσο της μέρας.

Για τα δεδομένα τα δικά μου, είναι αναβάθμιση που αξίζει.

 

Σαφώς για σένα είναι τεράστια αναβάθμιση. Απλά ξέρεις τι σημαίνει 20% στο τέλος? Πως αναγκαστικά μέσα στην ημέρα τσεκάρεις μη ξεφύγεις. Αυτό δεν το λες απροβληματιστη λειτουργία για κινητό 1400€.

Με υγεία να το χαρείς φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαρεθηκες να φορτιζεις 3 φορες μεσα στην ημερα θες να πεις! :lol:

 

Χαχαχα, ωραίος όπως πάντα megatr0n. Να ελαφρύνει κάπως το θέμα γιατί μερικοί παίρνουν πολύ βαριά την κουβέντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικο sd vs exynos battery life!!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Να κύριοι ζωντανό παράδειγμα, έχει νοτε 8 ακόμα ο άνθρωπος.... Με μπαταρία που έβγαζε 3 ώρες οθόνη. Πιστεύω Γιάννη τωρα θα βρεις το φως σου και σε αυτονομία, σε σχέση με 8

 

Ποιο είναι βρε Νίκο το ζωντανό παράδειγμα? Ότι κάποιοι έχουν το Note 8??? Ε σαφώς το έχουν. Τι να το έκαναν? Να το πετούσαν? Κι εγώ το δικό μου το έδωσα σε φίλο μου και το έχει. Άρα κακώς η Samsung ανέβηκε σε μπαταρία. Μια χαρά ήταν η 3300...... :lol: :lol:

Στα του fold, δεν είπα ότι θα το πάρουν επαγγελματίες για πειραματισμό (αν και σίγουρα πολλοί θα το κάνουν παράλληλα με την συσκευή τους) αλλά μια μεγάλη μερίδα χρηστών Note (ακόμη κι εδώ το ανέφεραν αρκετοί). Γι αυτό μη μπερδεύεσαι με αυτά που γράφω.

Στα της μπαταρίας δεν ζήτησα μεγαλύτερη (μακάρι βέβαια). Δεν ήθελα όμως υποβάθμιση από το s20 Ultra. Πότε έγινε αυτό στο παρελθόν??? Αν θες να τρως τις δικαιολογίες της Samsung (όπως ότι στο Note8 δεν χωρούσε μεγαλύτερη) είναι δικαίωμά σου. Εγώ λέω να ζητάω περισσότερα εφόσον κι αυτοί μου ζητάνε περισσότερα €€€

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νταξει μωρε, κανω δουλεια και με το 8αρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε συ, αν ηταν να παω στο note10+ , θα πηγαινα απο περσι. Φετινο μοντελο θα παρω. Δεν εχω καταληξει ακομα ομως στα σιγουρα.

 

Γιάννη, εννοείται πως σε σχέση με το Note 8 θα δεις μεγάλη διαφορά σχεδόν σε όλους τους τομείς. Αν δεν σε καίει το πενάκι τότε πάρε s20 Ultra.

Γνώμη μου.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω να λέτε για μπαταρίες από το ταπεινό (πλην τίμιο) Note 4 C μου και κλαίω.

 

Συνεχίστε ότι κάνετε. :p

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Note 10+ 6.8ιντσες 060hz 3040x1440 αναλυση 4300mah μπαταρια

Note 20+ 6.9ιντσες 120hz 3088x1440 αναλυση 4500mah μπαταρια

 

Κοινως μεγαλωσε η οθονη,η μεγιστη αναλυση και διπλασιαστηκαν τα hz και η μπαταρια μεγαλωσε μολις 200mah.Αυτα μαζι με exynos ή snapdragon αναλογα την αγορα.

 

Iphone XS max 6.5 ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3147 μπαταρια 208 γρ βαρος

Iphone Pro max 6.5 ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3969 μπαταρια 226γρ βαρος

 

Με λιγα λογια στο pro max εμεινε στα ιδια η οθονη(αναλυση/ιντσες/hz)και ειδε μια αυξηση στην μπαταρια των 850 σχεδον mah σε συνδυασμό με τον πιο καινουργιο A13 που κανει καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

Δεν θελει και πολυ για να καταλαβει καποιος για ποιο λογο τα Iphone ανεβηκαν τοσο πολυ σε αυτονομια.

 

Τα νουμερα μιλανε απο μονα τους.

 

Απο εκει και περα οτι καταλαβαινει ο καθενας.

 

Αν καποιοι αγορασαν προσφατα την συσκευη και ειναι ευχαριστημενοι απο αυτην,καλοριζικη και καλοδουλευτη. Για ολους τους υπολοιπους που προβληματιζονται,note10+ ή αγορα αλλης συσκευης φετος ή του χρονου,κοινως προσπερνανε.

 

Η μπαταρία στα iPhone 11Pro/ProMax μεγάλωσε γιατί αφαιρέθηκε ο μηχανισμός 3D Touch ο οποίος καταλάμβανε αρκετό χώρο στα σωθικά του κινητού.

 

Από εκεί και πέρα, έγραψα και σε παλαιότερο μήνυμα ότι η Samsung θα πει πως το φετινό μοντέλο μεγάλωσε κατά 200mAh όπως σωστά έγραψες. Είναι λάθος να το συγκρίνουμε με ένα άλλης κατηγορίας όπως το S20 Ultra. Και είχα αναφέρει και το περσινό παράδειγμα με το S10 5G. Και εκείνο είχε επίσης μεγαλύτερη μπαταρία από το Note 10 plus που βγήκε λίγους μήνες μετά.

 

Η σειρά Note απευθύνεται ολοένα και σε λιγότερους χρήστες. Η σειρά που είναι ναυαρχίδα για τη Samsung είναι η S-series.

 

Προσωπικά ενώ ήμουν ψημένος να πάρω το Note 20 ultra, είχα μάλιστα προπαραγγελία για να πάρω και τα ακουστικά όμως την ακύρωσα για συγκεκριμένους λόγους. Ενώ πέρσι πάλι με προπαραγγελία είχα προχωρήσει στο Note 10 plus επίσης για συγκεκριμένους λόγους.

 

Έχω το S20plus αυτή τη στιγμή αλλά θα πω γιατί δεν θα πάω στο Note 20 ultra:

- Ίδιος επεξεργαστής

- 4500mAh έχει το υπάρχον κινητό μου, 4500 και το N20ultra. Δεν γίνεται να έχει μεγαλύτερη αυτονομία λοιπόν

- Τελικά δεν μπορώ να συμβιώσω με τόσο μεγάλο μέγεθος. Το μέγεθος των Pro Max/S20 plus είναι για μένα το ταβάνι

- Πενάκι, δεν μου χρειάζεται. Πάντα παίζω τις πρώτες μέρες και μετά κρύβεται στη θέση του.

- Δεν μεγάλωσε το δακτυλικό που ακουγόταν στις φήμες

- έκδοση 5G που εκτίναξε την τιμή. Πέρσι το Note 10 plus το πήρα 1139 - 100€ το κουπόνι της προπαραγγελίας. Φέτος πήρε 210€ πάνω και ας μου πει κάποιος ότι θα πάρω τα ακουστικά. Σαν προπαραγγελία αυτά. Οι τιμές φιξ είναι 210€ ακριβότερο. Για μια τεχνολογία που ούτε ξέρουμε αν τη δούμε το 2021. Γιατί να την πληρώσω; ας έφερναν 4G συσκευές με 210€ λιγότερο. Όλοι αυτό θα θέλαμε.

 

 

Αυτά είναι τα σημαντικά. Οπότε μένω με το βολικότατο S20plus και αναμένω να δω και το νέο iPhone. Έχουμε και για αυτών τη γούνα ράμματα. Να δούμε αν θα έχει φορτιστές κλπ. Άλλου παπά Ευαγγέλιο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στα iPhone 11Pro/ProMax μεγάλωσε γιατί αφαιρέθηκε ο μηχανισμός 3D Touch ο οποίος καταλάμβανε αρκετό χώρο στα σωθικά του κινητού.

 

Από εκεί και πέρα, έγραψα και σε παλαιότερο μήνυμα ότι η Samsung θα πει πως το φετινό μοντέλο μεγάλωσε κατά 200mAh όπως σωστά έγραψες. Είναι λάθος να το συγκρίνουμε με ένα άλλης κατηγορίας όπως το S20 Ultra. Και είχα αναφέρει και το περσινό παράδειγμα με το S10 5G. Και εκείνο είχε επίσης μεγαλύτερη μπαταρία από το Note 10 plus που βγήκε λίγους μήνες μετά.

 

Η σειρά Note απευθύνεται ολοένα και σε λιγότερους χρήστες. Η σειρά που είναι ναυαρχίδα για τη Samsung είναι η S-series.

 

Προσωπικά ενώ ήμουν ψημένος να πάρω το Note 20 ultra, είχα μάλιστα προπαραγγελία για να πάρω και τα ακουστικά όμως την ακύρωσα για συγκεκριμένους λόγους. Ενώ πέρσι πάλι με προπαραγγελία είχα προχωρήσει στο Note 10 plus επίσης για συγκεκριμένους λόγους.

 

Έχω το S20plus αυτή τη στιγμή αλλά θα πω γιατί δεν θα πάω στο Note 20 ultra:

- Ίδιος επεξεργαστής

- 4500mAh έχει το υπάρχον κινητό μου, 4500 και το N20ultra. Δεν γίνεται να έχει μεγαλύτερη αυτονομία λοιπόν

- Τελικά δεν μπορώ να συμβιώσω με τόσο μεγάλο μέγεθος. Το μέγεθος των Pro Max/S20 plus είναι για μένα το ταβάνι

- Πενάκι, δεν μου χρειάζεται. Πάντα παίζω τις πρώτες μέρες και μετά κρύβεται στη θέση του.

- Δεν μεγάλωσε το δακτυλικό που ακουγόταν στις φήμες

- έκδοση 5G που εκτίναξε την τιμή. Πέρσι το Note 10 plus το πήρα 1139 - 100€ το κουπόνι της προπαραγγελίας. Φέτος πήρε 210€ πάνω και ας μου πει κάποιος ότι θα πάρω τα ακουστικά. Σαν προπαραγγελία αυτά. Οι τιμές φιξ είναι 210€ ακριβότερο. Για μια τεχνολογία που ούτε ξέρουμε αν τη δούμε το 2021. Γιατί να την πληρώσω; ας έφερναν 4G συσκευές με 210€ λιγότερο. Όλοι αυτό θα θέλαμε.

 

 

Αυτά είναι τα σημαντικά. Οπότε μένω με το βολικότατο S20plus και αναμένω να δω και το νέο iPhone. Έχουμε και για αυτών τη γούνα ράμματα. Να δούμε αν θα έχει φορτιστές κλπ. Άλλου παπά Ευαγγέλιο εκεί.

 

Αν δεν θέλεις πενάκι μη το κουνάς ρούπι.....

Από εκεί και πέρα, βεβαίως θα συγκρίνω μπαταρία διαφορετικών σειρών (S και Note). Αλλοίμονο. Κι εσύ το κάνεις στη σκέψη αλλαγής συσκευής. Όπως είπα (κουραστικά ομολογώ) πολλές φορές, μιλάμε για την κορυφαία σειρά της Samsung και δεν μπορώ να διανοηθώ πως θα υστερεί σε σχέση με το s. Δεν έγινε στα note 10+ vs s10+, δεν έγινε στο note 9 vs s9+ κλπ γιατί να γίνει τώρα??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι βρε Νίκο το ζωντανό παράδειγμα? Ότι κάποιοι έχουν το Note 8??? Ε σαφώς το έχουν. Τι να το έκαναν? Να το πετούσαν? Κι εγώ το δικό μου το έδωσα σε φίλο μου και το έχει. Άρα κακώς η Samsung ανέβηκε σε μπαταρία. Μια χαρά ήταν η 3300...... :lol: :lol:

 

Στα του fold, δεν είπα ότι θα το πάρουν επαγγελματίες για πειραματισμό (αν και σίγουρα πολλοί θα το κάνουν παράλληλα με την συσκευή τους) αλλά μια μεγάλη μερίδα χρηστών Note (ακόμη κι εδώ το ανέφεραν αρκετοί). Γι αυτό μη μπερδεύεσαι με αυτά που γράφω.

 

Στα της μπαταρίας δεν ζήτησα μεγαλύτερη (μακάρι βέβαια). Δεν ήθελα όμως υποβάθμιση από το s20 Ultra. Πότε έγινε αυτό στο παρελθόν??? Αν θες να τρως τις δικαιολογίες της Samsung (όπως ότι στο Note8 δεν χωρούσε μεγαλύτερη) είναι δικαίωμά σου. Εγώ λέω να ζητάω περισσότερα εφόσον κι αυτοί μου ζητάνε περισσότερα €€€

Εγώ βλέπω πάντως midrange σειρά Samsung M51 πανεμορφο χωρίς bezels 8.6mm πάχος αντι για 8.1mm του ultra αλλά μαντέψτε, με 7000mah μπαταριαρα. Σε συνδυασμό με τον snap 730 θα ξεχνάς να το φόρτισης. Πραγματικά αν δεν ήθελα το s pen και το fold πια το επόμενο κινητό μου θα ήταν κάτι τέτοιο. Δεν παίζει να μην μπορούσε να βάλει μεγαλύτερη μπαταρία για εμένα, στην τελική τι 8.1 τι 8.6mm σιγά τα ωά...Δώσε λίγο πάχος παραπάνω 1-2mm αν δεν θέλεις να πας στα 8.6 και βάλε μια 5500mah μπαταρία να έχουμε σοβαρή αυτονομία. Αντί να επικεντρωθουν σε αυτό που μετράει πραγματικά, κοιτάνε να κλέψουν 1-2mm σε πάχος, χέστηκε η φοράδα στο αλώνι...

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι βρε Νίκο το ζωντανό παράδειγμα? Ότι κάποιοι έχουν το Note 8??? Ε σαφώς το έχουν. Τι να το έκαναν? Να το πετούσαν? Κι εγώ το δικό μου το έδωσα σε φίλο μου και το έχει. Άρα κακώς η Samsung ανέβηκε σε μπαταρία. Μια χαρά ήταν η 3300...... :lol: :lol:

Στα του fold, δεν είπα ότι θα το πάρουν επαγγελματίες για πειραματισμό (αν και σίγουρα πολλοί θα το κάνουν παράλληλα με την συσκευή τους) αλλά μια μεγάλη μερίδα χρηστών Note (ακόμη κι εδώ το ανέφεραν αρκετοί). Γι αυτό μη μπερδεύεσαι με αυτά που γράφω.

Στα της μπαταρίας δεν ζήτησα μεγαλύτερη (μακάρι βέβαια). Δεν ήθελα όμως υποβάθμιση από το s20 Ultra. Πότε έγινε αυτό στο παρελθόν??? Αν θες να τρως τις δικαιολογίες της Samsung (όπως ότι στο Note8 δεν χωρούσε μεγαλύτερη) είναι δικαίωμά σου. Εγώ λέω να ζητάω περισσότερα εφόσον κι αυτοί μου ζητάνε περισσότερα €€€

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιάννη, εννοείται πως σε σχέση με το Note 8 θα δεις μεγάλη διαφορά σχεδόν σε όλους τους τομείς. Αν δεν σε καίει το πενάκι τότε πάρε s20 Ultra.

Γνώμη μου.

 

Προφανώς αστειεύομαι με το Γιάννη αλλα το χιούμορ το δέχεστε μόνο εκεί που βολεύει.καλη συνέχεια και σε όσους δεν αρέσει ας αλλάξουν θεμα,αρκετά με τη γκρίνια.

Αυτό είναι το κινητό,τέλος. Όταν θα δέχεται παραγγελίες για προτιμήσεις η Samsung να κάνετε.. εκτός αν έχετε υποψίες ότι τα στελέχη της διαβάζουν το myphone...ούτε καν τα στελέχη Ελλάδος δεν ασχολούνται..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...