Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν σας αρέσει εάν δεν είναι αυτό που θέλετε να ακούσετε τελικά...

Εγώ από το σχόλιο μου καταλαβαίνω πάντως ότι είναι μια καταπληκτική συσκευή με ένα ερωτηματικό στην μπαταρία.

Την συνέχεια πλαστε την μόνοι σας μιας και δεν φαίνεται να έχει ιδιαίτερη σημασία τι γραφουνε οι άλλοι...

 

Είναι υπερβολικές και οι δυο πλευρες. Οι φανατικοί προσπαθούν να μας πουνε οτι εχει την καλυτερη καμερα της αγοράς, η μπαταρια βγαζει 2 μερες και ο exynos σκοτωνει. Φυσικα δεν ισχυει. Απο την αλλη οι "δεν γουσταρω" προσπαθουν να μας πεισουν οτι το κινητο βγαζει 20 λεπτα μπαταρια, ο exynos ειναι ο χειροτερος επεξεργαστης στην ιστορια της τεχνολογιας και η καμερα είναι λιγο καλυτερη απο την VGA της Crypto που ειχαμε για το MSN. Φυσικα ουτε αυτο ισχυει. Τι ισχυει;

 

Ο Exynos ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ κατώτερος επεξεργαστης απο τον Snapdragon. Το 99% των χρηστών ομως δεν θα καταλάβουν τίποτα. Ποιος θα το καταλάβει; Αυτοι που για καποιο λογο τρεχουν 200 benchmarks την ημέρα, αυτοι που για καποιο λογο παιζουν 5 ωρες την ημερα Fortnite στο κινητο κτλ κτλ. Το οτι λοιπόν ισχυει οτι ειναι κατώτερος δεν λεει κατι για τους περισσοτερους. Exynos συσκευη έχω. Ολα πανε σφαιρα. Παιχνιδια δεν εχω εγκατεστημενα. Βέβαια εγώ δεν τρέχω 18 φορές την ώρα το Geekbench, αλλά υποθέτω ο καθένας χρησιμοποιεί αλλιώς την συσκευή του.

ΝΑΙ έχει λιγοτερη μπαταρία. Kαι πάλι οι περισσοτεροι δεν θα καταλάβουν διαφορα. Κανένας δεν κανει τα γελοια τεστ των youtubers. Και ναι το να θες μια συσκευη με 7 ιντσες 3κ οθονη (η 120hz) με ανοιχτα συνεχεια 5G, GPS, Bluetooth, WiFi, να παίζει 3 ώρες Netflix, 3 ώρες Pubg και να μιλας και 3 ώρες τότε δεν θα βρεις καμια. Χαλαρώστε λιγο μερικοί.

Αλλο να λεμε ειναι κατωτερο αλλο να το βγάζουμε αχρηστο.

 

Όχι μόνο αυτό....και στο 1 (ταχύτητα) έχω τις αντιρρήσεις μου όταν το καλοκαίρι σε κάνα καύσωνα ή στην παραλία θα βράζει η συσκευή και με την χρήση απλών app και θα έρχεται το throttling....(πάει και η ταχύτητα)

 

sent from S10 Lite

 

Είχα S8+ με Exynos και Note 10+ με Exynos. Τα ιδια επιχειρηματα και τοτε. Προσωπικά throttling και καψιμο δεν ειδα ποτε. Και εχω περασει καυσωνα σε Αθηνα, Κερκυρα, Κυπρο και Ντουμπαι. Δεν ξερω τι χρηση κανετε εσεις και τα βλεπετε και τοσο συχνα αλλα προσωπικα δεν θα κατσω στην παραλια με 42 βαθμους να τρέχω το Geekbench. Με απλά apps δεν ειχα ποτε θεμα.

 

Μία ναυαρχίδα έχει 3 χαρακτηριστικά.

1. Ταχύτητα

2. Κορυφαία κάμερα

3. Αυτονομία

Εσύ είπες πως έχει το 1, το 2 δεν το δοκίμασες και το 3 ερωτηματικό (όλοι ξέρουμε ότι δεν είναι αυτή που έπρεπε).

Και έχοντας (για σένα) το 1 από τα 3 καταλήγεις πως αξίζει με τα χίλια. Τι άλλο να συμπληρώσουμε???

 

Μια συσκευή ειναι καλή (ή κακή) με βάση τα θελω του αγοραστη. Πχ αν εσυ θελεις 18Κ οθονη, οσο καλη και να ειναι η οθονη του Note δεν σου κανει (υπερβαλλω για να δωσω εμφαση). Προσωπικά και τα 3 που αναφέρεις μου τα καλυπτει το Note. Πιθανοτατα δεν κανουμε την ιδια χρηση. Αλλά αυτο δεν σημαινει πως εισαι εσυ σωστος ή εγω σωστος αντικειμενικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως όπως είπα πριν θέλω ακόμα χρόνο μαζί του για να έχω ολοκληρωμένη υποκειμενική άποψη. Ότι ανέφερα ήταν απλά οι πρώτες εντυπώσεις. Ούτε τρεις μέρες δεν έχω κλείσει με την συσκευή. Αλίμονο αν είχα από τώρα ολοκληρωμένη (υποκειμενική) άποψη.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα το note 10+ με εξινος...μια χαρα τηλεφωνο ηταν...:!:στο διαταυτα το κινητο το εχετε ξεσκισει και πολλοι δεν το εχετε καν...Εγω αναγκάστηκα να στειλω σοτ στον αδελφό μου για να τον πεισω οτι η μπαταρια ειναι οκ..και οτι με ολα ανοικτα βγαζει ανετοτατα την μερα..Τελικα το αγόρασε και μετα απο καποιες μερες χρησης επιβεβαιωσε αυτο που του ελεγα...τωρα ολα τα αλλα ναχαμε να λεγαμε..Στο μονο που δεν ειμαι ευχαριστημένος ειναι στην φωτογραφια ειτε γιατι δεν το ξερω ακομα ειτε γιατι θελει updates για να στρωσει...Θεωρω οτι ειναι θεμα χρονου...
Link to comment
Share on other sites

Μια συσκευή ειναι καλή (ή κακή) με βάση τα θελω του αγοραστη. Πχ αν εσυ θελεις 18Κ οθονη, οσο καλη και να ειναι η οθονη του Note δεν σου κανει (υπερβαλλω για να δωσω εμφαση). Προσωπικά και τα 3 που αναφέρεις μου τα καλυπτει το Note. Πιθανοτατα δεν κανουμε την ιδια χρηση. Αλλά αυτο δεν σημαινει πως εισαι εσυ σωστος ή εγω σωστος αντικειμενικα.

 

Εγώ δεν είπα για καλή ή κακή συσκευή. Ούτε για τα θέλω του καθενός. Όμως τα 3 που ανέφερα είναι κυρία χαρακτηριστικά μιας ναυαρχίδας και γι αυτό μας ζητάνε τόσα χρήματα. Θα μπορούσε πχ μια συσκευή με την κάμερα του Α70 να είναι ναυαρχίδα και να σου ζητάνε κοντά στα 1500???

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στις ναυαρχίδες και πες μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος ορίζει τα χαρακτηριστικά μιας ναυαρχίδας; υπάρχουν κάπου αυτά που αναφέρεις ή σύμφωνα με τις δικές σου απαιτήσεις;

Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές προτεραιότητες.

 

Οι απαιτήσεις του καθενός ποικίλουν και γι αυτό αγοράζουμε διαφορετικές συσκευές.

Τα 3 παραπάνω δεν είναι κάπου "γραμμένα" ως κανόνας αλλά είναι ένας άτυπος κανόνας που ακολουθούν όλες οι ναυαρχίδες. Όποιος τα καταφέρνει καλύτερα σε αυτούς τους τομείς έχει και τον πρώτο λόγο. Αν έχεις εσύ διαφορετική γνώμη για το ποια είναι τα κύρια χαρακτηριστικά μιας ναυαρχίδας (όχι τι θέλεις εσύ κι εγώ) θα με ενδιέφερε να την ακούσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως όπως είπα πριν θέλω ακόμα χρόνο μαζί του για να έχω ολοκληρωμένη υποκειμενική άποψη. Ότι ανέφερα ήταν απλά οι πρώτες εντυπώσεις. Ούτε τρεις μέρες δεν έχω κλείσει με την συσκευή. Αλίμονο αν είχα από τώρα ολοκληρωμένη (υποκειμενική) άποψη.

 

Παρόλα αυτά (χωρίς να έχεις ολοκληρωμένη γνώμη) απάντησες "αξίζει με 1000"......

Εδω είναι το λάθος κατά την γνώμη μου.

Τώρα το έθεσες πιο σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω ειχα το note 10+ με εξινος...μια χαρα τηλεφωνο ηταν...:!:στο διαταυτα το κινητο το εχετε ξεσκισει και πολλοι δεν το εχετε καν...Εγω αναγκάστηκα να στειλω σοτ στον αδελφό μου για να τον πεισω οτι η μπαταρια ειναι οκ..και οτι με ολα ανοικτα βγαζει ανετοτατα την μερα..Τελικα το αγόρασε και μετα απο καποιες μερες χρησης επιβεβαιωσε αυτο που του ελεγα...τωρα ολα τα αλλα ναχαμε να λεγαμε..Στο μονο που δεν ειμαι ευχαριστημένος ειναι στην φωτογραφια ειτε γιατι δεν το ξερω ακομα ειτε γιατι θελει updates για να στρωσει...Θεωρω οτι ειναι θεμα χρονου...

 

Κανένα sot εδώ δεν είδαμε όμως. Για να πείσεις κι εμάς που το θέλουμε πολύ αλλά φοβόμαστε την αυτονομία του. Ανέβασε ένα sot να δούμε.

Τέλος, την συσκευή δεν την ξεσκισαμε εμείς αλλά η ίδια η Samsung. Άλλωστε η χαμηλότερη τιμή σε σχέση με την σειρά S (πρώτη φορά συμβαίνει αυτό) είναι ένα είδους ομολογίας. Δεν ήταν ποτέ κατώτερος ο βασιλιάς από τα S.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα ότι αυτά της Αμερικής με τον snap βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδία...

ΤΟ κινήτο το έχει πάρει ο κολλήτος μου..του κάνει το εξής..αν εχει ανοικτο και συνδεδεμένη συσκευη στο bluetooth και wifi του κλείνει το bluetooth..αν εχει μονο το wifi του κλεινει το wifi...μιλησε με πλαισιο στις 14 μερες αγορας και του ειπαν οτι δεν γινεται αντικατασταση αλλα μόνο επισκευή,όπως και με samsung...εχει κανείς κάτι στο μυαλό του?τα κλασσικα hard reset κτλ τα έχει κάνει

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες...

Με την εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας,ενώ κάνω συναλλαγές έχει σταματήσει να έρχονται οι ειδοποιήσεις...

Ενώ τις έχω ενεργές δεν έχω πια ειδοποίηση για οποιαδήποτε ενέργεια...Ούτε σε κατάθεση,ούτε σε ανάληψη,και φυσικά ούτε σε κάθε συναλλαγή,ενώ πριν μερικές μέρες δεν είχα τέτοιο θέμα..

Όλες οι ειδοποιήσεις από την εφαρμογή είναι κανονικά ενεργές...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω πολύ το app λαμβάνω κανονικά όλες τις ειδοποιήσεις (προς ενημέρωση σου)

 

sent from S10 Lite

 

Ναι το καταλαβαίνω,και μου κάνει εντύπωση ότι απότομα κόπηκαν οι ειδοποιήσεις... Αυτό που θα κάνω είναι να το βγάλω και να το ξαναβάλω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες...

Με την εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας,ενώ κάνω συναλλαγές έχει σταματήσει να έρχονται οι ειδοποιήσεις...

Ενώ τις έχω ενεργές δεν έχω πια ειδοποίηση για οποιαδήποτε ενέργεια...Ούτε σε κατάθεση,ούτε σε ανάληψη,και φυσικά ούτε σε κάθε συναλλαγή,ενώ πριν μερικές μέρες δεν είχα τέτοιο θέμα..

Όλες οι ειδοποιήσεις από την εφαρμογή είναι κανονικά ενεργές...

 

Κάνε έναν καθαρισμό την cache μήπως στρώσει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν καθαρισμό την cache μήπως στρώσει.

 

Έκανα πάλι εγκατάσταση την εφαρμογή,μπήκα στις ρυθμίσεις και βλέπω ότι το μενού εκεί είναι διαφορετικό από αυτό που είχε η εφαρμογή που έβγαλα...

Είναι ίδιο σαν το πρώτο που είχα...Μάλλον μετά από την τελευταία αναβάθμιση αλλάξανε το μενού...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι μια ναυαρχίδα πρέπει να έχει μεταξύ άλλων, τα 3 που αναφέρθηκαν. Πλέον όμως καμια ναυαρχίδα δεν αξίζει για τόσα λεφτά..

Δείτε και αυτό, χωρίς να με βρίζετε. Δεν προσπαθώ να πω ότι είναι Ισοδύναμα, απλώς καλό είναι να βλέπουμε τις διαφορές μιας ναυαρχίδας από ένα midrange, και από εκεί και πέρα καθένας κάνει τις επιλογές του σύμφωνα με την οικονομική κατάσταση και τα θέλω του. Κανείς δεν είναι λάθος στην επιλογή του, αρκεί να καταλαβαίνει τι παίρνει και γιατί το παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια συσκευη στην αγορα που να συγκρινετε με το Note ultra.

Καταρχην το ατου της οθονης που εχει εξαφανιζει καθε αντιπαλο.

Εαν πατε στα σταν ενος καταστηματος θα το δει ο καθενας.

Επισης το λειτουργικο του ειναι πολυ πλουσιο οι εφαρμογες συνδεονται μεταξυ τους.

Μη μπαινετε σε διαδικασιες να ποσταρετε αλλες συσκευες οτι ειναι γρηγορες κτλ.

Οι συσκευες με απλο android περιεχουν τις βασικες εφαρμογες της google.Δεν εχουν καμια σχεση με το μενου λειτουργιων του Note ultra.

Η συσκευη ειναι αξεπεραστη οτι καλυτερο υπαρχει εκει εξω.

Ναι καλα κανετε και συμφωνα με τα χρηματα που εχει ο καθενας θα παρει αυτο που θελει.

Δεν γινεται ομως να πιστευει οτι εχει μια ισαξια η καλυτερη συσκευη απο το Note ultra.

Δεν υπαρχει αντιπαλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια συσκευη στην αγορα που να συγκρινετε με το Note ultra.

Καταρχην το ατου της οθονης που εχει εξαφανιζει καθε αντιπαλο.

Εαν πατε στα σταν ενος καταστηματος θα το δει ο καθενας.

Επισης το λειτουργικο του ειναι πολυ πλουσιο οι εφαρμογες συνδεονται μεταξυ τους.

Μη μπαινετε σε διαδικασιες να ποσταρετε αλλες συσκευες οτι ειναι γρηγορες κτλ.

Οι συσκευες με απλο android περιεχουν τις βασικες εφαρμογες της google.Δεν εχουν καμια σχεση με το μενου λειτουργιων του Note ultra.

Η συσκευη ειναι αξεπεραστη οτι καλυτερο υπαρχει εκει εξω.

Ναι καλα κανετε και συμφωνα με τα χρηματα που εχει ο καθενας θα παρει αυτο που θελει.

Δεν γινεται ομως να πιστευει οτι εχει μια ισαξια η καλυτερη συσκευη απο το Note ultra.

Δεν υπαρχει αντιπαλος.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!Το οικοσύστημα της samsung ειναι ολα τα λεφτα σε αυτο το τηλεφωνο..Κανένας δεν αναφέρθηκε στην πληρη και ευκολη ζευγοποιηση με τα windows 10...μεχρι και η διαχειριση κλησεων μπορει να γινονται μεσω του pc και δεν εννοω μυνηματα και αναφορες αλλα κλησεις κανονικα μεσω του pc..και drag and drop αρχεια απο το pc στο τηλεφωνο(δεν το εχω κανει ακομα)...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω!Το οικοσύστημα της samsung ειναι ολα τα λεφτα σε αυτο το τηλεφωνο..Κανένας δεν αναφέρθηκε στην πληρη και ευκολη ζευγοποιηση με τα windows 10...μεχρι και η διαχειριση κλησεων μπορει να γινονται μεσω του pc και δεν εννοω μυνηματα και αναφορες αλλα κλησεις κανονικα μεσω του pc..και drag and drop αρχεια απο το pc στο τηλεφωνο(δεν το εχω κανει ακομα)...

 

Φυσικα αλλο ενα απο τα πολλα ατου.

Καλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι τα τρολ του δικτυου με τα βιντεακια στο youtube.

Πεφτουν σε μεγαλη λουμπα γιατι οπως εχω ξαναπει υπαρχουν και οι συσκευες επισημα στα καταστηματα.Εκει θα παει ο καθενας θα δει οτι θελει αλλα μολις φτασει στο σταν του Note Ultra καταλαβαινει οτι εβλεπε σαχλες και ανοησιες στα γνωστα βιντεακια παραπλανησης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια συσκευη στην αγορα που να συγκρινετε με το Note ultra.

Καταρχην το ατου της οθονης που εχει εξαφανιζει καθε αντιπαλο.

Εαν πατε στα σταν ενος καταστηματος θα το δει ο καθενας.

Επισης το λειτουργικο του ειναι πολυ πλουσιο οι εφαρμογες συνδεονται μεταξυ τους.

Μη μπαινετε σε διαδικασιες να ποσταρετε αλλες συσκευες οτι ειναι γρηγορες κτλ.

Οι συσκευες με απλο android περιεχουν τις βασικες εφαρμογες της google.Δεν εχουν καμια σχεση με το μενου λειτουργιων του Note ultra.

Η συσκευη ειναι αξεπεραστη οτι καλυτερο υπαρχει εκει εξω.

Ναι καλα κανετε και συμφωνα με τα χρηματα που εχει ο καθενας θα παρει αυτο που θελει.

Δεν γινεται ομως να πιστευει οτι εχει μια ισαξια η καλυτερη συσκευη απο το Note ultra.

Δεν υπαρχει αντιπαλος.

 

Και κάπως έτσι κολλήσαμε με την Samsung.....;)

Η μεγάλη μου ένσταση είναι πως λόγω αυτονομίας μάλλον η καλύτερη πρόταση αυτή την στιγμή είναι το s20u (εκτός βέβαια από το πενάκι που είναι μονόδρομος). Η μπαταρία του note δεν είναι σε καμία περίπτωση αυτή που έπρεπε κι αυτό κάνει το στέμμα του βασιλιά θολό (τουλάχιστον έναντι του s).

Γιατί ρε Sammy τέτοιο πισωγύρισμα? Αφού έδωσες 5000 μπαταρία στο s τι στον κόρακα σε έπιασε και πισωγυρισες???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20200916-213007_Device-care.jpg

 

Τρίτη φόρτιση και οθόνη στα 60hz.

Μετρια χρήση. Πολύ ξενερώνω...

Η μισή μέρα εντός σπιτιού με WiFi.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι δεν είναι η μέτρηση σωστή....βάλε gsam για σωστό sot

 

sent from S10 Lite

 

Θα δω τι παίζει και με αυτό. Είναι πάντως αυτό που έλεγα μερικές σελίδες πίσω. Με το 11 pro Max θα είχα ακόμα ένα 60%. Είναι τεράστια η διαφορά. Πολύ στεναχωριέμαι γιατί αν με μια χαλαρή χρήση έχω τέτοια αποτελέσματα τρομάζω τι θα γίνει μια καθημερινή στην δουλειά. Με αυτή τη χαλαρή χρήση δεν βγάζω πάνω από 4,5 ώρες και μάλιστα χωρίς να ανοίξω κάποια απαιτητική εφαρμογή η παιχνίδια. Ένας φίλος εδώ που έγραφε για 7 ώρες ήταν με power bank?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20200916-213007_Device-care.jpg

 

Τρίτη φόρτιση και οθόνη στα 60hz.

Μετρια χρήση. Πολύ ξενερώνω...

Η μισή μέρα εντός σπιτιού με WiFi.

θα σου βελτιωθεί αρκετά .θέλει χρόνο αρκετά. Εμένα που το έχω από την αρχη

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot_20200916-213007_Device-care.jpg

 

Τρίτη φόρτιση και οθόνη στα 60hz.

Μετρια χρήση. Πολύ ξενερώνω...

Η μισή μέρα εντός σπιτιού με WiFi.

θα σου βελτιωθεί αρκετά .θέλει χρόνο αρκετά. Εμένα που το έχω από την αρχη τώρα έχει τρεις φορτίσεις που είναι στα επίπεδα με του note 10plus στα 120hz όμως. Όχι ότι το note 10plus ήταν τέρας αυτονομίας σε σχέση με τον ανταγωνισμό τουλάχιστον έχουν την ίδια με βάση με τούς χρόνους που έβγαζε το 10αρη στην ίδια φωτεινότητα nits

Μετα από 11 μήνες μπαταρία προσεγμένο όμως στης φορτίσεις. Το μόνο που μου έβγαλε στην πορεία το note20ultra είναι στην επιλογή μονο 120hz στην επιλογή σκουρόχρωμα λειτουργίας το τέρμα χαμηλή φωτεινότητα π.χ. στις ρυθμίσεις έχει μία περίεργη απόχρωση πράσινο κόκκινη αυτό το θέμα για κοιτάχτετο μην υπάρχει και σε σας.Επικοινώνησα το κατάστημα που το πήρα το service και απάντηση είναι θέμα λογισμικού Επικοινώνησα με το Samsung members το θέμα προωθείται Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Το φόρτισα και μέχρι το πρωί ήμουν -8%.

Δεν ασχολούμαι άλλο προς το παρών. Ίσως εάν στο μέλλον αλλάξει κάτι να το ξαναπάρω .

Προς το παρών σηκώθηκε αγγελία μαζί με το ρολόι κι επιστρέφω στα γνωστά και σίγουρα.

Θα συνεχίσω να παρακολουθώ το θέμα μπας και δούμε κι αλλά sot βελτιωμένα .

Χτες ας πούμε επειδή έχω την γυναίκα μου στο νοσοκομείο για μια επέμβαση στο πόδι βγήκα από το σπίτι κατά τις 15:00 το μεσημέρι με 66% μπαταρία . Μέχρι το βράδυ στις 9 είχα πέσει στο 27% χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση . Τηλέφωνα και μηνύματα μόνο. Κόπηκαν τα πόδια μου να μην μου σβήσει. Αυτό μου έλειπε να βάλω κι άλλο άγχος στην ζωή μου για το αν θα με βγάλει η όχι η μπαταρία ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν χρησιμοποιήσω την συσκευή όπως την χρειάζομαι ή όπως χρησιμοποιώ το 11 pro max δεν με φτάνει ούτε μέχρι το απόγευμα η μπαταρία . Κι αυτό στα 60hz και όχι στα 120 όπως διαφημίζεται ... Έχοντας πάντα βάλει το 90% των εφαρμογών που δεν χρησιμοποιώ συχνά σε αδράνεια για οικονομία. Είναι απίστευτο συναίσθημα πάντως να βλέπεις να πέφτει συνεχώς το ποσοστό της μπαταρίας άνω το χρησιμοποιείς και να σε λούζει κρύος ιδρώτας.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον είδαμε το πρώτο screenshot......

εδω κανεις λαθος...σου εχω παραθεσει και εγω screenshot αλλα δεν το θυμασαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ. Το φόρτισα και μέχρι το πρωί ήμουν -8%.

Δεν ασχολούμαι άλλο προς το παρών. Ίσως εάν στο μέλλον αλλάξει κάτι να το ξαναπάρω .

Προς το παρών σηκώθηκε αγγελία μαζί με το ρολόι κι επιστρέφω στα γνωστά και σίγουρα.

Θα συνεχίσω να παρακολουθώ το θέμα μπας και δούμε κι αλλά sot βελτιωμένα .

Χτες ας πούμε επειδή έχω την γυναίκα μου στο νοσοκομείο για μια επέμβαση στο πόδι βγήκα από το σπίτι κατά τις 15:00 το μεσημέρι με 66% μπαταρία . Μέχρι το βράδυ στις 9 είχα πέσει στο 27% χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση . Τηλέφωνα και μηνύματα μόνο. Κόπηκαν τα πόδια μου να μην μου σβήσει. Αυτό μου έλειπε να βάλω κι άλλο άγχος στην ζωή μου για το αν θα με βγάλει η όχι η μπαταρία ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν χρησιμοποιήσω την συσκευή όπως την χρειάζομαι ή όπως χρησιμοποιώ το 11 pro max δεν με φτάνει ούτε μέχρι το απόγευμα η μπαταρία . Κι αυτό στα 60hz και όχι στα 120 όπως διαφημίζεται ... Έχοντας πάντα βάλει το 90% των εφαρμογών που δεν χρησιμοποιώ συχνά σε αδράνεια για οικονομία. Είναι απίστευτο συναίσθημα πάντως να βλέπεις να πέφτει συνεχώς το ποσοστό της μπαταρίας άνω το χρησιμοποιείς και να σε λούζει κρύος ιδρώτας.

 

αναρωτιεμαι αν εχω αλλο τηλεφωνο...δεν μπορω να καταλαβω πως υπαρχουν τετοιες διαφορες...οθονη στα 120 ολα ανοικτα ολα με συγχρονισμο συνδεση με ροιλοι gps ανοικτο 2 καρτες σιμ.....και βγαζω ανετα την μερα....και να πω οτι κανεις πολυ χρηση? μονος σου λες οτι μονο τηλεφωνα και μυνηματα..τι να πω...αποψεις εκ διαμετρου αντιθετες

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Το φόρτισα και μέχρι το πρωί ήμουν -8%.

Δεν ασχολούμαι άλλο προς το παρών. Ίσως εάν στο μέλλον αλλάξει κάτι να το ξαναπάρω .

Προς το παρών σηκώθηκε αγγελία μαζί με το ρολόι κι επιστρέφω στα γνωστά και σίγουρα.

Θα συνεχίσω να παρακολουθώ το θέμα μπας και δούμε κι αλλά sot βελτιωμένα .

Χτες ας πούμε επειδή έχω την γυναίκα μου στο νοσοκομείο για μια επέμβαση στο πόδι βγήκα από το σπίτι κατά τις 15:00 το μεσημέρι με 66% μπαταρία . Μέχρι το βράδυ στις 9 είχα πέσει στο 27% χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση . Τηλέφωνα και μηνύματα μόνο. Κόπηκαν τα πόδια μου να μην μου σβήσει. Αυτό μου έλειπε να βάλω κι άλλο άγχος στην ζωή μου για το αν θα με βγάλει η όχι η μπαταρία ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν χρησιμοποιήσω την συσκευή όπως την χρειάζομαι ή όπως χρησιμοποιώ το 11 pro max δεν με φτάνει ούτε μέχρι το απόγευμα η μπαταρία . Κι αυτό στα 60hz και όχι στα 120 όπως διαφημίζεται ... Έχοντας πάντα βάλει το 90% των εφαρμογών που δεν χρησιμοποιώ συχνά σε αδράνεια για οικονομία. Είναι απίστευτο συναίσθημα πάντως να βλέπεις να πέφτει συνεχώς το ποσοστό της μπαταρίας άνω το χρησιμοποιείς και να σε λούζει κρύος ιδρώτας.

 

να σε ρωτησω κατι? η αγγελια που ειχες βαλει πριν μερικες μερες στο ινσομνια με κινητο μιας ημερας μαζι με το ρολοι, που γραφεις ακριβως τα ιδια με τη χτεσινη αγγελια, ειναι de ja vu ή μας δουλευεις?

μια μερα το εχεις δουλεψει, μια εβδομαδα ή 1 μηνα τελικα? εξαλλου η αποδειξη σου ειναι απο τελος αυγουστου....και δεν μπορεις να αποδειξεις οτι το ανοιξες χθες ας πουμε...

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...