Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάνω από 10 % διαφορά exynos vs snapdragon δεν υπάρχει περίπτωση ουτε μια στο εκατομμύριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΠΟ 90% μέχρι εκεί που φαίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://https//photos.app.goo.gl/3EMrVjZ2GQSThL6T8

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/QDGU7krrSwAq9Zd77

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά έρχεται νεο update μέγεθος 357.59 mb θα σκάσει από μέρα σε μέρα.το ανεβασε ένας από έξω. Λεει ότι φτιάχνει πολλά.μακαρι και την μπαταρία.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

link για αυτο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βρηκα...

 

Screenshot_20200921-171444_Software_20update.jpg?key=bqHl5JWLzyXJOINQ8f1-cw&ts=1600801455

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

link για αυτο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βρηκα...

 

Screenshot_20200921-171444_Software_20update.jpg?key=bqHl5JWLzyXJOINQ8f1-cw&ts=1600801455

βαλε το λινκ.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω μόνο παράπονα για την συσκευή. Όποιος ενδιαφέρεται για ανταλλαγή με καινούργιο s20u 15 ημερών ας μου πει και φυσικά δίνω και διαφορά. Ακούω

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω μόνο παράπονα για την συσκευή. Όποιος ενδιαφέρεται για ανταλλαγή με καινούργιο s20u 15 ημερών ας μου πει και φυσικά δίνω και διαφορά. Ακούω

 

Samsung galaxy S20 Ultra

 

Δεν άντεξες Λάζαρε......

Περιμένω εντυπώσεις για να σε ακολουθήσω.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξες Λάζαρε......

 

Περιμένω εντυπώσεις για να σε ακολουθήσω.....

Αντέχω Κώστα. Απλά ξέρεις η "ανησυχία" μας πάντα για κάτι νέο.. :D

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας . Κάτοχος κι εγώπλέον από χθες . Εντυπωσιασμενος καταρχήν αλλα επειδή έχω μένει στο note 4 δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός... θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το πενάκι όταν γράφω ένα κείμενο κατευθείαν. Χωρίς να πρέπει να πάω επιλογές χειρόγραφο κλπ. Επίσης έχετε δοκιμάσει το τηλεφωνο με κάποιο ρολόι εκτός samsung? Και αν ναι με ποιο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απορία πόση ώρα κρατάει η μπαταρία αν βλέπεις συνεχόμενα ταινία;

 

Σιγουρα πανω απο 4 ωρες (μπορει να ειναι και πολυ παραπανω)!

Αναλογα βεβαια αν χρησιμοποιεις τα ηχεια της συσκευης ή καποια ασυρματα ακουστικά!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Η θέαση video είναι από τα λιγότερα ενεργοβορα χρήση ειδικά σε OLED οθόνη και δεν θα σε προβληματισει και ώρες ολόκληρες παρακολουθείς.

Είναι από τις καταστάσεις όπως μαζί με WiFi χρήση όπου ο exynos δεν δείχνει καμία αδυναμία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι απο εμενα νεος στο note 20 ultra οχι στα note γιατί εχω παρει ολες τις σειρές εκτος του 7 που μου την "έσκασε" !!! διάβασα πολλούς τσακωμούς για το θεμα της μπαταρίας ... καθε χρονο τα ιδια , τι σκάμε αφου καθε βραδυ το φορτίζουμε .... τελος πάντων

εχετε δει διάφορες με το 10? εγω σε μια γρήγορη (εχθες το πηρα ) ειδα οτι δεν υπάρχει το 3d scanner και οτι η "γρήγορη μετρηση " δεν μετρα ολες τις διαστάσεις των αντικείμενων ...

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να δουλεψει το usb 3.1 για ποιο γρήγορη μεταφορα δεδομένον πηρα το συγκεκριμένο καλωδιο και δουλεύει τελεια.. με τα αλλα καλωδια το αναγνωρίζει ως usb2.

https://www.kooqie.com/el/anker-a8465011?skr_prm=WyI3NmFkYjVjOS1hZTg2LTRmNzItYWZlYS01YzQ2ODQ1NzEzNWIiLDE2MDAxOTU5OTAxODQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μου δημιουργήθηκε το εξής πρόβλημα... δε μπορώ να προσθέσω widget. Το επιλέγω, το ρυθμίζω αλλα δεν τοποθετείται ποτέ! Μόνο από KWGT δουλεύουν τα widget. Σε άλλο εκκινητή που δοκίμασα δουλεύουν κανονικά τα widget. Καμιά ιδέα κανείς; Ευχαριστώ!

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μου δημιουργήθηκε το εξής πρόβλημα... δε μπορώ να προσθέσω widget. Το επιλέγω, το ρυθμίζω αλλα δεν τοποθετείται ποτέ! Μόνο από KWGT δουλεύουν τα widget. Σε άλλο εκκινητή που δοκίμασα δουλεύουν κανονικά τα widget. Καμιά ιδέα κανείς; Ευχαριστώ!
Μήπως έχεις κλειδώσει το home screen για αλλαγές;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας . Κάτοχος κι εγώπλέον από χθες . Εντυπωσιασμενος καταρχήν αλλα επειδή έχω μένει στο note 4 δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός... θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το πενάκι όταν γράφω ένα κείμενο κατευθείαν. Χωρίς να πρέπει να πάω επιλογές χειρόγραφο κλπ. Επίσης έχετε δοκιμάσει το τηλεφωνο με κάποιο ρολόι εκτός samsung? Και αν ναι με ποιο?

 

Ευχαριστώ.

 

 

Όντως και εγώ έχω αυτή την απορία καθώς όπως βλέπω σε βίντεο βγάζουν το πενάκι και γράφουν απευθείας, οποίος γνωρίζει ας απαντήσει!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κλειδώσει το home screen για αλλαγές;

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Όχι! Έκανα reset το One UI αλλά τίποτα... κλείδωμα αρχικής οθόνης και Safe Mode είναι και αυτά δοκιμασμένα ανεπιτυχώς! :wacko::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως και εγώ έχω αυτή την απορία καθώς όπως βλέπω σε βίντεο βγάζουν το πενάκι και γράφουν απευθείας, οποίος γνωρίζει ας απαντήσει!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με σβηστή - κλειδωμένη οθόνη κρατώντας πατημένο το κουμπί στην S-Pen χτυπάς μία φορά στην οθόνη. Αν τώρα κάνεις κάποια δουλειά, βλέπεις ένα βίντεο και θέλεις να κρατήσεις μία σημείωση, κρατώντας πάλι το κουμπί της S-Pen κάνεις διπλό χτύπημα στην οθόνη. Στις ρυθμίσεις S-Pen μπορείς να το ρυθμίσεις αυτό ώστε με διπλό χτύπημα να κάνει κάτι άλλο.

Edited by Theodosis

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος διατύπωση από μένα. Ψάχνω το εξής. Με το πενάκι στο χέρι θέλω να γράψω κείμενο. Μηνυμα ςσ πούμε και να αναγνωρίσει το γραφικό χαρακτήρα. Γίνεται απευθείας? Η μονο πατώντας στις 3 τελείες και επιλέγοντας χειρόγραφο
Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησα σε διάφορα site βαθμολογίες αξιολόγησης των τελευταίων Note (8,9,10,20). Το note 20 έχει με διαφορά τη χειρότερη βαθμολογία από χρήστες που το αξιολογησαν. Αυτό πλέον με κάνει να σκέφτομαι περισσότερο για τη χρήση του και πιο πιθανόν είναι ότι θα περιμένω του χρόνου κάτι καλύτερο. Παντως στη πλειοψηφία των αρνητικών γνωμών η μπαταρία σε όλα τα site ελληνικά και ξένα.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησα σε διάφορα site βαθμολογίες αξιολόγησης των τελευταίων Note (8,9,10,20). Το note 20 έχει με διαφορά τη χειρότερη βαθμολογία από χρήστες που το αξιολογησαν. Αυτό πλέον με κάνει να σκέφτομαι περισσότερο για τη χρήση του και πιο πιθανόν είναι ότι θα περιμένω του χρόνου κάτι καλύτερο. Παντως στη πλειοψηφία των αρνητικών γνωμών η μπαταρία σε όλα τα site ελληνικά και ξένα.

 

Φαντασου αξιιοπιστια που βγαζουν το 20 χειροτερο απο το 8αρι..αν αυτο εννοεις.

Επειδη αρκετα το ζαλισαμε, και επαναφερεις ενα θεμα που εχει ειπωθει εκατονταδες φορες, το 20αρι εχει μετρια αυτονομια, ουτε κορυφαια, ουτε κακη οπως το 8αρι. Εκτος αν θες να το λιωνεις στα 120, αλλα δεδομενου οτι τα 120ΗΖ αυξανουν πολυ την καταναλωση, θεωρω οτι κανεις δεν μπορει να εχει την απαιτηση να του βγαζει 8 ωρες χρηση στα 120. Αυτο που μερικοι λενε, ας μην τα εδινε μονο ως αστειο μπορω να το εκλαβω. ΤΟ εδωσε και το χαιρονται οσοι θελοουν, οσο αντεχει η μπαταρια. ΚΑτα τα αλλα στα 60 το κινητο βγαζει ανετα τη μερα στους πιο πολλους. και επειδη για 20 μερες το ειχα ενω βρισκομουν σε περιοχη με κακο σημα και εμενα σε διαμερισμα με οριακο σημα τοσο κινητης οσο και wifi Και μου εβγαζε τη μερα μετα την 1η αναβαθμιση, και με 120ΗΖ (εκει παιζει ρολο και η χρηση αφου τα 120 δουλευουν αναλογα με τη χρηση του καθενος, οποτε ειναι πολυ υποκειμενικο το θεμα, καθως δεν ειναι φιξ 120 οπως τα αλλα κινητα), το να συζηταμε ακομα και την μπαταρια κατανταει αστειο.

Στα υπολοιπα το λες και κορυφαιο, που αλλου υπερτερει (πχ σε καποια ειδη φωτο να ειναι καλυτερο αυτο, σε καποια αλλα ειδη, να ειναι χειροτερο απο τα υπολοιπα κορυφαια κινητα) και αλλου δεν υπερτερει τοσο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι το κομμάτι αυτόνομια το εχουμε πια εξαντλησει και δεν υπαρχει λογος να συνεχιζετε η συζητηση εκτος και αν καποια στιγμη κυκλοφορήσει η σαμσουνγκ αναβαθμιση και βελτιωθει . Σε οσους η συσκευη δεν τους καλυπτει στην μπαταρια θα πρότεινα να την πουλησουν τωρα που ειναι νωρις για να μην εχουν μεγαλη χασουρα. Αυτο εκανα εγω και συνεχισα παρακατω. φιλικα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...