Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραίος. Πες μας μέχρι που έφτασε στο τέλος.

 

Ορίστε οι χρόνοι μου σήμερα.. ίσως από τους καλύτερους που εχω δει αν και σχετικό αυτό γιατο δεν του κοιτάζω συνεχεια, ειδικά από όταν καταργήθηκε η μέτρηση ομιλίας.

 

50391370406_0211ef0486_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

50391547082_62c2b95b72_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

50391547097_709a1d9bff_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

 

Η σημερινή χρήση είναι σχεδόν όλη μές το σπίτι, όπου έχω κακο σήμα γενικά ,αντε μέτριο στην καλή περίπτωση...

2 ώρες βγήκα μόνο που ήμουν με 4g.

Επίσης έχω μιλήσει λίγο.

Κατα τα αλλα το εχω στην υψηλή απόδοση χωρίς κανένα κόψιμο και στα 60 hz .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε οι χρόνοι μου σήμερα.. ίσως από τους καλύτερους που εχω δει αν και σχετικό αυτό γιατο δεν του κοιτάζω συνεχεια, ειδικά από όταν καταργήθηκε η μέτρηση ομιλίας.

 

50391370406_0211ef0486_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

50391547082_62c2b95b72_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

50391547097_709a1d9bff_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

 

Η σημερινή χρήση είναι σχεδόν όλη μές το σπίτι, όπου έχω κακο σήμα γενικά ,αντε μέτριο στην καλή περίπτωση...

2 ώρες βγήκα μόνο που ήμουν με 4g.

Επίσης έχω μιλήσει λίγο.

Κατα τα αλλα το εχω στην υψηλή απόδοση χωρίς κανένα κόψιμο και στα 60 hz .

 

Εντυπωσιακό ... Πως στο διάκο γίνεται όμως ; Είναι τεράστια απόκλιση με τις 4 ώρες που βγάζουμε οι περισσότεροι !

Ποσό καιρό χρησιμοποιείς την συσκευή ; Είναι όλα ανοιχτά ;

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό ... Πως στο διάκο γίνεται όμως ; Είναι τεράστια απόκλιση με τις 4 ώρες που βγάζουμε οι περισσότεροι !

Ποσό καιρό χρησιμοποιείς την συσκευή ; Είναι όλα ανοιχτά ;

 

Καλημέρα φίλε μου.

Όπως είπα ηταν μια χαλαρή μέρα με λίγες κλήσεις. Για μένα παίζει ρόλο καθώς όταν βγάζω 5 ώρες πχ γράφω πολλές κλήσεις μες τη μέρα. Επισης ήμουν κυρίως σε wifi. Τελος το στήσιμο που εχω κάνει είναι κανονικό, δεν κόβω τίποτε χρήσιμο. Έχω βάλει σε αδράνεια όσες εφαρμογές δεν δουλεύω συχνά και σε εξαίρεση όσες θέλω να δέχομαι απρόσκοπτα τις ειδοποιήσεις, πχ social. Κατα τα αλλα το έχω από την πρώτη μέρα και έστρωσε αρκετά τελευταία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι "ειδική" συσκευή με 'δικιά" της αυτονομία και το screenshot έχει φτιαχτεί με ειδικό τρόπο.

Με αποκάλυψες βρε άτιμο,,

Γαμώτο! Δεν το περίμενα....ούπς...

Το πουλάω και φεύγω για s20u ή 11pro max να βρω την ησυχία μου.

 

Μπλα μπλα μπλα αλλά άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Βρε δώσε το screenshot να το δει ο φίλος πιο πάνω που το πούλησε άδικα. Επτασφραγιστο μυστικό είναι?

Αλλά προφανώς το 8ωρο είναι υπό ειδικές συνθήκες όπου δεν έχουν καμία σχέση με την χρήση που απευθύνεται η συσκευή. Εσύ ως παλιός notας όπως αυτοαποκαλείσαι θα πρέπει να ξέρεις σε ποιους απευθύνεται η συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ορίστε οι χρόνοι μου σήμερα.. ίσως από τους καλύτερους που εχω δει αν και σχετικό αυτό γιατο δεν του κοιτάζω συνεχεια, ειδικά από όταν καταργήθηκε η μέτρηση ομιλίας.

 

50391370406_0211ef0486_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

50391547082_62c2b95b72_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

50391547097_709a1d9bff_c.jpgNote 20 ultra by Nikos Bletas, on Flickr

 

 

Η σημερινή χρήση είναι σχεδόν όλη μές το σπίτι, όπου έχω κακο σήμα γενικά ,αντε μέτριο στην καλή περίπτωση...

2 ώρες βγήκα μόνο που ήμουν με 4g.

Επίσης έχω μιλήσει λίγο.

Κατα τα αλλα το εχω στην υψηλή απόδοση χωρίς κανένα κόψιμο και στα 60 hz .

 

Νίκο τα πήγε πολύ καλά. Επιβεβαιώνει αυτούς που έγραψαν πως για μη απαιτητική χρήση είναι μια χαρά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπλα μπλα μπλα αλλά άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Βρε δώσε το screenshot να το δει ο φίλος πιο πάνω που το πούλησε άδικα. Επτασφραγιστο μυστικό είναι?

Αλλά προφανώς το 8ωρο είναι υπό ειδικές συνθήκες όπου δεν έχουν καμία σχέση με την χρήση που απευθύνεται η συσκευή. Εσύ ως παλιός notας όπως αυτοαποκαλείσαι θα πρέπει να ξέρεις σε ποιους απευθύνεται η συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νίκο τα πήγε πολύ καλά. Επιβεβαιώνει αυτούς που έγραψαν πως για μη απαιτητική χρήση είναι μια χαρά.

 

κοιτα, οπως εχω πει πολλες φορες, το κινητο αυτο ειναι καλο σε ολα. Δεν ειναι το καλυτερο σε ολα αλλα το να κραζουμε ολη μερα δεν βοηθαει κανεναν. Εχει μια μετρια μπαταρια που βγαζει πανω απο το μεσο ορο αλλα μεχρι εκει. Δεν ειναι να παιζεις 5 ωρες σκληρα games Προφανως.

Απο εκει και περα ξερω ελαχιστα κινητα που εχουν καλυτερη αυτονομια και ειναι και καλυτερα σε ολα τα αλλα, πχ iphone 11 pro αλλα με περιορισμους.Κατα τα αλλα, το αποτελεσμα αυτο ηταν απο χρηση με wifi κυριως.

Ομως το να λεμε οτι βγαζει 3 με 4 ωρες οθονη και οτι δε βγαζει τη μερα, νομιζω αφορα ακραια χρηση και κυριως με 120ΗΖ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχω συμπλήρωσή την αίτηση απο της 23 του μήνα και δεν εχω λάβει απάντηση για τα ακουστικά ακομη , κανείς αλλος εχει το ιδιο προβλημα ή μονο για την μπαταριά λεμε εδω ?(πλάκα κάνω)
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, οπως εχω πει πολλες φορες, το κινητο αυτο ειναι καλο σε ολα. Δεν ειναι το καλυτερο σε ολα αλλα το να κραζουμε ολη μερα δεν βοηθαει κανεναν. Εχει μια μετρια μπαταρια που βγαζει πανω απο το μεσο ορο αλλα μεχρι εκει. Δεν ειναι να παιζεις 5 ωρες σκληρα games Προφανως.

Απο εκει και περα ξερω ελαχιστα κινητα που εχουν καλυτερη αυτονομια και ειναι και καλυτερα σε ολα τα αλλα, πχ iphone 11 pro αλλα με περιορισμους.Κατα τα αλλα, το αποτελεσμα αυτο ηταν απο χρηση με wifi κυριως.

Ομως το να λεμε οτι βγαζει 3 με 4 ωρες οθονη και οτι δε βγαζει τη μερα, νομιζω αφορα ακραια χρηση και κυριως με 120ΗΖ

 

Καλά, με 120 γονατίζει και το s20u. Μας έδωσαν ένα χαρακτηριστικό που δεν μπορούμε να χαρούμε.

Κατά τα άλλα, εννοείται πως το κινητό (note 20u) είναι κορυφή σε όλα και γι αυτό γίνεται εκνευριστικό που το έκαναν ανάπηρο μιας και η αυτονομία είναι η αρχή όλων. Και είναι ακόμα πιο εκνευριστικό μιας και δώσαν μεγαλύτερη μπαταρία (5000mah) και αδικαιολόγητα υποχώρησαν σε μικρότερη. Απόφαση χωρίς λογική (για μένα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με αναγκάσετε να ψάξω να βρω το pass μου μόνο και μόνο για να γράψω και εγώ για το θέμα μπαταρίας.

Μετά από 3 εβδομάδες σχεδόν και με την χρήση που κάνει ένας άνθρωπος στην καθημερινοτητα του αλλα και λίγο παραπάνω και χωρίς τσιγκουνιά ... από τις 7 το πρωί το βάζω για φόρτιση 12 το βράδυ και εγώ και 15 με 20% .

Λιγο καλύτερα από το note 9 που ειχα και καμμια σχέση με το 8 ...

Αυτά που διαβαζα στο φόρουμ με έκαναν να καθυστερήσω να το πάρω αλλα τελικά καλά έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, η αναφορά στη μπαταρία δεν είναι ουτε για να κουράσουμε , ούτε για να εκνευρίσουμε ο ένας τον άλλον.

Είναι για να δείξουμε μια δυσαρέσκεια που υπάρχει σε πολύ μεγάλη μερίδα των χρηστών ΝΟΤΕ και μάλιστα παγκοσμίως. Είναι για να καταλάβει η Sammy ότι έχει δημιουργήσει ένα θέμα σε πάρα πολλούς και ότι πρέπει να κάνει κάτι για αυτό.

 

Αν θέλετε είναι ένα μέσο να πιέσουμε τη Sammy να κάνει κάτι. Τι θα μπορούσε να είναι αυτό; ( γιατί προφανώς δε γίνεται να αυξήσει τη χωρητικότητα της μπαταρίας online).

 

Θα μπορούσε λοιπόν να κάνει μερικά πράγματα:

 

* Να βγεί και επίσημα να εκφράσει την άποψή της για το θέμα. Βουίζει όλος ο κόσμος και η Sammy δεν έχει πάρει θέση. Ας ακούσουμε αν έχει να μας πεί κάτι και να δώσει αν μπορεί συμβουλές.

* Να βγάλει άμεσα Update που να βελτιώσει τη διαχέιρηση της μπαταρίας χωρίς να μειώσει τις δυνατότητες.

* Να δώσει 2 ή και 3 χρόνια ακόμα εγγύηση στη μπαταρία για να μπορέσουμε να την αλλάξουμε, αφού η συχνή επαναφόρτηση μέσα στην ίδια ημέρα θα την χαλάσει πιο γρήγορα

* Να μειώσει πάρα πολύ τη τιμή σε περίπτωση αλλαγής μπαταρίας εκτός εγγύησης.

 

Ιδού η Ρόδος!

 

ΥΓ

Όσοι δεν έχετε θέμα και κουράζεστε να μας ακούτε, δε μπορέιτε να καταλάβετε εμάς που έχουμε και βλέπουμε σε κάθε άνοιγμα της οθόνης

το ποσοτό της μπαταρίας να πέφτει. Να λές θα με βγάλει μέχρι να γυρίσω σπίτι ή να αρχίσω να ψάχνω φορτιστή. Να λές τώρα που έχω χρόνο να ασχοληθώ με το κινητό ας το βάλω καλυτερα να φορτήσει μπας και με χρειαστεί αργότερ, δε μιλάω για τις 1 το μεσημέρι, μιλάω στις 7 το απόγευμα, που θα θές να πάς τη βόλτα σου, η να αράξεις στα social ή και να ασχοληθείς με τη δουλειά σου όπως πολλοί. Και άλλα που δε θέλω να κουράσω περισσότερο.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Με αναγκάσετε να ψάξω να βρω το pass μου μόνο και μόνο για να γράψω και εγώ για το θέμα μπαταρίας.

Μετά από 3 εβδομάδες σχεδόν και με την χρήση που κάνει ένας άνθρωπος στην καθημερινοτητα του αλλα και λίγο παραπάνω και χωρίς τσιγκουνιά ... από τις 7 το πρωί το βάζω για φόρτιση 12 το βράδυ και εγώ και 15 με 20% .

Λιγο καλύτερα από το note 9 που ειχα και καμμια σχέση με το 8 ...

Αυτά που διαβαζα στο φόρουμ με έκαναν να καθυστερήσω να το πάρω αλλα τελικά καλά έκανα.

 

Και πολύ καλά έκανες και το πήρες. Αφού σου φτάνει για την χρήση σου είσαι οκ.

Δεν ξέρω την χρήση σου και το sot σου (μιας και δεν τα αναφέρεις) αλλά θα ξέρεις πως η σειρά Note απευθύνεται στου πιο "hard users". Δεν υπάρχει κάτι πιο πάνω από αυτή την σειρά (σε Samsung πάντα). Αν αυτούς τους υποχρεώνει σε "συμπληρωματική" φόρτιση εντός της ημέρας καταλαβαίνεις πως κάτι δεν έκανε σωστά. Και το χειρότερο είναι πως είχε την λύση στα χέρια της (μπαταρία του s20u) αλλά για δικούς της λόγους δεν την έδωσε (όχι για το 0,01 μεγαλύτερο μέγεθος πάντως....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, η αναφορά στη μπαταρία δεν είναι ουτε για να κουράσουμε , ούτε για να εκνευρίσουμε ο ένας τον άλλον.

Είναι για να δείξουμε μια δυσαρέσκεια που υπάρχει σε πολύ μεγάλη μερίδα των χρηστών ΝΟΤΕ και μάλιστα παγκοσμίως. Είναι για να καταλάβει η Sammy ότι έχει δημιουργήσει ένα θέμα σε πάρα πολλούς και ότι πρέπει να κάνει κάτι για αυτό.

 

Αν θέλετε είναι ένα μέσο να πιέσουμε τη Sammy να κάνει κάτι. Τι θα μπορούσε να είναι αυτό; ( γιατί προφανώς δε γίνεται να αυξήσει τη χωρητικότητα της μπαταρίας online).

 

Θα μπορούσε λοιπόν να κάνει μερικά πράγματα:

 

* Να βγεί και επίσημα να εκφράσει την άποψή της για το θέμα. Βουίζει όλος ο κόσμος και η Sammy δεν έχει πάρει θέση. Ας ακούσουμε αν έχει να μας πεί κάτι και να δώσει αν μπορεί συμβουλές.

* Να βγάλει άμεσα Update που να βελτιώσει τη διαχέιρηση της μπαταρίας χωρίς να μειώσει τις δυνατότητες.

* Να δώσει 2 ή και 3 χρόνια ακόμα εγγύηση στη μπαταρία για να μπορέσουμε να την αλλάξουμε, αφού η συχνή επαναφόρτηση μέσα στην ίδια ημέρα θα την χαλάσει πιο γρήγορα

* Να μειώσει πάρα πολύ τη τιμή σε περίπτωση αλλαγής μπαταρίας εκτός εγγύησης.

 

Ιδού η Ρόδος!

 

ΥΓ

Όσοι δεν έχετε θέμα και κουράζεστε να μας ακούτε, δε μπορέιτε να καταλάβετε εμάς που έχουμε και βλέπουμε σε κάθε άνοιγμα της οθόνης

το ποσοτό της μπαταρίας να πέφτει. Να λές θα με βγάλει μέχρι να γυρίσω σπίτι ή να αρχίσω να ψάχνω φορτιστή. Να λές τώρα που έχω χρόνο να ασχοληθώ με το κινητό ας το βάλω καλυτερα να φορτήσει μπας και με χρειαστεί αργότερ, δε μιλάω για τις 1 το μεσημέρι, μιλάω στις 7 το απόγευμα, που θα θές να πάς τη βόλτα σου, η να αράξεις στα social ή και να ασχοληθείς με τη δουλειά σου όπως πολλοί. Και άλλα που δε θέλω να κουράσω περισσότερο.

 

Συγγνώμη που θα στο πω αλλα αυτά που γράφεις είναι αστεία ή έστω πολύ ρομαντικά και εφηβικοι ποθοι.

Σα να παίρνεις ένα αμάξι και να σου βγει πιο ενεργοβόρο και να ζητάς βελτίωση.

Αυτό είναι, αν δεν σου κάνει πας αλλού. Το να δώσει μια αναβάθμιση δε λέει κάτι, καθώς με μια άλλη μπορεί να το χαλάσει. Οποτε ναι είναι κουραστικό να το λέτε συνεχεια εδω, κάντε διαμαρτυρία στη samsung αν νομίζετε ότι θα σας ακούσουν...

Εδώ με το 8αρι και δεν αντέδρασαν, θα ασχοληθούν τώρα που πάει σχετικά καλά?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, η αναφορά στη μπαταρία δεν είναι ουτε για να κουράσουμε , ούτε για να εκνευρίσουμε ο ένας τον άλλον.

Είναι για να δείξουμε μια δυσαρέσκεια που υπάρχει σε πολύ μεγάλη μερίδα των χρηστών ΝΟΤΕ και μάλιστα παγκοσμίως. Είναι για να καταλάβει η Sammy ότι έχει δημιουργήσει ένα θέμα σε πάρα πολλούς και ότι πρέπει να κάνει κάτι για αυτό.

 

Αν θέλετε είναι ένα μέσο να πιέσουμε τη Sammy να κάνει κάτι. Τι θα μπορούσε να είναι αυτό; ( γιατί προφανώς δε γίνεται να αυξήσει τη χωρητικότητα της μπαταρίας online).

 

Θα μπορούσε λοιπόν να κάνει μερικά πράγματα:

 

* Να βγεί και επίσημα να εκφράσει την άποψή της για το θέμα. Βουίζει όλος ο κόσμος και η Sammy δεν έχει πάρει θέση. Ας ακούσουμε αν έχει να μας πεί κάτι και να δώσει αν μπορεί συμβουλές.

* Να βγάλει άμεσα Update που να βελτιώσει τη διαχέιρηση της μπαταρίας χωρίς να μειώσει τις δυνατότητες.

* Να δώσει 2 ή και 3 χρόνια ακόμα εγγύηση στη μπαταρία για να μπορέσουμε να την αλλάξουμε, αφού η συχνή επαναφόρτηση μέσα στην ίδια ημέρα θα την χαλάσει πιο γρήγορα

* Να μειώσει πάρα πολύ τη τιμή σε περίπτωση αλλαγής μπαταρίας εκτός εγγύησης.

 

Ιδού η Ρόδος!

 

ΥΓ

Όσοι δεν έχετε θέμα και κουράζεστε να μας ακούτε, δε μπορέιτε να καταλάβετε εμάς που έχουμε και βλέπουμε σε κάθε άνοιγμα της οθόνης

το ποσοτό της μπαταρίας να πέφτει. Να λές θα με βγάλει μέχρι να γυρίσω σπίτι ή να αρχίσω να ψάχνω φορτιστή. Να λές τώρα που έχω χρόνο να ασχοληθώ με το κινητό ας το βάλω καλυτερα να φορτήσει μπας και με χρειαστεί αργότερ, δε μιλάω για τις 1 το μεσημέρι, μιλάω στις 7 το απόγευμα, που θα θές να πάς τη βόλτα σου, η να αράξεις στα social ή και να ασχοληθείς με τη δουλειά σου όπως πολλοί. Και άλλα που δε θέλω να κουράσω περισσότερο.

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά το update που αναφέρεις δεν μπορεί να κάνει θαύματα. Η μπαταρία δεν μεγαλώνει...... Έτσι και στο 8αρι υπήρχαν κάποιες βελτιώσεις σε κάποια updateds αλλά δεν γινόταν να φτάσει η αυτονομία σε λογικά επίπεδα. Ήταν του τύπου "να σε κάψω Γιάννη να σ' αλείψω μέλι" ....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου αλλά το update που αναφέρεις δεν μπορεί να κάνει θαύματα. Η μπαταρία δεν μεγαλώνει...... Έτσι και στο 8αρι υπήρχαν κάποιες βελτιώσεις σε κάποια updateds αλλά δεν γινόταν να φτάσει η αυτονομία σε λογικά επίπεδα. Ήταν του τύπου "να σε κάψω Γιάννη να σ' αλείψω μέλι" ....

 

Συμφωνώ. Το ανέφερα άλλωστε. Οπότε η Sammy πρέπει να φανεί αντάξια των περιστάσεων και να προσφέρει κάτι άλλο.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Το ανέφερα άλλωστε. Οπότε η Sammy πρέπει να φανεί αντάξια των περιστάσεων και να προσφέρει κάτι άλλο.

 

Στο note 21 (ή όπως ονομαστεί) πλέον.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη μανία με την μπαταρία πραγματικά δεν την καταλαβαίνω. Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι που τους χρειάζεται μεγάλη μπαταρία, αλλά οι περισσότεροι μας ζούμε και εργαζόμαστε σε μέρη που υπάρχουν παντού παροχές ηλεκτρικού ρεύματος. Οπότε ο ψυχαναγκασμος για το εάν η μπαταρία κρατάει 6 ή 4 ώρες οθόνης είναι υπερβολικός.

Αυτό δε σημαίνει ότι οι εταιρίες δεν πρέπει να προσπαθούν να δίνουν μεγαλύτερες μπαταρίες και χρόνο χρήσης αλλά το να το βάλεις στην πρίζα για 30 λεπτά δεν είναι και το τέλος του κόσμου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα έγραψες αυτή την σαχλαμάρα;

Και άντε να πάρουμε ότι de facto είμαστε σπίτι, γραφείο ή στα κεντρικά της ΔΕΗ.

Μια φορά δεν θα σου χρειαστεί να είσαι εκτός φόρτισης; :blink:

 

Ξέρεις, το κινητό δεν κάνει 300€ για να κλείνεις τα μάτια σε ελαττώματα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα στο πω αλλα αυτά που γράφεις είναι αστεία ή έστω πολύ ρομαντικά και εφηβικοι ποθοι.

Σα να παίρνεις ένα αμάξι και να σου βγει πιο ενεργοβόρο και να ζητάς βελτίωση.

Αυτό είναι, αν δεν σου κάνει πας αλλού. Το να δώσει μια αναβάθμιση δε λέει κάτι, καθώς με μια άλλη μπορεί να το χαλάσει. Οποτε ναι είναι κουραστικό να το λέτε συνεχεια εδω, κάντε διαμαρτυρία στη samsung αν νομίζετε ότι θα σας ακούσουν...

Εδώ με το 8αρι και δεν αντέδρασαν, θα ασχοληθούν τώρα που πάει σχετικά καλά?

 

Φίλε μου,

 

Αν είσαι ΝΟΤΕ fan μόνο ρομαντικός μπορείς να είσαι. Είναι μια ανεκπλήρωτη αγάπη. Σου υπόσχεται πολλά και δε σου δίνει ποτέ όλα. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο note 21 (ή όπως ονομαστεί) πλέον.....

 

Μπαα μην ελπίζεις.

Kαι εκεί θα σου κόψει κάποια από τα καλούδια που έχεις συνηθήσει να χρησιμοποιείς και θα σου διαφημίσειι κάποιες πολύ καλές σκέψεις που απέχουν πολύ από το να έχουν seemless εφαρμογή. Βασιλιάς είναι ποιος μπορέι να φέρει αντιρήσεις. :)

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

 

Αν είσαι ΝΟΤΕ fan μόνο ρομαντικός μπορείς να είσαι. Είναι μια ανεκπλήρωτη αγάπη. Σου υπόσχεται πολλά και δε σου δίνει ποτέ όλα. :lol:

 

χεχε, δεν μπορω να καταλαβω τι παει να πει φαν..εγω ειμαι φαν της παρτης μου, φαν του να βολευομαι οταν τα σκαω για κατι.

Τελειο δεν υπηρχε ποτε και δε θα υπαρξει γιατι απλα αν δωσουν τελεια συσκευη δε θα εχουμε λογο αλλαγης. Παντα δινουν με το σταγονομετρο

ΠΕρα απο αυτο, κοιτας τι σε βολευει περισσοτερο και το παιρνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα ...στην αρχη υπήρχε το πρόβλημα με τον exynos και τον snapdragon...μόλις κυκλοφορήσαν ρεαλιστικά τεστ και είδαν αμφότεροι οτι ναι μεν υπάρχει διαφορά αλλά όχι τεράστια(μηδαμινή θα έλεγα σε νορμαλ user) τότε αλλάξαμε τροπάριο και αντι της Κασσιανής πήραμε της μπαταρίας..τεντώθηκε μεχρι εκει που δεν παίρνει...χωρις να ιδρώνει το αυτάκι κανενός από τους επικριτές να ακούσει αυτό που λεμε πολλοί εδω μέσα ότι σε νορμάλ χρήση οχι μονο βγάζει την μερα αλλα εχει και απόθεμα στο τέλος της ημερας.

Τεσπα..ας κυκλοφορήσει το iphone 12 και οτι αλλο με 120 οθόνη και εδω είμαστε...ήδη ακουγεται οτι εχει προβλήματα με μπαταρία..

συνεχιστε να μετρατε την μπαταρία σπιθαμή προς σπιθαμη..ευτυχως που καποιοι παρακουσαν το αγοράσανε και δεν το μετανιώσαν

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα ...στην αρχη υπήρχε το πρόβλημα με τον exynos και τον snapdragon...μόλις κυκλοφορήσαν ρεαλιστικά τεστ και είδαν αμφότεροι οτι ναι μεν υπάρχει διαφορά αλλά όχι τεράστια(μηδαμινή θα έλεγα σε νορμαλ user) τότε αλλάξαμε τροπάριο και αντι της Κασσιανής πήραμε της μπαταρίας..τεντώθηκε μεχρι εκει που δεν παίρνει...χωρις να ιδρώνει το αυτάκι κανενός από τους επικριτές να ακούσει αυτό που λεμε πολλοί εδω μέσα ότι σε νορμάλ χρήση οχι μονο βγάζει την μερα αλλα εχει και απόθεμα στο τέλος της ημερας.

Τεσπα..ας κυκλοφορήσει το iphone 12 και οτι αλλο με 120 οθόνη και εδω είμαστε...ήδη ακουγεται οτι εχει προβλήματα με μπαταρία..

συνεχιστε να μετρατε την μπαταρία σπιθαμή προς σπιθαμη..ευτυχως που καποιοι παρακουσαν το αγοράσανε και δεν το μετανιώσαν

 

Η φράση κλειδί σε όσα είπες είναι η "νορμάλ χρήση". Η σειρά Note όμως ανέκαθεν απευθύνεται σε hard users. Εσύ που ανήκεις στην πρώτη κατηγορία πολύ καλώς έπραξες και το πήρες μιας και πέραν της μπαταρίας είναι εξαιρετική συσκευή.

Για το τροπάρι μάλλον έχασες την αρχή. Η απογοήτευση ήταν η μπαταρία (έτσι ξεκίνησε η ιστορία) και μετά ΑΝΑΓΚΆΣΤΗΚΑΝ πολλοί να ζητήσουν ένα +15% στον snap. Δεν πήγαν εκεί (χάνοντας την εγγύηση) για πλάκα.

Τέλος, για την οθόνη στα 120 εννοείται πως και τα μήλα θα έχουν θέμα. Εκεί όμως υπάρχει περίσσευμα αυτονομίας και ΙΣΩΣ τα καταφέρουν. Εδώ δεν περνάει από το μυαλό να βάλει κάποιος 120. Ακόμα και το s20u με μεγαλύτερη μπαταρία δεν την παλεύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να πω και ‘γώ τι έχω παρατηρήσει με την μπαταρία:

με 2 κάρτες sim, μόνιμα 4g (καθόλου wifi), 120Hz, ελάχιστες κλήσεις, καθόλου gaming, blokada να τρέχει μόνιμα για adblock, sot 4-4,5 ώρες. Με τίποτα δεν βγάζει ημέρα.

Σήμερα δοκιμαστικά HD+, 60Hz, 4g, κακό σήμα, sot 1:20min σε 8 ώρες χρήσης και 65% μπαταρία υπόλοιπο (απογοήτευση).

Ν9860.

Edited by paschalism
Link to comment
Share on other sites

Η φράση κλειδί σε όσα είπες είναι η "νορμάλ χρήση". Η σειρά Note όμως ανέκαθεν απευθύνεται σε hard users. Εσύ που ανήκεις στην πρώτη κατηγορία πολύ καλώς έπραξες και το πήρες μιας και πέραν της μπαταρίας είναι εξαιρετική συσκευή.

Για το τροπάρι μάλλον έχασες την αρχή. Η απογοήτευση ήταν η μπαταρία (έτσι ξεκίνησε η ιστορία) και μετά ΑΝΑΓΚΆΣΤΗΚΑΝ πολλοί να ζητήσουν ένα +15% στον snap. Δεν πήγαν εκεί (χάνοντας την εγγύηση) για πλάκα.

Τέλος, για την οθόνη στα 120 εννοείται πως και τα μήλα θα έχουν θέμα. Εκεί όμως υπάρχει περίσσευμα αυτονομίας και ΙΣΩΣ τα καταφέρουν. Εδώ δεν περνάει από το μυαλό να βάλει κάποιος 120. Ακόμα και το s20u με μεγαλύτερη μπαταρία δεν την παλεύει.

 

συγγνωμη αλλα θα διαφωνησω, note λεγεται το τηλεφωνο και η μονη διαφορα του ηταν οτι ειχε πενακι και μεγαλη οθονη για να διευκολυνει σε αυτο. ουτε gamers λεγεται ουτε buisiness..

απο εκει και περα για σημειωσεις και κλησεις που θελουν οι "επιχειρηματιες" που υποτιθεται οτι για αυτους προοριζεται η μπαταρια αρκει.

Τωρα αν δεν αρκει, παρε κατι αλλο και γραφε με πληκτρολογιο. Αν εισαι σχεδιαστης παλι κτλ θες ταμπλετ.

Τελος παντων, απο οσους εχω δει εδω μεσα ολα τα χρονια με πενακι, λιγοι το δουλευουν πραγματικα και ακομα πιο λιγοι για δουλεια.

 

Οσο αφορα τη μπαταρια, ακομα και με 120 σε βγαζει αναλογα τη χρηση αλλα στην τελικη βαζεις 60, αν δεν το ειχε δωσει το 120 δε θα το συζητουσαμε.

 

Να πω και ‘γώ τι έχω παρατηρήσει με την μπαταρία:

με 2 κάρτες sim, μόνιμα 4g (καθόλου wifi), 120Hz, ελάχιστες κλήσεις, καθόλου gaming, blokada να τρέχει μόνιμα για adblock, sot 4-4,5 ώρες. Με τίποτα δεν βγάζει ημέρα.

Σήμερα δοκιμαστικά HD+, 60Hz, 4g, κακό σήμα, sot 1:20min σε 8 ώρες χρήσης και 65% μπαταρία υπόλοιπο (απογοήτευση).

Ν9860.

 

Φιλε μου εσυ κανεις ζορικη χρηση με 2 σιμ και εισαι απο τις περιπτωσεις που θες αλλη συσκευη, απλα. Παρολα αυτα με 5 ωρες οθονη με ολα αυτα, δεν το λες κακη αποδοση, ασχετα αν δεν σε φτανει εσενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://www.samsung.com/us/smartphones/galaxy-note20-5g/

 

It's the ultimate gaming experience that goes where you go.

It's a director-grade 8K video camera.

It's a multitasking computer suite.

It's anything but your average smartphone.

 

Introducing the Powerphone that forever changes how you work and play.

 

Πρωτο πρωτο εχει το Gaming και μαλιστα με περισσοτερες σελιδες απο οσες εχει για το Spen.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.samsung.com/us/smartphones/galaxy-note20-5g/

 

It's the ultimate gaming experience that goes where you go.

It's a director-grade 8K video camera.

It's a multitasking computer suite.

It's anything but your average smartphone.

 

Introducing the Powerphone that forever changes how you work and play.

 

Πρωτο πρωτο εχει το Gaming και μαλιστα με περισσοτερες σελιδες απο οσες εχει για το Spen.

 

Δε σου λέει πουθενά ότι θα παίζεις όλη μέρα και θα σε βγάζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...