Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγγνωμη αλλα θα διαφωνησω, note λεγεται το τηλεφωνο και η μονη διαφορα του ηταν οτι ειχε πενακι και μεγαλη οθονη για να διευκολυνει σε αυτο. ουτε gamers λεγεται ουτε buisiness..

απο εκει και περα για σημειωσεις και κλησεις που θελουν οι "επιχειρηματιες" που υποτιθεται οτι για αυτους προοριζεται η μπαταρια αρκει.

Τωρα αν δεν αρκει, παρε κατι αλλο και γραφε με πληκτρολογιο. Αν εισαι σχεδιαστης παλι κτλ θες ταμπλετ.

Τελος παντων, απο οσους εχω δει εδω μεσα ολα τα χρονια με πενακι, λιγοι το δουλευουν πραγματικα και ακομα πιο λιγοι για δουλεια.

 

Οσο αφορα τη μπαταρια, ακομα και με 120 σε βγαζει αναλογα τη χρηση αλλα στην τελικη βαζεις 60, αν δεν το ειχε δωσει το 120 δε θα το συζητουσαμε.

 

 

Νίκο, η σειρά Note ήταν πάντα η κορυφαία πρόταση της Samsung. Μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη μπαταρία τελευταίο επεξεργαστή και φυσικά πενάκι. Όλα αυτά προδίδουν το target group που σίγουρα δεν είναι ήπια/μέτρια χρήση. Ουσιαστικά φέτος υστερεί της σειράς 20

Γι αυτό και το κράξιμο που τρώει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου εσυ κανεις ζορικη χρηση με 2 σιμ και εισαι απο τις περιπτωσεις που θες αλλη συσκευη, απλα. Παρολα αυτα με 5 ωρες οθονη με ολα αυτα, δεν το λες κακη αποδοση, ασχετα αν δεν σε φτανει εσενα.

 

Δεν έγραψε 5 ώρες. 4 με 4,5 γράφει.

Αλλά και 5 να έγραφε πάλι λίγες είναι.

Επίσης αυτό που γράφουμε συχνά, πάρε άλλη συσκευή με δημιουργεί μια ερώτηση. Ποια είναι η πρόταση της Samsung γι αυτόν τον απαιτητικό χρήστη? Ποια ναυαρχίδα της του προτείνει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η φράση κλειδί σε όσα είπες είναι η "νορμάλ χρήση". Η σειρά Note όμως ανέκαθεν απευθύνεται σε hard users. Εσύ που ανήκεις στην πρώτη κατηγορία πολύ καλώς έπραξες και το πήρες μιας και πέραν της μπαταρίας είναι εξαιρετική συσκευή.

Για το τροπάρι μάλλον έχασες την αρχή. Η απογοήτευση ήταν η μπαταρία (έτσι ξεκίνησε η ιστορία) και μετά ΑΝΑΓΚΆΣΤΗΚΑΝ πολλοί να ζητήσουν ένα +15% στον snap. Δεν πήγαν εκεί (χάνοντας την εγγύηση) για πλάκα.

Τέλος, για την οθόνη στα 120 εννοείται πως και τα μήλα θα έχουν θέμα. Εκεί όμως υπάρχει περίσσευμα αυτονομίας και ΙΣΩΣ τα καταφέρουν. Εδώ δεν περνάει από το μυαλό να βάλει κάποιος 120. Ακόμα και το s20u με μεγαλύτερη μπαταρία δεν την παλεύει.

Εγώ απο τοτε που το αγόρασα το εχω στα 120 με ανωτατο 4,5 ωρες χωρις να εχω φτασει την μπαταρια στα ορια της

Εως τωρα εχω γνωρισει πολλους νορμαλ users που επελεξαν το note 20...αλλά και εσυ αγαπητέ μοντογια κάποια στιγμή εχω την αίσθηση οτι θα ερθεις κατα δωθε...απλά ψαχνεις την αφορμή....και αν δεν βρεις την αφορμή..θα βρεις την αιτια:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω και ‘γώ τι έχω παρατηρήσει με την μπαταρία:

με 2 κάρτες sim, μόνιμα 4g (καθόλου wifi), 120Hz, ελάχιστες κλήσεις, καθόλου gaming, blokada να τρέχει μόνιμα για adblock, sot 4-4,5 ώρες. Με τίποτα δεν βγάζει ημέρα.

Σήμερα δοκιμαστικά HD+, 60Hz, 4g, κακό σήμα, sot 1:20min σε 8 ώρες χρήσης και 65% μπαταρία υπόλοιπο (απογοήτευση).

Ν9860.

 

ακριβως τα ιδια οσο αφορα το πρωτο σκελος με την διαφορα οτι εγω κανω και κλησεις εχω μονιμα wifi και συνδεδεμενο ρολοι και airpods και βγαζει ανετοτατα την ημερα με ενα υπολοιπο 20-30%...τωρα πως γινεται αυτο με τα ιδια τηλεφωνα? Ποιος ξερει..:!:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο τοτε που το αγόρασα το εχω στα 120 με ανωτατο 4,5 ωρες χωρις να εχω φτασει την μπαταρια στα ορια της

Εως τωρα εχω γνωρισει πολλους νορμαλ users που επελεξαν το note 20...αλλά και εσυ αγαπητέ μοντογια κάποια στιγμή εχω την αίσθηση οτι θα ερθεις κατα δωθε...απλά ψαχνεις την αφορμή....και αν δεν βρεις την αφορμή..θα βρεις την αιτια:lol:

 

Μα γι αυτό κ...λοτρίβομαι. Το θέλω αλλά το βλέπω μακριά από τους χρόνους που θέλω. Είναι και κάποιοι αξιόπιστοι χρήστες που το πήραν και το έδωσαν απογοητευμένοι οπότε κολλάω διπλά.

Υ. Γ. Δεν περιμένω να έχει κάποιο αξιόλογη αυτονομία με 120 οθόνη. Είναι δύσκολο για την ώρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό κ...λοτρίβομαι. Το θέλω αλλά το βλέπω μακριά από τους χρόνους που θέλω. Είναι και κάποιοι αξιόπιστοι χρήστες που το πήραν και το έδωσαν απογοητευμένοι οπότε κολλάω διπλά.

Υ. Γ. Δεν περιμένω να έχει κάποιο αξιόλογη αυτονομία με 120 οθόνη. Είναι δύσκολο για την ώρα.

 

Κάτσε μέχρι του χρονου που θα βγάλει fold με S Pen...Εκεί θα ξηλωθεις αλλά θα αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε μέχρι του χρονου που θα βγάλει fold με S Pen...Εκεί θα ξηλωθεις αλλά θα αξίζει...

Όλοι αυτό περιμένουμε! Εκεί η Samsung θα εχει πετύχει την απόλυτη συσκευή. Η προσωπική μου άποψη όμως είναι, ότι ακόμη δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο, γιατί η εσωτερική οθόνη είναι ακόμη αρκετά "μαλακή" για να την χαράζει το S-Pen.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για 7 8 ώρες σοτ ακόμη και 10 ώρες και πραγματικά γελάω. Εγώ σε όλες τις συσκευές είμαι εδώ κλείνω Μαξ 3. 5 αντε 4. Πραγματικά τι χρήση κάνετε; tablet? Πάρτε μια εικόνα s20 ultra όλα ανοιχτά, 2 σιμ, 120 hz φουλ aod φωτεινότητα κτλ. Ούτε στις εκδόσεις SD έχω δει κάτι άλλο. Μόνιμα αυτά τα στατιστικά εδώ και μια 5ετια

"επαγγελματική" χρήση :D

Σόρυ για το of topic αλλά τα τελευταία 1000 μηνύματα είναι oftopic έτσι και αλλιώς :Dd2cd1c8ae5196fa222d89f14f60b9521.jpg

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για 7 8 ώρες σοτ ακόμη και 10 ώρες και πραγματικά γελάω. Εγώ σε όλες τις συσκευές είμαι εδώ κλείνω Μαξ 3. 5 αντε 4. Πραγματικά τι χρήση κάνετε; tablet? Πάρτε μια εικόνα s20 ultra όλα ανοιχτά, 2 σιμ, 120 hz φουλ aod φωτεινότητα κτλ. Ούτε στις εκδόσεις SD έχω δει κάτι άλλο. Μόνιμα αυτά τα στατιστικά εδώ και μια 5ετια

"επαγγελματική" χρήση :D

Σόρυ για το of topic αλλά τα τελευταία 1000 μηνύματα είναι oftopic έτσι και αλλιώς :Dd2cd1c8ae5196fa222d89f14f60b9521.jpg

 

Samsung galaxy S20 Ultra

 

Λάζαρε, ζήτησα από τον φίλο που ανέφερε 8 ώρες sot να μας ανεβάσει της προηγούμενης ημέρας το sot κι ακόμα τρέχει..... Μη το ψάχνεις.

Και ξέρεις. Κλειστή aod κλπ.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε σου λέει πουθενά ότι θα παίζεις όλη μέρα και θα σε βγάζει

 

Οχι αλλα προμοταρει το gaming οσο δεν παει.

Ακομα σου λεει οτι η μπαταρια θα σε βγαζει μερα αλλα βλεπουμε οτι αν το ζορισεις λιγο σε επαγγελματικη χρηση την βγαζει τσιμα τσιμα.

Τσιμα τσιμα με φρεσκια μπαταρια, φαντασου μετα απο 1 χρονο τι θα γινεται;

 

Οσο για το επαγγελματικη χρηση, επαγγελματικη χρηση δεν ειναι να πας στο γραφειο να το ακουμπησεις και καθε μια ωρα να δεις αν εχει ερθει κατι.

Επαγγελματικη χρηση ειναι να δουλευει, κλησεις, gps, emails, web serf, IMs, socials.

 

Καταλαβαινω οτι ειναι κουραστικο να το λενε συνεχεια αλλα τωρα που υπαρχει το θεμα με την Huawei δεν νοιωθει πια πιεση κι αν δεν την πιεσετε εσεις τωρα τοτε θα επαναπαυτει και βλεπω να μενει με τους ιδιους φακους παλι για χρονια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε, ζήτησα από τον φίλο που ανέφερε 8 ώρες sot να μας ανεβάσει της προηγούμενης ημέρας το sot κι ακόμα τρέχει..... Μη το ψάχνεις.

 

Και ξέρεις. Κλειστή aod κλπ.....

Ναι Κώστα το διάβασα αλλά διάβασα και για κάτι s10 lite (με τα μισά specs βέβαια οπότε αυτόματα μικρότερες καταναλώσεις) που βγάζουν 10ωρα και πως οι εκδόσεις snap κάνουν θαύματα. Σοβαροί χρήστες έχουν πολλά παράπονα από την μπαταρία στην Αμερική και μάλιστα εκεί με τον νέο 865+.

Τρίχες, η Samsung πονάει στην αναμονή με το σήμα δικτύων και αν υπάρχει θέμα κακού σήματος η αλλαγής τοποθεσίας (όπως κάνω εγώ καθημερινά όλη μέρα λόγο δουλειάς). Τέλος εκεί είναι το θέμα και δεν φταίει κανένας επεξεργαστής η οθόνη κτλ.

Αν κλείσω τα πάντα και μπω airplane mode με wifi και όλη μέρα παίζει YouTube θα βγάλω κάτι 10ωρα..

Χάθηκε και ο v@gelis να τα γράψει αναλυτικά. Από τους λίγους που ξερει και έχει περιγράψει το πρόβλημα όπως είναι.

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα προμοταρει το gaming οσο δεν παει.

Ακομα σου λεει οτι η μπαταρια θα σε βγαζει μερα αλλα βλεπουμε οτι αν το ζορισεις λιγο σε επαγγελματικη χρηση την βγαζει τσιμα τσιμα.

Τσιμα τσιμα με φρεσκια μπαταρια, φαντασου μετα απο 1 χρονο τι θα γινεται;

 

Οσο για το επαγγελματικη χρηση, επαγγελματικη χρηση δεν ειναι να πας στο γραφειο να το ακουμπησεις και καθε μια ωρα να δεις αν εχει ερθει κατι.

Επαγγελματικη χρηση ειναι να δουλευει, κλησεις, gps, emails, web serf, IMs, socials.

 

Καταλαβαινω οτι ειναι κουραστικο να το λενε συνεχεια αλλα τωρα που υπαρχει το θεμα με την Huawei δεν νοιωθει πια πιεση κι αν δεν την πιεσετε εσεις τωρα τοτε θα επαναπαυτει και βλεπω να μενει με τους ιδιους φακους παλι για χρονια.

 

Εκτός από GPS όλα τα άλλα τα κάνω.. Από εκεί και πέρα τι πάει να πει business? και στην τελική αν κάποιος θέλει όλα αυτά ας πάρει ένα άλλο, αν θέλει όλα αυτά και πενακι ας βολευτεί με ένα power bank αν δεν μπορεί να βρει μια πρίζα όλη μέρα...

Γιατί για να περνάς τις 5 ώρες οθόνη συν κλήσεις, δεν κάνεις κάτι άλλο όλη μέρα αλλά να είσαι με το κινητό.

 

 

Στα 60 hz μια χαρά αυτονομία βγάζει εξάλλου ή και αυτό είναι ανάγκη business?

Έλεος δηλαδή, το έχουμε εξαντλησει και όχι δεν πιστεύω ότι άμα μιζεριαζουμε όλη μέρα εδώ θα αλλάξει κάτι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα το διάβασα αλλά διάβασα και για κάτι s10 lite (με τα μισά specs βέβαια οπότε αυτόματα μικρότερες καταναλώσεις) που βγάζουν 10ωρα και πως οι εκδόσεις snap κάνουν θαύματα. Σοβαροί χρήστες έχουν πολλά παράπονα από την μπαταρία στην Αμερική και μάλιστα εκεί με τον νέο 865+.

Τρίχες, η Samsung πονάει στην αναμονή με το σήμα δικτύων και αν υπάρχει θέμα κακού σήματος η αλλαγής τοποθεσίας (όπως κάνω εγώ καθημερινά όλη μέρα λόγο δουλειάς). Τέλος εκεί είναι το θέμα και δεν φταίει κανένας επεξεργαστής η οθόνη κτλ.

Αν κλείσω τα πάντα και μπω airplane mode με wifi και όλη μέρα παίζει YouTube θα βγάλω κάτι 10ωρα..

Χάθηκε και ο v@gelis να τα γράψει αναλυτικά. Από τους λίγους που ξερει και έχει περιγράψει το πρόβλημα όπως είναι.

 

Samsung galaxy S20 Ultra

 

Έχω πάρει το s10 lite στην αδερφή μου. Τι να πω. Τρέχουν τα σάλια μου με την αυτονομία. Βέβαια άλλες οι ενεργειακές απαιτήσεις της συσκευής.

Περιμένω κι εγώ τον Βαγγέλη. Κυρίως αν πήρε τελικά την snap έκδοση όπως έλεγε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι είναι αυτό το shot που λέτε συνέχεια...... 7 το πρωί και η ώρα είναι 01:01 το βράδυ και έχω 23% με κανονική ανθρώπινη χρηση. Bluetooth ανοιχτο wifi ανοιχτο GPS ανοιχτο .Τώρα τι να πω .....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι είναι αυτό το shot που λέτε συνέχεια...... 7 το πρωί και η ώρα είναι 01:01 το βράδυ και έχω 23% με κανονική ανθρώπινη χρηση. Bluetooth ανοιχτο wifi ανοιχτο GPS ανοιχτο .Τώρα τι να πω .....

 

Το sot είναι οι ώρες που είναι ανοιχτή η οθόνη (Screen On Tim).

Πχ στη φωτογραφία που ανέβασε ο φίλος πριν είναι 2 ώρες και 38 λεπτά

 

d2cd1c8ae5196fa222d89f14f60b9521.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί τη στιγμή υπάρχουν 3 είδη χρήστες ΝΟΤΕ 20 U.

 

Εμείς που λέμε υπάρχει πρόβλημα και είμαστε δυσαρεστημένοι.

Αυτοί που λένε δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί το κινητο βγάζει άνετα τη μέρα ότι και να κάνω

Και αυτοί που λένε ότι εντάξει μωρέ τι το θες το s pen, τι τα θες τα 120, τι το θες το gaming, τι τη θες τη 2η sim, τι τη θές τη business use κτλ κτλ

 

Οι πρώτοι λοιπόν (εμεις) δε θα λέγαμε τίποτα αν η Sammy έβαζε 5000mA μπαταρία και επειδή το κινητό είναι τούμπανο, ίσως και πάλι να μην έβγαζε όλη τη μέρα με βαριά χρήση. Πρακτικά στο ΝΟΤΕ δεν υπάρχει βαριά χρήση, υπάρχει μόνο χρήση σαν ΝΟΤΕ. Αλλά τουλάχιστον η Sammy θα έκανε κάποια κίνηση.

 

Οι 2οι απλά σε αυτό το θέμα έπιασαν joker. Χρήση σαν ΝΟΤΕ με τις δικές τους ανάγκες και τους καλύπτει πλήρως, και είναι μια χαρά και κανένας δε μπορεί να πει τπτ. (Ξαναρωτάω μπας και παίζει θέμα παρτίδω μπαταρίας και κάποιοι είναι πιο τυχεροί;)

 

Οι 3οι όμως, απλά δεν είναι για ΝΟΤΕ. Υπάρχουν πολλές άλλες και κυρίως πολύ φθηνότερες συσκευές για να ικανοποίησαν τις απαιτήσεις τους (όχι το γούστο τους). Δε είμαι καθόλου σίγουρος αν αυτή η κατηγορία χρειάζεται ΝΟΤΕ. (το "χρειάζεται" υπογραμισμένο)

 

Και έτσι φτάσαμε τώρα οι πρώτοι με τους τρίτους να έχουμε αυτή τη κόντρα.

 

Για να μη πούμε ότι δεν δυσανασχετούμε μόνο για τη μπαταρία. Δυσανασχετούμε και από πολλά κοψίματα που έκανε η Sammy στον Βασιλιά. Θυμηθείτε hardware & software καλούδια που είχαν τα NOTE μέχρι το 4 (με HR sensor μέχρι και στο 9). Και αν δε τα θυμάστε πείτε μου να σας τα θυμίσω.

 

Σε άλλο forum, άλλη έφτασε στο σημείο να μου πει αγόρασε smart watch να βλέπεις από κει notification για να μην ανοίγεις οθόνη. Άλλος με κατηγόρησε σαν παλιόμοδίτη που έθεσα το θέμα των goodies,που είχαν τα παλιά μοντέλα κΙ δεν υπάρχουν πλεον, άλλος μου πρότεινε να αγοράσω wireless charger, για να φορτίζω. Εδω μέσα μου είπαν βάλτο και 30 λεπτά σε φόρτιση, όλο και κάπου θα βρεις μπρίζα. Ότι νάσαι αρκεί να μη θίγουμε τις επίλόγες της Sammy που πάει να ξεγυμνώσει τον Βασιλιά.

 

Έγινε και αυτό φέτος με τη μπαταρία , ε! πόσο θέλει ο ΝΟΤΑΚΙΑΣ ( ο παλιός ΝΟΤΑΚΙΑΣ ο ορθόδοξος) να τα πάρει στο κρανίο;

 

Την καλημέρα μου.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα το διάβασα αλλά διάβασα και για κάτι s10 lite (με τα μισά specs βέβαια οπότε αυτόματα μικρότερες καταναλώσεις) που βγάζουν 10ωρα και πως οι εκδόσεις snap κάνουν θαύματα. Σοβαροί χρήστες έχουν πολλά παράπονα από την μπαταρία στην Αμερική και μάλιστα εκεί με τον νέο 865+.

Καλά και γω ότι αναφέρω είναι με το snapdragon (N9860).

Link to comment
Share on other sites

Καλά και γω ότι αναφέρω είναι με το snapdragon (N9860).
Βάλε ένα screenshot να το δουν αυτοί που φωνάζουν και θεωρούν πως οι sd κάνουν θαύματα.

 

Samsung galaxy S20 Ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να ήξερα πως ανεβάζουν εικόνα θα ανεβαζα μια :))

 

Βάλε σε αυτή την σελίδα την φωτογραφία που θέλεις.

 

https://postimages.org/el/

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτοί τη στιγμή υπάρχουν 3 είδη χρήστες ΝΟΤΕ 20 U.

 

Εμείς που λέμε υπάρχει πρόβλημα και είμαστε δυσαρεστημένοι.

Αυτοί που λένε δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί το κινητο βγάζει άνετα τη μέρα ότι και να κάνω

Και αυτοί που λένε ότι εντάξει μωρέ τι το θες το s pen, τι τα θες τα 120, τι το θες το gaming, τι τη θες τη 2η sim, τι τη θές τη business use κτλ κτλ

 

Οι πρώτοι λοιπόν (εμεις) δε θα λέγαμε τίποτα αν η Sammy έβαζε 5000mA μπαταρία και επειδή το κινητό είναι τούμπανο, ίσως και πάλι να μην έβγαζε όλη τη μέρα με βαριά χρήση. Πρακτικά στο ΝΟΤΕ δεν υπάρχει βαριά χρήση, υπάρχει μόνο χρήση σαν ΝΟΤΕ. Αλλά τουλάχιστον η Sammy θα έκανε κάποια κίνηση.

 

Οι 2οι απλά σε αυτό το θέμα έπιασαν joker. Χρήση σαν ΝΟΤΕ με τις δικές τους ανάγκες και τους καλύπτει πλήρως, και είναι μια χαρά και κανένας δε μπορεί να πει τπτ. (Ξαναρωτάω μπας και παίζει θέμα παρτίδω μπαταρίας και κάποιοι είναι πιο τυχεροί;)

 

Οι 3οι όμως, απλά δεν είναι για ΝΟΤΕ. Υπάρχουν πολλές άλλες και κυρίως πολύ φθηνότερες συσκευές για να ικανοποίησαν τις απαιτήσεις τους (όχι το γούστο τους). Δε είμαι καθόλου σίγουρος αν αυτή η κατηγορία χρειάζεται ΝΟΤΕ. (το "χρειάζεται" υπογραμισμένο)

 

Και έτσι φτάσαμε τώρα οι πρώτοι με τους τρίτους να έχουμε αυτή τη κόντρα.

 

Για να μη πούμε ότι δεν δυσανασχετούμε μόνο για τη μπαταρία. Δυσανασχετούμε και από πολλά κοψίματα που έκανε η Sammy στον Βασιλιά. Θυμηθείτε hardware & software καλούδια που είχαν τα NOTE μέχρι το 4 (με HR sensor μέχρι και στο 9). Και αν δε τα θυμάστε πείτε μου να σας τα θυμίσω.

 

Σε άλλο forum, άλλη έφτασε στο σημείο να μου πει αγόρασε smart watch να βλέπεις από κει notification για να μην ανοίγεις οθόνη. Άλλος με κατηγόρησε σαν παλιόμοδίτη που έθεσα το θέμα των goodies,που είχαν τα παλιά μοντέλα κΙ δεν υπάρχουν πλεον, άλλος μου πρότεινε να αγοράσω wireless charger, για να φορτίζω. Εδω μέσα μου είπαν βάλτο και 30 λεπτά σε φόρτιση, όλο και κάπου θα βρεις μπρίζα. Ότι νάσαι αρκεί να μη θίγουμε τις επίλόγες της Sammy που πάει να ξεγυμνώσει τον Βασιλιά.

 

Έγινε και αυτό φέτος με τη μπαταρία , ε! πόσο θέλει ο ΝΟΤΑΚΙΑΣ ( ο παλιός ΝΟΤΑΚΙΑΣ ο ορθόδοξος) να τα πάρει στο κρανίο;

 

Την καλημέρα μου.

 

Μα αυτό που δεν καταπινεται είναι ότι ενώ έδωσε στο s20u 5000 μπαταρία, εδώ υποχώρησε στις 4500.... Πότε η σειρά s είχε μεγαλύτερη μπαταρία από τα note???

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι με κανενα update να στρώσει η μπαταρία. Τωρα μου βγαζει με ολα ανοιχτα.gps.wifi.data.garming.και τα bugs .4.30 ωρες οθονη ανοιχτή. Ειναι σαν το λαπτοπ μου μια φαση.χαχχαχαχα
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Σελιδες επί σελιδων τα ιδια και τα ιδια. Κάποιο πρόβλημα-αστοχία κτλ δεν βλεπω να αναφερεται στο νημα. Βέβαια ειναι νεα συσκευη και δεν εχουν αρχισει ακομα τα πειράματα ανοιξε κλεισε, για να αρχισουν τα μπλοκαρισματα. Απλά πράγματα που τα χετε κανει κορδονι απ το τραβηγμα....Συσκευή samsung και κακό σήμα κινητής ειναι ασύμβατες έννοιες οπότε πάτε για κάτι άλλο αν δεν βολεύεστε...Τώρα συγκρίσεις με κατι lite πιστευω πως γίνονται χάριν αστεϊσμού
Link to comment
Share on other sites

Βάλε σε αυτή την σελίδα την φωτογραφία που θέλεις.

 

https://postimages.org/el/

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα αυτό που δεν καταπινεται είναι ότι ενώ έδωσε στο s20u 5000 μπαταρία, εδώ υποχώρησε στις 4500.... Πότε η σειρά s είχε μεγαλύτερη μπαταρία από τα note???

 

Πραγματικά, το έχεις πει καμία 10αρια φορές... Χωνεψε το ότι έβαλαν πιο μικρή από s και ναι βρίσκω λογικό όταν έπιασαν ταβάνι οι διαστάσεις και εδώ έχεις συν ένα πενακι που δεν έχεις στα άλλα να υπάρχει αυτή η διαφορά... Οπότε ας τελειώνουμε, υπάρχουν πολλές ευκαιρίες σε μεταχείρισμενα να κάνετε δοκιμή με μικρό ρίσκο και χασουρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συσκευή samsung και κακό σήμα κινητής ειναι ασύμβατες έννοιες οπότε πάτε για κάτι άλλο αν δεν βολεύεστε...

 

Φιλε μου, το μέτριο σήμα στα Samsung είναι αποτέλεσμα του χαμηλού sar οπότε άσε το που θα πάει ο καθένας.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά, το έχεις πει καμία 10αρια φορές... Χωνεψε το ότι έβαλαν πιο μικρή από s και ναι βρίσκω λογικό όταν έπιασαν ταβάνι οι διαστάσεις και εδώ έχεις συν ένα πενακι που δεν έχεις στα άλλα να υπάρχει αυτή η διαφορά... Οπότε ας τελειώνουμε, υπάρχουν πολλές ευκαιρίες σε μεταχείρισμενα να κάνετε δοκιμή με μικρό ρίσκο και χασουρα

 

Δυστυχώς Νίκο αλλά ταβάνι έπιασε η βλακεια της Samsung στο φετινό note. Όχι οι διαστάσεις. Αυτές να είσαι σίγουρος πως έχουν αρκετό περιθώριο ακόμα. Κανένας δεν θα έλεγε όχι σε μια μεγαλύτερη μπαταρία ακόμη κι αν μεγάλωνε η συσκευή.

Οπότε, εφόσον η αδικαιολόγητη υποχώρηση στην μπαταρία είναι ένα γεγονός τότε ναι, θα ειπωθεί πολλές φορές ακόμα. Γιατί είναι μια ανοιχτή πληγή και η Samsung σακάτεψε την κατά τα άλλα συσκευαρα.

Χάθηκε και ο φίλος με τις 8 ώρες sot..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, το μέτριο σήμα στα Samsung είναι αποτέλεσμα του χαμηλού sar οπότε άσε το που θα πάει ο καθένας.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς Νίκο αλλά ταβάνι έπιασε η βλακεια της Samsung στο φετινό note. Όχι οι διαστάσεις. Αυτές να είσαι σίγουρος πως έχουν αρκετό περιθώριο ακόμα. Κανένας δεν θα έλεγε όχι σε μια μεγαλύτερη μπαταρία ακόμη κι αν μεγάλωνε η συσκευή.

Οπότε, εφόσον η αδικαιολόγητη υποχώρηση στην μπαταρία είναι ένα γεγονός τότε ναι, θα ειπωθεί πολλές φορές ακόμα. Γιατί είναι μια ανοιχτή πληγή και η Samsung σακάτεψε την κατά τα άλλα συσκευαρα.

Χάθηκε και ο φίλος με τις 8 ώρες sot..... :lol:

 

αν εννοεις μεγαλυτες διαστασεις το παχος, πιστευω οτι θα υπαρξει γκρινια για αυτο απο αλλους, πχ εγω γιαυτο εδωσα το s 20 ultra, αυτο το λιγο πιο χοντρο ηταν κουραστικο, και φυσικα αν μπορουσα να εχω αυτη την καμερα σε ενα s20 plus θα το επαιρνα χθες...δεν παλευεται το μεγεθος.

 

Κατα τα αλλα, χθες ειχα 4,5 ωρες σοτ μεχρι τις 11 το βραδυ με χρηση ολη μερα 4G,απειρες κλησεις τουλαχιστον 2 ωρες ενω ημουν σπο το πρωι εφορια, κτεο αμαξι, σερβις αμαξι, καφε και μετα σε πελατες, φορτισα και ενα iphone με wireless powershare κανα 5% περιπου, δεν ξερω ποσο μου εφαγε εμενα, αυτο πηρε 5, και το ελιωσα στο σκαλισμα οσο ημουν σε αυτες τις δουλειες. Επισης σκαναρα 20 σελιδες με adobe scan και αποστολη με ΒΤ σε λαπτοπ κτλ κτλ.

δεν ξερω ποια θα ηταν πιο σκληρη χρηση. Δεν ξερω τι θεωρει καποιος buisiness χρηση αλλα εγω ελιωσα chrome, teamviewer και ολα με 4G και κινηθηκα σε αποσταση 40χλμ (αρα 80 το πηγαινε-ελα με σημεια χωρις σημα κτλ).

Σιγουρα θα μου αρεσε να ειχα ενα 30% στο τελος, αλλα απο ολα οσα εκανα, αν εβλεπα οτι απο νωρις ξεμενω, θα μειωνα χρηση σε κατι ή θα εβαζα μια πριζα καπου, σε 10 σημεια απο αυτα που βρεθηκα υπηρχε ρευμα, εναν φορτιστη στο αμαξι μπορεις να εχεις, που και παλι δεν παιρνεις ενα κινητο για τετοια χρηση, αλλα μη μιζεριαζουμε μονιμα, αν θες το παιρνεις το ευχαριστιεσαι και 1 μειον που εχει το λυνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει σε Sammy με exynos σε WiFi έχει πολύ καλή αυτονομία ακόμα και στα 120hz όταν το δούλεψα μια εβδομάδα που και αυτά ψεύτικα είναι αφού δεν είναι κλειδωμένα στα 120 αλλά κυμενεται από και κάτω από 60 έως 120 ανάλογα τη χρήση.

 

Αν βάλεις όμως data η 2 sim εκεί χάνει το παιδί τη μάννα και η μάννα το παιδί. :lol:

 

Σε ίδια άριστο και σταθερό από σήμα περιβάλλον με μόνο data χρήση έβγαζα 2 ώρες κάτω από ότι αντίστοιχα σε WiFi με ίδια χρήση.

 

Που να ήμουν όπως άλλοι με μέτριο σήμα η σε κίνηση θα την γονάτιζε ακόμα χειρότερα την μπαταρία

 

Με καμία άλλη συσκευή τέτοια τεράστια απόκλιση μεταξύ WiFi και data.

 

Και δεν είμαι και κάνα hard core χρήστης απεναντίας, και το μπόλικο debloat μου έκανα με καμία 40αρια εφαρμογές - υπηρεσίες που διέγραψα με adb και το ίδιο προσεχτικο στήσιμο όπως κάνω με όλα τα κινητά μου.

 

Υπομονή έως του χρόνου αν φιλοτιμηθεί βαλει 5000 minimum και αν ο exynos 1000 δείξει επιτέλους αξιοπρεπή χαρακτήρα αντάξιο του ανταγωνισμού και και ως λύση έως τότε αγορά του 45w φορτιστή η το powerbank που έδινε δώρο με κάθε watch 3 αγορά εν ώρα ανάγκης.

 

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις μεγαλυτες διαστασεις το παχος, πιστευω οτι θα υπαρξει γκρινια για αυτο απο αλλους, πχ εγω γιαυτο εδωσα το s 20 ultra, αυτο το λιγο πιο χοντρο ηταν κουραστικο, και φυσικα αν μπορουσα να εχω αυτη την καμερα σε ενα s20 plus θα το επαιρνα χθες...δεν παλευεται το μεγεθος.

 

Κατα τα αλλα, χθες ειχα 4,5 ωρες σοτ μεχρι τις 11 το βραδυ με χρηση ολη μερα 4G,απειρες κλησεις τουλαχιστον 2 ωρες ενω ημουν σπο το πρωι εφορια, κτεο αμαξι, σερβις αμαξι, καφε και μετα σε πελατες, φορτισα και ενα iphone με wireless powershare κανα 5% περιπου, δεν ξερω ποσο μου εφαγε εμενα, αυτο πηρε 5, και το ελιωσα στο σκαλισμα οσο ημουν σε αυτες τις δουλειες. Επισης σκαναρα 20 σελιδες με adobe scan και αποστολη με ΒΤ σε λαπτοπ κτλ κτλ.

δεν ξερω ποια θα ηταν πιο σκληρη χρηση. Δεν ξερω τι θεωρει καποιος buisiness χρηση αλλα εγω ελιωσα chrome, teamviewer και ολα με 4G και κινηθηκα σε αποσταση 40χλμ (αρα 80 το πηγαινε-ελα με σημεια χωρις σημα κτλ).

Σιγουρα θα μου αρεσε να ειχα ενα 30% στο τελος, αλλα απο ολα οσα εκανα, αν εβλεπα οτι απο νωρις ξεμενω, θα μειωνα χρηση σε κατι ή θα εβαζα μια πριζα καπου, σε 10 σημεια απο αυτα που βρεθηκα υπηρχε ρευμα, εναν φορτιστη στο αμαξι μπορεις να εχεις, που και παλι δεν παιρνεις ενα κινητο για τετοια χρηση, αλλα μη μιζεριαζουμε μονιμα, αν θες το παιρνεις το ευχαριστιεσαι και 1 μειον που εχει το λυνεις.

 

Μα τι ρωτάς; αυτή ακριβώς είναι η χρήση ενώς τηλεφώνου που χρησιμοποιείται για επαγγελματική χρήση.

Αν σε όλα αυτά έβαζες και χρήση Spen και μερικές φωτογραφίες για επαγγελματική χρήση, θα ήσουν ο ορισμός του χρήστη ΝΟΤΕ. Και αν έβαζες και κανένα παιχνίδι θα ήσουν ακριβώς αυτό που προμοτάρει η Sammy και μας λέει "μπαταρία που αντέχει όλη μέρα". Αλλά αυτό το όλη μέρα δεν.

 

Επίσης απαντάς μόνος σου στο θέμα που κουράζει αυτές τις μέρες. Με όλο αυτό το χαμό δε θές να ψάχνεις για φόρτιση. Θα μου πείς σιγά το βάζω και στο αμάξι ή εκέι που περιμένω το πατάω στο φορτιστή. Σκέψου το βράδυ να ήθελες να βγείς έξω. Πραγματικά αυτό θές από τον Βασιλία;

 

Τέλος πάντων. Τέρμα! εκτός αν προκληθώ δε ξαναμιλώ για το θέμα της μπαταρίας.

 

Τη καλημέρα μου.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...