Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φτάνω σιγά σιγά στο τέλος της πρώτης ημέρας.

Τα αποτελέσματα είναι τα γνωστά. Απίστευτη οθόνη, σβέλτο, απροβληματιστο και με ανάπηρη μπαταρία. Μετά από το Note 8 ήρθε η ώρα να φορτίσω ενδιάμεσα τη συσκευή. Έφτασα απόγευμα με 20% μπαταρία και 4:30 sot. Σαφώς και θα υπάρχει βελτίωση με τις επόμενες φορτίσεις αλλά πόσο?? Ελπίζω το πολυαναμενομενο update να συμμαζέψει την κατάσταση. Υπομονή.

Υ. Γ. Ολα ανοιχτά, 80% wifi, καλό σήμα και κομμένες οι εφαρμογές που δεν χρειάζομαι με το package disabler Pro. Επίσης εκτός από τα απαραίτητα όλα σε πλήρη αδράνεια από τις ρυθμίσεις μπαταρίας. Άντε να δούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σέβομαι απόλυτα τα θέλω και τις ανάγκες σου,αλλα και τις ανησυχίες σου φίλε μου.

μην ξεχνάμε ότι με ένα powerbank στην χειροτερη στιγμη σωζομαστε!

πάντως έχω φίλο επίσης επαγγελματία που το ξεζουμίζει και δεν φορτίζει ενδιάμεσα,ενω το βράδυ φτάνει στην χειρότερη των περιπτώσεων με 15 % σπίτι στις 10 το βράδυ από το πρωί στις 8.

μάλιστα με εκείνου τις εμπειριες αποφάσισα να το πάρω!και τονίζω,ο άνθρωπος το χρησιμοποιεί ...με πάθος!χαχαχαχαχαχ

 

σημερινή μου ενημέρωση από μπαταρία!

φόρτισα χθες το μεσημέρι στο 37% και σήμερα το μεσημέρι την ίδια ώρα περίπου ξαναφορτισα ενώ είχα 39%

 

Σημασία έχει το sot. Πόσο έχει ο φίλος σου?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι είναι καλύτερο για την φόρτιση; Ουσιαστικά είναι η πρώτη που θα κάνω...Στο αργό η στην πολύ γρήγορη;;; Τι να επιλέξω;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα απόγευμα με 20% μπαταρία και 4:30 sot.

Kαλα εισαι ρε! Εγω σημερα στο 20% ειχα 3ωρ και 30λ sot και το εβαλα για μια συντομη φορτιση στις 8! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά τι είναι καλύτερο για την φόρτιση; Ουσιαστικά είναι η πρώτη που θα κάνω...Στο αργό η στην πολύ γρήγορη;;; Τι να επιλέξω;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν δε βιαζεσαι ΠΑΝΤΑ θα βαζεις αργη φορτιση και θα προσπαθεις να μην το αφηνεις να πεσει κατω απο 20-25%.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλα εισαι ρε! Εγω σημερα στο 20% ειχα 3ωρ και 30λ sot και το εβαλα για μια συντομη φορτιση στις 8! :)

 

Να ξέρεις πως εσύ φταις για όλα. Με επηρέασες που το ξαναπήρες.....

Με ποιον επεξεργαστή το πήρες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πως εσύ φταις για όλα. Με επηρέασες που το ξαναπήρες.....

Με ποιον επεξεργαστή το πήρες?

 

Εxynos! Σε σχεση με το snap variant ειναι περιπου 15% κατω σε μπαταρια...

Σορρυ ρε συ αλλα ειναι η καλυτερη συσκευη εκει εξω στο στρατοπεδο του android, για μενα παντα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι τούμπανο!!!!!! Τώρα το στήνω κ έχω κατά ενθουσιαστεί!!!! Οθοναρα κ φανταστική κάμερα!!! Επίσης πολύ στιβαρή κατασκευή!! Να ρωτήσω πιο Luncher να Χρησιμοποιήσω;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ο nova είναι ψηλά στις προτιμήσεις. Δοκίμασε πρώτα στον stock μήπως σε καλύψει και αποφασίζεις στην πορεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εxynos! Σε σχεση με το snap variant ειναι περιπου 15% κατω σε μπαταρια...

Σορρυ ρε συ αλλα ειναι η καλυτερη συσκευη εκει εξω στο στρατοπεδο του android, για μενα παντα!

 

Δεν το συζητάω. Νούμερο ένα χωρίς σύγκριση. Και μέσα στην απογοήτευση που είπα να το δώσω αμέσως σκέφτηκα "μετά ποιο"??? Οπότε μένω και περιμένω.

Όμως αυτό ακριβώς μου ανάβει τα λαμπάκια. Βάλε ρε Sammy την μπαταρία του s20u και μη την κάνεις ανάπηρη χωρίς λόγο. Είναι η κορυφαία πρότασή σου και την υποβιβαζεις αδικαιολόγητα. Και ουσιαστικά το ομολογείς και η ίδια με την τιμή (για πρώτη φορά φθηνότερο σε σχέση με το s). Αχ ρε Sammy...... Παίζεις μόνη σου και μας παίζεις......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το oneplus 8 pro, τι λέτε ανάμεσα σε αυτές τις δύο συσκευές; εκτός το πενάκι Κ ότι γίνεται υπολογιστής το Sammy..
Link to comment
Share on other sites

Kαλα εισαι ρε! Εγω σημερα στο 20% ειχα 3ωρ και 30λ sot και το εβαλα για μια συντομη φορτιση στις 8! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δε βιαζεσαι ΠΑΝΤΑ θα βαζεις αργη φορτιση και θα προσπαθεις να μην το αφηνεις να πεσει κατω απο 20-25%.

 

 

Thanks φίλος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν μπορεί κάποιος να το κάνει να μας πει... Σε απόλυτη ησυχία κρατήστε την συσκευή να βλέπετε την οθόνη έπειτα γυρίστε την ανάποδα και επαναλάβετε... Θέλει απόλυτη ησυχία και πείτε μου αν ακούτε κάποιον ήχο στην πλάτη. σαν να είναι μηχανισμός δόνησης? Να είναι κλειδωμένη η συσκευή..

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν μπορεί κάποιος να το κάνει να μας πει... Σε απόλυτη ησυχία κρατήστε την συσκευή να βλέπετε την οθόνη έπειτα γυρίστε την ανάποδα και επαναλάβετε... Θέλει απόλυτη ησυχία και πείτε μου αν ακούτε κάποιον ήχο στην πλάτη. σαν να είναι μηχανισμός δόνησης? Να είναι κλειδωμένη η συσκευή..

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και δεν την έχω την συσκευή αλλά το Fold 2 λογικά αυτό που ακούγεται πρέπει να είναι το διάφραγμα της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν μπορεί κάποιος να το κάνει να μας πει... Σε απόλυτη ησυχία κρατήστε την συσκευή να βλέπετε την οθόνη έπειτα γυρίστε την ανάποδα και επαναλάβετε... Θέλει απόλυτη ησυχία και πείτε μου αν ακούτε κάποιον ήχο στην πλάτη. σαν να είναι μηχανισμός δόνησης? Να είναι κλειδωμένη η συσκευή..

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι ο στεθςροποιητης κάμερας (ois)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φτάνω σιγά σιγά στο τέλος της πρώτης ημέρας.

 

Τα αποτελέσματα είναι τα γνωστά. Απίστευτη οθόνη, σβέλτο, απροβληματιστο και με ανάπηρη μπαταρία. Μετά από το Note 8 ήρθε η ώρα να φορτίσω ενδιάμεσα τη συσκευή. Έφτασα απόγευμα με 20% μπαταρία και 4:30 sot. Σαφώς και θα υπάρχει βελτίωση με τις επόμενες φορτίσεις αλλά πόσο?? Ελπίζω το πολυαναμενομενο update να συμμαζέψει την κατάσταση. Υπομονή.

 

Υ. Γ. Ολα ανοιχτά, 80% wifi, καλό σήμα και κομμένες οι εφαρμογές που δεν χρειάζομαι με το package disabler Pro. Επίσης εκτός από τα απαραίτητα όλα σε πλήρη αδράνεια από τις ρυθμίσεις μπαταρίας. Άντε να δούμε.

 

Τραγικό αποτέλεσμα για 80% Wi-Fi χρήση τουλάχιστον εγώ με ίδια χρήση τις 6 ώρες το είχα για πρωινό, καλή απόδοση πάντως σε εμένα δεδομένου της συσκευής και της μπαταρίας και του soc που φοράει.

Βέβαια πάλι απείχε από 8ωρο που πιάνω σε OnePlus 7/7T pro η Xiaomi mi 10 pro με ίδια χρήση:lol:

 

Λίγο θα στρώσει στη πορεία βέβαια αλλά μην περιμένεις επίπεδο ναυαρχίδας αυτονομία όπως θα όφειλε να είχε.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το oneplus 8 pro, τι λέτε ανάμεσα σε αυτές τις δύο συσκευές; εκτός το πενάκι Κ ότι γίνεται υπολογιστής το Sammy..

 

Ειχα το 8 Pro το καλοκαιρι. Οθονη θα τολμησω να πω οτι το ΟΡ ειχε ελαχιστα καλυτερη απο Note. Καμερες μια απο τα ιδια.

Αυτο που με χαλασε και δεν το κρατησα ηταν το σχημα (αρκετα μακροστενο) και η ελλειψη always on display.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το 8 Pro το καλοκαιρι. Οθονη θα τολμησω να πω οτι το ΟΡ ειχε ελαχιστα καλυτερη απο Note. Καμερες μια απο τα ιδια.

 

Αυτο που με χαλασε και δεν το κρατησα ηταν το σχημα (αρκετα μακροστενο) και η ελλειψη always on display.

Βέβαια Τώρα εδώ και 2-3 εβδομάδες που πήρε official stable Android 11 έβαλαν και aod.

Αλλά το μακρόστενο χαρακτήρα πέρα από την κ@λοτρυπα και εμένα ήταν deal breaker.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

...Οθονη θα τολμησω να πω οτι το ΟΡ ειχε ελαχιστα καλυτερη απο Note. Καμερες μια απο τα ιδια.....

Συμφωνώ απόλυτα. Ειδικά για την οθόνη. Μάλλον έχει να κάνει με το color calibration. Το OnePlus από την άλλη είναι ένα επίπεδο πάνω σε ταχύτητα. Όλα γίνονται αισθητά πιο γρήγορα (fingerprint, launcher, άνοιγμα εφαρμογών κλπ). Και φυσικά καλύτερη μπαταρία.

 

Αυτό που παρατηρώ με το τελευταίο update είναι ότι η βελτίωση στη μπαταρία οφείλεται στη μείωση του stand by battery drain (που λένε και στο χωριό μου) και όχι τόσο στη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε. Αλλά ο κωτσοβολος το έχει σε ένα κουτί μέσα και χωρίς καμία ζελατίνα για προστασία 20daaaa6773281bc81960a95fa820c13.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό αποτέλεσμα για 80% Wi-Fi χρήση τουλάχιστον εγώ με ίδια χρήση τις 6 ώρες το είχα για πρωινό, καλή απόδοση πάντως σε εμένα δεδομένου της συσκευής και της μπαταρίας και του soc που φοράει.

Βέβαια πάλι απείχε από 8ωρο που πιάνω σε OnePlus 7/7T pro η Xiaomi mi 10 pro με ίδια χρήση:lol:

 

Λίγο θα στρώσει στη πορεία βέβαια αλλά μην περιμένεις επίπεδο ναυαρχίδας αυτονομία όπως θα όφειλε να είχε.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

 

Καλά, δεν περιμένω θαύματα από το στρώσιμο μπαταρίας. Μόνο στο update ελπίζω που λένε ότι θα φέρει βελτίωση.

Αυτό που σκέφτομαι είναι πως ενώ η διαφορά μπαταρίας με το s20u είναι 20% (5000 vs 4500) η διαφορά αυτονομίας είναι αρκετά μεγαλύτερη άρα χωράει βελτίωση το Note. Για να δούμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε. Αλλά ο κωτσοβολος το έχει σε ένα κουτί μέσα και χωρίς καμία ζελατίνα για προστασία 20daaaa6773281bc81960a95fa820c13.jpg

 

Καλορίζικο φίλος!! Εύχομαι να το χαρείς και να το λιώσεις!

 

Διευκρίνιση....ζελατίνα - μεμβράνη προστασίας εννοείς ότι δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία το κουτί το κινητό όλα οκ απλώς μέσα στο κουτί μεταφοράς είχαν βάλει το κινητό χωρίς προστασία μια ζελατίνη με φυλαλιδες ας πούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εργαλείο cbd76f028c48d0c871e76f4526b372e6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία το κουτί το κινητό όλα οκ απλώς μέσα στο κουτί μεταφοράς είχαν βάλει το κινητό χωρίς προστασία μια ζελατίνη με φυλαλιδες ας πούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εργαλείο cbd76f028c48d0c871e76f4526b372e6.jpg

 

Ok! Καλό θα ήταν να είχαν, αλλά τεσπα.... Πολυεργαλείο!!!

Κάνε τα κουμάντα σου και ανέβασε σε καμιά βδομάδα θετικά-αρνητικά κλπ... :-D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ζελατίνα το κουτί του Note απ έξω όπως πχ του iPhone.

Ετσι σκέτη είναι με την ταινία ασφαλειας μόνο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία το κουτί το κινητό όλα οκ απλώς μέσα στο κουτί μεταφοράς είχαν βάλει το κινητό χωρίς προστασία μια ζελατίνη με φυλαλιδες ας πούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εργαλείο cbd76f028c48d0c871e76f4526b372e6.jpg

 

Αν και το έχω 1 1/2 μήνα και τα έχω πάρει στο κρανίο με τη μπαταρία και έχω καταλογίσει τα χίλια μύρια στη Samsung για την αποΝΟΤΕοποίηση της σειράς, έτσι όπως το είδα ξαπλωμένο μέσα στο κουτί του ολοκαίνουργιο κάτι μου κανε ρε παιδί μου. :lol::):lol::D:):lol::rolleyes:

 

Καλορίζικο

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ζελατίνα το κουτί του Note απ έξω όπως πχ του iPhone.

 

Ετσι σκέτη είναι με την ταινία ασφαλειας μόνο.

Όχι μόνο ταινία ασφαλείας. Αλλά εγώ λέω το κουτί μεταφοράς του κωτσοβολο δεν είχε μέσα κάποια προστασία
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο ταινία ασφαλείας. Αλλά εγώ λέω το κουτί μεταφοράς του κωτσοβολο δεν είχε μέσα κάποια προστασία

 

Εννοεις αφρολεξ, σωστα;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ με το τελευταίο update είναι ότι η βελτίωση στη μπαταρία οφείλεται στη μείωση του stand by battery drain (που λένε και στο χωριό μου) και όχι τόσο στη χρήση.

 

Μα στο stand by πέφτει το ποσοστο ενώ δε θα έπρεπε...για να δούμε πότε θα έρθει το update, πάντως εμένα με βγάζει μέρα χωρίς πρόβλημα...αλλα πάντα με 15-20% υπόλοιπο και σίγουρα κάποια στιγμή αν το χρειαστώ και βράδυ για έξω θα θέλει φόρτιση. Κατά τα άλλα εργαλειαρα, άψογο σε όλα και πανέμορφο! Η οθόνη σε χαζεύει....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...