Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία συσκευή στα χέρια μου αφού έχει στρώσει έχει φτιάξει μοτίβα κτλ δεν βγάζει πάνω από 3:30 με Μαξ 4 ώρες στο 24ωρο. Οπότε ναι για μένα είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα πρώτης μέρας

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει νέα παραγγελία με τη μειωμένη τιμή εντός της προσφοράς. Θα πάω σήμερα και θα δούμε. Ευχαριστώ παιδιά. Καλημέρα.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Τι έγινε τελικά;

Πήρες 700€ πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι.....

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Μπράβο και σε σένα αλλά και στο κατάστημα που δεν άρχισε τις "φτηνές" δικαιολογίες.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ. 761€ με τιμολόγιο.

Τώρα κάνω τις ενημερώσεις και καπάκι επαναφορά (μιας και δεν το έχω στήσει ακόμη)

 

 

 

Δεν είδες διαφορά (όπως και ο Νίκος)?

Μη με αγχώνεις από τώρα...... :lol:

 

 

Φιλαράκι τι εννοείς επαναφορά, για δώσε λίγο τα φώτα σου γιατί εγώ παραλαμβάνω Σάββατο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι τι εννοείς επαναφορά, για δώσε λίγο τα φώτα σου γιατί εγώ παραλαμβάνω Σάββατο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Υπερβολή ουσιαστικά αλλά μιας και η συσκευή είναι καινούρια προτιμώ να κάνω ολα τα update, μετά να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά να το στήσω από την αρχή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1η μέρα κανονικής δικής μου χρήσης. Μια χαρά τα πάει και ακόμα δεν έχει φτιάξει μοτίβα κτλ. Επανέρχομαι τις επόμενες μέρες. Και κάτι μου λέει ότι πάλι αυτοί που φώναζαν για μπαταρία θα εκτεθούν.

2 κάρτες τα πάντα όλα ανοιχτά ρολόι airpods αυτοκίνητο bt όλη μέρα στο δρόμο με εναλλαγές στο σήμα και κάνα 3ωρο ομιλία.

Στη 2η φώτο φαίνεται η χτεσινή κατανάλωση μετά της 12.c14fbebc7ae279c1af1a68b0015c4f8a.jpgc371ba22635e158b7f1babe5f40e0758.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαφώς και είναι νωρίς ακόμη αλλά αυτοί οι χρόνοι δεν είναι και τόσο καλοί. Ας δούμε τι θα φέρει το update.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλήξω με τίποτα. Σκέφτομαι και την pitaka αλλά σκέφτομαι πως δεν προστατεύει σε πτώση σε επίπεδη επιφάνεια.

Επίσης πρώτη φορά στη ζωή μου σκέφτομαι να πάρω κάτι άλλο εκτός από μαύρο. Θέλω πολύ μια blue navy αλλά δεν βρίσκω ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ

Κάποια πρόταση (σε πλάτης πάντα)?

 

Για δες εδω: https://www.mobilefun.co.uk/olixar-samsung-galaxy-note-20-ultra-soft-silicone-case-midnight-blue-81960

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία δείχνει. Αρκεί να μην είναι σαν την σιλικόνη της Samsung που μαζεύει όλη την σκόνη του τετραγώνου..... :)

Κάτι από Ελλάδα για αμεσότερη παραλαβή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δείχνει. Αρκεί να μην είναι σαν την σιλικόνη της Samsung που μαζεύει όλη την σκόνη του τετραγώνου..... :)

 

Κάτι από Ελλάδα για αμεσότερη παραλαβή?

Μόλις έριξα παραγγελία κότσο 3 θήκες official. Το κακό είναι ότι δεν έχει διαθεσιμότητα αλλά έχουν καλή έκπτωση. Προς το παρόν βολεύομαι με μια silicon no name.

Πάντως η μπαταρία σίγουρα δεν με απογοητεύει προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έριξα παραγγελία κότσο 3 θήκες official. Το κακό είναι ότι δεν έχει διαθεσιμότητα αλλά έχουν καλή έκπτωση. Προς το παρόν βολεύομαι με μια silicon no name.

Πάντως η μπαταρία σίγουρα δεν με απογοητεύει προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιες πήρες?

Στο κατάστημα Κωτσόβολος που παρέλαβα την συσκευή, δεν είχαν ούτε μια θήκη....

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιος την παρακάτω?

Λέει τίποτα?

https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/samsung-galaxy-cases/thikes-samsung-galaxy-note-20-ultra/Ringke-Samsung-Galaxy-Note-20-Ultra-Air-S-Ultra-Thin-TPU-Case-Black

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Υπερβολή ουσιαστικά αλλά μιας και η συσκευή είναι καινούρια προτιμώ να κάνω ολα τα update, μετά να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά να το στήσω από την αρχή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σαφώς και είναι νωρίς ακόμη αλλά αυτοί οι χρόνοι δεν είναι και τόσο καλοί. Ας δούμε τι θα φέρει το update.

 

 

Αυτό που με μπερδεύει είναι που λες ότι θα κάνεις όλα τα update! Μετά την επαναφορά δεν θα πρέπει να ξανά κάνει όλα τα update που έκανες πριν;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιες πήρες?

 

Στο κατάστημα Κωτσόβολος που παρέλαβα την συσκευή, δεν είχαν ούτε μια θήκη....

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιος την παρακάτω?

 

Λέει τίποτα?

 

https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/samsung-galaxy-cases/thikes-samsung-galaxy-note-20-ultra/Ringke-Samsung-Galaxy-Note-20-Ultra-Air-S-Ultra-Thin-TPU-Case-Black

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/215221-samsung-galaxy-note-20-ultra-clear-protective-cover-white

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/215223-samsung-galaxy-note-20-protective-standing-cover-ultra-black

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/215225-samsung-galaxy-note-20-ultra-κvadrat-cover-red

 

Από ποιο κατάστημα παρέλαβες; γενικά κανένα κατάστημα δεν έχει θήκες.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι.....

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Μπράβο φίλε μου, άξιζε η προσπάθεια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με μπερδεύει είναι που λες ότι θα κάνεις όλα τα update! Μετά την επαναφορά δεν θα πρέπει να ξανά κάνει όλα τα update που έκανες πριν;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι, δεν τα ξανακάνεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή στα χέρια μου αφού έχει στρώσει έχει φτιάξει μοτίβα κτλ δεν βγάζει πάνω από 3:30 με Μαξ 4 ώρες στο 24ωρο. Οπότε ναι για μένα είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα πρώτης μέρας

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με 3.5-4 ώρες θα το πέταγα στο τοίχο.

Τραγικό αποτέλεσμα πάνω που ποσταρες.

 

Κακα τα ψέματα ή μπαταρία είναι για κλάματα αν βάλεις 120hz η 2 σιμ δουλεύεις ή περισσότερο data δουλέψεις.

Με WiFi είναι αντίθετα πολύ καλή η μπαταρία.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή στα χέρια μου αφού έχει στρώσει έχει φτιάξει μοτίβα κτλ δεν βγάζει πάνω από 3:30 με Μαξ 4 ώρες στο 24ωρο. Οπότε ναι για μένα είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα πρώτης μέρας

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι συσκευες ειχες μεχρι τωρα που σε 24ωρ δε σου εβγαζαν 3,5-4 ωρες sot? :rolleyes:

Σε ρωταω γιατι κι εγω γενικα δεν βγαζω μεγαλα sot στις συσκευες μου λογω κακου σηματος, αλλα τα χαλια της αυτονομιας του βασιλια λιγες ειχαν.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου, άξιζε η προσπάθεια

 

Σοβαρά τώρα πίστεψες εσύ ότι πήγε και του έδωσαν πιστωτικό 700€;

Link to comment
Share on other sites

Huawei 1+ Samsung. Λόγο της δουλειάς μου γυρίζω παντού όλη μέρα. Φυσικά σε εξωτερικούς χώρους, χωριά κτλ. 2 sim και τα πάντα ανοιχτά bt με 3 συσκευές aod κτλ. Πολλές ώρες ομιλία και πάνω από 200 ειδοποιήσεις μεσα στην ημέρα. Αν εσείς με τέτοια χρήση βγάζετε 7ωρα πείτε το μυστικό σας.

Εννοείται 120hz

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Huawei 1+ Samsung. Λόγο της δουλειάς μου γυρίζω παντού όλη μέρα. Φυσικά σε εξωτερικούς χώρους, χωριά κτλ. 2 sim και τα πάντα ανοιχτά bt με 3 συσκευές aod κτλ. Πολλές ώρες ομιλία και πάνω από 200 ειδοποιήσεις μεσα στην ημέρα. Αν εσείς με τέτοια χρήση βγάζετε 7ωρα πείτε το μυστικό σας.

Εννοείται 120hz

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω παντως ο,τι huawei Και OP κινητο κι αν ειχα, τις 3,5-4 ωρες sot τις ειχαν για πλακα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ο,τι huawei Και OP κινητο κι αν ειχα, τις 3,5-4 ωρες sot τις ειχαν για πλακα.
Τώρα στο note τι χρόνους έχεις; δώσε tips για την μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο note τι χρόνους έχεις; δώσε tips για την μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με αστρωτη μπαταρια, με τα 1000 ζορια να βγαλω κι εγω 3.5 - 4 ωρες sot μεχρι το 20% μπαταρια. Παρακατω απο 20% δεν την αφηνω να πεσει ποτέ.

Τips δεν εχω κατι ιδιαιτερο... κλεινω nfc που δε μου χρειαζεται και κατι wifi/bluetooth always scanning.

Κατα τα αλλα φωτεινοτητα στο αυτοματο, aod on, 120hz.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα κανένα πιστωτικό. Δέχτηκαν την υπαναχώρηση από την προηγούμενη αγορά, όπως είχα δικαίωμα εντός 14 ημερών και εκτελέστηκε η καινούργια παραγγελία με τη μειωμένη τιμή.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα κανένα πιστωτικό. Δέχτηκαν την υπαναχώρηση από την προηγούμενη αγορά, όπως είχα δικαίωμα εντός 14 ημερών και εκτελέστηκε η καινούργια παραγγελία με τη μειωμένη τιμή.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

 

Είσαι πολύ τυχερός! Ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Huawei 1+ Samsung. Λόγο της δουλειάς μου γυρίζω παντού όλη μέρα. Φυσικά σε εξωτερικούς χώρους, χωριά κτλ. 2 sim και τα πάντα ανοιχτά bt με 3 συσκευές aod κτλ. Πολλές ώρες ομιλία και πάνω από 200 ειδοποιήσεις μεσα στην ημέρα. Αν εσείς με τέτοια χρήση βγάζετε 7ωρα πείτε το μυστικό σας.

Εννοείται 120hz

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ τις 3.5 ώρες τις έχω για πλάκα στο 50% μπαταρία και περιλαμβάνει πολύ μουσική με power amp και Bluetooth stereo ακουστικά χοντρικά κάνα 3ωρο ημερησίως, με active 2 ρολόι πάνω, αρκετό whatsapp, telegram, Samsung browser, YouTube vanced, 2 email account και push συγχρονισμό 90hz/2k οθόνη συνέχεια, aod δεν χρησιμοποιώ αλλά tap to wake ambient display gesture δεκάδες φορές μέσα στην ημέρα όπου για 5-6 δευτερόλεπτα βλέπω brief notification η ώρα, full substratum theming όπου κάθε μέρα αλλάζω αρκετές παραμέτρους στο ui, wallpaper που ανανεώνεται κάθε μία ώρα και mixed χρήση Wi-Fi - data.

 

GPS navigation χρήση δεν κάνω αλλά location on με 2 weather app να τρέχουν ανά 1 ώρα ανανέωση και δεν έχω ομιλία πολύ.

 

Και κάποια tips όπως Google backup off Google location history off , Wi-Fi Bluetooth scanning off που είναι άχρηστα πράγματα και σε app που σπάνια κάνω χρήση ή σποραδικά όπου έχω κλείσει χρήση background mobile data.

1 sim χρήση πάντα.

 

Με ίδια χρήση, ίδια app, ίδιο στήσιμο, ίδιο ποσοστό debloat με note 20 ultra ήμουν 1 με 1.5 ώρα λιγότερο sot σε σχέση με OnePlus 7 Pro 7T pro η xiaomi mi 10 pro.

 

Καθόλου τιμητικό για Sammy.

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...