Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέχνα την υποδοχή για πένα Κώστα . Αυτό μόνο στο note. Τώρα η υποστήριξη Κλάιν χωρίς υποδοχή στη συσκευή. Και από ότι δείχνουν μια από τα ίδια θα είναι με μια μακρο κάμερα επιπλέον.

Εγώ πάντως δεν το κουνάω από αυτήν την υπερπληρη συσκευή. Ότι καλύτερο έχω δουλέψει μέχρι στιγμής. Με την μπαταρία έχω συμφιλιωθει οπότε δε με χαλάει τπτ.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Με αυτή την μπαταρία δυστυχώς χάνει τον τίτλο της υπερπλήρους συσκευής.

Στα υπόλοιπα "σπέρνει" και βέβαια το πενάκι μονόδρομος....

Ναι, διάβασα κι εγώ πως το s21 δεν θα έχει υποδοχή για πενάκι οπότε πάει για άκυρο. Εκτός κι αν έχουμε νωρίτερα την ενοποίηση των σειρών ή αν καταργηθεί η σειρά Note για να μείνει η s και η fold.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τη στιγμή που θα είναι και πιο χοντρό, έστω ελάχιστα, άκυρο από μένα αν και το ήθελα πολύ λόγω καλύτερων φακών στο ζουμ και selfie σε σχέση με νοτε...αλλά το πάχος του τελευταίου με κάνει να το προτιμώ παρόλο ότι η μπαταρία δεν είναι αρκετή πάντα

 

Τα είχα δίπλα δίπλα για 3-4 μέρες. Σε καμία περίπτωση δεν διαπιστωνες διαφορά. Αλλά και 1 χιλιοστό για +500mah μπαταρία αμφιβάλω αν βρεις κάποιον να το αρνηθεί. Ειδικά με αυτό το χάλι......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικολα, 0,1 χιλιοστα πιο παχυ θα ειναι αγορινα μου, πολυ ευαισθητουλης μας βγηκες τωρα τελευταια!!! :D

Τι να κάνω που τα έκαναν τούβλα και χοντρά μαζί ?

Μάθε εσύ να στήνεις κάνα κινητό που μόνο σε σένα κάνει restart και άσε μας εμάς με κάνα note που είναι λεπτό τουβλο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα δίπλα δίπλα για 3-4 μέρες. Σε καμία περίπτωση δεν διαπιστωνες διαφορά. Αλλά και 1 χιλιοστό για +500mah μπαταρία αμφιβάλω αν βρεις κάποιον να το αρνηθεί. Ειδικά με αυτό το χάλι......

 

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι το s20 είναι πιο παχύ και δεν έχει και πενάκι. Άρα στο note δεν νομίζω η διαφορά να ήταν μόνο 1mm.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω που τα έκαναν τούβλα και χοντρά μαζί ?

Μάθε εσύ να στήνεις κάνα κινητό που μόνο σε σένα κάνει restart και άσε μας εμάς με κάνα note που είναι λεπτό τουβλο

 

Το 0,1χιλιοστο σε πειραξε, οχι που εχουν φτασει τα κινητα στα 16εκατοστα!!

Δε φταιω εγω για τα random restarts... o Τιμοθεος (Cook) εχει βαλει malware στις συσκευες μου επειδη αλλαξοπιστησα...:lol:

Τεσπα, σημαντικη διαφορά δεν ειδα στην αυτονομια με το νεο update...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είδα διαφορά από τη μέτρια μπαταρία που έχω συνηθίσει σε σαμμυ εδώ και χρόνια.

Κατά τα άλλα εύκολα βλέπω πως πρόκειται για την καλύτερη συσκευή του εμπορίου μετά το galaxy fold 2...

Το fold 2 που περιμένω για δοκιμή δε βλέπω να μακροημερευει... Spen γαρ...

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι το s20 είναι πιο παχύ και δεν έχει και πενάκι. Άρα στο note δεν νομίζω η διαφορά να ήταν μόνο 1mm.

 

Το Note 10 plus έχει 0,2mm διαφορά με το note 20u και 200mah μπαταρία..... Μάλλον λιγότερη από 1mm θα είναι η διαφορά για τα 500mah.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε εγώ είδα διαφορά από τη μέτρια μπαταρία που έχω συνηθίσει σε σαμμυ εδώ και χρόνια.

Κατά τα άλλα εύκολα βλέπω πως πρόκειται για την καλύτερη συσκευή του εμπορίου μετά το galaxy fold 2...

Το fold 2 που περιμένω για δοκιμή δε βλέπω να μακροημερευει... Spen γαρ...

 

Για εμάς εδώ Βαγγέλη εννοείται πως είναι η καλύτερη επιλογή, γι αυτό το πήραμε άλλωστε.

Πόσο βολικό είναι το fold στην καθημερινότητα? Δεν το έχω πιάσει καθόλου στα χέρια μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Note 10 plus έχει 0,2mm διαφορά με το note 20u και 200mah μπαταρία..... Μάλλον λιγότερη από 1mm θα είναι η διαφορά για τα 500mah.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για εμάς εδώ Βαγγέλη εννοείται πως είναι η καλύτερη επιλογή, γι αυτό το πήραμε άλλωστε.

Πόσο βολικό είναι το fold στην καθημερινότητα? Δεν το έχω πιάσει καθόλου στα χέρια μου.

 

Καλό είναι να μη το πιάσεις, γιατί παίζει να το θες μετά... :lol:

Δεν είναι βολικό στην καθημερινότητα, όχι. Για αυτό κι ενώ το έχω παραγγείλει ξέρω πως δύσκολα θα μείνει... Όμως αν το δουλέψεις λίγο καταλαβαίνεις πως αν εξελιχθεί η τεχνολογία σε χαμηλότερο βάρος και δευτερευοντως πάχος είναι μονόδρομος για το αυριο.

Αν πάντως είχε active digitizer θα το κράταγα, κι ας είναι δύσκολο να το χειριστείς στη ρουτίνα σου. Είναι σκέτη απόλαυση το gadget αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάτι για να μην πέφτει πολύ η μπαταρία στο Stand by με κλειστό WiFi; Πέφτει τουλάχιστον 13-15 %.

Επίσης, έχω βάλει full cover tempered glass και δεν πιάνει το s Pen σε κάποια σημεία της οθόνης. Δεν γράφει καθόλου. Εχω κάνει touch screen test και δουλεύει κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν με ενοχλεί τόσο. Εμένα το αρνητικό σημείο είναι η edge οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα είναι και πιο χοντρό, έστω ελάχιστα, άκυρο από μένα αν και το ήθελα πολύ λόγω καλύτερων φακών στο ζουμ και selfie σε σχέση με νοτε...αλλά το πάχος του τελευταίου με κάνει να το προτιμώ παρόλο ότι η μπαταρία δεν είναι αρκετή πάντα

 

οι σελφι του πάντως είναι μια χαρουλα!εδώ ήμουν ευχαριστημένος με του νοτε 9 που είχα!

 

επίσης κάνω σύγκριση με p30 pro,s20 ultra που επισης εχω και ακομη και με 32 η 40 mp και δεν μπορει να πει κανεις οτι δεν ειναι αξιολογες οι σελφι του νοτε 20!

 

 

επίσης έλαβα κι εγώ χθες το update ,αν ειναι αυτο με τα 215 mb περιπου!

 

από χθες λοιπόν ότι μπόρεσα να δω,ισως να είναι ακόμη καλυτερα η μπαταρία με μια διαφορά πχ 5%.

θα επαναλάβω,οτι μέχρι στιγμής από την μπαταρία του είμαι ευχαριστημένος!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

οι σελφι του πάντως είναι μια χαρουλα!εδώ ήμουν ευχαριστημένος με του νοτε 9 που είχα!

 

επίσης κάνω σύγκριση με p30 pro,s20 ultra που επισης εχω και ακομη και με 32 η 40 mp και δεν μπορει να πει κανεις οτι δεν ειναι αξιολογες οι σελφι του νοτε 20!

 

εχεις δοκιμασει σε συνθηκες οχι αριστες? γιατι εγω ενα απογευμα τον Σεπτεμβριο πηγα να βγαλω με λιγο πεσμενο ηλιο και ηταν πολυ χειροτερη του s20 ultra.. και λογικο αν σκεφτεις οτι το ενα εχει αισθητηρα 4ετιας ενω το αλλο μεγαλο και με πολλα ΜΡ που με το binning μαλλον κανει δουλεια.

Προσωπικα δε βγαζω πολλες αλλα ενω με μικρα κινητα γυρναω στην ultra wide, εδω με τετοιο τουβλο τηλ δεν ειναι ευκολο να το γυρισεις και να βγαλεις καλη και να μην ρισκαρεις πεσιμο του τηλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

.Πόσο βολικό είναι το fold στην καθημερινότητα? Δεν το έχω πιάσει καθόλου στα χέρια μου.

Το fold 2 με έχει κερδίσει. Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή καλύτερο τηλέφωνο για χρήση interber. Μόνο καμία θηκη της προκοπής να έβρισκα.. Για το spen θα έχω το tab s6.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα το κινητό για αντικατάσταση λόγω του ότι εμφανίζει το γκρι σαν πράσινο σε χαμηλο φωτισμό και η απάντηση από τα κεντρικά ήταν ότι το '' προβλημα" το αναγνωρίζουν μεν αλλά το θεωρούν ότι είναι λόγω της διαδικασίας κατασκευής των panel και δεν μπορούν να κάνουν κάτι (οδηγία της Samsung Κορέας).

 

Να σημειώσω ότι παλιά που είχα Huawei mate 20 pro με το ίδιο πρόβλημα, ή Huawei αναγνωριζοντας το πρόβλημα, άλλαζε σε όλους τις συσκευές μέχρι να τους δώσει σωστή συσκευή. Σε εμένα προσωπικά είχαν αλλάξει 3 συσκευές.

 

Από εμένα η Samsung τρώει άκυρο λοιπόν!

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω διαφορά στην μπαταρία???

Θα δω που θα κάτσει η μπίλια στο τέλος της ημέρας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω διαφορά στην μπαταρία???

Θα δω που θα κάτσει η μπίλια στο τέλος της ημέρας.

 

Εγώ βλέπω μια διαφορά. Σημερα όλη μέρα έξω σε δουλειές και σκαλισμα είμαι στις 3 ώρες με οθόνη και υπόλοιπο 52%. Αρκετή ομιλία και ρολόι πάνω. Επίσης και μετακίνηση σε άλλη πολλή 45χλμ μακρυά με σημεία χωρίς σήμα.Άλλες φορές τέτοια μέρα θα ήμουν με 40-45% τώρα ίσως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μια διαφορά. Σημερα όλη μέρα έξω σε δουλειές και σκαλισμα είμαι στις 3 ώρες με οθόνη και υπόλοιπο 52%. Αρκετή ομιλία και ρολόι πάνω. Επίσης και μετακίνηση σε άλλη πολλή 45χλμ μακρυά με σημεία χωρίς σήμα.Άλλες φορές τέτοια μέρα θα ήμουν με 40-45% τώρα ίσως.

 

Εγώ είμαι 3:40 sot με 51% υπόλοιπο.....!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 3:40 sot με 51% υπόλοιπο.....!!!

 

Άρα θα φτάσεις λογικά τις 5:30 και σίγουρα θα τις ξεπεράσεις...Όχι τπτ άλλο,να σταματήσεις να τον λες και ανάπηρο τον βασιλιά...:-)

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα φτάσεις λογικά τις 5:30 και σίγουρα θα τις ξεπεράσεις...Όχι τπτ άλλο,να σταματήσεις να τον λες και ανάπηρο τον βασιλιά...:-)

 

Αν φτάσει στις 5:30 τότε θα παραμένει χάλια. Ίδωμεν.....

Όταν είναι ανάπηρος θα τον αποκαλώ ανάπηρο. Αν τώρα βελτιώθηκε επίσης θα το τονίσω. Σε κάθε περίπτωση δεν ήταν εικόνα βασιλιά αυτή......

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπραβο παιδια, ευχαριστα νεα!

 

Γιατί όμως εσύ και κάποια άλλα μέλη εδώ δεν είδαν διαφορά???

Τώρα είμαι με 5:10 sot και 37% υπόλοιπο. Υπολογίζω να φτάσει 6+

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά είδα της τάξης του 5%. Στα sot των 4ωρων το 5% για μένα είναι αμελητέο...

Προσωπικά έχω συμβιβαστεί εδώ και χρόνια. Το battery drain σε σημεία που κινούμαι χωρίς καλό σήμα είναι δεδομένο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει 6:40 με 19% υπόλοιπο. Τέτοια νούμερα δεν ξανάδα. Βέβαια πρέπει να το παρακολουθήσω περισσότερες μέρες. Πάντως για την ώρα είναι περισσότερο από 5%. Μακάρι να κρατήσει το όνειρο...... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά είδα της τάξης του 5%. Στα sot των 4ωρων το 5% για μένα είναι αμελητέο...

Προσωπικά έχω συμβιβαστεί εδώ και χρόνια. Το battery drain σε σημεία που κινούμαι χωρίς καλό σήμα είναι δεδομένο...

 

Και εγώ εκεί είμαι, αντε 10% στην καλύτερη αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο. Θα δείξει τις επόμενες μέρες αλλά γενικά ελάχιστη αλλαγή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά είδα της τάξης του 5%. Στα sot των 4ωρων το 5% για μένα είναι αμελητέο...

 

Προσωπικά έχω συμβιβαστεί εδώ και χρόνια. Το battery drain σε σημεία που κινούμαι χωρίς καλό σήμα είναι δεδομένο...

Βαγγέλη παρε fold αμεσααααα

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη παρε fold αμεσααααα

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμή και φεύγα Άκη. Δε βλέπω να μένω... Fold 3 με spen του χρόνου για βασική συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Για τώρα μόνο Νοτελι με snap. Του χρόνου fold 3 με πενάκι!!!

Όλα τα άλλα καραμέλες hols.

Snap με μόνιμες δύο σιμ 120 GHz all time πάνω από 5 ώρες σοτ την ημέρα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο θέλουμε από ένα τηλέφωνο που τα κάνει όλα.

 

Nikos Note 20 ultra snapdragon

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...