Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω τους κατόχους γιατί ο καθένας στα reviews λέει τα δικά του. Βγάζει διαφημίσεις- προτάσεις σε καμία εφαρμογή το κινητό; Κάτι Αγγλικά reviews λένε πως βγάζει. Παίζει ρόλο και από πού θα τι πάρεις; Από infoquest μπορεί και να έχει διαφημίσεις;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από infoquest μου έβγαζε μόνο στην εκκαθάριση αρχείων, αλλά βρήκα στο youtube μια ρύθμιση που τώρα δεν θυμάμαι, και τώρα δεν μου βγάζει πουθενά.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδική ρύθμιση που τις απενεργοποιεί. Πιο συγκεκριμένα, Ρυθμίσεις -> Σύνδεση και κοινοποίηση -> Προσωπικό DNS -> dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα σας.

 

Τον πρότεινα σε φίλο μου αλλά μπερδεύτηκα στο φινάλε γιατί σε κάποια reviews το δείχνει ότι δέχεται κάρτα μνήμης και σε άλλα όχι. Καποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει?

 

Επίσης απενεργοποιούνται οι πολλές διαφημίσεις?

 

Σορυ αν κουρασα. Είστε ευχαριστημένοι ή υπάρχουν και καλύτερες επιλογές ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

Με ενδιαφέρει και μενα πολύ το κινητο και το βρισκω στο bestprice στα 260 ευρώ.

Μπορεί να μου πει κάποιος τι διαφορές(εκτός από την εγγύηση φυσικά) έχουν σε χαρακτηριστικά τα κινητά των σκρουτζομαγαζα,bestprice από αυτων των μεγάλων αλυσίδων ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα μνήμης δεν δέχεται. Διαφημίσεις μου έβγαζε μόνο στην εκκαθάριση μνήμης αλλά υπάρχει επιλογή να τις αποκλείσεις.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας.

 

Τον πρότεινα σε φίλο μου αλλά μπερδεύτηκα στο φινάλε γιατί σε κάποια reviews το δείχνει ότι δέχεται κάρτα μνήμης και σε άλλα όχι. Καποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει?

 

Επίσης απενεργοποιούνται οι πολλές διαφημίσεις?

 

Σορυ αν κουρασα. Είστε ευχαριστημένοι ή υπάρχουν και καλύτερες επιλογές ?

 

Εγώ έχω το mi 9 lite αλλά ξέρω ότι δεν έχει σλοτ γιά κάρτα μνήμης (δεν παίρνει κάρτα) όσο γιά τις διαφημίσεις έχω κάνει ότι λέει στο ποστ 54 ο Στάυρος στο mi9 lite και δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις....

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα

 

Με ενδιαφέρει και μενα πολύ το κινητο και το βρισκω στο bestprice στα 260 ευρώ.

Μπορεί να μου πει κάποιος τι διαφορές(εκτός από την εγγύηση φυσικά) έχουν σε χαρακτηριστικά τα κινητά των σκρουτζομαγαζα,bestprice από αυτων των μεγάλων αλυσίδων ?

 

ευχαριστώ

 

Από ότι ξέρω δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Αξηζει στο τηλέφωνο να αλλάξουμε ρομ??

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξηζει στο τηλέφωνο να αλλάξουμε ρομ??

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω το εχω σκεφτει, οπως και για το να το κανω root, αλλα δουλευει τοσο σωστα και καλα το τηλεφωνο που ακομα δεν εχω λογο να το πειραξω.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω σκεφτει, οπως και για το να το κανω root, αλλα δουλευει τοσο σωστα και καλα το τηλεφωνο που ακομα δεν εχω λογο να το πειραξω.

 

Μετά από 2.5 χρόνια επέστρεψα στο MIUI (από RN2 σε Α1 και τώρα 10 lite). Απίστευτα καλή συμπεριφορά της συσκευής που δεν περίμενα. Δεν χρειάζεται (για τώρα τουλάχιστον καμία απολύτως παρέμβαση.

 

Σε άλλα νέα, έχει ψαχτεί κανείς με GCam; Έχει βρει κάποια που να πιστεύει ότι είναι η καλύτερη σε σχέση με τις υπόλοιπες;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει του urnix την 7.3.018 v2.1.

Βγάζει καλύτερες σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού αλλά σε καθημερινές προτιμώ την εργοστασιακή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα ότι με την χρήση του poco launcher η χρήση του περιβάλλοντος είναι περισσότερο ομαλή

Link to comment
Share on other sites

Εχει εργοστασιακα περασμένη προστασία η οθόνη και θήκη η συσκευασία;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια ζελατίνα και μια θήκη σιλικόνης, για το ξεκίνημα μέχρι να προμηθευτεί κάποιος tampered glass και τις θήκες που του αρέσουν η συσκευή προστατεύεται.
Link to comment
Share on other sites

Σε tempered glass, έχει παρατηρήσει κανείς, επιβάρυνση στο performance του fingerprint scanner; Έχει το φιλμάκι για την ώρα που κάνει τη δουλίτσα του, αλλά όπως και να το κάνεις, τζαμάκι δεν είναι.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει καθυστέρηση, αλλά είχα διαβάσει κάπου στο myphone για τα αποτυπώματα και τα ξαναέβαλα από την αρχή έπειτα από την εφαρμογή του glass.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Εχω το Μi 10 Lite.Πως γινεται να φαινεται μονιμα αναμενη η Always on display;Μετα απο 10 δευτερα σβηνει.Τι μαλ..κια ειναι αυτη;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Εχω το Μi 10 Lite.Πως γινεται να φαινεται μονιμα αναμενη η Always on display;Μετα απο 10 δευτερα σβηνει.Τι μαλ..κια ειναι αυτη;

Πας ρυθμίσεις>allways on display>προβολή αντικειμένων>εμφάνιση αντικειμένων και το βάζεις Πάντα, ή το προγραμματίζεις όποιες ώρες το θέλεις αναμμένο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε tempered glass, έχει παρατηρήσει κανείς, επιβάρυνση στο performance του fingerprint scanner; Έχει το φιλμάκι για την ώρα που κάνει τη δουλίτσα του, αλλά όπως και να το κάνεις, τζαμάκι δεν είναι.

Πάντως εμένα στο mi9 lite μετά από πέρασμα tempered glass και αργεί αρκετά παραπάνω και δεν πιάνει πάντα....μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Geotzia στο Μι 10 Lite η εμφανιση αντικειμενων ειναι ρυθμισμενη μονο στα 10 δευτερολεπτα.Δεν μου βγαζει καμια αλλη ρυθμιση.Δεν ξερω γιατι.Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι το μόνο παράπονο μου από το τηλέφωνο. Δεν έχει aod, μόνο για δέκα δευτερόλεπτα. Κάποιος είπε ότι είναι επιλογή της xiaomi γιατί έχει led για ειδοποιήσεις. Εγώ έχω απενεργοποιήσει το miui optimization και έτσι έχει aod κανονικά.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε στην εφαρμογή του ραδιοφώνου αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να βλέπουμε τις πληροφορίες(RDS) των ραδιοφωνικών σταθμών?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...