Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση.Εχω το Μi 10 Lite.Πως γινεται να φαινεται μονιμα αναμενη η Always on display;Μετα απο 10 δευτερα σβηνει.Τι μαλ..κια ειναι αυτη;

 

γινεται αν απενεργοποιησεις στο developer options το miui optimizations αλλα θα εχεις πολλες ανεπιθυμητες παρενεργειες αν το κανεις

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει ενημερώση σε android 11, global.

 

εμενα δεν βρηκε ενημερωση

 

Για οποιον θελει να το δοκιμασει αμεσα

 

Update 2 (December 04)

The Mi 10 Lite devices (global) are now receiving the Android 11 update. While the initial wave is likely to hit a limited set of devices, a wider rollout should follow soon. Those not interested in waiting for the OTA can install the update using the download link shared below.

 

Device: Mi 10 Lite

Channel: Global Stable

Version: V12.1.1.0.RJIMIXM

Android:11

Type: Recovery

Download: Link

https://bigota.d.miui.com/V12.1.1.0.RJIMIXM/miui_MONETGlobal_V12.1.1.0.RJIMIXM_ca34271367_11.0.zip

 

MD5: ca3427136713a3b7cbc6c7dcc7e26407

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/monet/

 

Αν θέλει κάποιος.

Προσωπικά Δεν βάζω unofficial rom !

 

ειναι beta τελικα

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε μερικές βδομάδες, να κυκλοφορήσει η stable, αλλιώς testers.
Καλά μεταξύ μας και με τις stable μια χαρά testers είμαστε .

Επίσης,δεν μπορείτε να περάσετε από Eu σε global,χωρίς να ξεκλειδώσετε bootloader

 

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια χρειάζομαι. Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το κινητό και είδα και mi10t lite. Τι λέτε ποιο να επιλέξω; Τα βρίσκω στην ίδια τιμή. Ο 765 είναι καλύτερος από τον 750;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια χρειάζομαι. Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το κινητό και είδα και mi10t lite. Τι λέτε ποιο να επιλέξω; Τα βρίσκω στην ίδια τιμή. Ο 765 είναι καλύτερος από τον 750;

 

πανω κατω τα ιδια ειναι ως επιδοσεις ,εχουν κ τα 2 meh καμερες, σε αυτονομια λογικα επισης ειναι καπου μαζι λογω amoled του 10 lite

 

η βασικη διαφορα τους ειναι η πολυ καλη amoled του 10 lite vs 120hz ips του 10t lite

 

αν τα εβρισκα στην ιδια τιμη εγω θα προτιμουσα amoled ,αλλιως οποιο βρισκεις σε καλυτερη προσφορα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επανέρχομαι στο θέμα του τζαμακίου (:p) προστασίας που ανησυχούσα για το δακτυλικό. Αγόρασα ένα Moloco που βρήκα στο Skroutz και η απόδοση είναι τρομερή. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αν κάποιος ψάχνεται μπορώ να του στείλω λινκ (ή να το ποστάρω εδώ αν δεν αντίκειται σε όρους χρήσης). Με το καλό να μας έρθει και το 11

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επανέρχομαι στο θέμα του τζαμακίου (:p) προστασίας που ανησυχούσα για το δακτυλικό. Αγόρασα ένα Moloco που βρήκα στο Skroutz και η απόδοση είναι τρομερή. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αν κάποιος ψάχνεται μπορώ να του στείλω λινκ (ή να το ποστάρω εδώ αν δεν αντίκειται σε όρους χρήσης). Με το καλό να μας έρθει και το 11

 

Μα δεν έρχεται ήδη περασμένο με το δικό τους τζαμάκι προστασίας; Γιατί κάποιοι αγοράζουν τζαμάκι; Το μαμήσιο δεν είναι καλό; Περιμένω και εγώ να μου έρθει η συσκευή και δεν ξέρω αν πρέπει να μπω στη διαδικασία αγοράς tampered glass.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έρχεται ήδη περασμένο με το δικό τους τζαμάκι προστασίας; Γιατί κάποιοι αγοράζουν τζαμάκι; Το μαμήσιο δεν είναι καλό; Περιμένω και εγώ να μου έρθει η συσκευή και δεν ξέρω αν πρέπει να μπω στη διαδικασία αγοράς tampered glass.

 

Το μαμισιο είναι μια μεμβράνη του ****υ. Πέταμα κατευθείαν. (Αμέσως μόλις ήρθε η θήκη εννοώ). Είναι κακής ποιότητας πλαστικό που χαλάει τα χρώματα και κακό στην αφή. Εγώ πήρα το Nilkin που έδωσαν τα παιδιά πιο πάνω από Θεσσαλονίκη.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το μαμισιο είναι μια μεμβράνη του ****υ. Πέταμα κατευθείαν. (Αμέσως μόλις ήρθε η θήκη εννοώ). Είναι κακής ποιότητας πλαστικό που χαλάει τα χρώματα και κακό στην αφή. Εγώ πήρα το Nilkin που έδωσαν τα παιδιά πιο πάνω από Θεσσαλονίκη.

 

δεν ειναι καθολου κακη η προεγκατεστημενη μεμβρανη ,οταν αρχιζει να φθειρεται τοτε θα την αλλαξω

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Εμενα άρχισε να ξεφτίζει στην μία γωνία στον μήνα περίπου. Γι'αυτό και η αγορά του τζαμιού

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της συζύγου,έχουμε ένα περίεργο θέμα.

Δεν μπορεί να στείλει sms,με την αιτιολογία:

Λανθασμένη μορφοποίηση αριθμού τηλεφώνου.

Το έχει συναντήσει κανείς αυτό;

Έσβησα τον αριθμό μου από τις επαφές,το ξανά πέρασα,αλλά τα ίδια .

Και με +30 μπροστά και χωρίς,τα ίδια

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της συζύγου,έχουμε ένα περίεργο θέμα.

Δεν μπορεί να στείλει sms,με την αιτιολογία:

Λανθασμένη μορφοποίηση αριθμού τηλεφώνου.

Το έχει συναντήσει κανείς αυτό;

Έσβησα τον αριθμό μου από τις επαφές,το ξανά πέρασα,αλλά τα ίδια .

Και με +30 μπροστά και χωρίς,τα ίδια

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://support.google.com/business/answer/3500741?hl=el

Το 12ο σφάλμα στη λίστα δες.

Μάλλον θέλει να αποθηκευτεί σαν κύριος ο αριθμός;

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο,αν επιλέξει την επαφή μέσα από τα μηνύματα,μπορεί να στείλει .

Αν πάει από τις επαφές όμως,όχι.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλά για 10 δευτερόλεπτα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το mi mix 2s και σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Είμαι ανάμεσα στο mi note 10 lite και το mi 10 lite. Αξίζει να κάνω την μετάβαση και αν ναι σε ποιο απο τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Εχω παραγγειλει το κινητο και περιμενω να μου ρθει. Τωρα ομως διαβασα εδω πως εχει AOD μονο για 10 sec και πραγματικα το ηθελα πολυ. Kαποιος φιλο εδω πριν ανεφερε πως εχει notification led. ισχυει αυτο ? κι αν ναι ειναι ευδιακριτο ? Εαν τελικα δεν εχει ουτε led μηπως ξερει καποιος φιλος καποια εφαρμογη που να προσθετει εικονιδιο σαν notificaton led στην οθονη ?
Link to comment
Share on other sites

Έχει led το οποίο δουλεύει τέλεια.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει led το οποίο δουλεύει τέλεια.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου φιλε μου. Το led φαινεται καλα ? ειναι μονοχρωμο η RGB ? Το ρωταω αυτο γιατι στα τελευταια της μοντελα η Χiaomi πλεον διαλεγει μικρα leds

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...