Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θήκη σιλικόνης και τζαμάκι για το κινητό μας με 1€. Έριξα μια παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα. Πόσο χάλια να είναι;

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/212418-redshield-tpu-transparent-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-tempered-glass-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xiaomi-mi-10-lite

Πολύ καλό το τζαμακι για το κινητό. Το αποτύπωμα δουλεύει μια χαρά και η οθόνη δείχνει καλύτερη σε σχέση με το πλαστικό που είχε κολλημένο πάνω.

Όσοι προλαβαίνετε πάρτε το.

Ευχαριστώ και εγώ τον Γιώργο για την αρχική δημοσίευση.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια καλησπερα σας. Εγω απ το κινητο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Οχι τοσο πολυ ομως απ την μπαταρια του. Να φανταστειτε θεωρω την διαχειριση του παλιου μου τηλεφωνου Xiaomi Redmi Note 4 Πολυ καλυτερη με ιδια μπαταρια. Ψαχνοντας τι ακριβως ειναι αυτο που μου τρωει την μπαταρια ειδα στην "χρηση μπαταριας " αρκετα ψηλα την "αδρανεια κινητου". Εκει εγραφε ... Χρηση μπαταριας απο το ραδιο 10%. Αυτο τι σημαινει ? Εννοει το ραδιοφωνο ? μα αυτο δεν λειτουργησε καθολου εκτος απο μια φορα εδω και δυο βδομαδαες. Παρολα αυτα το ψαξα και το ραδιοφωνο δεν ειναι ανοιχτο. Μπορει να μου δωσει καποιο παιδι τα φωτα του ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας. Εγω απ το κινητο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Οχι τοσο πολυ ομως απ την μπαταρια του. Να φανταστειτε θεωρω την διαχειριση του παλιου μου τηλεφωνου Xiaomi Redmi Note 4 Πολυ καλυτερη με ιδια μπαταρια. Ψαχνοντας τι ακριβως ειναι αυτο που μου τρωει την μπαταρια ειδα στην "χρηση μπαταριας " αρκετα ψηλα την "αδρανεια κινητου". Εκει εγραφε ... Χρηση μπαταριας απο το ραδιο 10%. Αυτο τι σημαινει ? Εννοει το ραδιοφωνο ? μα αυτο δεν λειτουργησε καθολου εκτος απο μια φορα εδω και δυο βδομαδαες. Παρολα αυτα το ψαξα και το ραδιοφωνο δεν ειναι ανοιχτο. Μπορει να μου δωσει καποιο παιδι τα φωτα του ?

Ράδιο εννοεί σήμα κινητής τηλεφωνίας... Και εάν έχεις και 2 σιμ η κατανάλωση αυξάνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο εννοεί σήμα κινητής τηλεφωνίας... Και εάν έχεις και 2 σιμ η κατανάλωση αυξάνεται...

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Οχι, εχω μια sim και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που κανει το κινητο με το που βγαινει απ την φορτηση μετα απο λιγο να πεφτει στο 98% και μα αρκετα χαλαρη χρηση να μου κραταει η μπαταρια μια και μιση μερα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Οχι, εχω μια sim και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που κανει το κινητο με το που βγαινει απ την φορτηση μετα απο λιγο να πεφτει στο 98% και μα αρκετα χαλαρη χρηση να μου κραταει η μπαταρια μια και μιση μερα

Αυτό το 2% δεν λέει πολλά...την συνολική εικόνα κοίτα. Πάντως πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η ποιότητα σήματος δηλαδή να έχεις δυνατό σήμα εκεί που είσαι (όσο ασθενέστερο τόσο μεγαλύτερη κατανάλωση) και μία ρύθμιση που πιστεύω να δεις διαφορά είναι: όταν δεν χρειάζεσαι δεδομένα να είναι στο 2G only.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi 10 lite.η εγκατάσταση widget μειώνει την διάρκεια μπαταριας;απο μπαταρία δεν είμαι κ τόσο ικανοποιημένος σε σχέση με το redmi note 8 pro που είχα πριν.το γνώριζα κατά την αγορά αλλά δεν περίμενα τόσο χαμηλή μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. Μπορει καποιος φιλος να μου πει πως βγαινει η ηχητικη ειδιποιηση οταν βγαινω απ την αθορυβη λειτουργια στην κανονικη ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να δω το sot της μπαταριας, πηγαινω στατιστικα χρησης μπαταριας, μετα οθονη για να δω τον ενεργο χρονο της οθονης αλλα δεν βγαζω ακρη. Μπορει δλδ να μπω σημερα να μου γραφει 2 ωρες και να ξανα μπω την επομενη μερα και να γραφει 1:30 (φυσικα δεν το εχω βαλει ενδιαμεσα για φορτιση). Τι λαθος κανω ;; Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Για να δω το sot της μπαταριας, πηγαινω στατιστικα χρησης μπαταριας, μετα οθονη για να δω τον ενεργο χρονο της οθονης αλλα δεν βγαζω ακρη. Μπορει δλδ να μπω σημερα να μου γραφει 2 ωρες και να ξανα μπω την επομενη μερα και να γραφει 1:30 (φυσικα δεν το εχω βαλει ενδιαμεσα για φορτιση). Τι λαθος κανω ;;

Δεν κάνεις κάποιο λάθος απλά τα στατιστικά μπαταρίας στο miui12 είναι για τα πανηγύρια... γράφει για κάθε 24ωρο!!!

Αν θέλεις κάτι αξιόπιστο κατέβασε το Gsam από το playstore και ακολούθησε αυτόν τον οδηγό (αν δεν είσαι root).

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8062679#post8062679

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κάποιο λάθος απλά τα στατιστικά μπαταρίας στο miui12 είναι για τα πανηγύρια... γράφει για κάθε 24ωρο!!!

Αν θέλεις κάτι αξιόπιστο κατέβασε το Gsam από το playstore και ακολούθησε αυτόν τον οδηγό (αν δεν είσαι root).

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8062679#post8062679

Ευχαριστω πολυ φιλε!!! Δεν νομιζω ομως να μπω στην διαδικασια, αν και όποτε δουλεψει σωστα, εχει καλως : )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος του Mi 8 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την Xiaomi. Σκέφτομαι το mi 10 lite για την σύζυγό. Έχει δει την επιλογή πορτραίτο στην κάμερα του mi 8 και έχει ενθουσιαστεί. Έχει κάτι αντίστοιχο η κάμερα του mi 10 lite?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος του Mi 8 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την Xiaomi. Σκέφτομαι το mi 10 lite για την σύζυγό. Έχει δει την επιλογή πορτραίτο στην κάμερα του mi 8 και έχει ενθουσιαστεί. Έχει κάτι αντίστοιχο η κάμερα του mi 10 lite?
Καλησπέρα το έχει ναι, και βγάζει εξίσου ωραίες φωτογραφίες με το Mi8. Αν βάλεις και gcam ακόμα καλύτερα. Επίσης κάτοχος Mi 8 και πήρα το Mi 10lite για την σύζυγο. Της άρεσε αρκετά και γλυτώσαμε και την γκρίνια :)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έχει ναι, και βγάζει εξίσου ωραίες φωτογραφίες με το Mi8. Αν βάλεις και gcam ακόμα καλύτερα. Επίσης κάτοχος Mi 8 και πήρα το Mi 10lite για την σύζυγο. Της άρεσε αρκετά και γλυτώσαμε και την γκρίνια :)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχα ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λαθος θεμα το μπερδεψα με το 10t Lite

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου είπαν ότι πρέπει να παρω τλφ στην WIND για να ενργοποιήσω το 5G. Το έχει ακούσει κανείς. Το έχετε κάνει?

 

Πιάνει 5G το κινητό μας τελικά (στα σημεία που υπάρχει προφανώς) ή δε πιάνει? Γιατί δε το έχουν οι πάροχοι στα πιστοποιημένα για 5G κινητά?

 

Εγώ πάντως που δοκίμασα σε MALL & GOLDEN HALL δεν συνδέθηκε!

(https://www.wind.gr/support/idiotes/diktio-kalipsi/se-pies-perioches-ine-diathesimo-to-5g-diktio)

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Εδω και λιγες μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τ ακουστικα. Εχω τα Mi in Ear Pro και τοσο καιρο τοσο σ αυτο το κινητο αλλα και σε αλλα της xiaomi ηταν ολα μια χαρα. Τωρα ομως σε καθε κληση και κατα την διαρκεια συνομιλιας αναβοσβηνει η οθονη. Αυτο το κανει μονο οταν μπαινουν τ ακουστικα. Οταν μιλαω κι ακουω απευθειας απ το κινητο δεν συμβαινει αυτο. Μπορει καποιος φιλος να μου δωσει τα φωτα του. Αλλα ακουστικα δεν εχω για να δω εαν το ιδιο συμβαινει και με αλλα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Εδω και λιγες μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τ ακουστικα. Εχω τα Mi in Ear Pro και τοσο καιρο τοσο σ αυτο το κινητο αλλα και σε αλλα της xiaomi ηταν ολα μια χαρα. Τωρα ομως σε καθε κληση και κατα την διαρκεια συνομιλιας αναβοσβηνει η οθονη. Αυτο το κανει μονο οταν μπαινουν τ ακουστικα. Οταν μιλαω κι ακουω απευθειας απ το κινητο δεν συμβαινει αυτο. Μπορει καποιος φιλος να μου δωσει τα φωτα του. Αλλα ακουστικα δεν εχω για να δω εαν το ιδιο συμβαινει και με αλλα

 

Παιδια μια διορθωση. Τελικα η οθονη αναβοσβηνει και χωρις τα hands free. Κλεινει μονο οταν φερνω την συσκευη κοντα στο κεφαλι μου, οπως πρεπει. Με το που την απομακρινω αναβοσβηνει συνεχεια. Επειδη χρησιμοποιω συνεχεια το hands free φοβαμαι μην μου καψει τν οθονη ετσι. Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει ? ειναι επειγον.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρατήρησα σήμερα, προφανώς θα οφείλεται κατά τη γνώμη μου στην τελευταία έκδοση λογισμικού, γιατί πρίν δεν το είχα παρατηρήσει.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου είπαν ότι πρέπει να παρω τλφ στην WIND για να ενργοποιήσω το 5G. Το έχει ακούσει κανείς. Το έχετε κάνει?

 

Πιάνει 5G το κινητό μας τελικά (στα σημεία που υπάρχει προφανώς) ή δε πιάνει? Γιατί δε το έχουν οι πάροχοι στα πιστοποιημένα για 5G κινητά?

 

Εγώ πάντως που δοκίμασα σε MALL & GOLDEN HALL δεν συνδέθηκε!

(https://www.wind.gr/support/idiotes/diktio-kalipsi/se-pies-perioches-ine-diathesimo-to-5g-diktio)

 

Τελικά το 5G δουλεύει κανονικά ΑΛΛΑ πρέπει να πάρεις τλφ την WIND πρώτα η οποία έκανε 48 ωρες για να το ενεργοποιήσει.

Το κινητό άλλα και το 5G γμάει. Είναι 8-10 φορές πιο γρήγορο απο την οπτική ινα στο σπίτι!!!!! :blink::blink:

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρατήρησα σήμερα, προφανώς θα οφείλεται κατά τη γνώμη μου στην τελευταία έκδοση λογισμικού, γιατί πρίν δεν το είχα παρατηρήσει.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Το σκεφτηκα κι εγω αυτο με το τελευταιο update αλλα επειδη εκανα και σ αλλες βασικες εφαρμογες που χω κατεβασει οπως το Led Blinker ειπα μηπως φταιει κατι αλλο. Τελικα λες να φταιει αυτο ε ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...