Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την τελευταία ενημέρωση δοκίμασα 5g στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με 280/50 mbps dl/ul. Επίσης πλέον λειτουργεί και η δεύτερη σιμ όταν η πρώτη είναι στο 5g. Wind χωρίς κάποια ρύθμιση η ενεργοποίηση

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 2 weeks later...
τελικα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα και το τζαμακι εβγαλα τελειως και παλι περασα απ την αρχη ολες τις εφαρμογες μια μια αλλα και παλι η οθονη κανει το ιδιο. Αναβοσβηνει την ωρα την ομιλιας σε κλιση κι οταν το κινητο ειναι μακρια απ το κεφαλι. Τελικα δεν ξερω τι φταιει, η αναβαθμιση σε 12.1.5 η οτι ξαφνικα η οθονη εμφανισε προβλημα αφου αυτο δεν μου το κανε εξ αρχης ..... Θα θελα την βοηθεια σας. Ιδιως απ τους φιλους που ελεγαν πως κι εκεινοι ειχαν το ιδιο προβλημα παλιοτερα. Το χουν ακομα ?
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου συμβαίνει το ίδιο, όπως έχω ξαναπεί. Είναι μάλλον bug της ρομ, δεν χρειάζεται νομίζω να δίνεις τόση σημασία.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου συμβαίνει το ίδιο, όπως έχω ξαναπεί. Είναι μάλλον bug της ρομ, δεν χρειάζεται νομίζω να δίνεις τόση σημασία.

 

ευχαριστω για την απαντηση σου. Επειδη ειμαι αρκετη ωρα στο δρομο και μιλαω πολυ με το κινητο με hand free φοβαμαι μη ου καψει την οθονη. Μπορω βεβαια να κανω minimize την εφαρμογη οποτε το σταματαει αλλα ειναι σπαστικο οταν εισαι στη κινηση

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν έχει διορθωθεί μετά από αναβάθμιση σε 12 1 5 ίσως μόνο αν έχει βάλει κάποιος άλλη rom να μας πει
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν έχει διορθωθεί μετά από αναβάθμιση σε 12 1 5 ίσως μόνο αν έχει βάλει κάποιος άλλη rom να μας πει

καλημερα και καλη Ανασταση.

Για να ειμαι ακριβης το προβλημα δημιουργηθηκε με το update σε 12.1.4. Τοτε λεγαμε αντε να ρθει ενα νεο update για να λυσει το θεμα που δημιουργηθηκε.

Ηρθε το νεο update λιγο καιρο μετα, το 12.1.5 που ομως δεν το εκανε. Εκει μου μπηκαν σκεψεις πως τελικα δεν ηταν θεμα δικο τους αλλα κατι εκανα εγω λαθος.

Αφου ομως εχετε κι εσεις το ιδιο θεμα που μαλιστα κραταει ακομα και τωρα θα περιμενω τον ερχομο του 12.5 σε 1-2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα δοκίμασα να βάλω την κάρτα σιμ της cosmote σε κινητό φίλου mi 10 T και έστειλα μήνυμα για ενεργοποίηση... Πλέον έχω 5g και στo δικό μου.. Αυτή είναι η λύση προς το παρόν μέχρι να ξεστοκαρει η cosmote τις "πιστοποιημενες" συσκευές... Σε αυτό που λέει ένας φίλος ότι αναβοσβήνει η οθόνη σε σύνδεση με ακουστικά αλλά και σε ανοιχτή ακρόαση και σε εμένα το ίδιο γίνεται. Δεν νομίζω ότι επηρεάζει με κάποιον τρόπο την οθόνη και τα όρια αντοχής της.
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο να μας αναγκάζει η Cosmote να καταφεύγουμε σε τέτοιες πατέντες..

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην Wind δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι. Όταν βρίσκομαι σε περιοχή με 5g εμφανίζεται η σχετική ένδειξη στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να επιλέξω ένα δωρεάν θέμα, έβγαλε ένα μήνυμα για παρακολούθηση μικρών διαφημιστικών βίντεο. Τώρα κάθε λίγο πετάει αυτά τα βιντεάκια και είναι πολύ εκνευριστικό. Έκανα επαναφορά σε προηγούμενο θέμα αλλά το οι διαφημίσεις συνεχίζονται. Τι μπορώ να κάνω για να τις απενεργοποιήσω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να επιλέξω ένα δωρεάν θέμα, έβγαλε ένα μήνυμα για παρακολούθηση μικρών διαφημιστικών βίντεο. Τώρα κάθε λίγο πετάει αυτά τα βιντεάκια και είναι πολύ εκνευριστικό. Έκανα επαναφορά σε προηγούμενο θέμα αλλά το οι διαφημίσεις συνεχίζονται. Τι μπορώ να κάνω για να τις απενεργοποιήσω;

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε και αυτο

Ρυθμίσεις - κωδικός και ασφάλεια - εξουσιοδότηση και ανάκληση - Απενεργοποίηση msa

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αυτο

Ρυθμίσεις - κωδικός και ασφάλεια - εξουσιοδότηση και ανάκληση - Απενεργοποίηση msa

 

ευχαριστώ θα το δω και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να επιλέξω ένα δωρεάν θέμα, έβγαλε ένα μήνυμα για παρακολούθηση μικρών διαφημιστικών βίντεο. Τώρα κάθε λίγο πετάει αυτά τα βιντεάκια και είναι πολύ εκνευριστικό. Έκανα επαναφορά σε προηγούμενο θέμα αλλά το οι διαφημίσεις συνεχίζονται. Τι μπορώ να κάνω για να τις απενεργοποιήσω;

 

Ευχαριστώ

https://www.techfreaks.gr/item/1988-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B7%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-xiaomi-%CE%BC%CE%B5-miui

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για το χρήσιμο άρθρο.

 

Τελικά δεν είμαι σίγουρος αν ήταν από το MIUI

Υποψιάζομαι ότι ήταν από μια εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει την ίδια μέρα που άλλαξα και το θέμα

Την απεγκατέστησα και από τότε δεν μου έχει ξαναβγάλει κάτι

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καινουρια αγορα και απο εμενα στα 260€.

Αρχικά, αυτο που με παραξενεψε με την αφιξη ειναι πως η μπαταρια ηταν στο 0%. Ετσι ηρθε και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Καινουρια αγορα και απο εμενα στα 260€.

Αρχικά, αυτο που με παραξενεψε με την αφιξη ειναι πως η μπαταρια ηταν στο 0%. Ετσι ηρθε και σε εσάς;

Με γεια σου, ευχομαι να βγαλει τα χρηματα της αγορα. Οχι εμενα η μπαταρια ηταν πανω απ το 50%.

Να σε ρωτησω κι εγω κατι αφου το κινητο σου ειναι καινουργιο και πριν ακομα το πειραξεις.

Κατα την διαρκεια μιας κλησης κι οταν παρεις την συσκευη μακρια απ το αφτι σου, η οθονη αναβοσβηνει ?

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου, ευχομαι να βγαλει τα χρηματα της αγορα. Οχι εμενα η μπαταρια ηταν πανω απ το 50%.

Να σε ρωτησω κι εγω κατι αφου το κινητο σου ειναι καινουργιο και πριν ακομα το πειραξεις.

Κατα την διαρκεια μιας κλησης κι οταν παρεις την συσκευη μακρια απ το αφτι σου, η οθονη αναβοσβηνει ?

 

Στην 12.1.2 έκδοση δεν συμβαίνει αυτό. Στην 12.1.4 ανταποκρίνεται καλύτερα και γρηγορότερα γενικά, ενώ σχετικά με αυτό που ρωτάς εξακολουθεί να λειτουργεί κανονικά και να μην αναβοσβήνει.

 

Με προβλημάτισε που κόλλησε στιγμιαία ενώ άλλαζα εργοστασιακές ταπετσαρίες.

 

Επίσης, στο βίντεο ακούγεται ένας σταθερός θόρυβος χωρίς να υπάρχει θόρυβος στην πραγματικότητα. Είναι θέμα ρυθμίσεων η συμβαίνει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα

Εχει πάρει κανείς αναβάθμιση του MIUI 12.5 ? Ξέρουμε πότε θα πάρει η συσκευή μας ;

 

Εαν δεν κανω λαθος ειναι για μεσα σ αυτον τον μηνα. Δεν εχει ερθει ακομα και την περιμενω πως και πως μηπως και φτιαξει το προβλημα με το αναβοσβησιμο της οθονης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...