Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξα την σπασμένη οθόνη με μια αγορασμένη στα 97€ από το aliexpress, που έκανε 4 μήνες να έρθει!!!!! Μόνο στα ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο έμεινε πάνω απο δυόμιση, είχα κάνει εντωμεταξύ και refund και βρίσκομαι στην διαδικασία επιστροφής χρημάτων. Ο πωλητής έστειλε γνήσια ή τουλάχιστον φαίνεται ακριβώς ίδια με αυτή που έβγαλα. Λειτουργεί καλά παρόλο που περισσεψε μια βίδα!! Το έδωσα στη σύζυγο αφού είχα πάρει το F3 στο μεσοδιάστημα, και είναι ευχαριστημένη από τη συμπεριφορά του σε θέματα ταχύτητας, οθόνης κλπ. Προσπάθησα μάλιστα να βάλω άλλη ΡΟΜ αλλά είναι το τέταρτο miui που παίρνει και δεν θέλει να αλλάξει. Αυτό το λέω για κάποιους που φωνάζουν για τα μειονεκτηματα του λειτουργικού ότι κάποιους τους βολεύει με τον τρόπο που λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κυκλοφόρησε εδώ και λίγες ημέρες η global stable miui 12.5 ενώ σήμερα βρήκα και την eea stable την οποία και εγκατέστησα. Μερικές αλλαγές στην εμφάνιση έχω εντοπίσει μεχρι στιγμής. Λινκ eea https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJIEUXM/miui_MONETEEAGlobal_V12.5.1.0.RJIEUXM_dbadbe17a1_11.0.zip

Λινκ global

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJIMIXM/miui_MONETGlobal_V12.5.1.0.RJIMIXM_d9504eb546_11.0.zip

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μαυρη οθονη χωρις να μπορω να κανω τπτ περα απο τις επιλογες του power button μετα το ota update

 

επανεκκινηση κλπ παλι σε μαυρη οθονη

 

αναγκαστηκα να κανω reset το τηλεφωνο

 

σκεφτομαι σοβαρα να βαλω custom rom

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

εμενα προς το παρον ολα καλα με την 12.5.1.

Εφτιαξε ακομα και το προβλημα που χα με τον ανοιξε κλεισε της οθονης κατα την διαρκεια μιας κλησης

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εδώ και τρεις ημέρες χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Το κινητό βελτιώθηκε αρκετά σε απόκριση.

Η μπαταρία του νομίζω λίγο καλύτερη.

+1 από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά γειά σας,

αγόρασα τη συσκευή πριν 2 μέρες, μεταχειρισμένη από αγγελία σε γειτονικό forum.

Σήμερα παρατήρησα ότι το κάτω μέρος της οθόνης, δεν ανταποκρίνεται καλά στην αφή.

Ιδίως π.χ. σε κάποιες εφαρμογές όπως ο Opera θέλει πάτημα μερικές φορές π.χ για να ανοίξεις νέα καρτέλα η να πας προς τα πίσω.

 

Φοβάμαι ότι είναι θέμα οθόνης και την πάτησα. Σκέφτεστε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Test your android app.

Έλεγξε όλο το κινητό.

Το έκανα σήμερα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εγκατέστησα μια-μια τις εφαρμογές. Τώρα δουλεύει κανονικά.

Φαίνεται ότι το πρώτο σετάρισμα, που έγινε μαζική εγκατάσταση με το phone clone, δεν έκατσε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρέπει να υπάρχει update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/monet/

 

Είναι stable-beta.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/monet/

 

Είναι stable-beta.

Πρέπει να είναι η global V12.5.2.0 RJIMIXM...

Εμείς που έχουμε V12.5.1.0 RJIEUXM μπορούμε να την εγκαταστήσουμε;

Χρειάζεται TWRP;

Ή καλύτερα να περιμένουμε;

Link to comment
Share on other sites

Θέλει φλασαρισμα, unlock bootloader,, γενικά σε μια δυο βδομάδες, θα έχει update eea,, ( και είναι stable beta!!).!
Link to comment
Share on other sites

Θέλει φλασαρισμα, unlock bootloader,, γενικά σε μια δυο βδομάδες, θα έχει update eea,, ( και είναι stable beta!!).!

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν και έχω τη δυνατότητα για unlock, θα περιμένω να έρθει ΟΤΑ update.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το μπέρδεψα με το Poco f2 pro,/ global firmware.

Την eea έχω και εγώ, οπότε περιμένω. Αν την ανεβάσουν στο Xiaomi updater, τότε κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Εδω και λιγο καιρο αποφασισα να βαλω το dark mode στο κινητο κυριως για την μπαταρια. Ομως εχω ενα προβλημα για το πως παρουσιαζει το Messenger. Ορισμενα κομματια της οθονης ειναι ειτε ασπρα ειτε γκρι εν ολιγης το βγαζει χαλασμενο. Εαν το κλεισω και ξανανοιξω τοτε φτιαχνει αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια. Το χετε κι εσεις αυτο το θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sleep said:

καλημερα παιδια. Εδω και λιγο καιρο αποφασισα να βαλω το dark mode στο κινητο κυριως για την μπαταρια. Ομως εχω ενα προβλημα για το πως παρουσιαζει το Messenger. Ορισμενα κομματια της οθονης ειναι ειτε ασπρα ειτε γκρι εν ολιγης το βγαζει χαλασμενο. Εαν το κλεισω και ξανανοιξω τοτε φτιαχνει αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια. Το χετε κι εσεις αυτο το θεμα ?

Και σε μένα συμβαίνει αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2021 at 3:52 ΜΜ, geopakol said:

Και σε μένα συμβαίνει αυτό! 

ευχαριστω για την απαντηση σου. Εχω και μια αλλη απορια αν μπορεις να μου την λυσεις. Εχω βαλει ρυθμιση να μου ρχεται ειδιποιηση του καιρου της Google. Η ειδοποιηση ερχεται αλλα δεν εχει ηχο. Παρολο που του χω βαλει συγκεκριμενο ηχο η οθονη αναβει, δονηση εχει αλλα δεν εχει ηχο. Στις αλλες ειδησεις της Goggle ακουγεται ηχος. 

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε 12.5.2.0 ΕΕΑ rom. Περάστηκε χωρίς πρόβλημα. Ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου. Λινκ

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJIEUXM/miui_MONETEEAGlobal_V12.5.2.0.RJIEUXM_676bcdfd61_11.0.zip

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2021 at 9:15 ΠΜ, maikopoulos said:

Κυκλοφόρησε 12.5.2.0 ΕΕΑ rom. Περάστηκε χωρίς πρόβλημα. Ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου. Λινκ

https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJIEUXM/miui_MONETEEAGlobal_V12.5.2.0.RJIEUXM_676bcdfd61_11.0.zip

Έχει ΟΤΑ ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, athanasios1112 said:

Να ευχαριστήσω το νήμα, για την φιλοξενία, το έδωσα το κινητό.

Καλή συνέχεια.

Καλημέρα!

Καλοδούλευτη η καινούργια συσκευή σου!

Αν επιτρέπεται ποιά είναι η επόμενη; Και τι τιμή περίπου πιάνει το mi 10 lite στην αγορά των μεταχειρισμένων; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το OnePlus 8 pro, πριν μήνες.

Δεν ξέρω τι τιμή πωλείται.

Το έδωσα σε γνωστό, από γνωστό μου, 100€.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά γνωρίζει κανείς πόσο κάνει η αντικατάσταση της γυάλινης πλάτης;

Η οθόνη της συσκευής είναι οκ η πλάτη έγινε θρυψαλα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...