Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
30 minutes ago, qsis said:

Παιδιά γνωρίζει κανείς πόσο κάνει η αντικατάσταση της γυάλινης πλάτης;

Η οθόνη της συσκευής είναι οκ η πλάτη έγινε θρυψαλα

Επικοινώνησε με τα γνωστά καταστήματα που κάνουν επισκευές συσκευών (τύπου irepair, ired κτλ) για να πάρεις κάποιες τιμές και να δεις τι σε συμφέρει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια καλησπερα, μετα και την τελευταια αναβαθμιση σε 12.5.2 εχετε παρατηρησει κι εσεις διακοπες κατα την ομιλια σε μια κληση ? κι αν ναι πως λυνεται το προβλημα αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 3:21 ΜΜ, Sleep said:

παιδια καλησπερα, μετα και την τελευταια αναβαθμιση σε 12.5.2 εχετε παρατηρησει κι εσεις διακοπες κατα την ομιλια σε μια κληση ? κι αν ναι πως λυνεται το προβλημα αυτο ?

 

 

Edited by petrosr1977
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, petrosr1977 said:

 

 

Παιδιά αξίζει για αγορά σήμερα το mi 10 lite; Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο 11 lite, αλλά φοβάμαι την μπαταρία γιατι έχω το redmi note 9 pro. Θέλω όμως amoled οπωσδήποτε. Δεν παρακολουθώ λόγω δουλειάς το forum τον τελευταίο καιρό. Τα φώτα σας. Ευχαριστώ.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση ΟΤΑ για EU. 12.5.5 Ενημέρωση ασφαλείας Σεπτεμβρίου

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Redshift said:

σας βγαζει κ εσας οτι δεν μπορει να κανει ενημερωση εφαρμογων συστηματος;

οχι, και μαλιστα απο χθες μου χει κανει τεσσερις

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κυκλοφορήσει νέα έκδοση λογισμικού για ΕΕΑ.

https://bigota.d.miui.com/V12.5.6.0.RJIEUXM/miui_MONETEEAGlobal_V12.5.6.0.RJIEUXM_63467295e2_11.0.zip

Εγκαταστάθηκε χωρίς προβληματα

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

την εγκατεστησα κι εχω την εντυπωση πως καταναλωνει πολυ μπαταρια. Περιμενω μερικες μερες να "κουμπωσει" και βλεπουμε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sleep said:

την εγκατεστησα κι εχω την εντυπωση πως καταναλωνει πολυ μπαταρια. Περιμενω μερικες μερες να "κουμπωσει" και βλεπουμε 

Εγώ εγκατέστησα την πλήρη rom, όχι ΟΤΑ, και δεν είδα διάφορα προς το χειρότερο. Το αντίθετο θα ελεγα

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα σας και χρονια πολλα. Το κινητο αυτο θα παρει το MIUI 13 ? Τις τελευταιες μερες κυκλοφορουν διαφορες λιστες που χει δωσει η Xiaomi ομως μεσα δεν το χει. Αντιθετως εχει το Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Αυτο ειναι με αλλη ονομασια για Κινα ?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πάρει miui 13 και πιθανότατα android 12. Απλά θα είναι στη δεύτερη παρτίδα, δηλαδή μεταξύ Μαρτίου και Ιουνίου.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρησιμοποιώ το Android Auto εδώ και 3 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα από την αρχή. Εδώ και 3 μέρες δεν μπορεί να αποκτήσει πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο. Ενώ επιλέγω Μεταφορά Αρχείων/AndroidAuto, δεν το αναγνωρίζει και εμφανίζεται ξανά το μήνυμα. Οι κλήσεις γίνονται κανονικά αλλά δεν βλέπω ποιός με καλεί, μόνο αριθμό και επίσης δεν μπορώ να δω τις επαφές μου. Στο τηλέφωνο δεν εχω αλλάξει κάτι τις τελευταίες μέρες, τρέχω MIUI 12.5.6. Δοκίμασα να αλλάξω καλώδιο, να συνδέσω το τηλέφωνο πριν και μετά την εκκίνηση του κινητήρα, δεν είχε αποτέλεσμα. Στις ρυθμίσεις των επαφών δεν βρήκα κάτι. Συμβαίνει και σε άλλον; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ

Edited by PARA2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα απ οτι φαινεται το κινητο αυτο δεν θα παρει miui 13 ουτε android 12 συμφωνα με τελευταιες πληροφοριες απ τα site 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sleep said:

τελικα απ οτι φαινεται το κινητο αυτο δεν θα παρει miui 13 ουτε android 12 συμφωνα με τελευταιες πληροφοριες απ τα site 

Μάρτιο - Μάιο λέει το επίσημο χρονοδιάγραμμα για miui 13

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, chios said:

Μάρτιο - Μάιο λέει το επίσημο χρονοδιάγραμμα για miui 13

ναι το ξερω αλλα απο τοτε που χει βγει αυτη η λιστα μεχρι και σημερα διαβαζω σε διαφορα site τις συσκευες και πλεον δεν ειναι μεσα ...... μακαρι να ναι ετσι 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για εμάς τους καινούργιους που μόλις το παραγγείλαμε από την προσφορά του Γερμανού, έχετε καμιά συμβουλή οι λέουρες;

(π.χ. δώστε το πίσω και πάρτε κανένα Samsung)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, limna99 said:

Για εμάς τους καινούργιους που μόλις το παραγγείλαμε από την προσφορά του Γερμανού, έχετε καμιά συμβουλή οι λέουρες;

(π.χ. δώστε το πίσω και πάρτε κανένα Samsung)

Μια χαρά συσκευή είναι. Στα 179 ευρώ, είναι αδύνατο να βρεις κάτι παρόμοιο.

Amoled οθόνη, Snapdragon 765, 5G, 128gb, καλές φωτογραφίες, fm ράδιο, δύο χρόνια εγγύηση infoquest. Μακάρι να το προλάβαινα και εγώ που ψάχνω κάτι καλό για την κόρη μου.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι καλύτερα να ΜΗΝ του κάνουμε update και να το αφήσουμε όπως έρχεται ή θα έχει μερικές ελλείψεις ή και bugs το MIUI από την αρχή; Το 5G θα λειτουργεί με δύο κάρτες sim;

Μια άλλη ερώτηση είναι ποια custom ROM να του περάσουμε; Έχει βάλει κανείς Pixel Experience;

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2022 at 5:56 ΜΜ, limna99 said:

Μήπως είναι καλύτερα να ΜΗΝ του κάνουμε update και να το αφήσουμε όπως έρχεται ή θα έχει μερικές ελλείψεις ή και bugs το MIUI από την αρχή; Το 5G θα λειτουργεί με δύο κάρτες sim;

Μια άλλη ερώτηση είναι ποια custom ROM να του περάσουμε; Έχει βάλει κανείς Pixel Experience;

 

Εγώ πάντα περνάω τα updates και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Δεν βλέπω το λόγο να μην το περάσεις. Άλλωστε περιέχει και το πιο πρόσφατο security patch.

Για το 5G με δύο κάρτες δεν ξέρω.

Για να περάσεις custome rom θα πρέπει να κάνεις αίτημα στην Xiaomi για ξεκλείδωμα του bootloader και θα πάρεις έγκριση μετά από 2 εβδομάδες - αν δεν κάνω λάθος. Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση, αν ξεκλειδώσεις bootloader.

21 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Άρχισαν τα όργανα..Θα αναστήσουμε το νήμα..Όταν παραλάβουμε,ετοιμαστείτε! 

Χαχαχα... σωστά!

Αν κάποιος άλλαξε γνώμη και δεν θέλει να παραλάβει, τη θέλω εγώ τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2022 at 10:38 ΜΜ, rapsodos1979_ said:

Άρχισαν τα όργανα.. Θα αναστήσουμε το νήμα.. Όταν παραλάβουμε, ετοιμαστείτε! 

Μπα, μου φαίνεται "εμείς και εμείς" είμαστε.. δεν τους βλέπω πολύ ζωηρούς!

 

14 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Εγώ πάντα περνάω τα updates και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Δεν βλέπω το λόγο να μην το περάσεις. Άλλωστε περιέχει και το πιο πρόσφατο security patch.

Για το 5G με δύο κάρτες δεν ξέρω.

Για να περάσεις custome rom θα πρέπει να κάνεις αίτημα στην Xiaomi για ξεκλείδωμα του bootloader και θα πάρεις έγκριση μετά από 2 εβδομάδες - αν δεν κάνω λάθος. Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση, αν ξεκλειδώσεις bootloader.

Ευχαριστώ 🙂 Εγώ στο Α3 που είχα πριν και μου χάλασε η οθόνη, που μοιάζει από πολλές απόψεις με το 10 Lite, δεν είχα περάσει κανένα απολύτως update.. και πάλι καλά γιατί όσοι το έκαναν το φυσάγανε και δεν κρύωνε! Το θέμα security είναι ψυχολογικό πιο πολύ imho.. εκτός από ειδικές περιπτώσεις, αν χρησιμοποιείς το internet επικίνδυνα ή έχεις τίποτα cryptos π.χ. 

Κάπου διάβασα ότι με 2 κάρτες δεν έπαιζε 5G, το 2020 τουλάχιστον.. υποτίθεται θα λυνόταν με software update. Για αυτό ρώτησα εάν υπήρχαν εξαρχής σοβαρά bugs, τέτοια που να καθιστούν απαραίτητα ορισμένα updates. Ως γνωστόν, με τα updates κάτι φτιάχνει αλλά και κάτι χαλάει..

Νομίζω το ξεκλείδωμα δεν επηρεάζει την εγγύηση, η αλλαγή rom την επηρεάζει και πρέπει να έχεις πάρει backup και να το ξαναγυρίσεις σε stock πριν το δώσεις στο service.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά ας περιμένουμε πρώτα να παραλάβουμε γιατί φοβάμαι μην μας ακυρώσουν και πάει τζάμπα η χαρα

Edit. Μόλις με πήρε η κούριερ, ήρθε!!!

 

 

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...