Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Σε μένα γιατί δεν κατεβαίνει;;; :(

 

Αποκλείεται φίλε evris.

Έχει κάποιο ad, περιμένεις να ολοκληρωθεί, και σου βγάζει το download έπειτα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αποκλείεται φίλε evris.

Έχει κάποιο ad, περιμένεις να ολοκληρωθεί, και σου βγάζει το download έπειτα.

Τελικά κατέβηκε. Αλλά είναι η έκδοση 33.3 και όχι η 32.9.

50207750241_6e95895e8e_z.jpg

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέβηκε. Αλλά είναι η έκδοση 33.3 και όχι η 32.9.

50207750241_6e95895e8e_z.jpg

 

Γιατί κατέβασες την τελευταία, έχει η σελίδα εκείνη όλες τις εκδόσεις. Η έκδοση αυτή που κατέβασες, είναι η τελευταία, αυτή που υπάρχει στο Google play, και με αυτή την έκδοση ούτε εμένα λειτουργεί η ηχογράφηση. Δεν πρότεινα λοιπόν τυχαία την έκδοση 32.9. Παρόλα αυτά, δες εάν σε εσένα λειτουργεί η ηχογράφηση και εάν όχι, κατέβασε την 32.9.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρησή σου, θα την κάνω την αλλαγή. Σε <<μαμίσια>>, αναφέρεσαι στον Google dialer; εάν ναι, και ούτε πρόκειται να δεις ηχογράφηση σε αυτόν. Επαναλαμβάνω, εάν αναφέρεσαι σε αυτόν. Μόνο με 3rd party app θα έχεις ηχογράφηση, δηλαδή με true phone ή ACR. Σε όποιο κινητό υπάρχει προεγκατεστημένος ο Google dialer, δεν κάνει ηχογράφηση.

 

Ή μάλλον, για να το πω πιο σωστά. Γενικά ο Google dialer, είτε υπάρχει προεγκατεστημένος, είτε όχι, δεν κάνει ηχογράφηση.

 

ναι την μαμισια εβαζα και γι αυτο δεν δουλευε η ηχογραφηση...οποτε θα περασω την αλλη την πειραγμενη mixm απο xiaomi.eu για να δουλευει η ηχογραφηση.

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

ναι την μαμισια εβαζα και γι αυτο δεν δουλευε η ηχογραφηση...οπτε θα περασω την αλλη την πειραγμενη mixm για να δουλευει η ηχογραφηση.

 

Κάτι δεν έχεις καταλάβει, και για αυτό παιδεύεσαι με τα φλασαρίσματα.

Δεν είναι θέμα rom ότι δεν έχεις ηχογράφηση. Είναι θέμα Google dialer. Αυτός φταίει και δεν υπάρχει ηχογράφηση, και όχι η rom. Προσοχή για να μη γίνει παρανόηση: Δεν μιλάμε για custom roms, όπου δεν υπάρχει καθόλου ο Google dialer, άσε τις custom roms στην άκρη στη συζήτηση. Μιλάμε για τις stock roms, οι οποίες έρχονται με τον Google dialer.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική, τη δουλεύω χρόνια!
Πολύ καλή όντως μόνο που το Security scanner της Xiaomi την καταγράφει σαν επικίνδυνη και δεν ξέρω πως να το παρακάμψω αυτό ώστε να την αγνοεί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις καταλάβει, και για αυτό παιδεύεσαι με τα φλασαρίσματα.

Δεν είναι θέμα rom ότι δεν έχεις ηχογράφηση. Είναι θέμα Google dialer. Αυτός φταίει και δεν υπάρχει ηχογράφηση, και όχι η rom. Προσοχή για να μη γίνει παρανόηση: Δεν μιλάμε για custom roms, όπου δεν υπάρχει καθόλου ο Google dialer, άσε τις custom roms στην άκρη στη συζήτηση. Μιλάμε για τις stock roms, οι οποίες έρχονται με τον Google dialer.

ναι ο google dialer φταιει το ξερω αφου και σε ενα umidigi που ειχε τον google dialer δεν δουλευε η ηχογραφηση.Δεν ηξερα οτι αυτη xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.4.0.QJZMIXM_v11-10-fastboot ηταν πειραγμενη ωστε να δουλευει η ηχογραφηση και να φανταστεις οτι την ειχα δει σε αλλα σαιτ που την ειχαν για κατεβασμα μαζεμενες εκει ολες οι ρομς και δεν ηξερα και δεν την κατεβασα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή όντως μόνο που το Security scanner της Xiaomi την καταγράφει σαν επικίνδυνη και δεν ξέρω πως να το παρακάμψω αυτό ώστε να την αγνοεί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι, αυτό το κάνει επειδή δεν είναι η δική τους εφαρμογή μηνυμάτων.

Αγνόησέ το.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κατέβασες την τελευταία, έχει η σελίδα εκείνη όλες τις εκδόσεις. Η έκδοση αυτή που κατέβασες, είναι η τελευταία, αυτή που υπάρχει στο Google play, και με αυτή την έκδοση ούτε εμένα λειτουργεί η ηχογράφηση. Δεν πρότεινα λοιπόν τυχαία την έκδοση 32.9. Παρόλα αυτά, δες εάν σε εσένα λειτουργεί η ηχογράφηση και εάν όχι, κατέβασε την 32.9.

Τι ενεργοποιώ εδώ για να λειτουργήσει;

50207871926_db4da54007_z.jpg

 

Τελικά την 32.9 κατέβασα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι ο google dialer φταιει το ξερω αφου και σε ενα umidigi που ειχε τον google dialer δεν δουλευε η ηχογραφηση.Δεν ηξερα οτι αυτη xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.4.0.QJZMIXM_v11-10-fastboot ηταν πειραγμενη ωστε να δουλευει η ηχογραφηση και να φανταστεις οτι την ειχα δει σε αλλα σαιτ που την ειχαν για κατεβασμα μαζεμενες εκει ολες οι ρομς και δεν ηξερα και δεν την κατεβασα

 

Συνοψίζοντας: Ηχογράφηση θα έχει κάποιος με δύο τρόπους:

1. Με custom rom (οπου φαντάζομαι ο προγραμματιστής δεν θα έχει μέσα Google dialer)

2. Stock rom με 3rd party app ηχογράφησης.

 

Εάν στην αρχή, μας είχες ανεβάσει εδώ την rom αυτή, θα σου λέγαμε απευθείας ότι είναι custom rom για αυτό και είχες ηχογράφηση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή όντως μόνο που το Security scanner της Xiaomi την καταγράφει σαν επικίνδυνη και δεν ξέρω πως να το παρακάμψω αυτό ώστε να την αγνοεί

 

Mod:

Δεν επιτρέπονται τα off topic μηνύματα. Στο επόμενο off topic post, τα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

Ευχαριστώ.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνοψίζοντας: Ηχογράφηση θα έχει κάποιος με δύο τρόπους:

1. Με custom rom (οπου φαντάζομαι ο προγραμματιστής δεν θα έχει μέσα Google dialer)

2. Stock rom με 3rd party app ηχογράφησης.

 

Εάν στην αρχή, μας είχες ανεβάσει εδώ την rom αυτή, θα σου λέγαμε απευθείας ότι είναι custom rom για αυτό και είχες ηχογράφηση.

εχεις π.μ. εχεις και 4g+...?εμενα δεν μου βγαζει το + παντως με cosmote.

Edited by Vasileios26
Link to comment
Share on other sites

εχεις π.μ. εχεις και 4g+...?εμενα δεν μου βγαζει το + παντως με cosmote.

 

Εάν λοιπόν είσαι με την official Global Stable πλέον όπως εγώ, ναι έχω κανονικά 4G+.

Μπορεί η περιοχή που βρίσκεσαι να μην το υποστηρίζει αυτό το φάσμα σήματος στο δίκτυο.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν λοιπόν είσαι με την official Global Stable πλέον όπως εγώ, ναι έχω κανονικά 4G+.

Μπορεί η περιοχή που βρίσκεσαι να μην το υποστηρίζει αυτό το φάσμα σήματος στο δίκτυο.

τελικα εχω 4g+ απλα δεν το καλοβλεπα λογω πρεσβυωπιας μετα τα 40-42 ξεκιναει και η πρεσβυωπια...

EDIT:τελικα βασιλη ουτε η xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.4.0.QJZMIXM_v11-10-fastboot περνιεται το τρελαινει το τηλ...παροο που πηγα οπισθεν στην

joyeuse_eea_global_images_V11.0.4.0.QJZEUXM_20200715.0000.00_10.0_eea_dcfb9c0b60 και μετα πηγα να βαλω την xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.4.0.QJZMIXM_v11-10-fastboot με το script,,δεν εγινε τιποτα.....βασιλη εσυ ποια φορας τελικα??

joyeuse_eea_global_images_V11.0.4.0.QJZEUXM_20200715.0000.00_10.0_eea_dcfb9c0b60

joyeuse_global_images_V11.0.5.0.QJZMIXM_20200720.0000.00_10.0_global_41b1883945

xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.5.0.QJZMIXM_v11-10

xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.4.0.QJZMIXM_v11-10.......Ποια απο τις τεσσερεις φορας και δουλευει η ηχογραφηση??

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μας source China δεν έχει Βασιλη

 

@olympiakos σε βλέπω να του πετάς τα μάτια κάνεις πολλά και διαβάζεις λίγα.......

Πολύ αψηφιστα το έχεις πάρει το φλασάρισμα σε αυτό το τηλέφωνο, η κάθε κίνηση που κάνεις ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα βέβαια δικό σου τηλέφωνο είναι ότι θες το κάνεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.4.0.QJZMIXM_v11-10-fastboot λειτουργει αψογα αν ακολουθησει καποιος καταγραμμα τα βηματα του οδηγου.

Οπως ειπε και ο leotzian, το κινητο αυτο τουλαχιστον για την ωρα δεν ειναι για περιεργα σκαλισματα και μπρος πισω εκδοσεις..

ειναι 2-3 πραματα που μπορουμε με ασφαλεια να κανουμε αφου ειναι δοκιμασμενα απο πολλους και αυτα μονο, ακολουθώντας κατα γραμμα παντα τους οδηγους.

βεβαια το κινητο ειναι του καθενος και μπορει να κανει-δοκιμασει οτι θελει...

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση σχετικά με τον ήχο, δοκιμάσατε περιοχή St. Helen's ??

 

σε μένα παίζουν πολύ δυνατά και λύνει το πρόβλημα με τα ακουστικά!

 

αν ναι τότε ίσως να μπει στην 1η σελίδα...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση σχετικά με τον ήχο, δοκιμάσατε περιοχή St. Helen's ??

 

σε μένα παίζουν πολύ δυνατά και λύνει το πρόβλημα με τα ακουστικά!

 

αν ναι τότε ίσως να μπει στην 1η σελίδα...

Ότι region είναι εκτός Ε.Ε παίζει πιο δυνατά στα ακουστικά,είναι θέμα νόμων της Ε.Ε ,οπότε είτε βάλεις st.helens είτε Μαδαγασκάρη,είτε Ελβετία που βάζουμε συνήθως είναι το ιδιο και το αυτό.

 

 

Όσο αφορά την ηχογράφηση που αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ,δεν φταίει ούτε η google ,ούτε η xiaomi,είναι θέμα πάλι Ε.Ε και G.D.P.R ...ακόμα και με xiaomi launcher να μπορούσαμε να αγοράσουμε τώρα global η eu έκδοση ,ηχογράφηση δεν θα είχε λόγω ότι η xiaomi εναρμονιατηκε με τους νόμους της ε.ε.Η λύση είναι είτε αλλαγή rom που υποστηρίζει αυτήν την λειτουργία με το οποίο ρίσκο συνεπάγεται αυτό για το κινητό, η περιμένουμε να έρθει με την google κάποια στιγμή όπως ειπώθηκε από την ίδια.Τώρα αν θα γίνει αυτό ποτέ δεν ξέρει κανείς.Η ηχογράφηση εν άγνοια του άλλου είναι παράνομη και διώκεται ποινικά ,η google είπε κάποια στιγμή ότι θα επαναφέρει αυτή την λειτουργία αλλά θα ενημερώνεται ο συνομιλητής ότι ηχογραφείται.Νομιζω έχει γίνει ήδη στην Ινδία.Υπάρχουν και κάποιες εφαρμογές που δουλεύουν λένε αλλά με ανοιχτή ακρόαση,όπως και να έχει καμία δεν είναι άκρως λειτουργική και αξιόπιστη όπως ήταν η ηχογράφηση που είχαμε πριν γίνουν όλα αυτά.

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% με αυτά που αναφέρεις ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο samsung galaxy s7 που είχα πριν η ηχογράφηση δούλευε άριστα. Από την γραμμή και όχι από το ακουστικό. Βέβαια, δεν υπήρχε προεγκατεστημενη εφαρμογή αλλά η acr, total recall και πολλές άλλες λειτουργούσαν άψογα χωρίς καμία ρύθμιση. Σαν να είχαν φτιαχτεί για αυτό το τηλέφωνο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο samsung galaxy s7 που είχα πριν η ηχογράφηση δούλευε άριστα. Από την γραμμή και όχι από το ακουστικό. Βέβαια, δεν υπήρχε προεγκατεστημενη εφαρμογή αλλά η acr, total recall και πολλές άλλες λειτουργούσαν άψογα χωρίς καμία ρύθμιση. Σαν να είχαν φτιαχτεί για αυτό το τηλέφωνο

 

Πρόσφατα, σε άλλα νήματα του παρόντος φόρουμ, μέλη το ίδιο λένε, ότι η ACR κατεβασμένη απο το Samsung store, λειτουργεί άψογα. Ισχύει λοιπόν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, παρόλο που είναι κομματάκι off topic;

Στο 8pro της συζύγου, όταν χρησιμοποιεί το φορητό σημείο πρόσβασης και δέχεται κλήση, αυτομάτως κόβεται η σύνδεση.

Υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε αυτό;

Δεν μπορεί να δουλεύει και να μιλάει ταυτόχρονα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μας source China δεν έχει Βασιλη

 

@olympiakos σε βλέπω να του πετάς τα μάτια κάνεις πολλά και διαβάζεις λίγα.......

Πολύ αψηφιστα το έχεις πάρει το φλασάρισμα σε αυτό το τηλέφωνο, η κάθε κίνηση που κάνεις ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα βέβαια δικό σου τηλέφωνο είναι ότι θες το κάνεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχουν περασει πολλες συσκευες απο τα χερια μου παιδια 8 χρονια ασχολουμαι με αναβαθμισεις firmware και διαφορα αλλα τετοια σε διαφορες μαρκες..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, παρόλο που είναι κομματάκι off topic;

Στο 8pro της συζύγου, όταν χρησιμοποιεί το φορητό σημείο πρόσβασης και δέχεται κλήση, αυτομάτως κόβεται η σύνδεση.

Υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε αυτό;

Δεν μπορεί να δουλεύει και να μιλάει ταυτόχρονα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

όχι δε γίνεται τίποτα...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως;

Αφού και στο rn7 που είχα αλλά και στο 9pro που έχω τώρα, δουλεύει απροβληματιστα το hotspot.

Μιλάω με το γραφείο και ταυτόχρονα δουλεύω στο ίντερνετ απο το laptop.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ οι συζητήσεις για άλλες συσκευές, να δημοσιεύονται στα αντίστοιχα νήματα των εκάστοτε συσκευών.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...