Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

ΑΚΥΡΟ, δεν το υποστηρίζει η Wind. Οι κλήσεις χρεώνονται

Πάντως το τηλεφωνο το υποστηρίζει.:lol:

 

Μάλλον ο διακόπτης προστεθηκε με την 11.0.5.0. Πιο πριν είμαι σιγουρος δεν υπήρχε

Φυσικά και θα σε χρεώσει, διότι αυτό που παρέχει, είναι απλά καλύτερης ποιότητας και ισχύος σήμα.
Αυτό καταλαβα και γω, όμως παρασύρθηκα απ' το παραπάνω ποστ που αναφέρει ότι οι κλήσεις χρεώνονται...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σχετικά με τα config αρχεία που δίνει δίπλα στην κάθε έκδοση trcamera περνάμε κάτι;
Αν υπάρχει για το τηλέφωνο αυτό καλό είναι να το περάσεις, μπορείς επίσης να φτιάξεις δικό σου αρχείο config και να το μοιραστείς με άλλους , φτάνει να ξέρεις να ρυθμίσεις την camera. τα αρχεία που βλέπεις από απλούς χρήστες είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ΆΚΥΡΟ!!!

έκανα ρισταρτ και δουλεύει.

 

Είναι δωρεάν οι κλήσεις μέσω wifi? Γιατί μια δοκιμή που έκανα με χρέωσε κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά και ΔΕΝ είναι δωρεάν

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ΔΕΝ είναι δωρεάν

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήμουν σίγουρος και το διαπίστωσα κιόλας, απλά είπα να ρωτησε και εσάς μηηηηπωε και άλλαξε κάτι :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος και το διαπίστωσα κιόλας, απλά είπα να ρωτησε και εσάς μηηηηπωε και άλλαξε κάτι :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υποτίθεται ότι αυτό είναι όταν εκεί που μένεις ΔΕΝ έχει καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας και δεν σε ακούνε η κάνει διακοπές, ΟΠΟΤΕ ενεργοποιείς το Wifi Call για να ακούγεσαι. Αν δεν συντρέχουν οι λόγοι δεν κερδίζεις τίποτε, αν δεν χρεωνόσουν ΠΑΣΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λέω στο δικό μου κινητο δεν λειτουργεί. Και δν ξερω το γιατί. Ευχαριστώ που το δοκιμασες.

 

Ούτε στου αδερφού μου λειτουργεί ο φακός κατά την ώρα της βιντεοκλήσης!! (Global ROM)

Ενώ υπάρχει σαν επιλογή από την μπάρα είναι κάπως γκρι το χρώμα του φακού μόνο και όταν το πατάς δεν κάνει τίποτα. Η δοκιμή έγινε με βιντεοκλήση στο messenger!

Εγώ σε δοκιμή σε MiMax2 (Global ROM,MIUI11) με άφηνε κανονικά να ανοίξω τον φακο!

Πάντως είναι θέμα καθαρά software και όχι της συσκευής σου....τώρα οι άλλοι πως ανοίγουν τον φακό στην βιντεοκλήση δεν ξέρω.....:(

Link to comment
Share on other sites

ισως γι αυτό το 11.0.5.0 ηταν 212mb. όπως είχα πει τοτε είναι αρκετά μεγαλο για να είναι μόνο security patch.

τεσπα..

 

μάλλον "ανοίγει" τον δρόμο για την 12 για αυτό μπορεί να είναι μεγάλο

(καλά πότε ήταν "αξιόπιστα" τα changelog της xiaomi ;;; )

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στου αδερφού μου λειτουργεί ο φακός κατά την ώρα της βιντεοκλήσης!! (Global ROM)

 

Ενώ υπάρχει σαν επιλογή από την μπάρα είναι κάπως γκρι το χρώμα του φακού μόνο και όταν το πατάς δεν κάνει τίποτα. Η δοκιμή έγινε με βιντεοκλήση στο messenger!

 

Εγώ σε δοκιμή σε MiMax2 (Global ROM,MIUI11) με άφηνε κανονικά να ανοίξω τον φακο!

 

Πάντως είναι θέμα καθαρά software και όχι της συσκευής σου....τώρα οι άλλοι πως ανοίγουν τον φακό στην βιντεοκλήση δεν ξέρω.....:(

Παιδιά το δοκίμασα ξανά. Ο φακός μια χαρά λειτουργεί, στο δικό μου τηλέφωνο τουλάχιστον...82eff31987b9885148a6f8ae9dfeeba3.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στου αδερφού μου λειτουργεί ο φακός κατά την ώρα της βιντεοκλήσης!! (Global ROM)

Ενώ υπάρχει σαν επιλογή από την μπάρα είναι κάπως γκρι το χρώμα του φακού μόνο και όταν το πατάς δεν κάνει τίποτα. Η δοκιμή έγινε με βιντεοκλήση στο messenger!

Εγώ σε δοκιμή σε MiMax2 (Global ROM,MIUI11) με άφηνε κανονικά να ανοίξω τον φακο!

Πάντως είναι θέμα καθαρά software και όχι της συσκευής σου....τώρα οι άλλοι πως ανοίγουν τον φακό στην βιντεοκλήση δεν ξέρω.....:(

 

Εννοείται ότι είναι θέμα software, δεν είναι θέμα hardware. Πολύ σωστά τα αναφέρεις. Αυτό λέω και προσωπικά απο την πρώτη στιγμή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλές, η πρώτη φώτο με ποια εφαρμογή κάμερας την τράβηξες και με τι ρυθμίσεις; ενεργοποιημένο το HDR;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές, η πρώτη φώτο με ποια εφαρμογή κάμερας την τράβηξες και με τι ρυθμίσεις; ενεργοποιημένο το HDR;

 

Trcamera astrophotography Night Mode και hdr+ όσο για την δεύτερη είναι με την βασική εφαρμογή!Στο pro Mode

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το quick ball που έχουμε άλλα με πολύ περισσότερες δυνατότητες.

Δυνατότητα που βρίσκουμε κατά κανόνα σε ρομ τύπου Resurrection Remix, Aex, Pacman κλπ custom roms

Περισσότερα εδω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blk.smarttouch

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το quick ball που έχουμε άλλα με πολύ περισσότερες δυνατότητες.

Δυνατότητα που βρίσκουμε κατά κανόνα σε ρομ τύπου Resurrection Remix, Aex, Pacman κλπ custom roms

Περισσότερα εδω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blk.smarttouch

Το κατέβασα, πώς λειτουργεί?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το quick ball που έχουμε άλλα με πολύ περισσότερες δυνατότητες.

Δυνατότητα που βρίσκουμε κατά κανόνα σε ρομ τύπου Resurrection Remix, Aex, Pacman κλπ custom roms

Περισσότερα εδω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blk.smarttouch

Μιας και ανέφερες καστομ ρομς...

 

Πότε υπολογίζετε να μπορούμε να "παίξουμε" με το τηλέφωνο μας ρε παιδιά???

Περνάει ο καιρός και δε βλέπω φως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες καστομ ρομς...

 

Πότε υπολογίζετε να μπορούμε να "παίξουμε" με το τηλέφωνο μας ρε παιδιά???

Περνάει ο καιρός και δε βλέπω φως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε μπορεί να το υπολογίσει κανείς. Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Υπομονή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ασχετο.... πριν από λίγο ήμουν Πλαίσιο. Είχα δίπλα διπλα mi 10 lite 5g και note 9 pro και έπαιζαν του ιδιο βίντεο στο ytube απλώς για να δω διαφορά amoled με ips....Μπαλαμουτι η κατάσταση...έχουν δουλευτεί τόσο πολύ οι ips τώρα που η διαφορά είναι ελάχιστη... Μου βγήκαν τα μάτια να βρω ορατές διάφορες... Σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν η χρηματική διαφορά που ζητάνε για την μία τεχνολογία από την άλλη

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα δυστυχώς να παω να το δω και ζωντανά, αλλά όπως βλέπεις και στο βίντεο παρακάτω, τουλάχιστον στη κάμερα υπάρχει διαφορά. Και στο λέω γιατι το έψαξα πολυ και αν δεν είχε την curved οθόνη με ο,τι συνεπάγεται αυτό σε ευθραυστότητα+ τη χαζομάρα με τη μη επεκτάσιμη μνήμη, θα πήγαινα άνετα στο note 10 lite...

 

Σε σύγκριση με το 8 pro πάντως, ναι εκεί παραδόξως υπάρχει ενδεχομένως καλός ανταγωνισμός οθόνη .

 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-> Σύνδεση και κοινοποίηση -> Προσωπικό DNS -> Προσωπικό όνομα παροχέα DNS και γράφεις: dns.adguard.com

Και αρχικά πες μου εάν σου κόβει τις διαφημίσεις (δεν μπορώ να κάνω τη δοκιμή γιατί είμαι με root και adaway). Ίσως χρειαστεί να κάνεις και μια επανεκκίνηση εάν δεν σου κόβει τις διαφημίσεις. Και το βλέπουμε για το Vowifi έπειτα.

Edit: Και φυσικά μόλις κάνεις αυτό, απενεργοποίησε το adguard απο την εφαρμογή.

 

Φαίνεται να λειτουργεί, κάποιο site που να έχει πολλές διαφημίσεις γνωρίζεις; την εφαρμογή του adguard την σβήνω ή την κρατάω; Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά για την βοήθεια! :)

σου δουλεψε το adaway??γιατι εμενα μου λεει symlink from your target to system/etc/hosts is not exciting or incorect...Adaway will not work if it is not pointing to the right file...do you wantto try creating a symlink??..............Ενεργοποιησα και το module στο magisk systemless hosts αλλα τιποτα ειμαι με V11.0.4.0.QJZEUXM version και model:m2003j6b2g,,,και δεν μπορω να καταλαβω κιολας εαν ειναι η version curtana η joyeuse...μεγαλο μπερδεμα γιατι θελω να περασω custom rom και δεν ξερω τι φοραω courtana η joyeuse αν μπορει καποιος να με διαφωτισει ας μου πει.....και επισης ποια εκδοση Adaway δουλευει σωστα να μου πειτε....τωρα εχω την Adaway_40306

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...