Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

 

Είναι εξαιρετική εφαρμογή, επιβεβαιώνω.

Την πέρασα εχθές, και με έχει βολέψει πολύ.

 

@mol με θήκη σιλικόνης πιάνει μια χαρά. Με πιο παχιά θήκη δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη.

Alpha ονομάζεται η εφαρμογή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά όταν κάνουμε βιντεοκλήση μιλάμε με την μπροστά κάμερα για να βλέπουμε τον συνομιλητή μας.

Η μπροστά κάμερα όμως, δεν έχει φλας. Αυτό βρίσκεται στην πίσω πλευρά του κινητού, όπου και να το ανάψεις δεν θα σε φωτίσει...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εισαι κοντά σε καποια επιφάνεια που αντανακλαται αρκετο φως, σε φωτιζει αρκετα. Αν εισαι σε ενα δωματιο με κλειστό το φως και απέναντι απο τοίχο ας πουμε, σε φωτιζει αρκετα ωστε ο συνομιλητης σου να σε βλεπει.

 

Ειτε καποιοι το θεωρουν εύχρηστο ειτε οχι, εγω το χρειαζομαι και ενώ σε προηγούμενα κινητά αναβε τωρα δεν αναβει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετική εφαρμογή, επιβεβαιώνω.

Την πέρασα εχθές, και με έχει βολέψει πολύ.

 

@mol με θήκη σιλικόνης πιάνει μια χαρά. Με πιο παχιά θήκη δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη.

Alpha ονομάζεται η εφαρμογή.

 

Όντως πολύ καλή αν και τρώει λιγάκι μπαταρία παραπάνω. Η εφαρμογή ονομάζεται TapTap και βρίσκεται σε δοκιμαστική έκδοση Alpha δλδ σε κατάσταση πολύ πρώιμη ούτε καν Beta.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι κοντά σε καποια επιφάνεια που αντανακλαται αρκετο φως, σε φωτιζει αρκετα. Αν εισαι σε ενα δωματιο με κλειστό το φως και απέναντι απο τοίχο ας πουμε, σε φωτιζει αρκετα ωστε ο συνομιλητης σου να σε βλεπει.

 

 

 

Ειτε καποιοι το θεωρουν εύχρηστο ειτε οχι, εγω το χρειαζομαι και ενώ σε προηγούμενα κινητά αναβε τωρα δεν αναβει.

Λοιπόν το δοκίμασα με βιντεοκλήση. Από τις συντομεύσεις άναψα τον φακό. Μια χαρά δούλεψε...

Προσωπικά δεν θα το χρησιμοποιήσω, αλλά από τη στιγμή που σε βολεύει...

Πάντως λειτουργεί...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Το mi cloud παίρνει backup και τα δεδομένα από τις εφαρμογές η μόνο τις εφαρμογές??

Εκεί που λέει αντίγραφα ασφαλείας αναφέρομαι

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα το έχει και το MIUI 12 αυτή τη λειτουργία, γιατί να μην το περιμένω επισήμως από εκεί;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε τιμή 165€ με μεταφορικά από banggood για το 64αρι! Όσοι πιστοί προσέλθετε.

(Κουπόνι από τα γνωστά μέρη)

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα το έχει και το MIUI 12 αυτή τη λειτουργία, γιατί να μην το περιμένω επισήμως από εκεί;

 

 

Κάπου διάβασα ότι δεν θα είναι με την πρώτη έκδοση αλλά θα έρθει σε update

Επίσης, δεν έχουμε υπομονή :lol:

 

Εξαιρετική η συνεργασία της με την Makrodroid όπου με double tap της πλάτης ανοιγω το Bluetooth και γινεται ζεύξη με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου χωρίς να ψάχνω ενώ οδηγώ . Με 2ο double tap κλείνει το bt. O τερματισμός κλήσης γίνεται από το power button.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει όλα τα μηνύματα με κεφαλαία

Δεν βρίσκω ρύθμιση να το αλλάξω αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλά πέρα από τη πλάκα , τόοοοσα χρόνια το πρόβλημα του Mi messages ήταν ότι δεν το έκανε αυτό και χρεωνόσουν 2πλα και 3πλα χωρίς λόγο , sms είναι , αυτό θα έπρεπε να θες :))))

 

τεσπα , γούστα είναι αυτά

ρυθμίσεις -> σύνθετες ρυθμίσεις -> ξε επιλέγεις το χρήση απλών χαρακτήρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου διάβασα ότι δεν θα είναι με την πρώτη έκδοση αλλά θα έρθει σε update

Επίσης, δεν έχουμε υπομονή :lol:

 

Εξαιρετική η συνεργασία της με την Makrodroid όπου με double tap της πλάτης ανοιγω το Bluetooth και γινεται ζεύξη με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου χωρίς να ψάχνω ενώ οδηγώ . Με 2ο double tap κλείνει το bt. O τερματισμός κλήσης γίνεται από το power button.

 

ίσως να μπορεί να γίνει και nfc tags αυτό

(δε το έχω δοκιμάσει γιατί είχα αγοράσει nfc tags πριν πολλά χρόνια και μόλις τώρα απέκτησα συσκευή που να έχει nfc :) )

Link to comment
Share on other sites

καλά πέρα από τη πλάκα , τόοοοσα χρόνια το πρόβλημα του Mi messages ήταν ότι δεν το έκανε αυτό και χρεωνόσουν 2πλα και 3πλα χωρίς λόγο , sms είναι , αυτό θα έπρεπε να θες :))))

 

τεσπα , γούστα είναι αυτά

ρυθμίσεις -> σύνθετες ρυθμίσεις -> ξε επιλέγεις το χρήση απλών χαρακτήρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ίσως να μπορεί να γίνει και nfc tags αυτό

(δε το έχω δοκιμάσει γιατί είχα αγοράσει nfc tags πριν πολλά χρόνια και μόλις τώρα απέκτησα συσκευή που να έχει nfc :) )

 

Γίνεται.

Το είχα δοκιμάσει με nfc ring σε lg g4

Αλλά ήταν ενεργοβόρο το nfc μόνιμα Αναμμένο και το παράτησα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε τιμή 165€ με μεταφορικά από banggood για το 64αρι! Όσοι πιστοί προσέλθετε.

 

(Κουπόνι από τα γνωστά μέρη)

Αν ισχύει ακόμα βαρατεεεεεεεεεεεεεε

Αν περίσσευαν θα έπαιρνε ακόμη ένα να παίζω :D

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει ακόμα βαρατεεεεεεεεεεεεεε

Αν περίσσευαν θα έπαιρνε ακόμη ένα να παίζω :D

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον τελειώσανε δεν βρισκω πουθενά τέτοια έκπτωση από bangood

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ καλό!! Εγώ έχω το 64 εδώ κ λίγες μέρες αλλά έχω διαπιστωσει ότι οταν μιλώ δεν ακούω καλά το συνομιλητή...δηλαδή όταν καλώ κάποιον η με καλέσουν κ αρχίσει η συνομιλία δε μπορώ να τους ακούσω δυνατά...πολύ χαμηλή ενταση, πάρα πολύ...το 8 ηταν τούμπανο εδώ...τι μπορεί να φταίει???εχω κάνει τα γνωστά, λίγο πάνω λίγο κάτω στο αυτί το τηλέφωνο, τον ήχο στο μαξιμουμ αλλά δεν αλλάζει...μέσα στο σπίτι σε πλήρη ησυχία ακούω λίγο καλύτερα αλλά καμμία σχέση όπως πρεπει να είναι??Εχει ξανασυμβεί αυτό??Υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει ακόμα βαρατεεεεεεεεεεεεεε

Αν περίσσευαν θα έπαιρνε ακόμη ένα να παίζω :D

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήταν για 10 κομμάτια. Το εβαλε πρώτος ο γνωστός unboxer από Κρήτη και μετά το έβαλαν και οι υπόλοιποι.

Με τέτοια τιμή δεν χωρά 2η σκέψη. Την είχα δει τη προηγούμενη βδομάδα για Πολωνία και Ρουμανία μόνο. Τώρα μπήκε και για μας. Να δούμε πότε θα ξαναβάλουν παρόμοια

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ καλό!! Εγώ έχω το 64 εδώ κ λίγες μέρες αλλά έχω διαπιστωσει ότι οταν μιλώ δεν ακούω καλά το συνομιλητή...δηλαδή όταν καλώ κάποιον η με καλέσουν κ αρχίσει η συνομιλία δε μπορώ να τους ακούσω δυνατά...πολύ χαμηλή ενταση, πάρα πολύ...το 8 ηταν τούμπανο εδώ...τι μπορεί να φταίει???εχω κάνει τα γνωστά, λίγο πάνω λίγο κάτω στο αυτί το τηλέφωνο, τον ήχο στο μαξιμουμ αλλά δεν αλλάζει...μέσα στο σπίτι σε πλήρη ησυχία ακούω λίγο καλύτερα αλλά καμμία σχέση όπως πρεπει να είναι??Εχει ξανασυμβεί αυτό??Υπάρχει λύση?
Όχι, σε εμένα παίζει άψογα το ακουστικό!
Ήταν για 10 κομμάτια. Το εβαλε πρώτος ο γνωστός unboxer από Κρήτη και μετά το έβαλαν και οι υπόλοιποι.

Με τέτοια τιμή δεν χωρά 2η σκέψη. Την είχα δει τη προηγούμενη βδομάδα για Πολωνία και Ρουμανία μόνο. Τώρα μπήκε και για μας. Να δούμε πότε θα ξαναβάλουν παρόμοια

Τζαμπα πράμα! 70€ κάτω απ' όσο το πήρα πριν κάνα μήνα+

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ καλό!! Εγώ έχω το 64 εδώ κ λίγες μέρες αλλά έχω διαπιστωσει ότι οταν μιλώ δεν ακούω καλά το συνομιλητή...δηλαδή όταν καλώ κάποιον η με καλέσουν κ αρχίσει η συνομιλία δε μπορώ να τους ακούσω δυνατά...πολύ χαμηλή ενταση, πάρα πολύ...το 8 ηταν τούμπανο εδώ...τι μπορεί να φταίει???εχω κάνει τα γνωστά, λίγο πάνω λίγο κάτω στο αυτί το τηλέφωνο, τον ήχο στο μαξιμουμ αλλά δεν αλλάζει...μέσα στο σπίτι σε πλήρη ησυχία ακούω λίγο καλύτερα αλλά καμμία σχέση όπως πρεπει να είναι??Εχει ξανασυμβεί αυτό??Υπάρχει λύση?
Και σε εμένα ακούγεται πολύ καλά !!!

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ καλό!! Εγώ έχω το 64 εδώ κ λίγες μέρες αλλά έχω διαπιστωσει ότι οταν μιλώ δεν ακούω καλά το συνομιλητή...δηλαδή όταν καλώ κάποιον η με καλέσουν κ αρχίσει η συνομιλία δε μπορώ να τους ακούσω δυνατά...πολύ χαμηλή ενταση, πάρα πολύ...το 8 ηταν τούμπανο εδώ...τι μπορεί να φταίει???εχω κάνει τα γνωστά, λίγο πάνω λίγο κάτω στο αυτί το τηλέφωνο, τον ήχο στο μαξιμουμ αλλά δεν αλλάζει...μέσα στο σπίτι σε πλήρη ησυχία ακούω λίγο καλύτερα αλλά καμμία σχέση όπως πρεπει να είναι??Εχει ξανασυμβεί αυτό??Υπάρχει λύση?

Κλείσε volte, vowifi.

Και ξαναδοκίμασε

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε volte, vowifi.

Και ξαναδοκίμασε

 

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Το volte δεν χρειάζεται σε κάτι??

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε εμένα ακούγεται πολύ καλά !!!

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα!

Τι έγινε σε μένα βγήκε το πρόβλημα....:ninja::X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Το volte δεν χρειάζεται σε κάτι??

 

χρησιμοποιει το 4g για καλυτερη ευκρίνεια ήχου.

Οταν όμως δεν έχεις καλό 4g ο ήχος εχει τα συμπτώματα που λές

 

Απενεργοποίησε το δοκιμαστικα και κάνε κλήσεις με τον παραδοσιακό τροπο.

Έγώ δεν το χρησιμοποιώ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στο trcamera έχει επιλογή για iso πάνω από 3200 και s πάνω από 30s μπορεί να υποστηρίξει η κάμερα του κινητού αυτές της τιμές; είναι θέμα software η και θέμα hardware;
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει το 4g για καλυτερη ευκρίνεια ήχου.

Οταν όμως δεν έχεις καλό 4g ο ήχος εχει τα συμπτώματα που λές

 

Απενεργοποίησε το δοκιμαστικα και κάνε κλήσεις με τον παραδοσιακό τροπο.

Έγώ δεν το χρησιμοποιώ

 

Ευχαριστώ κ πάλι, θα το πράξω κ θα δω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.

 

Βρίσκομαι ανάμεσα στο Redmi Note 9 Pro και το Mi Note 10 Lite. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η φωτεινότητα της οθόνης λόγω πολλών ωρών σε εξωτερικούς χώρους.

 

Διάβασα και όλοι έλεγαν ότι είναι φωτεινότερη του 10 αλλά σε τεστ του gsm arena δείχνει άλλο πράγμα.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_10_lite-review-2122p3.php

 

Έχει κάποιος μέτρο σύγκρισης από κοντά για να με βοηθήσει?

Σαν ποιότητα οθόνης σίγουρα είναι καλύτερο το 10 αλλά από άποψη φωτεινότητας ???

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για το 10, αλλά με το 9 pro δεν έχω κανένα πρόβλημα στον ηλιο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.

 

Βρίσκομαι ανάμεσα στο Redmi Note 9 Pro και το Mi Note 10 Lite. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η φωτεινότητα της οθόνης λόγω πολλών ωρών σε εξωτερικούς χώρους.

 

Διάβασα και όλοι έλεγαν ότι είναι φωτεινότερη του 10 αλλά σε τεστ του gsm arena δείχνει άλλο πράγμα.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_10_lite-review-2122p3.php

 

Έχει κάποιος μέτρο σύγκρισης από κοντά για να με βοηθήσει?

Σαν ποιότητα οθόνης σίγουρα είναι καλύτερο το 10 αλλά από άποψη φωτεινότητας ???

 

Στην φωτεινότητα στα ίδια είναι. Ίσως είναι μισό κλικ πιο φωτεινή στο auto εκεί που τερματίζεται η φωτεινότητα, το Mi Note 10 Lite.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...