Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Θα προστεθεί.

Ευχαριστώ.

 

Οκ.

Να τονίσω μόνο ότι η εφαρμογή στρεσάρει περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη παρόμοια την μπαταρία.

Αλλά το αξίζει..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορώ να πω πως με το trcamera δεν με ενθουσίασε, τουλάχιστον δεν είδα κάτι τόσο φοβερό σε σχέση με την stock εφαρμογή, όσο για το astrophotography Mode σε εμένα τουλάχιστον δεν εστιάζει καλά και το αποτέλεσμα είναι θολό εκτός ότι μου φαίνεται ίδια η ποιότητα σε σχέση με τις φώτο (πάντα για αστέρια μιλάω) της stock εφαρμογής, δεν ξέρω εάν έχω κάνει κάτι λάθος αλλά παραμένω στην εφαρμογή του κινητού..
Για την μέρα, θα συμφωνήσω. Κι εγώ την stock χρησιμοποιώ.

Για το βράδυ όμως δεν έχει καμία σχέση

η tr με την stock...

0d39408ba291aee6d35c16fa03519854.jpg8b72ebf7bea8ed784033e9d836659305.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την μέρα, θα συμφωνήσω. Κι εγώ την stock χρησιμοποιώ.

Για το βράδυ όμως δεν έχει καμία σχέση

η tr με την stock...

0d39408ba291aee6d35c16fa03519854.jpg8b72ebf7bea8ed784033e9d836659305.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι εάν ψάξεις λίγο την λειτουργία pro μπορείς να βγάλεις παρόμοιο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εάν ψάξεις λίγο την λειτουργία pro μπορείς να βγάλεις παρόμοιο αποτέλεσμα

Θα το δοκιμάσω και στη δικιά μου συσκευή. Δεν ήξερα ότι μπορείς να βγάλεις κι από κει ίδια αποτελέσματα.

Αν ήταν έτσι δεν θα χρειαζόμασταν gcam τότε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εάν ψάξεις λίγο την λειτουργία pro μπορείς να βγάλεις παρόμοιο αποτέλεσμα
Τέτοιο αποτέλεσμα δεν έχω καταφέρει...

Αν μου πεις ρυθμίσεις όμως, θα το δοκιμάσω !!!

 

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι στάνταρ οι ρυθμίσεις.

Ανάλογα με την περίπτωση χρειάζεται ρύθμιση της ταχύτητας κλείστρου και του iso.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι στάνταρ οι ρυθμίσεις.

 

Ανάλογα με την περίπτωση χρειάζεται ρύθμιση της ταχύτητας κλείστρου και του iso.

Κατάλαβα.... Μένω με το tr... :)

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σαρ του κινητού δεν είναι τσιμπημένο;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σαρ του κινητού δεν είναι τσιμπημένο;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Το SAR μετριέται στις χειρότερες δυνατές συνθήκες, δηλαδή με κάκιστο σήμα, και ενδεχομένως με δίκαρτη (double sim) χρήση στις μετρήσεις.

Επίσης ακόμα και αυτές οι τιμές μετρήσεων, μικρή σημασία έχουν, διότι μιλάμε για μη ιονίζουσα ακτινοβολία, επομένως ο όποιος κίνδυνος, και συζήτηση επ αυτού, νομίζω δεν έχει νόημα να συνεχιστεί.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με True phone δεν μου εμφανίζει τις ανάπαντητες κλήσεις. Έχω δώσει όλες τις άδειες.... Τι γίνεται?, ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα με βιντεοκλήση. Από τις συντομεύσεις άναψα τον φακό. Μια χαρά δούλεψε...

Προσωπικά δεν θα το χρησιμοποιήσω, αλλά από τη στιγμή που σε βολεύει...

Πάντως λειτουργεί...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο λέω στο δικό μου κινητο δεν λειτουργεί. Και δν ξερω το γιατί. Ευχαριστώ που το δοκιμασες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λέω στο δικό μου κινητο δεν λειτουργεί. Και δν ξερω το γιατί. Ευχαριστώ που το δοκιμασες.
Ναι, το κατάλαβα γι αυτό και το δοκίμασα...

Παρακαλώ... Γι αυτό είμαστε εδώ...:)

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα config αρχεία που δίνει δίπλα στην κάθε έκδοση trcamera περνάμε κάτι;

 

Καλημέρα, προς το παρόν δεν περνάς κάτι απο αυτά.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λέω στο δικό μου κινητο δεν λειτουργεί. Και δν ξερω το γιατί. Ευχαριστώ που το δοκιμασες.

 

Χριστίνα, το Messenger (αν θυμάμαι καλά, σε αυτήν την εφαρμογή έχεις το πρόβλημα, αν κάνω λάθος διόρθωσέ με), το πέρασες στο κινητό σου μέσω επαναφοράς απο cloud άλλης συσκευής (όταν άλλαξες συσκευή);

 

Εάν συμβαίνει κάτι τέτοιο, εγώ θα σου πρότεινα να απεγκαταστήσεις, και να εγκαταστήσεις εκ νέου το Messenger, και το κυριότερο που έχω να σου πω, είναι να κάνεις factory reset. Αυτό είναι κάτι που πρέπει σπάνια να γίνεται, όμως όταν είμαστε ένα βήμα πριν το service, είναι αναγκαίο.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω και κατι ακομα. Στην προηγούμενη συσκευή μου (mi max 2), οταν μπλοκαρα μια επαφή και με επαιρνε τηλ ή εστελνε μηνυματα, μου εμφανιζε μια λιστα με τις αποκλεισμενες συνομιλιες/κλησεις και αν ηθελα έμπαινα και τα εβλεπα (δεν χτυπούσε δλδ το κινητο, αλλα μπορούσα να ξερω αν με πηραν πχ τηλ κ ποσες φορές κλπ). Τωρα δεν μ εμφανίζεται τίποτα... Πως μπορω να ξερω; ξερετε αν γίνετε απο καποια ρύθμιση γτ το εψαξα και δεν το καταφερα..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω και κατι ακομα. Στην προηγούμενη συσκευή μου (mi max 2), οταν μπλοκαρα μια επαφή και με επαιρνε τηλ ή εστελνε μηνυματα, μου εμφανιζε μια λιστα με τις αποκλεισμενες συνομιλιες/κλησεις και αν ηθελα έμπαινα και τα εβλεπα (δεν χτυπούσε δλδ το κινητο, αλλα μπορούσα να ξερω αν με πηραν πχ τηλ κ ποσες φορές κλπ). Τωρα δεν μ εμφανίζεται τίποτα... Πως μπορω να ξερω; ξερετε αν γίνετε απο καποια ρύθμιση γτ το εψαξα και δεν το καταφερα..
Εγώ έβαλα το true phone και μου δείχνει τα πάντα... Η stock εφαρμογή δεν λέει....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω και κατι ακομα. Στην προηγούμενη συσκευή μου (mi max 2), οταν μπλοκαρα μια επαφή και με επαιρνε τηλ ή εστελνε μηνυματα, μου εμφανιζε μια λιστα με τις αποκλεισμενες συνομιλιες/κλησεις και αν ηθελα έμπαινα και τα εβλεπα (δεν χτυπούσε δλδ το κινητο, αλλα μπορούσα να ξερω αν με πηραν πχ τηλ κ ποσες φορές κλπ). Τωρα δεν μ εμφανίζεται τίποτα... Πως μπορω να ξερω; ξερετε αν γίνετε απο καποια ρύθμιση γτ το εψαξα και δεν το καταφερα..

Δεν ξέρω αν είναι θέμα λειτουργικού ή συσκευής αυτό. Εμένα μου τα εμφάνιζαν μόνο οι συσκευές Lumia που είχα κάποτε. Το Nokia 8 και το τωρινό μου Redmi Note 8 Pro δεν τα εμφανίζουν. Ούτε είδα να έχουν κάποια ρύθμιση.

Αν έχουν όντως κάποια ρύθμιση για αυτό το θέμα ανυπομονώ να την ακούσω κι εγώ!

 

@pmakridis Μόνο με άλλες εφαρμογές δηλαδή;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα λειτουργικού ή συσκευής αυτό. Εμένα μου τα εμφάνιζαν μόνο οι συσκευές Lumia που είχα κάποτε. Το Nokia 8 και το τωρινό μου Redmi Note 8 Pro δεν τα εμφανίζουν. Ούτε είδα να έχουν κάποια ρύθμιση.

Αν έχουν όντως κάποια ρύθμιση για αυτό το θέμα ανυπομονώ να την ακούσω κι εγώ!

 

Οκ. Τοτε αν το βρω θα σου στείλω εδω ή σε προσωπικό μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ασχετο.... πριν από λίγο ήμουν Πλαίσιο. Είχα δίπλα διπλα mi 10 lite 5g και note 9 pro και έπαιζαν του ιδιο βίντεο στο ytube απλώς για να δω διαφορά amoled με ips....Μπαλαμουτι η κατάσταση...έχουν δουλευτεί τόσο πολύ οι ips τώρα που η διαφορά είναι ελάχιστη... Μου βγήκαν τα μάτια να βρω ορατές διάφορες... Σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν η χρηματική διαφορά που ζητάνε για την μία τεχνολογία από την άλλη
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω και κατι ακομα. Στην προηγούμενη συσκευή μου (mi max 2), οταν μπλοκαρα μια επαφή και με επαιρνε τηλ ή εστελνε μηνυματα, μου εμφανιζε μια λιστα με τις αποκλεισμενες συνομιλιες/κλησεις και αν ηθελα έμπαινα και τα εβλεπα (δεν χτυπούσε δλδ το κινητο, αλλα μπορούσα να ξερω αν με πηραν πχ τηλ κ ποσες φορές κλπ). Τωρα δεν μ εμφανίζεται τίποτα... Πως μπορω να ξερω; ξερετε αν γίνετε απο καποια ρύθμιση γτ το εψαξα και δεν το καταφερα..

 

Το πρόβλημά σου θα λυθεί ευθύς αμέσως.

 

Δεν θα κάνεις αποκλεισμό των κλήσεών σου απο τον Google dialer. Έχει επιλογή για αναφορά κλήσης σε αποκλεισμένο αριθμό, αλλά δεν λειτουργεί. Ο Google dialer είναι το λιγότερο άχρηστος για σειρά λόγων.

 

Πάμε: Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ρυθμίσεις εφαρμογής συστήματος->Ασφαλεία->Λίστα αποκλεισμών->Αποκλεισμένοι αριθμοί->Προσθήκη, και με αυτό το τρόπο θα σου έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Επίσης στο μενού αυτό, μπορείς να κάνεις και προσθήκη επαφών, δηλαδή να περάσεις πολλά νούμερα για αποκλεισμό απο τις επαφές σου μαζικά, και όχι μία-μία μόνο.

Βγαίνεις απο το μενού εκεί (όχι τελείως), και πας κάτω στο πρόσθετες ρυθμίσεις->Ειδοποιήσεις λίστας αποκλεισμών, και ελέγχεις εάν είναι επιλεγμένο το: Όλοι οι αριθμοί.

 

Επαναλαμβάνω, μόνο εκεί θα κάνεις την προσθήκη, εάν την κάνεις και στον Google dialer, δεν θα λαμβάνεις την ειδοποίηση.

 

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω και κατι ακομα. Στην προηγούμενη συσκευή μου (mi max 2), οταν μπλοκαρα μια επαφή και με επαιρνε τηλ ή εστελνε μηνυματα, μου εμφανιζε μια λιστα με τις αποκλεισμενες συνομιλιες/κλησεις και αν ηθελα έμπαινα και τα εβλεπα (δεν χτυπούσε δλδ το κινητο, αλλα μπορούσα να ξερω αν με πηραν πχ τηλ κ ποσες φορές κλπ). Τωρα δεν μ εμφανίζεται τίποτα... Πως μπορω να ξερω; ξερετε αν γίνετε απο καποια ρύθμιση γτ το εψαξα και δεν το καταφερα..

 

Πολύ πιθανό η προηγούμενη συσκευή σου να είχε miui dialer(αν είχες ηχογράφηση κλήσεων ήταν σίγουρα έτσι) γιαυτό και είχες ειδοποιήσεις,τώρα το τηλ. σου έχει google dialer και ίσως αυτό είναι που δεν βλέπεις τις αποκλεισμένες κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα λειτουργικού ή συσκευής αυτό. Εμένα μου τα εμφάνιζαν μόνο οι συσκευές Lumia που είχα κάποτε. Το Nokia 8 και το τωρινό μου Redmi Note 8 Pro δεν τα εμφανίζουν. Ούτε είδα να έχουν κάποια ρύθμιση.

Αν έχουν όντως κάποια ρύθμιση για αυτό το θέμα ανυπομονώ να την ακούσω κι εγώ!

 

@pmakridis Μόνο με άλλες εφαρμογές δηλαδή;

Νομίζω δεν είναι θέμα εφαρμογής αλλά google...

Διάβασε αυτά που σου έγραψε ο Βασίλης.

Πάντως δοκίμασε το true phone... :)

 

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει πρώτος και άπειρες φορές, δώστε μια ευκαιρία στο true phone απλά δεν παίζεται βρείτε την τελευταία εκδοσή δουλεύει ΑΨΟΓΑ και τα έχει όλα, θέλει όμως λίγο ψάξιμο, για να καταλάβετε τι λέω πρέπει να ασχοληθείς με αυτό να δεις όλα τα μενού, κτλ, είναι τρομερά παραμετροποιήσιμο, καμιά φορά βάζουμε κάποιο app ρίχνουμε μια ματιά και λέμε α δεν λέει τίποτε και το πετάμε, πριν το διαγράψετε ψάξτε το καλά και αν δες σας καλύπτει ΟΚ τότε.

Με το θέμα τις εγγραφής ( από line και όχι από μικρόφωνο ) έχει να κάνει με το απόρρητο και τούς νέους νόμους τις Ευρωπαϊκής ένωσης το Ινδικό έχει miui dialer, εγώ αυτό που κάνω αν μου τύχει και θέλω να γράψω κάτι βάζω ανοιχτή ακρόαση έχει κουμπί το true phone και γράφει τζάμι.

Επίσης για εφαρμογή sms εναλλακτικό του messages το δουλεύω χρόνια ( έχω δοκιμάσει πάνω από 10 apps ) είναι το Textra

πάρα πολύ καλό βέβαια είναι και θέμα του καθενός τι του αρέσει και τι όχι, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...