Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Παίδες, έχει κανείς ιδέα που αποθηκεύονται οι preload ταπετσαρίες του MIUI 12, ώστε να τις βρω και να τις φορτώσω απ' το Nova launcher;

Ευχαριστώ.

Σε μένα εμφανίζονται πατώντας παρατεταμένα στο κενό στην αρχική οθόνη. Βγαίνει ένα γκρίζο πλαίσιο που γράφει ταπετσαρίες. Στο δικό μου έτσι τις εμφανίζει. Το ίδιο θα ισχύει και για το 9pro πιστεύω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε μένα εμφανίζονται πατώντας παρατεταμένα στο κενό στην αρχική οθόνη. Βγαίνει ένα γκρίζο πλαίσιο που γράφει ταπετσαρίες. Στο δικό μου έτσι τις εμφανίζει. Το ίδιο θα ισχύει και για το 9pro πιστεύω.

 

Μιλάμε για τον MIUI launcher; Σ' αυτόν κι εμένα μου τις εμφανίζει.

Μέσα απ' το Nova όμως δεν τις βλέπω, προφανώς είναι σε κάποιον κρυφό φάκελο συστήματος.

Ό,τι κατεβάζω φαίνεται στη διαδρομή internal -> miui -> wallpaper

Όχι όμως τις προεγκατεστημένες.

 

Και κάτι άλλο. Κάπου κάτι επέλεξα μέσα από την εκκαθάριση συστήματος, και τώρα μου εμφανίζει μόνιμη ειδοποίηση με πλήκτρα ελέγχου για εκκαθάριση κλπ.

Απενεργοποιείται από κάπου αυτό;

 

Θενξ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τον MIUI launcher; Σ' αυτόν κι εμένα μου τις εμφανίζει.

Μέσα απ' το Nova όμως δεν τις βλέπω, προφανώς είναι σε κάποιον κρυφό φάκελο συστήματος.

Ό,τι κατεβάζω φαίνεται στη διαδρομή internal -> miui -> wallpaper

Όχι όμως τις προεγκατεστημένες.

 

Και κάτι άλλο. Κάπου κάτι επέλεξα μέσα από την εκκαθάριση συστήματος, και τώρα μου εμφανίζει μόνιμη ειδοποίηση με πλήκτρα ελέγχου για εκκαθάριση κλπ.

Απενεργοποιείται από κάπου αυτό;

 

Θενξ.

Δεν έχω Nova Launcher.

Το δεύτερο μήπως είναι από την εφαρμογή "ασφάλεια"; Μια εφαρμογή με μια αστραπή επάνω. Δεν ξέρω αν την έχεις κι εσύ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει κανείς ιδέα που αποθηκεύονται οι preload ταπετσαρίες του MIUI 12, ώστε να τις βρω και να τις φορτώσω απ' το Nova launcher;

Ευχαριστώ.

 

Γιατί δεν αλλάζεις ταπετσαρίες μέσω της εφαρμογής; -Θέματα-

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Nova Launcher.

Το δεύτερο μήπως είναι από την εφαρμογή "ασφάλεια"; Μια εφαρμογή με μια αστραπή επάνω. Δεν ξέρω αν την έχεις κι εσύ.

 

Γιατί δεν αλλάζεις ταπετσαρίες μέσω της εφαρμογής; -Θέματα-

 

Όντως βρήκα λύση και στα δύο, θενξ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει καμία εφαρμογή για μεταφορά αρχείων από το κινητό στον υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει καμία εφαρμογή για μεταφορά αρχείων από το κινητό στον υπολογιστή?
Δεν χρειάζεται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει καμία εφαρμογή για μεταφορά αρχείων από το κινητό στον υπολογιστή?

 

Αν εννοείς ασύρματα υπάρχει αυτό...https://web.airdroid.com

Βάζεις και την αντίστοιχη εφαρμογή στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει καμία εφαρμογή για μεταφορά αρχείων από το κινητό στον υπολογιστή?

 

Fx explorer από playstore

 

Έχει δυνατότητα σύνδεσης με πισι μέσω browser

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους...απλά είδα την εφαρμογή Mi PC Suite αλλά διάβασα ότι σταμάτησε η Xiaomi να την ενημερώνει και ότι με νέα μοντέλα δεν είναι συμβατή.
Link to comment
Share on other sites

Otg υποστηρίζει το τηλέφωνο έτσι παιδιά? Θέλω να αγοράσω στικακι και καλώδιο(otg) γι αυτό ρωτάω

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Otg υποστηρίζει το τηλέφωνο έτσι παιδιά? Θέλω να αγοράσω στικακι και καλώδιο(otg) γι αυτό ρωτάω

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Ναι έχω πάρει εγώ κ έχω συνδέσει και εξωτερικό 2TB δίσκο 2,5αρι και παίζει μία χαρά. Και στικακι.

Το joypad δε μου έπαιξε κ δεν ξέρω γιατί.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 2 φορά εμφάνισε πάλι πολλαπλές επανεκκινήσεις χωρίς να ξεκινάει, το άφησα έτσι και μετά από λεπτά ξεκίνησε, τι μπορεί να είναι; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχω το p20 lite και σκέφτομαι την μετάβαση στο συγκεκριμένο μοντέλο. Αξίζει; πολλά θέματακια διαβάζω και προβληματιζομαι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρετε. Έχω το τηλέφωνο μία εβδομάδα και είμαι ευχαριστημένος στα πάντα εκτός από την αναπαραγωγή ταινιών είτε από κάρτα sd είτε από τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου..

Χρησιμοποιώ τον mxplayer σε όλα τα τηλέφωνα χωρίς πρόβλημα (πριν είχα το redmi note 5 pro). Στο rn 9 pro δεν υπάρχει συγχρονισμός υποτίτλων ήχου και βίντεο με τίποτα ενώ η εικόνα μοιάζει να πηγαίνει μερικές φορές γρήγορα.

Δοκίμασα τον vlc και απλά τα πράγματα καλυτερεύουν.

Συμβαίνει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Υπάρχει τρόπος σε όσους το χρησιμοποιούμε ως δίκαρτο να βλέπουμε ξεχωριστά τα sms από κάθε SIM; Σε ξεχωριστό inbox ή κάτι τέτοιο;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το ιδιο προβλημα με αρκετους απ οτι διαβασα. Οταν με καλουνε, πολλες φορες δεν δουλευει το ακουστικο. Μετα απο επανεκινηση ξανα στρωνει....και ξανα τουμπαλιν.

Εχει βρεθει λυση γι αυτο η' περιμενουμε update/fix ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται στην την προεγκατεστημένη εφαρμογή μηνύματα(Messages) ότι στέλνεις να φεύγει μόνο σαν sms και όχι σαν chat?

Δημιουργείται πρόβλημα διότι ο άλλος μπορεί να μην είναι on-line με αποτέλεσμα να μην φτάσει ποτέ η απάντηση και το χειρότερο είναι ότι δεν το στέλνει αυτόματα σαν sms μετά από λίγο αλλά απλά γράψει δεν παραδόθηκε....:(

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται στην την προεγκατεστημένη εφαρμογή μηνύματα(Messages) ότι στέλνεις να φεύγει μόνο σαν sms και όχι σαν chat?

 

Δημιουργείται πρόβλημα διότι ο άλλος μπορεί να μην είναι on-line με αποτέλεσμα να μην φτάσει ποτέ η απάντηση και το χειρότερο είναι ότι δεν το στέλνει αυτόματα σαν sms μετά από λίγο αλλά απλά γράψει δεν παραδόθηκε....:(

Μα όταν ο άλλος έχει κλειστό το ίντερνετ κλείνει η λειτουργία συζήτησης και πάει σαν απλό sms.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, η κόρη έχει το redmi note 5 pro. Και σκέφτομαι να τις πάρω το 9pro ποιες είναι οι απόψεις σας? Αξίζει το συγκεκριμένο? Γενικά τις αρέσουν οι φωτογραφίες, και ασχολείται με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αρκετά. Ξέρω ότι σε αυτά τα λεφτά δεν παίρνεις τοπ αλλά θα. ήθελα κάτι απροβλημστιστο. Στο μόνο που κολλάω είναι το βάρος και το μέγεθος που έχουν διαφορά με αυτό που έχει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, η κόρη έχει το redmi note 5 pro. Και σκέφτομαι να τις πάρω το 9pro ποιες είναι οι απόψεις σας? Αξίζει το συγκεκριμένο? Γενικά τις αρέσουν οι φωτογραφίες, και ασχολείται με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αρκετά. Ξέρω ότι σε αυτά τα λεφτά δεν παίρνεις τοπ αλλά θα. ήθελα κάτι απροβλημστιστο. Στο μόνο που κολλάω είναι το βάρος και το μέγεθος που έχουν διαφορά με αυτό που έχει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Όλα θα είναι λίγο καλύτερα. Η σβελτάδα, η οθόνη, η μπαταρία, οι φωτογραφίες.

Για το μέγεθος και το βάρος δεν μπορώ να πω, γιατί είναι προσωπικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ρε παιδιά τα στατιστικά της μπαταρίας δείχνουν ότι να ναι. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα ή μόνο σε μένα συμβαίνει. Υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ρε παιδιά τα στατιστικά της μπαταρίας δείχνουν ότι να ναι. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα ή μόνο σε μένα συμβαίνει. Υπάρχει λύση?

Ναι, πρέπει να είναι γενικό το θέμα. Κι εμένα το κάνει. Μετά την αναβάθμιση σε MIUI 12.

Στην 11 τα έδειχνε κανονικά.

Νομίζω όμως πως πρέπει να προσθέσεις τις ώρες αναμονής με τις ώρες ανοιχτής οθόνης για να σε βγάλει το ολοκληρωμένο σύνολο. Γιατί όταν το βγάζω από την πρίζα και τα δύο είναι στο 0.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...