Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Ρε παιδιά τα στατιστικά της μπαταρίας δείχνουν ότι να ναι. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα ή μόνο σε μένα συμβαίνει. Υπάρχει λύση?
Βάλε το Gsam Battery Stats να βγάλεις άκρη διάβασε στην αρχή του νήματος αναλυτικά αναφέρω όλη την διαδικασία. Η Νο 1 εφαρμογή αν θες να ξέρεις τι γίνεται με την μπαταρία.

Τα stock στατιστικά εδώ και πάρα πολύ καιρό είναι άχρηστα ότι θέλουν γράφουν

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βάλε το Gsam Battery Stats να βγάλεις άκρη διάβασε στην αρχή του νήματος αναλυτικά αναφέρω όλη την διαδικασία. Η Νο 1 εφαρμογή αν θες να ξέρεις τι γίνεται με την μπαταρία.

Τα stock στατιστικά εδώ και πάρα πολύ καιρό είναι άχρηστα ότι θέλουν γράφουν

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Εγώ έκανα αυτό που γράφεται στο αρχικό ποστ για την ενεργοποίηση του κρυφού μενού της στοκ κάμερας. Είδα ότι αυτές οι ρυθμίσεις ήρθαν και στη δικιά μου συσκευή που δεν είναι 9pro.

Μόνο που είναι όλα στα αγγλικά και δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν επιπλέον στην κάμερα. Πόσο μάλλον το τελευταίο κάτω κάτω που είναι στα κινέζικα!!!

Ενεργοποιήθηκαν από μόνα τους όλα εκτός του πρώτου και του τελευταίου που είναι στα κινέζικα.

 

Αυτό με την μπαταρία δεν το κατέχω. Άλλωστε θέλει και υπολογιστή που δεν έχω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το ιδιο προβλημα με αρκετους απ οτι διαβασα. Οταν με καλουνε, πολλες φορες δεν δουλευει το ακουστικο. Μετα απο επανεκινηση ξανα στρωνει....και ξανα τουμπαλιν.

Εχει βρεθει λυση γι αυτο η' περιμενουμε update/fix ?

 

ισχυει αυτο που λες ! και μενα πολλες φορες δεν με ακουνε οταν καλω ενω εγω τους ακουω ! πρεπει να κανω ξανα κληση για να με ακουσουν ! αυτο εγινε μετα το update ! γενικα οπως βλεπω η xiaomi δεν το εχει με το update !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να ενεργοποιήσω το ηχείο ανοιχτής ακρόασης παράλληλα με το κανονικό ηχείο σε μουσική ή βίντεο για να δίνει την αίσθηση του στέρεο, γνωρίζει κανείς εάν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στην ομάδα, νέος κάτοχος του τηλεφώνου εδώ κ λίγες εβδομάδες, ακόμα ψάχνω τις δυνατότητες του. Ωστόσο υπάρχει κάτι που δεν μπορώ να βρω: έχω συνδέσει 2 διαφορετικούς λογαριασμούς gmail με διαφορετικές επαφές , κ θέλω να έχω επιλογή ποιες επαφές να βλέπω. Αντί αυτού τις βλέπω όλες, καμία ιδέα ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λες ! και μενα πολλες φορες δεν με ακουνε οταν καλω ενω εγω τους ακουω ! πρεπει να κανω ξανα κληση για να με ακουσουν ! αυτο εγινε μετα το update ! γενικα οπως βλεπω η xiaomi δεν το εχει με το update !

 

Σε έμενα δεν έχει συμβεί ποτέ αυτό που λέτε. Ούτε πριν στο miui 11 ούτε στο 12 οπότε καλό είναι να μην γενικεύουμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα δεν έχει συμβεί ποτέ αυτό που λέτε. Ούτε πριν στο miui 11 ούτε στο 12 οπότε καλό είναι να μην γενικεύουμε κάτι.

Ουτε το δικο μου (Global) εχει παρουσιασει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στην ομάδα, νέος κάτοχος του τηλεφώνου εδώ κ λίγες εβδομάδες, ακόμα ψάχνω τις δυνατότητες του. Ωστόσο υπάρχει κάτι που δεν μπορώ να βρω: έχω συνδέσει 2 διαφορετικούς λογαριασμούς gmail με διαφορετικές επαφές , κ θέλω να έχω επιλογή ποιες επαφές να βλέπω. Αντί αυτού τις βλέπω όλες, καμία ιδέα ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Πολύ απλό ανοίγεις την εφαρμογή Επαφες πας πάνω δεξιά στο εικονίδιο με το όνομα σου το πατάς και διαλέγεις λογαριασμό.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα δεν έχει συμβεί ποτέ αυτό που λέτε. Ούτε πριν στο miui 11 ούτε στο 12 οπότε καλό είναι να μην γενικεύουμε κάτι.

 

ειμαι μελος απο το 2003 στο φορουμ ! δεν λεω κατι για να πω ! ουτε γενικευω ! σου λεω οτι εδω και μια βδομαδα οταν παιρνω τηλεφωνο με λεει ο αλλος πολλες φορες δεν σε ακουω ! παιρνω ξανα και με ακουει ! νομιζα ηταν το θεμα απο τον αλλο αλλα ειδα πριν οτι το εκανε αναφορα και αλλος πανω ! οπως επισης εχω ενα redmi note 7 που εχω εχει θεμα με την χαμηλη ενταση απο το ηχειο οταν μιλας (και εκει πηρα την ιδια απαντηση μην γενικευεις κτλ ) ! ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες με το τηλεφωνο δεν λεω απλα για να πω κατι !

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μελος απο το 2003 στο φορουμ ! δεν λεω κατι για να πω ! ουτε γενικευω ! σου λεω οτι εδω και μια βδομαδα οταν παιρνω τηλεφωνο με λεει ο αλλος πολλες φορες δεν σε ακουω ! παιρνω ξανα και με ακουει ! νομιζα ηταν το θεμα απο τον αλλο αλλα ειδα πριν οτι το εκανε αναφορα και αλλος πανω ! οπως επισης εχω ενα redmi note 7 που εχω εχει θεμα με την χαμηλη ενταση απο το ηχειο οταν μιλας (και εκει πηρα την ιδια απαντηση μην γενικευεις κτλ ) ! ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες με το τηλεφωνο δεν λεω απλα για να πω κατι !

Πλάκα πλάκα και σε εμένα συνέβη κάτι παρόμοιο αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί νόμιζα ότι έχει θέμα ο άλλος

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα και σε εμένα συνέβη κάτι παρόμοιο αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί νόμιζα ότι έχει θέμα ο άλλος

 

Κι εγώ έχω το ίδιο θέμα και με το Redmi Note 9 Pro & με το Mi 9T Pro

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλό ανοίγεις την εφαρμογή Επαφες πας πάνω δεξιά στο εικονίδιο με το όνομα σου το πατάς και διαλέγεις λογαριασμό.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν διαχωρίζονται οι επαφές όμως και στην εφαρμογή "επαφές" του τηλεφώνου, όχι της Google. Εξακολουθώ να τις βλέπω όλες εκεί

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Ενδέχεται να μην είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα δικτύου.

Γενικά, με την κλεισούρα είναι έντονα στρεσαρισμενα τα δίκτυα (από κεραία σε κεραία).

 

Από την περιγραφή το θέμα θυμίζει καλοκαιρινή φάση σε περιοχή με πολύ έντονη κοσμοσυρροή - τουρισμό, που ενω το βράδυ σερφαρεις κανονικά το πρωί μετά βίας 3g.

 

Ας το δούμε λίγο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν διαχωρίζονται οι επαφές όμως και στην εφαρμογή "επαφές" του τηλεφώνου, όχι της Google. Εξακολουθώ να τις βλέπω όλες εκεί

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, επαφες η google, ανοίγω την εφαρμογή επαφές μια είναι, έχω 6 λογαριασμούς, κάνω αυτό που σου γράφω πριν και τις βλέπω χωριστά οποία θέλω αν βάλω πχ sim βλέπω 3 επαφές.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα και σε εμένα συνέβη κάτι παρόμοιο αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί νόμιζα ότι έχει θέμα ο άλλος
Ο αδερφός μου, με Huawei p20 pro με cosmote, τον τελευταίο καιρό και αυτός πρόβλημα με τις κλήσεις. Μια ακούει, μια όχι. Μια τον ακούν μια όχι. Μήπως έχει όντως φορτωθεί πολύ το σύστημα;

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λες ! και μενα πολλες φορες δεν με ακουνε οταν καλω ενω εγω τους ακουω ! πρεπει να κανω ξανα κληση για να με ακουσουν ! αυτο εγινε μετα το update ! γενικα οπως βλεπω η xiaomi δεν το εχει με το update !

Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι εχει να κανει και με το μικροφωνο, και με το ακουστικο.

Οι περισσοτεροι παντος διαμαρτυρονται για το ακουστικο ! Μπορει να μην ειναι σε ΟΛΑ τα τηλεφωνα αλλα ειναι σε αρκετα σε ολο τον κοσμο. Απ οτι καταλαβα δημιουργηθηκε μετα απο καποιο update. Η Xiaomi παντος εχει επιγνωση του θεματος και το φτιαξει με νεο update fix (απ οτι διαβασα...)

 

Με googlαρισμα μπορειτε να το δειτε κι εσεις,

Ενδεικτικα :

https://www.xiaomist.com/2020/09/the-redmi-note-9-pro-also-seems-to-have.html

&

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/ifbo22/redmi_note_9_pro_bug_cannot_hear_anyone_during/

Edited by periptero
Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που επιβεβαιώθηκα πανω ! το πρόβλημα ηρθε μετα το update ! ελπιζω να το λυσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι εχει να κανει και με το μικροφωνο, και με το ακουστικο.

Οι περισσοτεροι παντος διαμαρτυρονται για το ακουστικο ! Μπορει να μην ειναι σε ΟΛΑ τα τηλεφωνα αλλα ειναι σε αρκετα σε ολο τον κοσμο. Απ οτι καταλαβα δημιουργηθηκε μετα απο καποιο update. Η Xiaomi παντος εχει επιγνωση του θεματος και το φτιαξει με νεο update fix (απ οτι διαβασα...)

 

Με googlαρισμα μπορειτε να το δειτε κι εσεις,

Ενδεικτικα :

https://www.xiaomist.com/2020/09/the-redmi-note-9-pro-also-seems-to-have.html

&

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/ifbo22/redmi_note_9_pro_bug_cannot_hear_anyone_during/

 

μακαρι ...ειδικα redmi 7 γκρινιάζει πολυ κοσμος για μικροφωνο για να το αγνοησουν ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, επαφες η google, ανοίγω την εφαρμογή επαφές μια είναι, έχω 6 λογαριασμούς, κάνω αυτό που σου γράφω πριν και τις βλέπω χωριστά οποία θέλω αν βάλω πχ sim βλέπω 3 επαφές.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Εγώ φταίω, δεν εξήγησα σωστά. Πράγματι , αν το κάνω όπως περιέγραψες, δουλεύει. Εγώ θέλω όμως να διαχωρίζονται κ στην κλασσική εφαρμογή "επαφές" της συσκευής, πράγμα που δεν γίνεται, τις βλέπω όλες. Το Le TV που είχα πριν είχε τέτοια επιλογή στο settings-app settings-phone /contacts- contacts to display-display contacts by account. Εδώ δεν μπορώ να το βρω πουθενά!

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που επιβεβαιώθηκα πανω ! το πρόβλημα ηρθε μετα το update ! ελπιζω να το λυσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μακαρι ...ειδικα redmi 7 γκρινιάζει πολυ κοσμος για μικροφωνο για να το αγνοησουν ...

 

Εδω έγινε χαμός με την σκόνη στον φακό και από πάρα πολύ κόσμο και δεν έκανε τίποτα η xiaomi, δεν θα μου έκανε εντύπωση εάν δεν έκανε τίποτα και εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φταίω, δεν εξήγησα σωστά. Πράγματι , αν το κάνω όπως περιέγραψες, δουλεύει. Εγώ θέλω όμως να διαχωρίζονται κ στην κλασσική εφαρμογή "επαφές" της συσκευής, πράγμα που δεν γίνεται, τις βλέπω όλες. Το Le TV που είχα πριν είχε τέτοια επιλογή στο settings-app settings-phone /contacts- contacts to display-display contacts by account. Εδώ δεν μπορώ να το βρω πουθενά!

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Αυτη είναι η κλασσική εφαρμογή επαφές η stock

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη είναι η κλασσική εφαρμογή επαφές η stock

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Αυτό ακριβώς εννοώ. Ψάχνω τον τρόπο να επιλέγω ποιες επαφές θα εμφανίζονται στην stock εφαρμογή των επαφών.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αριθμοί που είναι αποθηκευμένοι τουλάχιστον 3 μήνες σε σιμ/συσκευή, ξαφνικά ένα πρωί, ο ένας αριθμός είχε "μεταφερθεί" στο όνομα του άλλου...

 

Πχ είχα επαφή "Γιώργος" με τον αριθμό του...

Και είχα κ επαφή "Μήτσος" επίσης κανονικά με τον αριθμό του...

 

Ένα πρωί χτυπάει τηλέφωνο κ γράφει "Μήτσος"...το σηκώνω κ είναι ο "Γιώργος"...μπαίνω στην επαφή, κ ο αριθμός του "Μήτσου" είχε "μεταφερθεί" στην επαφή "Γιώργος"...

 

Πώς γκενεν αυτό?!

 

Επίσης έχει κάνει 2-3 φορές επανεκκίνηση το τηλέφωνο έτσι στα ξαφνικά...

 

Πρόβλημα με ινσταγκραμ εδώ κ δέκα μέρες, μηνύματα δεν έρχονται αν δεν μπω εφαρμογή...

 

Στο ημερολόγιο είχα βάλει μια εκδήλωση, με ειδοποιεί κανονικά αλλά δεν την έσβησα την εκδήλωση...μου την ξαναεμφανισε μετά από μια εβδομάδα κ μετά ξανά μετά από άλλη μια εβδομάδα... δηλαδή μεταφερόταν η εκδήλωση στο ημερολόγιο...

 

Γενικά το τελευταίο μήνα με έχει πάει μπάλα το κινητό, μου έχει βγάλει αρκετά θεματακια...μικρά μεν αλλά κ πάλι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και χρονια πολλα καλα χριστουγγενα να πω το προβλημα αν και αναφερθηκε πριν 3-4 σελιδες αλλα δεν βρεθηκε λυση ,λοιπον με το που εκανε το τηλεφωνο μου ενημερωση σε MIUI Global 12.0.1 ( υπ οψιν ΔΕΝ το εχω root) ξαφνηκα ΔΕΝ δουευει το NFC και ζηταει να κλεισω ολες τις εξουσιοδοτησεις που εχω στην οθονη του κινητου, το μηνημα ειναι (to change this permission setting you first have to turn off the screen overlay from settings apps) . το καλο ειναι και οταν τις κλεινω ολλες παλι δεν δουλευει .Εστειλα mail στην πειραιως αλλα ....τιποτα ακομα.Αν μπορει καποιος ν αβοηθησει γιατι μου ειχε λυσει τα χερια αυτη η εφαρμογη . Σας ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά κ από μένα ! Μέχρι κ το true phone κατέβασα αλλά ούτε και εκεί βγάζω άκρη στο θέμα μου ! Πολύ καλός dialer, πολλές επιλογές αλλά δεν μου δουλεύει η "contacts to display". Εμφανίζονται πάντα όλες οι επαφές οποίο λογαριασμό κι αν διαλέξω. Κάποιος που να γνωρίζει από true phone;!

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά κ από μένα ! Μέχρι κ το true phone κατέβασα αλλά ούτε και εκεί βγάζω άκρη στο θέμα μου ! Πολύ καλός dialer, πολλές επιλογές αλλά δεν μου δουλεύει η "contacts to display". Εμφανίζονται πάντα όλες οι επαφές οποίο λογαριασμό κι αν διαλέξω. Κάποιος που να γνωρίζει από true phone;!

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Στο True Phone αυτό που θες δεν δουλεύει

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...