Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Κατεβάστε την εφαρμογή adb apkcontrol 1.4.4 από το xda και κάντε τα delete / disable ένα προς ένα.

 

Στην 1η λίστα έχω πράγματα που έχω κάνει disable

Στην 2η λίστα εχω πράγματα που έχω κάνει delete

 

Αν μπορεις να δωσεις λινκ jpower73 για να κατεβασω την adb apkcontrol θα σου ημουν ευγνωμων γιατι χαθηκα, και ενα δευτερο επειδη με την προηγουμενη mui 11 clobal δεν ειχα προβλημα με πληρωμες μεσω NFC μεσω πειραιως και τωρα με την mui 12 clobal εχω υπαρχει τροπος να παω στην προηγουμενη mui?. Σας ευχαριστω

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν μπορεις να δωσεις λινκ jpower73 για να κατεβασω την adb apkcontrol θα σου ημουν ευγνωμων γιατι χαθηκα, και ενα δευτερο επειδη με την προηγουμενη mui 11 clobal δεν ειχα προβλημα με πληρωμες μεσω NFC μεσω πειραιως και τωρα με την mui 12 clobal εχω υπαρχει τροπος να παω στην προηγουμενη mui?. Σας ευχαριστω

 

Σε δύο δοκιμές που έκανα με το NFC δεν πέρασε. Είναι θέμα ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο δοκιμές που έκανα με το NFC δεν πέρασε. Είναι θέμα ρομ;

 

Το πιθανότερο γιατι με την προηγουμενη ρομ δουλευε κανονικα τουλαχιστον για την τρ πειραιως που δοκιμασα , αν ξερει κατι αλλο κάποιος ας το αναφερει, οποτε αν μπορουμε να παμε παλι πισω στην 11 θα τα τσεκαρουμε ολα

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα με gpay (και revolut βέβαια)

 

σίγουρα δεν ήταν θέμα της τράπεζας ;

(π.χ. προχτές στην ουρά που ήμουν ο άλλος με εθνικής δεν μπορούσε να περάσει με nfc οπότε την πέρασε με τον κλασικό τρόπο)

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα με gpay (και revolut βέβαια)

 

σίγουρα δεν ήταν θέμα της τράπεζας ;

(π.χ. προχτές στην ουρά που ήμουν ο άλλος με εθνικής δεν μπορούσε να περάσει με nfc οπότε την πέρασε με τον κλασικό τρόπο)

 

Δοκίμασα σε δύο μαγαζιά στο ένα Πειραιώς στο άλλο γιουρομπανκ και δε πέρασε κανένα

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να δωσεις λινκ jpower73 για να κατεβασω την adb apkcontrol θα σου ημουν ευγνωμων γιατι χαθηκα, και ενα δευτερο επειδη με την προηγουμενη mui 11 clobal δεν ειχα προβλημα με πληρωμες μεσω NFC μεσω πειραιως και τωρα με την mui 12 clobal εχω υπαρχει τροπος να παω στην προηγουμενη mui?. Σας ευχαριστω

 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-v1-5-0.4147837/

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σε δύο μαγαζιά στο ένα Πειραιώς στο άλλο γιουρομπανκ και δε πέρασε κανένα

 

πέρασε ανέπαφα με την κάρτα ;

 

μήπως θέλει πλέον καμιά εξτρά άδεια η κάθε εφαρμογή ;

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

πέρασε ανέπαφα με την κάρτα ;

 

μήπως θέλει πλέον καμιά εξτρά άδεια η κάθε εφαρμογή ;

 

Πέρασε ανέπαφα ναι, χωρίς κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω χαθει , επειδη εχω καιρο να ασχοληθω και θελω αυριο να το παρω τι διαφορες εχει με το note 9S ???

 

οταν ειχε βγει το note 9S , ειχα ξενερωσει λιγο με την οθονη του τα χρωματα , εχει καμια διαφορα το τοτε με το τωρα ???

 

Ας βοηθησει καποιος???

Κάμερα 64, Nfc, Fast charge 33w

Καταπληκτικό τηλέφωνο, για οθόνη που λένε χαμηλό ήχο κτλ, για μένα δεν υσχύουν.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν συνδέω το τηλ στον υπολογιστή με usb, δεν μου βγάζει την επιλογή να μεταφέρω αρχεία, παρά μόνο το φορτίζει. Που πρέπει να πάω για να αλλάξω σε μεταφορά αρχείων;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν συνδέω το τηλ στον υπολογιστή με usb, δεν μου βγάζει την επιλογή να μεταφέρω αρχεία, παρά μόνο το φορτίζει. Που πρέπει να πάω για να αλλάξω σε μεταφορά αρχείων;

 

Παιδιά το έλυσα το θέμα. Ήταν πρόβλημα καλωδίου. Εγώ έβαζα το καλώδιο της φόρτισης για να μεταφέρω φώτο. Μόλις έβαλα ένα άλλο, όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση Android έχετε εγκατεστημένη ?

Γιατί χωρίς να έχω κατεβάσει κάποια αναβάθμιση επίσημη ξαφνικά έπαψε να μου αναβαθμίζει μέσω του Play Store όλες τις εφαρμογές.

Πριν γίνει αυτό σχεδόν κάθε μέρα μου έβγαζε ειδοποίηση για αναβάθμιση κάποιας εγκατεστημένης εφαρμογής μέδω του Play Store.

:(:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση Android έχετε εγκατεστημένη ?

Γιατί χωρίς να έχω κατεβάσει κάποια αναβάθμιση επίσημη ξαφνικά έπαψε να μου αναβαθμίζει μέσω του Play Store όλες τις εφαρμογές.

Πριν γίνει αυτό σχεδόν κάθε μέρα μου έβγαζε ειδοποίηση για αναβάθμιση κάποιας εγκατεστημένης εφαρμογής μέδω του Play Store.

:(:mad:

 

είσαι σίγουρος ότι έχει αναβαθμίσεις ;;

γιατί όπως και να το κάνουμε , γιορτές είχαμε , κάνουν "διάλλειμα" (όπως και στα παιχνίδια) οι εταιρίες

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι έχει αναβαθμίσεις ;;

γιατί όπως και να το κάνουμε , γιορτές είχαμε , κάνουν "διάλλειμα" (όπως και στα παιχνίδια) οι εταιρίες

Σε όλα τα Xiaomi έγινε αυτό, όχι μόνο στο 9Pro. Για να μη πω σε όλες τις συσκευές Android.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Xiaomi έγινε αυτό, όχι μόνο στο 9Pro. Για να μη πω σε όλες τις συσκευές Android.

 

ναι , δεν το έψαξα , αλλά είστε σίγουροι ότι υπήρχαν αναβαθμίσεις για να γίνουν;;

 

π.χ. εγώ σήμερα έχω

Link to comment
Share on other sites

ναι , δεν το έψαξα , αλλά είστε σίγουροι ότι υπήρχαν αναβαθμίσεις για να γίνουν;;

 

π.χ. εγώ σήμερα έχω

Είχα δύο δικές μου που κατέβασα και Mi Music και Mi calculator που ενημερώθηκαν.

Από Google τίποτα ακόμα.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγγραφή κλήσης υποστηρίζει ; αν όχι (σε περίπτωση που εχει google dialer), γίνεται να εγκατασταθεί xiaomi dialer που να υποστηρίζει την ηχογράφηση κλήσης;

ίσως εχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες, απλά το σκέφτομαι για επόμενο κινητό μου μετά το RN7 οπότε γι' αυτό ρωτάω, είναι 1 λειτουργία αρκετά χρήσιμη για εμένα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγγραφή κλήσης υποστηρίζει ; αν όχι (σε περίπτωση που εχει google dialer), γίνεται να εγκατασταθεί xiaomi dialer που να υποστηρίζει την ηχογράφηση κλήσης;

ίσως εχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες, απλά το σκέφτομαι για επόμενο κινητό μου μετά το RN7 οπότε γι' αυτό ρωτάω, είναι 1 λειτουργία αρκετά χρήσιμη για εμένα.

Όχι, δεν γίνεται. Σε καμία Xiaomi συσκευή που έχει Google dialer.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γίνεται. Σε καμία Xiaomi συσκευή που έχει Google dialer.

 

πάντως με 1 πρόχειρο γκουγκλάρισμα που έκανα, κάτι βρήκα για ενεργοποίηση μέσω κάποιων μυστικών κωδικών κτλ. αν κάποιος θέλει, το ψάνχει παραπάνω, εγώ δεν έχω την συσκευή για πειραματισμούς.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

πάντως με 1 πρόχειρο γκουγκλάρισμα που έκανα, κάτι βρήκα για ενεργοποίηση μέσω κάποιων μυστικών κωδικών κτλ. αν κάποιος θέλει, το ψάνχει παραπάνω, εγώ δεν έχω την συσκευή για πειραματισμούς.

Μπα, τέτοια σπορ δεν τα κατέχω. Πάντως σε Samsung S20+ μίας φίλης μου, έχει κανονικά εγγραφή κλήσεων.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω εργοστασιακη επαναφορα τωρα που ειμαι με mui 12 θα παω σε mui 11 που ειχε οταν το πηρα?. Ψαχνομαι γιατι δεν δουλευει το nfc τωρα στην 12 ενω πριν στην 11 δουλευε και θελω να το ξανατσεκαρω αν ειναι ετσι
Link to comment
Share on other sites

μεσα στο ΣΚ λεω να φλασαρω miui. να βαλω την xtrv? ή καποια αλλη?

ζηταω αυτονομία (με την custom που φορσω τωρα ειμαι ~10ωρες με πολυ καλη χρηση) και να λειτουργουν ολα αψογα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τέτοια σπορ δεν τα κατέχω. Πάντως σε Samsung S20+ μίας φίλης μου, έχει κανονικά εγγραφή κλήσεων.

 

!!! προστέθηκε τέτοιο χαρακτηριστικό στα samsung?!! Mε βλέπω να τους τιμάω τους Κορεάτες μελλοντικά...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...