Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Είτε global είτε eu είναι το ίδιο πράγμα και λειτουργει σε όλα κανονικά.Για να έχεις εγγύηση από την "αντιπροσωπεία" η θα πρέπει να το πάρεις από την infoquest που είναι ο επίσημος εισαγωγέας η από επίσημους μεταπωλητές.

 

Αυτό με την εγγύηση είναι "θέμα" της Xiaomi γιατί με άλλη μάρκα κινητό και smartwatch που ήταν αγορασμένα από σκρουτζομαγαζα μου τα επισκεύασαν κανονικά χωρίς να πληρώσω.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρες!

Τι είδαν τα ματάκια μου; μη μου πεις ότι ο Κινέζος ξεκλείδωσε τις bands του chipset και έδωσε σε Redmi 4G+, γιατί θα μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο Redmi που υπήρξε. Αυτό είναι

πολύ ευχάριστο νέο, προσωπικά δεν είναι λόγος αγοράς/απόρριψης συσκευής εάν έχει ή δεν έχει 4G+, σε κάθε περίπτωση είναι καλοδεχούμενο και ολοκληρώνει σε specs τη συσκευή. Θα το τσεκάρω κι εγώ μόλις παραλάβω για να το σιγουρέψουμε.

 

Μου κάνει εντύπωση ότι στο 9s στο διπλανό νήμα δεν έχει αναφερθεί για 4G+, εκτός κι αν δεν έτυχε να αναφερθεί πως κάποιος το έχει δει ενεργοποιημένο. Πρέπει να το τσεκάρει και δεύτερο άτομο για ασφαλές συμπέρασμα.

Εάν ισχύει αυτό που είδαμε, ο Κινέζος τη πήρε στα σοβαρά τη δουλειά του με το RN9 Pro (τηρουμένων των συνθηκών του κραξίματος που θα έπεσε παγκοσμίως στις χώρες όπως η Ελλάδα που δεν έπιανε LTE-A).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την εγγύηση είναι "θέμα" της Xiaomi γιατί με άλλη μάρκα κινητό και smartwatch που ήταν αγορασμένα από σκρουτζομαγαζα μου τα επισκεύασαν κανονικά χωρίς να πληρώσω.
Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με την xiaomi,γιατί μπερδεύεσαι;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με την xiaomi,γιατί μπερδεύεσαι;

 

Όλα καλά τότε. Απλά θεωρούσα ότι τα σκρουτζομάγαζα δεν θεωρούνται επίσημοι μεταπωλητές και γιαυτό μπερδεύτηκα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τότε. Απλά θεωρούσα ότι τα σκρουτζομάγαζα δεν θεωρούνται επίσημοι μεταπωλητές και γιαυτό μπερδεύτηκα.
Δεν είναι επίσημοι μεταπωλητές τα σκρουτζομάγαζα.Οπως και να έχει, έχεις 1 χρόνο εγγύηση και κάποια μαγαζιά δίνουν και 2.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τότε. Απλά θεωρούσα ότι τα σκρουτζομάγαζα δεν θεωρούνται επίσημοι μεταπωλητές και γιαυτό μπερδεύτηκα.

 

Μάλλον ήθελες να πεις ότι θεωρούσες ότι είναι επίσημοι μεταπωλητές, γιατί όντως δεν είναι, η εγγύησή τους είναι εγγύηση δική τους, καταστήματος μεμονωμένα, και όχι του επίσημου μεταπωλητή που είναι η infoquest. Γιατί και αυτή δεν είναι όπως γράφτηκε απο πάνω σωστά αντιπροσωπία.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τότε. Απλά θεωρούσα ότι τα σκρουτζομάγαζα δεν θεωρούνται επίσημοι μεταπωλητές και γιαυτό μπερδεύτηκα.

Δεν είναι επίσημος μεταπωλητής το Skroutz.

Επίσημοι εισαγωγείς είναι μόνο ΑΥΤΟΙ.

Εάν πάρεις από έναν από τους παραπάνω, τότε έχεις εγγύηση 2 χρόνια από την Infoquest.

Εάν πάρεις από skroutz, έχεις 1 ή 2 χρόνια εγγύηση από το μαγαζί του skroutz (συνήθως στέλνουν τις συσκευές για επισκευές σε μαγαζιά που συνεργάζονται). Εάν το μαγαζί του skroutz κλείσει...δεν υπάρχει εγγύηση. Γι' αυτό καλά θα ήταν να επιλέγεις να ψωνίζεις από παραδοσιακά καλά skorutzoμάγαζα.

 

Στα Samsung π.χ είναι αλλιώς. Από όπου και εάν αγοράσεις (skroutz, Ευρώπη κλπ) το κινητό πάει απευθείας για επισκευή στην επίσημη αντιπροσωπεία της Samsung.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση ότι στο 9s στο διπλανό νήμα δεν έχει αναφερθεί για 4G+, εκτός κι αν δεν έτυχε να αναφερθεί πως κάποιος το έχει δει ενεργοποιημένο. Πρέπει να το τσεκάρει και δεύτερο άτομο για ασφαλές συμπέρασμα.

 

Δεν νομιζω να το εδωσαν μονο στο PRO.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου περίεργο να το έδωσαν μόνο στο pro.Τα κάνουν κάτι τέτοια οι σατανάδες...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να το εδωσαν μονο στο PRO.

 

Φυσικά, η λογική λέει αυτό, αλλά ο Κινέζος είναι αψυχολόγητος, απλά ίσως δε θα έτυχε να αναφερθεί δίπλα. Ενδιαφέρον θα είχε να ερωτηθούν τα παιδιά στο διπλανό νήμα εάν είδαν την εν λόγω ένδειξη στα δεδομένα τους.

 

Ας το επιβεβαιώσει όμως και κάποιος 2ος (όταν υπάρξει με τις παραλαβές που αναμένονται) προτού το θεωρήσουμε ως defacto, γιατί μιλάμε για ασυνήθιστη αλλαγή στη σειρά αυτή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστά θεωρούσα ότι δεν είναι επίσημοι μεταπωλητές. Και πάλι σωστά κατάλαβα ότι δεν έχει "επίσημη" εγγύηση από την xiaomi αλλά από το εκάστοτε κατάστημα αν το αγοράσεις από σκρουτζομαγαζο. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί με άλλα κινητά (LG, Honor) και ρολόι (Samsung) όπως προανέφερα δεν είχα κανένα θέμα με τις εγγυήσεις κι ας τα είχα αγοράσει από σκρουτζομαγαζα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου περίεργο να το έδωσαν μόνο στο pro.Τα κάνουν κάτι τέτοια οι σατανάδες...:rolleyes:

 

Ποσα posts αραγε εχουν γινει ολα αυτα τα χρονια περι Χiaomi και Carrier Aggregation.

Ναι οκ μπορεις και χωρις αυτο αλλα υπηρχε παντα το γιατι ρε ......

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστά θεωρούσα ότι δεν είναι επίσημοι μεταπωλητές. Και πάλι σωστά κατάλαβα ότι δεν έχει "επίσημη" εγγύηση από την xiaomi αλλά από το εκάστοτε κατάστημα αν το αγοράσεις από σκρουτζομαγαζο. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί με άλλα κινητά (LG, Honor) και ρολόι (Samsung) όπως προανέφερα δεν είχα κανένα θέμα με τις εγγυήσεις κι ας τα είχα αγοράσει από σκρουτζομαγαζα.

 

Όταν και αν κλείσει η infoquest (όλα πιθανά είναι) τότε θα έχει μεγαλύτερη βάση η συζήτηση για επισημότητας της εγγύησης. Με την infoquest κανείς δεν έμεινε ξεκρέμαστος, και δίνει στάνταρ 2 χρόνια και με σωστό σέρβις, και όχι πειράματα πάνω στο κινητό όπως του κάθε τυχάρπαστου σκρουτζομάγαζου. Αντιπροσωπεία δεν είναι της Xiaomi, αυτό μπορούμε να το έχουμε ως βάση συζήτησης.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστά θεωρούσα ότι δεν είναι επίσημοι μεταπωλητές. Και πάλι σωστά κατάλαβα ότι δεν έχει "επίσημη" εγγύηση από την xiaomi αλλά από το εκάστοτε κατάστημα αν το αγοράσεις από σκρουτζομαγαζο. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί με άλλα κινητά (LG, Honor) και ρολόι (Samsung) όπως προανέφερα δεν είχα κανένα θέμα με τις εγγυήσεις κι ας τα είχα αγοράσει από σκρουτζομαγαζα.
Πάνω σε αυτό σου το μήνυμα σου απαντήσαμε :Αυτό με την εγγύηση είναι "θέμα" της Xiaomi γιατί με άλλη μάρκα κινητό και smartwatch που ήταν αγορασμένα από σκρουτζομαγαζα μου τα επισκεύασαν κανονικά χωρίς να πληρώσω.

 

Με λίγα λόγια νόμιζες θα πληρώσεις αν πάθει κατι και σου εξηγήσαμε ότι δεν ισχύει αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν έχει επίσημη αντιπροσωπία η xiaomi στην Ελλάδα δεν έχεις εγγύηση από skroutz, μην κοιτάς τις μεγάλες εταιρίες (Samsung, LG, Huawei) αυτές έχουν επίσημο service στην χώρα μας.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα posts αραγε εχουν γινει ολα αυτα τα χρονια περι Χiaomi και Carrier Aggregation.

Ναι οκ μπορεις και χωρις αυτο αλλα υπηρχε παντα το γιατι ρε ......

Άστο φίλε μεγάλη ιστορία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την στιγμή που δεν έχει επίσημη αντιπροσωπία η xiaomi στην Ελλάδα δεν έχεις εγγύηση από skroutz, μην κοιτάς τις μεγάλες εταιρίες (Samsung, LG, Huawei) αυτές έχουν επίσημο service στην χώρα μας.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η xiaomi δηλαδή είναι μικρή εταιρεία εννοείς ;
Link to comment
Share on other sites

Ποσα posts αραγε εχουν γινει ολα αυτα τα χρονια περι Χiaomi και Carrier Aggregation.

Ναι οκ μπορεις και χωρις αυτο αλλα υπηρχε παντα το γιατι ρε ......

 

Όταν βγήκε το RN8/Pro πάλι αυτό συζητούνταν εδώ μέσα, είπες κάτι πολύ σωστό όμως, ότι περισσότερο είναι το γιατί, γιατί εάν το βάλουμε κάτω πρακτικά, στην Ελλάδα ταχύτητες 4.5G πάνω απο 200/50 (και ακόμα πολύ παραπάνω), που χρειάζεται για να δουλέψει σωστά το 4.5G δε θα δούμε. Σε ποια πόλη υπάρχουν αυτές οι ταχύτητες; Ποιος έχει δει πάνω απο 100 που το 4G καλύπτει άνετα; Μπορεί, δε γνωρίζω. Στο κέντρο του Πειραιά σε εξωτερικό χώρο πάντως έχω με το ζόρι 45 download.

 

Απλά είναι και μόνο το γιατί να το κόβει ο Κινέζος (οι λόγοι έχουν αναφερθεί). Για να δούμε εάν με το κράξιμο σε διάφορα φόρουμ κλπ έβαλε μυαλό τελικά.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε το RN8/Pro πάλι αυτό συζητούνταν εδώ μέσα, είπες κάτι πολύ σωστό όμως, ότι περισσότερο είναι το γιατί, γιατί εάν το βάλουμε κάτω πρακτικά, στην Ελλάδα ταχύτητες 4.5G πάνω απο 200/50 (και ακόμα πολύ παραπάνω), που χρειάζεται για να δουλέψει σωστά το 4.5G δε θα δούμε. Σε ποια πόλη υπάρχουν αυτές οι ταχύτητες; Ποιος έχει δει πάνω απο 100 που το 4G καλύπτει άνετα; Μπορεί, δε γνωρίζω. Στο κέντρο του Πειραιά σε εξωτερικό χώρο πάντως έχω με το ζόρι 45 download.

Σωστότατος.

Αστείες Ελληνικές ταχύτητες ανά την επικράτεια. Το + είναι καθαρά ψυχολογικός παράγοντας.

Με το Α71 είμαι (Θεσσαλονίκη) σχεδόν παντού +.

Με ταχύτητες 70/50, 50/30, 20/10 ... τί + και κουραφέξαλα ψάχνουμε. :rolleyes:

 

ΣΑΦΩΣ και θέλω να βλέπω +. Αλλά είναι μόνο οπτική ικανοποίηση για την Ελλάδα

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε τώρα αν το 9 pro έχει εφάμιλλη οθόνη με το 8pro,αν ναι θα μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο redmi που βγήκε ως τώρα!

Αυτό περιμένω κι εγώ κάποιος να τσεκάρει την οθόνη του γιατί αν είναι σαν του 9S πάμε ξανά για το 8 pro που έχει οθονάρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιμένω κι εγώ κάποιος να τσεκάρει την οθόνη του γιατί αν είναι σαν του 9S πάμε ξανά για το 8 pro που έχει οθονάρα!!!

 

Η οθόνη του 8 Pro ΔΕΝ είναι σαν του 9s, αλλά ανώτερη απο αυτού, πιο ζωντανά χρώματα, και 50 nits διαφορά (η διαφορά αυτή στη φωτεινότητα σε κάποιους είναι ορατή, σε άλλους όχι, μικρή αλλά υπαρκτή). Το δεδομένο είναι ότι έχει οθονάρα σε απόδοση χρωματική το 8 Pro.

Φαντάζομαι ότι και το δικό μας το ίδιο panel με το 9s θα έχει, δε μπορώ να φανταστώ το γιατί να έχει άλλο panel το Pro.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος.

Αστείες Ελληνικές ταχύτητες ανά την επικράτεια. Το + είναι καθαρά ψυχολογικός παράγοντας.

Με το Α71 είμαι (Θεσσαλονίκη) σχεδόν παντού +.

Με ταχύτητες 70/50, 50/30, 20/10 ... τί + και κουραφέξαλα ψάχνουμε. :rolleyes:

 

ΣΑΦΩΣ και θέλω να βλέπω +. Αλλά είναι μόνο οπτική ικανοποίηση για την Ελλάδα

Βόρεια Ελλάδα είμαστε χάλια από ταχύτητες ,οι κόμβοι είναι λίγοι είναι και μπουκομένοι.Για να δεις καλές ταχύτητες από Βόλο και κάτω θα δεις ,πιάνουν πολύ καλές ταχύτητες ,καμία σχεση με εμάς εδώ,έχουν αναφερθεί και 200ρια και παραπάνω.Όπως και να έχει εσύ με το 4g+ θα έχεις αρκετά καλύτερη ταχύτητα από σκέτο 4g σε πολλά σημεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό περιμένω κι εγώ κάποιος να τσεκάρει την οθόνη του γιατί αν είναι σαν του 9S πάμε ξανά για το 8 pro που έχει οθονάρα!!!
Εγώ με την οθόνη του 9s ξενέρωσα άσχημα,έφυγε την ίδια μέρα,τέτοιο ξέπλυμα στα χρώματα που είδα με εντυπωσίασε σε σημείο να νομίζω ότι έχω amoled στο rn8 pro. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Στα πολύ θετικά το 4g+!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από κάποιες πρώτες πληροφορίες βλέπω ότι 4G+ έχει μόνο το 9 το σκέτο και το pro και αφήσανε στην απέξω το 9s,απίστευτο αν είναι έτσι ...αν ισχύει και είχα αγοράσει το s θα ένιωθα μεγάλο κορόιδο.
Link to comment
Share on other sites

Από κάποιες πρώτες πληροφορίες βλέπω ότι 4G+ έχει μόνο το 9 το σκέτο και το pro και αφήσανε στην απέξω το 9s,απίστευτο αν είναι έτσι ...αν ισχύει και είχα αγοράσει το s θα ένιωθα μεγάλο κορόιδο.

 

Δε γνωρίζω εάν ισχύουν οι πληροφορίες σου, αυτό μένει να φανεί στη πράξη μόλις δοκιμάσουν το 9s τα παιδιά που το έχουν αλλά και εμείς το Pro.

Εγώ με την ευκαιρία του post σου, θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο: Το 9s είναι γενικά αδικημένο και με την απουσία του NFC που το 9 το σκέτο έχει.

 

Θα μπορούσαν να βγάλουν λοιπόν (αλλά τι να συζητάμε, εδώ έκοψαν απο τη σέλφι τη 32άρα κάμερα) το 9 το απλό με τον mediatek, τη μικρότερή του οθόνη, κάμερα και μπαταρία, και απευθείας το 9 Pro χωρίς 9s. Ας μου πει κάποιος έναν λόγο να πάρει το 9s και όχι το 9 το απλό, εάν μάλιστα βάλουμε στην εξίσωση την πληροφορία σου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ο γκουρού των οθονών αλλά ανάμεσα σε 8 προ και 9 προ δε βλέπω διαφορές στην οθόνη.

Ξαναλέω, δε φημιζομαι για τα μάτια μου. Αλλά αν με απειλούσε κάποιος με το μαχαίρι στο λαιμό θα έλεγα ότι το 8 προ έχει πιο κρυστάλλινα χρωματα-μονο και μόνο γιατί έτσι ακούγεται

 

Πώς σας πετσοκοψα έτσι με το + στο 4g ρε παιδιά? Τόσο καλό photoshop κάνω????

 

:lol: :lol: :lol:

(Φυσικά πλάκα κάνω γιατί βλέπω πηρε διαστάσεις το θέμα, εννοείται πως εχει-ή τουλάχιστον βλέπω- 4g+. Αν επιβεβαιώσει κάποιος ότι δε θα χρεωθώ mb σας κάνω αμέσως το τεστ)

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...