Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Αν θες παραπάνω χώρο πάρε κάρτα μνήμης. Με 20€ βρίσκεις 128gb

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρω φίλε μου!! Έχω ήδη! Γι αυτό προτίμησα το 64αρι, απ τη στιγμή που είναι ολόιδιο στα χαρακτηριστικά!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ε ναι ρε, μη μασάς τότε. Καλή επιλογή χώρου έκανες (και γω 64αρι)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε, μη μασάς τότε. Καλή επιλογή χώρου έκανες (και γω 64αρι)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks!! Είσαι ωραίος!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Thanks!! Είσαι ωραίος!

Ο μόνος μου ενδοιασμός έχει να κάνει με την διαφορά ταχύτητας εσωτερικής μνήμης vs micro SD.

Αλήθεια, τι ταχύτητες πιάνει ο εσωτερικός χώρος????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος μου ενδοιασμός έχει να κάνει με την διαφορά ταχύτητας εσωτερικής μνήμης vs micro SD.

Αλήθεια, τι ταχύτητες πιάνει ο εσωτερικός χώρος????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν διάβασα τη συνομιλία σου με το φίλο απο πάνω, αυτό ακριβώς ήθελα να επισημάνω, όμως τελικά το ανάφερες εσύ: ΠΑΝΤΑ θα υπάρχει διαφορά, απο μικρότερη έως μεγαλύτερη, αναλόγως τις ταχύτητες της εξωτερικής μνήμης, και τη ταχύτητα της εσωτερικής μνήμης, ο λόγος (ή σύγκριση) των 2 αυτών ταχυτήτων μεταξύ τους, καθορίζει και το αποτέλεσμα.

 

Πρακτικά λοιπόν, το RN9 Pro έχει UFS 2.1, ή οποία τοποθετείται ως εσωτερική μνήμη μέχρι και σε κινητά επιπέδου s10 plus. Εάν όμως το συγκρίνουμε με ένα κινητό με εσωτερική μνήμη με UFS 3.0 (πχ 1+ 7 pro), τότε είτε μας αρέσει είτε όχι, η διαφορά r/w στη καθημερινή χρήση είναι κάτι παραπάνω απο εμφανής, και σίγουρα όσο καλή εξωτερική μνήμη και να έχουμε και όσο προσπαθούμε να ωραιοποιήσουμε ότι "έλα μωρέ τι διαφορά να έχει", διάφορα λοιπόν ΕΧΕΙ.

 

Τώρα στο κινητό που πρόκειται να έρθει στα χέρια μας, η εσωτερική UFS 2.1 μπαίνει ακόμα σε mid-range+ κινητά και είναι πολύ γρήγορη, αλλά με μια τουμπανιάρικη εξωτερική οι διαφορές είναι υπαρκτές, αλλά μικρές. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις βέβαια, και εάν πιάσεις κινητό με UFS 3.0 θα το καταλάβεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μια SD του 20ρικου έχουμε ταχύτητες γύρω στα 80-100mb/s

Η ufs 2.1 στα πόσα είναι?

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μια SD του 20ρικου έχουμε ταχύτητες γύρω στα 80-100mb/s

Η ufs 2.1 στα πόσα είναι?

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα έχουμε τις διαφημιζομενες ταχύτητες στις sd; Γιατί σε αντιγραφή ταινιών από HD και Ssd στην Sd maximum 17 Mb/s είδα.

Από Sd στο κινητό 5 Mb/s και από το κινητό στην Sd έφτασε μέχρι τα 25 αλλά μέση ταχύτητα ήταν στα 21.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

όταν είχαν τα redmi emmc άντε να πεις "μικρή" διαφορά με μια καλή sd (που προφανώς δεν ίσχυε)

τώρα με ufs προφανώς και είναι χαόδης

 

αλλά είπαμε , δε θα έχεις τις top εφαρμογές σου στην sd για να σέρνετε το κινητό

φώτος/βίντεο/τραγούδια άντε κανά παιχνίδι θα έχεις

 

(υποθέτω λέμε για a2 κάρτες , όχι ό.τι να ναι)

Link to comment
Share on other sites

@mol με UFS 2.1 που έχει το RN9 Pro, η (random - όπου συνήθως αυτή μετράμε πχ για ένα gaming) read είναι στα 160 MB/s, αλλά με τη διαφορά ότι στο κινητό θα τα πιάσεις τα νούμερα αυτά, ενώ στην εξωτερική μνήμη εκτός του ότι οι τιμές των ταχυτήτων r/w της sd δεν ανταποκρίνονται πλήρως στη πραγματικότητα καθότι οι μετρήσεις γίνονται -για εμπορικούς σκοπούς- υπο ιδανικές συνθήκες μετρήσεων πχ μεταφορά στην sd απλών βίντεο και όχι 4Κ για παράδειγμα, αλλά οι διαφορές δεν σταματούν εδώ. Στη τεχνολογία UFS 2.1 υπάρχει η τεχνολογία μνήμης διπλής λωρίδας, δηλαδή για να το πω εντελώς απλά, σκέψου σαν να υπάρχουν 2 "καλώδια" που μεταφέρουν δεδομένα εγγραφής ταυτόχρονα, και άλλα 2 "καλώδια" που μεταφέρουν δεδομένα ανάγνωσης των δεδομένων (πχ όταν διαβάζει ένα παιχνίδι) ταυτόχρονα, δηλαδή 2 διπλά ζεύγη/λωρίδες μεταφοράς δεδομένων r/w, κάτι που φυσικά η sd δε μπορεί να το κάνει..

 

Το κινητό που έχεις αυτή τη στιγμή στα χέρια σου και που είχα κι εγώ, έχει τη προηγούμενη γενιά εσωτερικής μνήμης, την EMMC 5.1 όπως ανάφερε και ο φίλος απο πάνω εύστοχα, όπου η διαφορά με τη νέα γενιά UFS (πόσο μάλλον της διπλής λωρίδας - 2.1) είναι απλά χαοτική. Πόσο μάλλον εάν συγκρίνεις όχι sd με eMMC, αλλά sd με UFS 2.1 (με 3.0 ας μη το συζητήσουμε καλύτερα).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζει μεγάλο ρόλο δηλ.η εσωτ.μνήμη της συγκεκριμένης συσκευής? Από τη στιγμή που δε θα έχω τις πολλές εφαρμογές κλπ. Φωτο,βίντεο,μουσική, τα έχω στην sd.Κάπου έχω μπερδευτεί!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζει μεγάλο ρόλο δηλ.η εσωτ.μνήμη της συγκεκριμένης συσκευής? Από τη στιγμή που δε θα έχω τις πολλές εφαρμογές κλπ. Φωτο,βίντεο,μουσική, τα έχω στην sd.Κάπου έχω μπερδευτεί!

 

Για να βάλουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση: Σε απλή χρήση, πχ όπως τη χρήση που αναφέρεις εσύ, δε θα δεις διαφορά.

Σε αλλού τύπου χρήσης, δηλαδή gaming, φόρτωση απο τη μνήμη 4Κ video, ταχύτητα εγκατάστασης και ανοίγματος εφαρμογών, εκεί υπάρχει διαφορά που με γυμνό μάτι είναι σίγουρα εμφανές δηλαδή δε μιλάμε για κάτι που δεν φαίνεται διά γυμνού οφθαλμού, πλην όμως δεν είναι κάτι κουραστικό στο χρήστη, δηλαδή δε μιλάμε για τίποτα τρελές καθυστερήσεις πχ στην εγκατάσταση ενός παιχνιδιού (οι οποίες είναι της τάξεως απο ms έως και 3 δευτερόλεπτα ίσως και παραπάνω, και πάντα αναλόγως τι τύπους μνήμης συγκρίνεις).

 

Είναι θέμα smooth της συσκευής στο τομέα της μνήμης και ταχύτητας αυτής.

Οπότε "μεγάλο" ρόλο δε παίζει όπως παίζει πχ ο τύπος/ποιότητας του panel μιας συσκευής, αλλά σε κάθε περίπτωση έχει κι αυτό να κάνει με τη συνολική εμπειρία χρήσης.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως από εσωτερική μνήμη τύπου emmc 5.1 των προηγούμενων μοντέλων στην ufs 2.1 η διαφορά είναι μεγάλη και φαίνεται στην καθημερινή χρήση.Όλα γίνονται πιο γρήγορα,ανάγνωση δεδομένων,εγκατάσταση,τα πάντα.Παράδειγμα σε εγκατάσταση μιας εφαρμογής είναι αρκετά δευτερόλεπτα πιο γρήγορη η ufs 2.1.Το τηλέφωνο είναι πιο smooth πιο γρήγορο και με λιγότερα κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό για μένα τα 210gr. Ήδη το RN8 Pro με τα 200gr είναι πολύ βαρύ (σε σχέση με τα 170 του A71π.χ η διαφορά κάνει μπάμ στο χέρι).

 

Σε μια SD του 20ρικου έχουμε ταχύτητες γύρω στα 80-100mb/s

Η ufs 2.1 στα πόσα είναι?

Στο RN8 Pro με UFS.2.1,

το sequential read/write είναι 520/340 MB/S

και

το random read/write είναι 200/240 MB/S

μέσω εφαρμογής AndroBench.

 

Υ.Γ

Το Α71 με UFS2.1

το sequential read/write είναι 500/190 MB/S

και

το random read/write είναι 130/115 MB/S

Τρώει την σκόνη του RN8 Pro :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αρκετή διαφορα, όμως μη νομίζει κάποιος ότι επειδή πήρε το "μικρό" έκανε κακη αγορά.

Αν έχεις τα αρχεία (εικόνες, βίντεο, κλπ) στην κάρτα μνήμης είσαι πολύ οκ από θέμα ταχύτητας.

 

Από στιγμή σε στιγμή περιμένω το θηρίο να φτάσει.

Που είναι αυτος ο κούριερ ρε παιδιά.????????????? :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετή διαφορα, όμως μη νομίζει κάποιος ότι επειδή πήρε το "μικρό" έκανε κακη αγορά.

Αν έχεις τα αρχεία (εικόνες, βίντεο, κλπ) στην κάρτα μνήμης είσαι πολύ οκ από θέμα ταχύτητας.

Συμφωνώ 100% :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Από στιγμή σε στιγμή περιμένω το θηρίο να φτάσει.

Που είναι αυτος ο κούριερ ρε παιδιά.????????????? :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα δούμε χαοτικές διαφορές σε σχέση με το γερό-mido μας. Μπροστά του είναι όντως θηρίο το RN9 Pro. Ειδικά με τα 64mp της κάμερας, νομίζω ότι η σειρά Redmi συνολικά έχει ανέβει επίπεδα. Το κινητό πετάει, συζητούσαμε για την ufs 2.1 που μπήκε πέρυσι στο s10 plus, το κινητό πάει μπάλα. Ένα πράγμα που θα μπορούσε να προσθέσει, είναι ο ρυθμός ανανέωσης στα Hz της οθόνης, που θα μπορούσε να είναι στα 90 και το υλικό του frame όπου όμως θα ξέφευγε το βάρος και η τιμή, όπου δε θα ήταν τιμή επιπέδου redmi πλέον-vfm.

 

Θα ήθελα στο RN10 να δω το panel επιπέδου RN8 Pro, και 90Hz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρνητικό για μένα τα 210gr. Ήδη το RN8 Pro με τα 200gr είναι πολύ βαρύ (σε σχέση με τα 170 του A71π.χ η διαφορά κάνει μπάμ στο χέρι).

 

 

Στο RN8 Pro με UFS.2.1,

το sequential read/write είναι 520/340 MB/S

και

το random read/write είναι 200/240 MB/S

μέσω εφαρμογής AndroBench.

 

Υ.Γ

Το Α71 με UFS2.1

το sequential read/write είναι 500/190 MB/S

και

το random read/write είναι 130/115 MB/S

Τρώει την σκόνη του RN8 Pro :p

 

Με το θηρίο των 5020mAh, το βάρος της μπαταρίας και συνολικά είναι αναπόφευκτο, δηλαδή πώς αλλιώς θα μπορούσε να γίνει; Γυαλί μπρος-πίσω, μέγεθος 6.6 ιντσών, νομίζω ότι με το καιρό το βάρος συνηθίζεται στο χέρι.

 

Όσο αφορά τη ταχύτητα r/w της εσωτερικής μνήμης του RN8 Pro, ο επεξεργαστής της mediatek ήταν τρομερή επιτυχία (είναι αλληλένδετα).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το θηρίο των 5020mAh, το βάρος της μπαταρίας και συνολικά είναι αναπόφευκτο, δηλαδή πώς αλλιώς θα μπορούσε να γίνει; Γυαλί μπρος-πίσω, μέγεθος 6.6 ιντσών, νομίζω ότι με το καιρό το βάρος συνηθίζεται στο χέρι.

Είναι πάαααρα πολύ βαρύ. ΠΑΡΑ πολύ. Για μένα τουλάχιστον.

Το Α71 έχει 4500 και είναι 170gr. Το RN8 Pro 4500 και είναι 200.

Το Α71 είναι πλαστικό. ΟΚ.

Αν με ρωτούσες θα προτιμούσα να είναι πλαστικό και το RN9 με 170.

Τα 210 είναι μεγάλο βάρος. Δεν είναι παίξε γέλασε. Στην καθημερινότητα φαίνεται.

Το βάζεις στο τσαντάκι μέσης και σε 5-10 βήματα στο έχει πάει στα πόδια...:lol:

 

Όσο αφορά τη ταχύτητα r/w της εσωτερικής μνήμης του RN8 Pro, ο επεξεργαστής της mediatek ήταν τρομερή επιτυχία (είναι αλληλένδετα).

Ένα από τα πράγματα που δεν ξέρω πώς έγινε. Πραγματικός σκύλος ο G90T. Και είναι και "χοντρός" σε σχέση με τον ανταγωνισμό (12nμ). Με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Το κινητό πάει "μπάλα" ή ... πάει "τάπα" ... που λένε και κάτι φιλαράκια εδώ μέσα.

 

Ότι συνηθίζεται, ναι συνηθίζεται. Αλλά μόλις πιάσει ένα πιο ελαφρύ το δικό σου μοιάζει με τσιμεντόλιθος.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάαααρα πολύ βαρύ. ΠΑΡΑ πολύ. Για μένα τουλάχιστον.

Το Α71 έχει 4500 και είναι 170gr. Το RN8 Pro 4500 και είναι 200.

Το Α71 είναι πλαστικό. ΟΚ.

Αν με ρωτούσες θα προτιμούσα να είναι πλαστικό και το RN9 με 170.

Τα 210 είναι μεγάλο βάρος. Δεν είναι παίξε γέλασε. Στην καθημερινότητα φαίνεται.

Το βάζεις στο τσαντάκι μέσης και σε 5-10 βήματα στο έχει πάει στα πόδια...:lol:

 

Ότι συνηθίζεται, ναι συνηθίζεται. Αλλά μόλις πιάσει ένα πιο ελαφρύ το δικό σου μοιάζει με τσιμεντόλιθος.

 

Το μέγεθος της οθόνης παρέλειψες (τη διαφορά τους). τα 500+ mAh διαφοράς δε μεταφράζεται μόνο σε διαφορά γραμμαρίων, αλλά και αυτονομίας..

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος της οθόνης παρέλειψες (τη διαφορά τους). τα 500+ mAh διαφοράς δε μεταφράζεται μόνο σε διαφορά γραμμαρίων, αλλά και αυτονομίας..

To A71 έχει 6,7''.

Τέλος πάντων. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Το μέγεθος και το βάρος ο καθένας το χειρίζεται διαφορετικά. :shifty:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

To A71 έχει 6,7''.

Τέλος πάντων. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Το μέγεθος και το βάρος ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. :shifty:

 

6,7 αλλά πλαστικό στη πλάτη του. Το RN8 Pro γυαλί, αλλά μικρότερο σε οθόνη. Επομένως απο τις 3 συσκευές, αναμενόμενο να είναι βαρύτερο! Νομίζω ότι τα κουκιά (γραμμάρια) του βάρους του RN9 Pro δικαιολογουνται συγκριτικά με τις 2 αυτές συσκευές, αλλά και γενικά.

Ας πούμε για την οικονομία της συζήτησης ότι αντί για 209γραμμ. θα μπορούσε να ήταν 203-205.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από 180 γράμματα και πάνω το κινητό θεωρείται "βαρύ."Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει ούτε με ενοχλεί αν είναι να έχω καλύτερα υλικά και μεγαλύτερη μπαταρία.Άλλος δεν μπορεί θέλει κάτι πιο ελαφρύ.Πάντως το rn9 s με το 8 pro που τα είχα μαζί δεν διαπίστωσα διαφορά,είναι πολύ λίγα τα γραμμάρια.Θα καταλάβεις διαφορά αν πας από τα 175 γραμμάρια αμέσως στα 210,εκεί ναι θα την ακούσεις.
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω το νοτε 15 να είναι κάνα μισοκιλο πάντως :lol:

 

Ακόμη δεν ήρθε :(

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω το νοτε 15 να είναι κάνα μισοκιλο πάντως :lol:

 

Ακόμη δεν ήρθε :(

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Note 15 θα σου δίνει δώρο η Σάομι τον Κινέζο μαζί για να στο κουβαλάει. :lol:

 

Ούτε και σε εμένα φάνηκε δυστυχώς τίποτα, αν και εσύ προηγείσαι. Θα πρέπει να περιμένουμε :(

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απ' τις 10:30 το έχει ο κούριερ και ακόμη δε φάνηκε. Επίτηδες δε φεύγω απ' το σπίτι για να το παραλάβω.

Μέχρι τι ώρα παραδίδουν?????

 

Η θήκη που έχει στο πακέτο, καλύπτει το ύψος της κάμερας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ' τις 10:30 το έχει ο κούριερ και ακόμη δε φάνηκε. Επίτηδες δε φεύγω απ' το σπίτι για να το παραλάβω.

Μέχρι τι ώρα παραδίδουν?????

 

Η θήκη που έχει στο πακέτο, καλύπτει το ύψος της κάμερας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντε τυχερέ με το καλό να παραλάβεις, εμενα του αρέσει φαίνεται η Κίνα και μένει εκεί προς το παρόν.

Δεν ξέρω αν ξεκλειδώσετε bootloader recovery custom rom κτλ, αν ναι θα είστε μπροστά από εμένα για να πρωτοκάνετε τις δοκιμές....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...