Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

On 22/5/2023 at 7:58 ΠΜ, mol said:

Δε χρησιμοποιώ πλέον την συσκευή ούτε έχω νοβα

Με κοσμοτε δούλευε μια χαρά. 

(Ίσως και με βονταφον αλλά δε παίρνω όρκο)

Επιβεβαιώνω οτι και με Vodafone λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 22/5/2023 at 7:58 ΠΜ, mol said:

Δε χρησιμοποιώ πλέον την συσκευή ούτε έχω νοβα

Με κοσμοτε δούλευε μια χαρά. 

(Ίσως και με βονταφον αλλά δε παίρνω όρκο)

Ποια συσκευή έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αλλαγή μπαταρίας, το θέμα .

Βρίσκω αρκετές, ονομαστικά , αυθεντικές αλλά σε bulk συσκευασία .

Επίσης διαβάζω για τις nohon ως μια κακή εταιρεία .

Τέλος μπορώ να επισκεφθώ κατάστημα γνωστής αλυσίδα ,με 60ε ώστε να γίνει αντικατάσταση και εγγύηση καλής λειτουργίας για δύο έτη .Αξίζει ;

Υπάρχει εναλλακτική ώστε να βρει κανείς κάποια αυθεντική με κουτί και να γίνουν τα περαστικά σε κάποιο κατάστημα ;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Ally said:

Αλλαγή μπαταρίας, το θέμα .

Βρίσκω αρκετές, ονομαστικά , αυθεντικές αλλά σε bulk συσκευασία .

Επίσης διαβάζω για τις nohon ως μια κακή εταιρεία .

Τέλος μπορώ να επισκεφθώ κατάστημα γνωστής αλυσίδα ,με 60ε ώστε να γίνει αντικατάσταση και εγγύηση καλής λειτουργίας για δύο έτη .Αξίζει ;

Υπάρχει εναλλακτική ώστε να βρει κανείς κάποια αυθεντική με κουτί και να γίνουν τα περαστικά σε κάποιο κατάστημα ;

Πιστεύω ότι αν το κινητό θες να το κρατήσεις αξίζει τα 60 ευρώ για να το φτιάξεις με αυθεντική μπαταρία κ έλεγχο καλής λειτουργίας με εγγύηση 2 χρόνια όπως αναφέρεις. Ειδάλλως κανένα 30 με 40 δίνεις σε μαγαζί αμφιβόλου ποιότητας το τι θα σου βγει. (Αν πιάνουν τα χέρια σου θα μπορούσες να το κάνεις κ μόνος σου) κ θα σου βγει πολύ πιο οικονομικά. Σκέψου μονάχα τι θες να κάνεις με την συσκευή αν δεν έχεις μικρόβιο αλλαγής 😉

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, challenge143 said:

Πιστεύω ότι αν το κινητό θες να το κρατήσεις αξίζει τα 60 ευρώ για να το φτιάξεις με αυθεντική μπαταρία κ έλεγχο καλής λειτουργίας με εγγύηση 2 χρόνια όπως αναφέρεις. Ειδάλλως κανένα 30 με 40 δίνεις σε μαγαζί αμφιβόλου ποιότητας το τι θα σου βγει. (Αν πιάνουν τα χέρια σου θα μπορούσες να το κάνεις κ μόνος σου) κ θα σου βγει πολύ πιο οικονομικά. Σκέψου μονάχα τι θες να κάνεις με την συσκευή αν δεν έχεις μικρόβιο αλλαγής 😉

Ευχαριστώ ,συγκροτημένη απάντηση !

Θα ακολουθήσω το 60αρι με εγγύηση 2 ετών .Είναι μια επένδυση όπως και να έχει ακόμα και αν θέλω να το πουλήσω αργότερα σε κάποια σαφώς χαμηλή τιμή λόγω παλαιότητας .Μπορεί να αποτελέσει και μια καλή εφεδρεία !

Να καταχραστώ το νήμα ;Αναζητώ καλώδιο με angle type c ,2μ αλλά να υποστηρίζει πλήρως την ταχεία φόρτιση του φορτιστή redmi note 9 pro .Κάποτε έβλεπα για watt,volt.Δε μου είναι σαφές το πρέπει να αναγράφει ένα καλώδιο για την πλήρη ταχεία φόρτιση .Μπορείς μήπως να προτείνεις κάτι ;

Επίσης ,ένα tempered glass ,full screen που να μην αφήνει δαχτυλιές από σταγόνες κλπ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Τις τελευταίες πέντε ημέρες περίπου έχουν σταματήσει δύο εφαρμογές μου να τρέχουν. Είναι το E-banking της Eurobank και το F1 TV. Και οι δύο μένουν στην αρχική οθόνη φορτώματος και δεν τρέχουν. Έχει κάποιος καμία ιδέα για τα παραπάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Τις τελευταίες πέντε ημέρες περίπου έχουν σταματήσει δύο εφαρμογές μου να τρέχουν. Είναι το E-banking της Eurobank και το F1 TV. Και οι δύο μένουν στην αρχική οθόνη φορτώματος και δεν τρέχουν. Έχει κάποιος καμία ιδέα για τα παραπάνω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.
Για αρχή κάνε επανεκκίνηση συσκευής και μετά απο τις ιδιότητες της κάθε εφαρμογής καθαρισμό προσωρινής μνήμης cache, αν δεν φτιάξει καθαρισμό δεδομένων και μετά αποκατάσταση και εγκατάσταση πάλι.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, leotzian said:

Για αρχή κάνε επανεκκίνηση συσκευής και μετά απο τις ιδιότητες της κάθε εφαρμογής καθαρισμό προσωρινής μνήμης cache, αν δεν φτιάξει καθαρισμό δεδομένων και μετά αποκατάσταση και εγκατάσταση πάλι.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση.

Δυστυχώς όμως, παρά τις παραπάνω ενέργειες οι δύο αυτές εφαρμογές αρνούνται να λειτουργήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση.
Δυστυχώς όμως, παρά τις παραπάνω ενέργειες οι δύο αυτές εφαρμογές αρνούνται να λειτουργήσουν.
Με δεδομένα τα ίδια σού κάνει?
Δοκίμασε για πλάκα με το ιδιωτικό dns οπως σου στέλνω κλείσε wifi και ξανάνοιξε μήπως για κάποιο λόγο δεν βλέπουν Internet e2939e0c066d76e836ccb3089c9763ab.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, leotzian said:

Με δεδομένα τα ίδια σού κάνει?
Δοκίμασε για πλάκα με το ιδιωτικό dns οπως σου στέλνω κλείσε wifi και ξανάνοιξε μήπως για κάποιο λόγο δεν βλέπουν Internet e2939e0c066d76e836ccb3089c9763ab.jpgω



Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ και πάλι για την ταχύτατη απάντηση.

Συμβαίνουν δύο διαφορετικά πράγματα στις εφαρμογές που ανάφερα. Η μεν εφαρμογή της Eurobank έκανε προφανώς κάποια αναβάθμιση και ήθελε πολύ ώρα τελικά να σεταριστεί μέχρι να ανοίξει κανονικά (και εγώ προφανώς δεν είχα την υπομονή να περιμένω τόση ώρα στην αρχική οθόνη).

Η δε εφαρμογή του F1 tv έχει κάποιο θέμα με το ίντερνετ όπως αναφέρεις και εσύ. Δηλαδή με δεδομένα τρέχει κανονικά ενώ αν ανοίξω ξανά το WiFi σταματάει να λειτουργεί!

Θα ελέγξω μήπως έχει κάτι αλλάξει στις άδειες τις εφαρμογής και δεν θέλει WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για την ταχύτατη απάντηση.
Συμβαίνουν δύο διαφορετικά πράγματα στις εφαρμογές που ανάφερα. Η μεν εφαρμογή της Eurobank έκανε προφανώς κάποια αναβάθμιση και ήθελε πολύ ώρα τελικά να σεταριστεί μέχρι να ανοίξει κανονικά (και εγώ προφανώς δεν είχα την υπομονή να περιμένω τόση ώρα στην αρχική οθόνη).
Η δε εφαρμογή του F1 tv έχει κάποιο θέμα με το ίντερνετ όπως αναφέρεις και εσύ. Δηλαδή με δεδομένα τρέχει κανονικά ενώ αν ανοίξω ξανά το WiFi σταματάει να λειτουργεί!
Θα ελέγξω μήπως έχει κάτι αλλάξει στις άδειες τις εφαρμογής και δεν θέλει WiFi.
Δοκίμασε το παραπάνω με τους dns της adguard θα σου κόψει και τις διαφημίσεις αν βλέπεις

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leotzian said:

Δοκίμασε το παραπάνω με τους dns της adguard θα σου κόψει και τις διαφημίσεις αν βλέπεις

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τελικά βρέθηκε η άκρη και είναι και λίγο αστεία.

Η εφαρμογή F1 TV, επιτρέπει την ταυτόχρονη προβολή σε πολλαπλές συσκευές αλλά από διαφορετική IP.

Εγώ έχοντας ξεχάσει συνδεδεμένο το λάπτοπ στο F1 TV είχα πλέον δεσμεύσει την IP του ρούτερ μου και πλέον από το WiFi μου δεν επιτρεπόταν άλλη σύνδεση (γι'αυτό και με δεδομένα έτρεχε κανονικά η εφαρμογή).

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και ελπίζω την επόμενη φορά να έχω πιο σοβαρές απορίες να λύσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καμιά αξιόπιστη μπαταρία??
Μαγαζί να στείλω να την αλλάξουν??
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, GTHOM said:

Παιδιά καμιά αξιόπιστη μπαταρία??
Μαγαζί να στείλω να την αλλάξουν??
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κωτσοβολος.Εγω αλλαξα πριν 1 εβδομαδα μπαταρια σε Mi 9t Pro με γνησια,μεσα σε 1 μερα,και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος στα 29 ευρω....Με δικη μου αποφαση πηγα εκει και οχι Infoquest γιατι λεω εκτος εγγυησης θα με γδαρουν....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 10:10 ΠΜ, Nick_minos said:

Κωτσοβολος.Εγω αλλαξα πριν 1 εβδομαδα μπαταρια σε Mi 9t Pro με γνησια,μεσα σε 1 μερα,και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος στα 29 ευρω....Με δικη μου αποφαση πηγα εκει και οχι Infoquest γιατι λεω εκτος εγγυησης θα με γδαρουν....

Πολύ καλά έκανε. Με εγγύηση καλής λειτουργία δύο ετών; 

Για το redmi not 9 pro θέλουν 60 ε. Βλέπω ότι έχει μεγάλη διαφορά η τιμή. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εν έτει 2023 η αγορά του στα 171€  (καινούργιο) αξίζει ή καλύτερα να κοιτάξω αλλού;Το μαγαζί είναι από το scroutz και η διετής εγγύηση παρέχεται από το κατάστημα αγοράς.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, alupis said:

Παιδιά εν έτει 2023 η αγορά του στα 171€  (καινούργιο) αξίζει ή καλύτερα να κοιτάξω αλλού;Το μαγαζί είναι από το scroutz και η διετής εγγύηση παρέχεται από το κατάστημα αγοράς.

 

Εννοείται ότι κοιτάζεις κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alupis said:

Παιδιά εν έτει 2023 η αγορά του στα 171€  (καινούργιο) αξίζει ή καλύτερα να κοιτάξω αλλού;Το μαγαζί είναι από το scroutz και η διετής εγγύηση παρέχεται από το κατάστημα αγοράς.

 

Κάτι άλλο θα δεις, γνώμη μου αν έχεις σαν βάση το 9 pro, θέλεις σίγουρα amoled οθόνη. Δυστυχώς στο 9 pro δυσκολεύεσαι να δεις την οθόνη σε εξωτερικό χώρο κατά τους θερινούς μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εν έτει 2023 η αγορά του στα 171€  (καινούργιο) αξίζει ή καλύτερα να κοιτάξω αλλού;Το μαγαζί είναι από το scroutz και η διετής εγγύηση παρέχεται από το κατάστημα αγοράς.
 
Το τηλέφωνο ήταν και είναι εξαιρετικό ΑΛΛΑ τριών χρονών μοντέλο χωρίς περαιτέρω αναβαθμίσεις, ότι πήρε πήρε, οπότε το ξεχνάς κοιτάς κάποιο μοντέλο 2023 η τέλος 2022 σε Redminote.


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Πάντως σχετικά με τις αναβαθμίσεις που πλέον δεν υπάρχουν, εγώ είμαι από το 2020 με ένα zte blade v10 το οποίο η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας ήταν την άνοιξη του 2019 και έχει  android 9.Μεχρι τώρα το κινητό ανταποκρίνεται πολύ καλά χωρίς  κολλήματα, πλην του Gboard που δεν ανταποκρίνεται σωστά στο you tube τον τελευταίο καιρό.

Μερικές φορές μια αναβάθμιση μπορεί να αποτελέσει αιτία προβλημάτων και να βγάλει κολλήματα εκεί που δεν υπήρχαν.

 

 

 

Edited by alupis
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, alupis said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Πάντως σχετικά με τις αναβαθμίσεις που πλέον δεν υπάρχουν, εγώ είμαι από το 2020 με ένα zte blade v10 το οποίο η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας ήταν την άνοιξη του 2019 και έχει  android 9.Μεχρι τώρα το κινητό ανταποκρίνεται πολύ καλά χωρίς  κολλήματα, πλην του Gboard που δεν ανταποκρίνεται σωστά στο you tube τον τελευταίο καιρό.

Μερικές φορές μια αναβάθμιση μπορεί να αποτελέσει αιτία προβλημάτων και να βγάλει κολλήματα εκεί που δεν υπήρχαν.

 

 

 

5g και amoled οθόνη, μαζί με τα υπόλοιπα αυτά ψάχνεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα να ρωτήσω στις επιλογές για προγραμματιστή εκεί που λέει μικρότερο πλάτος εμένα έχει 382dp είναι σωστό η πρέπει να βάλω κάτι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω στις επιλογές για προγραμματιστή εκεί που λέει μικρότερο πλάτος εμένα έχει 382dp είναι σωστό η πρέπει να βάλω κάτι άλλο ?
384dp είναι .

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...