Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδες καλημέρα.

Μπορώ αν σβήσω την cashe μνήμη χωρίς να διαγραφούν τα δεδομένα του κινητού? Μήπως και σταματήσουν οι επανεκινησεις. Το κινητό είναι με το original λειτουργικό και δεν είναι rooted.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδες διαβαζα για το redmi note 10 pro χθες ! οσοι εχουμε το 9αρι μπορουμε να περιμενουμε ανετότατα να πεσει η τιμη απο το δεκαρι :)! το κινητο μας παραμενει θηριο στην κατηγορια του ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει. Πάμε για το 11 κατευθείαν

αυτο ειδα φιλε ..καλυτερη οθονη (αν και εμενα δεν με χαλαει ουτε αυτη ) στερεο ηχειο (αν και το ηχειο που εχουμε ειναι ηδη πολυ δυνατο ) και καλυτερη καμερα (αν και με την gcam εχουμε ανεβει level και εμεις ) ! οποτε μαλλον θα περιμενω και εγω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, έχω "σοβαρό" πρόβλημα με το τηλέφωνο.

Σε άσχετες στιγμές κάνει reboot. Μπορεί να κάνει μια φορά την ημέρα, μπορεί και καθόλου. Όμως πριν λίγο έκανε 2 φορές σε διάστημα μισής ώρας.

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Xtrv φοράω (και με aosp rom είχα το ίδιο, αλλά ζήτημα να ήταν μια φορά στις 10 μέρες)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχει αρκετες ημερες να κανει reboot

διεγραψα κατι εφαρμογες και παιχνιδια και φαινεται οτι εστρωσε.

 

 

θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

εχει αρκετες ημερες να κανει reboot

διεγραψα κατι εφαρμογες και παιχνιδια και φαινεται οτι εστρωσε.

 

 

θα δειξει

 

Ποιες εφαρμογές διέγραψες? Να τις διαγράψω και εγώ, έχω το ίδιο θέμα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ έχω το ίδιο θέμα. Αν μπορείς όντως δώσε μας ποιες εφαρμογές έβγαλες μήπως στρώσει...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με πιάσατε αδιάβαστο.

Ούτε θυμάμαι ποιες ήτανε γιατί ένα διάστημα κατέβαζα ότι έβρισκα στο store (και μη)

 

 

 

Μπορώ κάπου να βρω το "ιστορικό" απεγκαταστασεων??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, για δείτε εδώ (απ' το official store)

 

https://ibb.co/6v2LM0x

https://ibb.co/8DvXw7N

https://ibb.co/JpPhtdM

https://ibb.co/1m83kp3

 

 

 

Από unofficial δε θυμάμαι τι είχα κατεβάσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με πιάσατε αδιάβαστο.

Ούτε θυμάμαι ποιες ήτανε γιατί ένα διάστημα κατέβαζα ότι έβρισκα στο store (και μη)

 

 

 

Μπορώ κάπου να βρω το "ιστορικό" απεγκαταστασεων??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, για δείτε εδώ (απ' το official store)

 

https://ibb.co/6v2LM0x

https://ibb.co/8DvXw7N

https://ibb.co/JpPhtdM

https://ibb.co/1m83kp3

 

 

 

Από unofficial δε θυμάμαι τι είχα κατεβάσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατεβασε μια εφαρμογη που λεγεται changelogs αυτη κρατάει αρχέιο τι εγκατέστησες και με τι σειρά

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχει η γυναικα μου ενα Redmi note 5 και τις τελευταιες μερες ο ηχος του ακουστικου ειναι απελπιστικα χαμηλος (αναγκαζεται να βαζει ανοιχτη ακροαση για να μπορεσει να μιλησει), δοκιμασαμε να αλλαξουμε χωρα σε Ινδια, Ιταλια κλπ (και μετα restart) αλλα καμια διαφορα, επισης κατεβασαμε την εφαρμογη volume booster GOODEV αλλα τιποτα, το τηλεφωνο δεν ειναι root. Καμια ιδεα πως να αυξησουμε την ενταση του ακουστικου? Ακουει ελαχιστα το συνομιλητη της. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχει η γυναικα μου ενα Redmi note 5 και τις τελευταιες μερες ο ηχος του ακουστικου ειναι απελπιστικα χαμηλος (αναγκαζεται να βαζει ανοιχτη ακροαση για να μπορεσει να μιλησει), δοκιμασαμε να αλλαξουμε χωρα σε Ινδια, Ιταλια κλπ (και μετα restart) αλλα καμια διαφορα, επισης κατεβασαμε την εφαρμογη volume booster GOODEV αλλα τιποτα, το τηλεφωνο δεν ειναι root. Καμια ιδεα πως να αυξησουμε την ενταση του ακουστικου? Ακουει ελαχιστα το συνομιλητη της. Ευχαριστω πολυ.

 

Είσαι σε λάθος θέμα, αλλά θα πρότεινα με μία σκληρή οδοντόβουρτσα ή και καρφίτσα να δοκιμάσετε να καθαρίσετε με προσοχή τις τρυπούλες του ακουστικού.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν θελω να κανω τον συνηγορο καμμιας εταιριας , ουτε να αποκλεισω την περιπτωση αστοχιας υλικου (και στις καλυτερες οικογενειες εχει συμβει ;) ) , αλλα συνηθως η αληθεια ειναι αλλου σε τετοια περιστατικα. Το αρθρο απο κατω εχει καποια σχολια. Ενα μακροσκελες καποιου "Νικου" , ειναι αυτο που με καλυπτει σε πολυ μεγαλο βαθμο.

Εν ολιγοις , αν δεν ξερουμε την ακριβη κατασταση του κινητου (πριν το συμβαν) , οπως και την ακριβη κατασταση φορτιστη-καλωδιου , δεν μπορουμε να ριξουμε την ευθυνη αποκλειστικα στην συσκευη , οποια και αν ειναι αυτη.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όπως είπε και φίλος παραπάνω για τον ήχο του not 5 το ίδιο έπαθα και εγώ ξαφνικά στο δικό μου not 9 pro , είχα διαβάσει πριν αρκετό καιρό ότι το ίδιο ανέφερε και άλλος αλλά δεν μπόρεσα να τι βρω, εκεί που ο ήχος ήταν παραπάνω από καμπάνα έγινε ανεπαίσθητος ίσα ίσα που ακούω από το ακουστικό, κάποια λύση ? Δεν είμαι root . ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όπως είπε και φίλος παραπάνω για τον ήχο του not 5 το ίδιο έπαθα και εγώ ξαφνικά στο δικό μου not 9 pro , είχα διαβάσει πριν αρκετό καιρό ότι το ίδιο ανέφερε και άλλος αλλά δεν μπόρεσα να τι βρω, εκεί που ο ήχος ήταν παραπάνω από καμπάνα έγινε ανεπαίσθητος ίσα ίσα που ακούω από το ακουστικό, κάποια λύση ? Δεν είμαι root . ευχαριστώ.

Είχα ακούσει κάποτε για το συγκεκριμένο πρόβλημα του ήχου ότι αλλάζεις χώρα και βάζεις Ελβετία στις ρυθμίσεις. Αλλά δεν θυμάμαι για ποιό Redmi ίσχυε αυτό. Στο rn9 pro ή στο rn8 pro.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει κάποτε για το συγκεκριμένο πρόβλημα του ήχου ότι αλλάζεις χώρα και βάζεις Ελβετία στις ρυθμίσεις. Αλλά δεν θυμάμαι για ποιό Redmi ίσχυε αυτό. Στο rn9 pro ή στο rn8 pro.

 

το δοκιμασα αλλα τιποτα ισα ισα που ακουω τον συνομιλητη μου

Link to comment
Share on other sites

Με τις επανεκκίνησεις που είχατε κάποιοι, πώς είστε τώρα? Έστρωσε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, και εγω το ιδιο.

δοκιμασε να "ξεσκονισης" τις τρυπουλες στο ακουστικο.φυσηξε το με κατι,το επαθα στο 5προ και λιγο πριν το σερβις εκανα αυτο και εγινε ωραιο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...