Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

μπακ του μιυι με xtrv ρομ.

προς το παρων ολα οκ. με βλεπω να μενω με αυτην,

 

εβαλα και το naptime, αναθεμα αν καταλαβα κατι απο εκει μεσα (εβαλα τις ρυθμισεις που ειδα παραπανω). παιζει να κλεινει κατι που δε πρεπει? πχ ξυπνητηρι η κατι αλλο? γιατι κατι ειδα οτι γινεται απο 22:00-06:00?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μαλιστα.

 

επισης ξηλωσα και καποιες εφαρμογες με το AppControl (νομιζω παλι εσυ μας το προτεινες!!!) αλλα ειχα θεμα με το googleplay. δε μπορουσα να κανω συνδεση. εν τελη επανεφερα οτι ειχα ξηλωσει (σχετικα με google) και εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα αδελφια , εχει μικρη μπαταρια το κινητο μας και παλευετε να εξοικονομησετε και το παραμικρο mah ? Εμενα με μηδανιμη χρηση με βγαζει ~ 4 μερες. Υποθετω καποιος που κανει πιο "βαρια" χρηση να τον βγαζει ... 2? Τι προσπαθειτε να πετυχετε ? Το 30ημερο ? :)
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θέλω να βγάζει τη μέρα με χρήση δεδομένων (4g)

Δηλαδή να έχω ένα 8 Ώρο sot

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα αδελφια , εχει μικρη μπαταρια το κινητο μας και παλευετε να εξοικονομησετε και το παραμικρο mah ? Εμενα με μηδανιμη χρηση με βγαζει ~ 4 μερες. Υποθετω καποιος που κανει πιο "βαρια" χρηση να τον βγαζει ... 2? Τι προσπαθειτε να πετυχετε ? Το 30ημερο ? :)

 

Θέλω να ξέρω τα όρια της συσκευής ιδίοις ομασοι.

Είναι αρχή μου αυτό

Δοκιμάζω σε μένα και ύστερα ποσταρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαλιστα.

 

επισης ξηλωσα και καποιες εφαρμογες με το AppControl (νομιζω παλι εσυ μας το προτεινες!!!) αλλα ειχα θεμα με το googleplay. δε μπορουσα να κανω συνδεση. εν τελη επανεφερα οτι ειχα ξηλωσει (σχετικα με google) και εστρωσε.

 

Μάλλον κάτι έσβησες που δεν έπρεπε.

Ό,τι έχω γράψει είναι απολύτως ασφαλές και δοκιμασμένο

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το gms την έκανε τη ζημιά, γιατί βλέπω το αναφέρει ως υπηρεσίες google play

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΜΆλλον θα πάτησα κάτι λάθος τότε.

 

 

Θα το κοιτάξω ξανα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με aosp rom, η xtrv είναι πολύ κατώτερη σε μπαταρία. Με την ίδια χρήση είχα 5-10% πάνω μέχρι στιγμής. Κοινώς ήξερα ότι άνετα θα με βγάλει τη μέρα.

Τώρα με τη miui φοβάμαι είναι η αλήθεια ότι θα ξεμεινω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εσπασε στης γυναίκας μου το note 9 pro το τζαμακι της κάμερας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εσπασε στης γυναίκας μου το note 9 pro το τζαμακι της κάμερας...

 

Αλλάζει αλλά δε ξέρω κόστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Μετά από το S5 που είχα είπα να δοκιμάσω αυτό, οπότε είμαι καινούργιος με το miui.

Μέχρι στιγμής έχω ένα μικρό θέματακι και δεν ξέρω πως να το λύσω.

Το messenger όταν με στέλνουν μνμ αργεί αρκετά για να ερθει η ειδοποίηση.

Βρήκε κανείς κανένα κόλπο για να χτυπάει άμεσος?Άλλες εφαρμογές τύπου viber, line που έχω έρχονται κανονικά η ειδοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια. Εχω ρουταρει το τηλ και θα ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να βελτιωθει η ενταση κυριως αλλα και η ποιοτητα του ηχου οσον αφορα την μουσικη. Χρησιμοποιω το jet audio plus. Εχω δοκιμασει πολλα και θεωρω οτι ειναι το καλυτερο απλως δεν ακουω οσο δυνατα και καθαρα θα ηθελα ενω εχω προσαρμοσει τις ρυθμισεις. Σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Μετά από το S5 που είχα είπα να δοκιμάσω αυτό, οπότε είμαι καινούργιος με το miui.

Μέχρι στιγμής έχω ένα μικρό θέματακι και δεν ξέρω πως να το λύσω.

Το messenger όταν με στέλνουν μνμ αργεί αρκετά για να ερθει η ειδοποίηση.

Βρήκε κανείς κανένα κόλπο για να χτυπάει άμεσος?Άλλες εφαρμογές τύπου viber, line που έχω έρχονται κανονικά η ειδοποίησης.

 

πατας παρατεταμενα στο εικονιδιο του messenger---->πληροφoριες και στις αδειες επιλεξε το αυτοματη εναρξη

Link to comment
Share on other sites

πατας παρατεταμενα στο εικονιδιο του messenger---->πληροφoριες και στις αδειες επιλεξε το αυτοματη εναρξη

Οκ. Ευχαριστώ!

Πατησα και λέει ότι θα αύξηση την χρήση της ραμ και μπαταρία. Θα είναι αμελητέα η αύξηση καταναλώσεις της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ!

Πατησα και λέει ότι θα αύξηση την χρήση της ραμ και μπαταρία. Θα είναι αμελητέα η αύξηση καταναλώσεις της μπαταρίας?

Προσωπικα δεν ειχα αυτο το θεμα οποτε δεν ξερω να σου πω τι επίπτωση θα χει στη μπαταρια...ωστοσο θεωρω οτι θα ναι αμελητέα η διαφορα ..απο το να χανεις μηνυματα και να ανοιγοκλεινεις συνεχως την οθονη για να σου ερθουν τα μηνυματα θα καταναλωνεις περισσοτερο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει κάτι που δεν γινόταν πριν έχω την 10.0.2 όταν είμαι στο fb από την εφαρμκγητ εννοείται κ είμαι σε κάποια σχόλια από ποστ κλπ κ πατάω πάνω αριστερά το χομ μπατόν του fb δεν ανταποκρίνεται καθόλου. Πρέπει να βγω από τα σχόλια να πάω στο ποστ κ τότε αν το πατήσω λειτουργεί, παλιά δεν το έκανε αυτό γίνεται από τότε που έβαλα την 12.0.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος της έκδοσης Pro με τα 6 RAM και 128 ROM. Το τηλέφωνο υποστηρίζει έξυπνες θήκες με παράθυρο, book style και αν ναι που είναι η ρύθμιση μέσα στα μενού του. 2η μέρα μαζί του και ακόμη δεν το εντόπισα. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Είχα θέμα με χαμηλή ένταση του ήχου μέσω Bluetooth και απενεργοποίησα τη ρύθμιση απόλυτου ελέγχου ήχου στις επιλογές προγραμματιστών.

Ο ήχος όντως ανέβηκε αισθητά σε μέγιστη ένταση, αλλά τώρα πλέον υπάρχουν δύο ξεχωριστές εντάσεις, η μία αλλάζει μέσω της συσκευής και μία μέσω του ρυθμιστικού των ακουστικών, οι οποίες είναι ανεξάρτητες και για να έχω μέγιστη ένταση πολυμέσων πρέπει να τις ανεβάσω και τις δύο στο μέγιστο.

Εν τω μεταξύ η ρύθμιση μέσω της συσκευής δείχνει μπάρα έντασης, ενώ των Bluetooth ακουστικών μου όχι. Ανεβοκατεβαίνει αλλά δεν βλέπω ένδειξη στο κινητό.

Παίζει κάποια λύση εδώ; Προσπάθησα να απενεργοποιήσω την επιλογή αυτή απ' τα developer options (και εννοείται με επανεκκίνηση) αλλά δε βλέπω να έχει γίνει κάτι. Δηλαδή δε έχω πλέον την ενιαία ρύθμιση έντασης, δηλαδή να κουνιέται η μπάρα έντασης είτε την αλλάξω απ' τα ακουστικά είτε απ' τη συσκευή, και ούτε η γενική ένταση της συσκευής επανήλθε στο κανονικό (χαμηλή δηλαδή όπως ήταν πριν).

 

Άρα αυτή η λύση που επέλεξα δεν έχει επιστροφή; Πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή μήπως κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος της έκδοσης Pro με τα 6 RAM και 128 ROM. Το τηλέφωνο υποστηρίζει έξυπνες θήκες με παράθυρο, book style και αν ναι που είναι η ρύθμιση μέσα στα μενού του. 2η μέρα μαζί του και ακόμη δεν το εντόπισα. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν βοήθεια.

εγω πηρα αυτην θηκη , και επρεπε να κατεβασω την εφαρμογη smartview για να δουλεψει

αλλα σπανια δειχνει στο παραθυρο την ωρα κτλ. ,,δεν βρηκα καποια εξτρα ρυθμιση στο κινητοhttps://thiki-mania.gr/product/eco-leather-view-elegant-bookcase-for-xiaomi-redmi-note-9-pro-9s-red/

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που έχεις στα χέρια σου παίζει μόνο του στην midrange κατηγορία. Μη σε ανησυχεί τίποτα. Κάνε τις ενέργειες αυτές που είπαμε (για να μη περιμένεις πότε θα ελεήσει η xiaomi να σου στείλει αυτόματα το update), και εάν σου είναι εύκολο, θέλω να μας μεταφέρεις πώς τα πήγες με τον οδηγό, εάν τα κατάφερες, ή εάν κάτι σε αυτόν σου φάνηκε δυσνόητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι. Θα σβήνονταν μόνο εάν έκανες factory reset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

https://www.skroutz.gr/s/14533039/Xiaomi-Mi-Dual-Driver-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Έχω αυτά, και τώρα δηλαδή στο κινητό αυτά χρησιμοποιώ, τα έχω καινούρια. Μέχρι στιγμής είναι αξιόπιστα, είναι λίγο χαμηλά στην ένταση, δε ξέρω εάν σε αυτό ευθύνεται το κινητό, σε ενημερώνω προς αποφυγήν παρεξηγησεως, εγώ ξενέρωσα με την έντασή τους, όμως είναι ακουστικά αξιόπιστα. Επίσης απο μπάσο μη περιμένεις τίποτα, γενικά απλά handsfree είναι, που για τη τιμή τους είναι αξιόπιστα.

 

Κ σύντομα το mi 11 δεν ξερω αν παιζει μονο του αλλα σαν ναυαρχίδα της Xioami θα κοιταει ανετα στα μάτια τον ανταγωνισμο... Παντος οντος τα Redmi ειναι οι βασιλιαδες της μεσαίας κατηγοριας.. Εξαιρετικές συσκευές..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Super δώρο.

Αν και έχουμε το δικό μας μαγαζί, το συγκεκριμένο έχει κάτι παραπάνω (spoof manager). Για μύστες...

 

https://mega.nz/file/ZTZlVA7Z#XasPXUV3mK_tYMLKCM3uRBEnagqcmWfs3jEMi5GRqy0

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...