Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον ειναι καιρος να πουλησετε και να αλλαξετε εταιρια......απορω πως κρατατε κατι τοσο πρακτικα απαραδεκτο......εαν δεν μας καλυπτη καποιο καταναλωτικο αγοθο απλα το αλλαζουμε.εαν ειναι να παθω κανα καρδιακο και να ειμαι μονιμα στην γκρινια να το χ@σ@ το κντ της εκαστοτε εταιριας και τα καλα του... τι λεμε τωρα.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εαν καποιος δεν το θελει,ειναι απο γνωστο Ελληνικο καταστημα,οχι Κινα κτλ,ας μου στειλει νμν να το παρω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@athanasios 1112 ευχαριστώ.

 

Μια χαρά μου κάνει. Πάει σφαίρα, έχει όλα όσα θέλω, το πήρα σε τιμή κλοπή και το miui είναι εξαιρετικό. Απλά κάνω αναβαθμίσεις κανένα μήνα αφού βγει stable. Κάθε εταιρεία έχει μειονεκτήματα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 12.2.4 από όταν ξεκίνησαν οι ενημερώσεις. Σε γενικές γραμμές η μπαταρία είναι κομπλέ σε σχέση με τους προλαλήσαντες, και μου κρατάει κανονικά 1 μέρα με την χρήση που του κάνω σε σχέση με πριν (του πίνω γενικά λίγο το αίμα :P ). Η αλήθεια είναι ότι όλα τα προβλήματα που βγαίνουν στις ενημερώσεις που παίρνει ο καθένας, έχουν ξεκινήσει από την στιγμή που η Xiaomi σταμάτησε τις beta εκδόσεις και αποφάσισε να πετάει τις stable σαν τα στραγάλια, άσχετα αν δεν έχουν δουλευτεί για τυχόν προβλήματα.

 

Επίσης θα ήθελα την βοήθειά σας, αν έχει βρει κάποιος μεμβράνη στο κινητό όπως αυτή που είχε σαν εργοστασιακή, γιατί βλέπω ότι με τα τζαμάκια είναι τζόγος και με με την θήκη Ringke Fusion X που έχω δεν είχα θέμα με την μεμβράνη πριν μου χαλάσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ δυο λόγια για τη δική μου εμπειρία μέχρι στιγμής.

Μέχρι τη 12.0.3 δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Λειτουργούσαν όλα. Από εκεί πήγα κατευθείαν στη 12.2.4 (την τελευταία φορά που την έδωσαν) κανονικά μέσω Updater και χωρίς factory reset. Δε λειτουργούν τα floating windows καθόλου (λειτουργούσαν κανονικά πριν) αλλά μικρό το κακό. Να σημειώσω επίσης ότι ο Nova έχει το θέμα με τα gestures αλλά και πάλι μικρό το κακό (αν και είναι αγορασμένος εδώ και 5 χρόνια και ήταν σε όλα μου τα κινητά από τότε). Είμαι λοιπόν με Poco launcher με τους όποιους συμβιβασμούς αυτό συνεπάγεται. Τρίτο και τελευταίο, το dark mode έχει κάποια ψιλοθεματάκια αλλά και πάλι... μικρό το κακό! Δεν έχω κανένα άλλο θέμα ούτε με ειδοποιήσεις ούτε με battery drain ούτε με το GPS. Το κινητό πάει σφαίρα!

Να σημειώσω εδώ ότι φοράει την Global EU stable (λέμε τώρα...!) έκδοση. Από ότι έχω δει σε διάφορα φόρουμ είναι και η έκδοση με τα περισσότερα θέματα/προβλήματα. Αν δεν κάνω λάθος ο @kostas1 έχει την Global MI η οποία από ότι φαίνεται έχει τα λιγότερα προβλήματα (μετά την CN).

Για να πω την αλήθεια, αν μπορούσα να γυρίσω πίσω το χρόνο, θα προτιμούσα να είχα μείνει στην 12.0.3. Όχι γιατί με προβληματίζει ιδιαίτερα η 12.2.4 αλλά γιατί ήταν λίγο πιο stable (lol!).

Just my 2 cents...

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το Global με 12.2.4

 

Μικροbugs κυρίως όχι τίποτα σημαντικό

6 μήνες μετά και για 340€... "κλοπή"

Το κινητό πετάει...

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

@AFC13R δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μια λύση είναι το Hofi hubrid που λέει ότι είναι υβριδικό μεταξύ μεμβράνης και γυαλιού. Αλλιώς βγάζει και η Ringke μια μεμβράνη για το Poco, dual layer, dual system, κάπως έτσι την λέει, κάνε μία αναζήτηση. Αυτή πιθανώς θα ταιριάζει και με τη θήκη.

 

Βάζω ενδεικτικά στο Skroutz

 

https://www.skroutz.gr/s/23543490/Hofi-Hybrid-Glass-Screen-Protector-Poco-F2-Pro.html?from=catspan

 

https://www.skroutz.gr/s/23944085/Ringke-Dual-Easy-Full-Cover-Screen-Protector-Poco-F2-Pro.html?from=catspan

 

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες προσώπων γιατί βγαίνουν σαν να έχουν επεξεργαστεί και γυαλίζουν έτσι περίεργα ρε παιδιά? Πιο πολύ μοιάζει σαν cartoon effect...πρέπει να απενεργοποιήσω κάτι γιατί τα αφήνω όλα στο auto?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε και εσείς θέμα με την αρίθμηση ειδοποιήσεων μετά την αναβάθμιση σε 12.2.4; Σε εμένα ενώ στον φάκελο μου δείχνει όχι έχω πχ 5 ειδοποιήσεις, όταν ανοίγω δεν φαίνεται σε καμία εφαρμογή ειδοποίηση. Μόνο όταν κάνω επανεκκίνηση τον poco loauncher στρώνει.
Link to comment
Share on other sites

Μερικα απο τα προβληματα της 12.2.4 EU

Ολα τα floating apps και οτι κανει picture in picture (youtube, duo, κτλ) δεν παιζουν σωστα και κανουν σπασιματα και κολληματα οπως επισης δεν ειναι responsive το τηλεφωνο και μερικες φορες χρειαζεται να περιμενεις για να ερθει στα σωστα του.

Οι ειδοποιησεις στην κατω μπαρα δεν υπαρχουν πια (υπαρχει μηνυμα στο viber και κατω δεν εμφανιζει στο εικονιδιο την τελιτσα)

https://ibb.co/Lg5hwp2

Το dropdown menu οταν εχεις καποιο μηνυμα εμφανιζεται με δυο τροπους, φαινεται απο το διαφορετικο χρωμα στη γραμματοσειρα και στην περιπτωση της γραμματοσειρας που εχει χρωμα πατησεις για απαντηση τοτε επικαλυπτεται η απαντηση απο το reply και το mark as read.

[img1]

Edited by therealdude00
Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις στην κάτω μπάρα δοκίμασε το εξής:

Τράβηξε το εικονίδιο του Viber έξω από την μπάρα. Θα σου εμφανίσει την τελεία ή τον αριθμό των ειδοποιήσεων που έχεις εκείνη τη στιγμή (ανάλογα με τη ρύθμιση που έχεις επιλέξει). Μετά τράβηξε το πάλι στη μπάρα και θα συνεχίσει να δείχνει τις ειδοποιήσεις. Προσωπικά δε χρησιμοποιώ Viber αλλά είχα το ίδιο πρόβλημα με τις αναπάντητες στο τηλέφωνο και με τα μηνύματα. Και τα δύο συνήλθαν με αυτό τον τρόπο! Καλού κακού κάνε και ένα reboot μετά.

Καλή τύχη!800d46bd7a8fccad5d67ddfd56c01be8.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια. Μετά την αναβάθμιση δεν μου ανοίγει τα αρχεία pdf μέσα σε άλλες εφαρμογές π. χ whatsapp. Πρέπει να πάω στην διαχείριση αρχείων για να τα ανοίξω. Υπάρχει λύση.?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το μεγαλύτερο θέμα για μένα είναι που δεν μπορώ να επισυναψω αρχεία σε mail!

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα με την επισύναψη αρχείων ούτε στο Gmail ούτε στο Yahoo mail...

 

Ομοίως δεν έχω κανένα θέμα με τα Pdf αρχεία ούτε στο WhatsApp ούτε αλλού...

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Edited by lkint
Link to comment
Share on other sites

@lkint σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου αλλα δυστυχως δεν εφτιαξε...

Ενα αλλο θεμα ειναι οτι το always on display μετα απο καποια ωρα σταματαει να δουλευει και η οθονη σβηνει

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το μετάνιωσα! Εγώ θα εμένα στην 12.0.3 μέχρι να βγει η 12.5 ( και τότε θα περίμενα κανα δύο μήνες ακόμα!!!!)

 

Επιπλέον κάτι άλλο που παρατήρησα με την αναβάθμιση είναι ότι κάθε τόσο που βγάζει σφάλμα ότι η εφαρμογή του YouTube διακόπτεται επανειλημμένα και κάθε τόσο πατάω αναφορά!!

Τέλος όσον αφορά τον αριθμό ειδοποιήσεων στις εφαρμογές, δοκίμασα αυτό που είχε γραφτεί πιο πριν με το drag & drop αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Όλο κόλπα είμαστε για αν δουλέψουν τα αυτονόητα. Δεν ξέρω για σας παιδιά πάντως εγώ δύσκολα να ξαναπάρω xiaomi

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Το μεγαλύτερο θέμα για μένα είναι που δεν μπορώ να επισυναψω αρχεία σε mail!

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;;

Κοίτα λίγο στις ρυθμίσεις επιλογές προγραμματιστων αν έχεις ενεργοποιημενο το ενεργοποίηση βελτιστοποιησης miui...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν είναι ενεργοποιημένο.

Κοίτα λίγο στις ρυθμίσεις επιλογές προγραμματιστων αν έχεις ενεργοποιημενο το ενεργοποίηση βελτιστοποιησης miui...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλο κόλπα είμαστε για αν δουλέψουν τα αυτονόητα. Δεν ξέρω για σας παιδιά πάντως εγώ δύσκολα να ξαναπάρω xiaomi

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι αυτό λέμε και στο τέλος πάλι σε xiaomi καταλήγουμε... Ενθουσιαζόμαστε με τα χαρακτηριστικά και την τιμή και ξεχνάμε το miui! Νομίζουμε ότι θα το έχουν διορθώσει και με την ελπίδα μένουμε..
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω με την 12.5 να δούμε λίγο φως μπας και γυρίσω σε miui ξανά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει πως κλείνει αυτή η ειδοποίηση; Δεν βρίσκω που στο καλό υπάρχει η σχετική επιλογή για να την κλείσω. Δεν την εμφανίζει η εφαρμογή "ασφάλεια".
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει πως κλείνει αυτή η ειδοποίηση; Δεν βρίσκω που στο καλό υπάρχει η σχετική επιλογή για να την κλείσω. Δεν την εμφανίζει η εφαρμογή "ασφάλεια".
Δοκίμασε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής Security -> το γρανάζι πάνω δεξιά -> data usage -> data usage warning (δεν ξέρω πως τα περιγράφει στα ελληνικά). Μήπως έχεις κάτι επιλεγμένο εκεί να σε ειδοποιεί για δεδομένα?

b12f10e82bc8d2ebdbcb09d42361f320.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...