Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://imageshack.us/photo/my-images/829/screenshot2012102311175.png/

Έχω βάλει το θέμα xperia arc αλλά το κεντρικό κουμπί πως μπορώ να το αλλάξω;;;

όταν βάζω το θέμα ics αλλάζει το κεντρικό κουμπι...

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως γνωρίζετε τη θα γίνει με τη σειρά F της LG; Το F5 είδη έχει έρθει και σε ένα άλλο topic διάβασα ότι το F7 θα έρθει σύντομα. Για το F3 δεν έχω ακούσει τίποτα και ανησυχώ γιατί το κινητό με τον snapdragon 400 1.2GHz, 1GB ram, adreno 305, 2460mAh μπαταρία και στα 200 ευρό περίπου είναι ότι καλύτερο έχω δει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είχα την cyanogenmod σήμερα πήγα να αλλάξω σε Avatar

ενώ τα κάνω όλα σωστά με το recovery κάνω Reboot

και δεν μου εμφανίζει την καινούργια Rom αλλά την παλιά

Καμία λύση επί του θέματος ???

 

Αν σβήσω όλα τα αρχεία από την μνήμη του κινητού και πάω να βάλω την Rom θα αντιμετωπίσω πρόβλημα ??

 

E:unknown volume for path [sd-ext]

Edited by intergrale
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα αν εθετες το ερωτημα σου στο επισημο θεμα της συσκευης , τοτε θα ειχες περισσοτερες πιθανοτητες να παρεις λυση για το προβλημα σου.

Στο θεμα μας τωρα , αν θυμαμαι καλα , ολες οι ρομ απο 4.0+ αναφερουν αν απαιτειται ο παλιος η νεος bootloader και επισης να υπαρχει το αναλογο partition layout Που μαλλον αυτο ειναι στην περιπτωση σου το προβλημα.Κατεβασε ενα toolkit που υπαρχει εκει και προσεξε στο θεμα της rom αν αναφερει καπου τι απαιτησεις εχει και τι πρεπει να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου εσπασε τα νευρα το LG με τα κολπα του. Δεν παιζει να ξαναπαρω LG με τιποτα.

ΚΑτεβασα αλλο και τελος. Λυθηκε.

 

Είσαι προκατειλλημενος με τα μπούνια man. Μάλλον είναι για πιο υπομονετικους ανθρώπους τα LG :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Είσαι προκατειλλημενος με τα μπούνια man. Μάλλον είναι για πιο υπομονετικους ανθρώπους τα LG :p

 

ΤΑ χειροτερα κινητα ever . :) Εννοειται μαζι με τα HTC που και αυτα εχουν σοβαρα θεματα !

Οι πωλησεις φυσικα τα λενε ολα ! Sammy for Ever ! :)

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ανέκδοτο ever.. Ας μη ξαναγίνει vs. επειδή πνιγομαστΕ σε μια κουταλιά νερό κάποιοι ,απορώ εφόσον υπάρχει προκατάληψη για ποιο λόγο κάποιοι αγοράζουν ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι για φόρουμ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ χειροτερα κινητα ever . :) Εννοειται μαζι με τα HTC που και αυτα εχουν σοβαρα θεματα !

Οι πωλησεις φυσικα τα λενε ολα ! Sammy for Ever ! :)

 

 

Άσε εμάς τους αδαείς να παίρνουμε lg ενώ περάσαμε από όλα τα galaxy.. Δεν τα δουλεύαμε σωστά φαίνεται :p

 

 

 

 

Το καλύτερο ανέκδοτο ever.. Ας μη ξαναγίνει vs. επειδή πνιγομαστΕ σε μια κουταλιά νερό κάποιοι ,απορώ εφόσον υπάρχει προκατάληψη για ποιο λόγο κάποιοι αγοράζουν ..

 

Αγοράζουν;; Είδες κάνα ss όταν ζητήθηκε;; Γνωστού είναι το κινητό :p

Υπάρχει περίπτωση κάποιος φαν μιας εταιρείας να πάρει κάτι άλλο;; Εντάξει κάνουμε χαβά από χθες, φαινόταν πως θα πάει το πράγμα μέρες πριν :lol:

 

:lol: περιμενε να δεις τι θα γραψει μετα απο μερικες μερες χρησης :lol: με χρυσο φτυαρι .....

κατι μου θυμιζει, κατι μου θυμιζει..... αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος. Το στιλ γραφης παντος ειναι ιδιο

Βρε λες να τον "τσακωσα" για τριτη φορα?

 

 

 

 

 

 

Στο μυαλο μου εισαι; Να δεις που θα ξαναγυρισει στο S3. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Άσε εμάς τους αδαείς να παίρνουμε lg ενώ περάσαμε από όλα τα galaxy.. Δεν τα δουλεύαμε σωστά φαίνεται :p

 

 

 

 

 

 

Αγοράζουν;; Είδες κάνα ss όταν ζητήθηκε;; Γνωστού είναι το κινητό :p

Υπάρχει περίπτωση κάποιος φαν μιας εταιρείας να πάρει κάτι άλλο;; Εντάξει κάνουμε χαβά από χθες, φαινόταν πως θα πάει το πράγμα μέρες πριν :lol:

 

Εννοειται οτι θα γυρισω σε S 3 εφοσον με βολευει .κακο ειναι ;:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Απλά δεν χρειαζόταν όλο αυτό ρε παιδί μου! Έπρεπε απλά να ανοίξεις ένα θέμα στους διαξιφισμούς και να πεις αυτά που ήθελες. Τόσο απλό!

Νομίζεις ότι θα μετρούσε περισσότερο η άποψη σου αν έλεγες ότι το πήρες; Ξέρεις πόσοι λένε ότι έχουν συσκευές συνέχεια και δεν έχουν τίποτα;; Ο κόσμος το έχει τούμπανο και αυτοί κρυφό καμάρι..!

Και να είχες ακόμα τη συσκευή, λέγοντας το παραπάνω σε λιγότερο απο 24 ώρες χρήσης, πάλι κανείς δε θα σε έπαιρνε στα σοβαρά.

 

Όλα αυτά στα λέω με καλή διάθεση και όχι όρεξη για καβγά :)

Αν θέλεις άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς "samsung vs all" να μιλάμε άνετα χωρίς να χαλάμε τοπικ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Απλά δεν χρειαζόταν όλο αυτό ρε παιδί μου! Έπρεπε απλά να ανοίξεις ένα θέμα στους διαξιφισμούς και να πεις αυτά που ήθελες. Τόσο απλό!

Νομίζεις ότι θα μετρούσε περισσότερο η άποψη σου αν έλεγες ότι το πήρες; Ξέρεις πόσοι λένε ότι έχουν συσκευές συνέχεια και δεν έχουν τίποτα;; Ο κόσμος το έχει τούμπανο και αυτοί κρυφό καμάρι..!

Και να είχες ακόμα τη συσκευή, λέγοντας το παραπάνω σε λιγότερο απο 24 ώρες χρήσης, πάλι κανείς δε θα σε έπαιρνε στα σοβαρά.

 

Όλα αυτά στα λέω με καλή διάθεση και όχι όρεξη για καβγά :)

Αν θέλεις άνοιξε ένα θέμα στους διαξιφισμούς "samsung vs all" να μιλάμε άνετα χωρίς να χαλάμε τοπικ ;)

 

οκ . Συγνωμη μαγκες.

Link to comment
Share on other sites

Οκ @specialman αλλα το θεμα ειναι να ξερεις γιατι το κραζεις ενα κινητο και μια εταιρεια και γιατι λες οτι βγαζει τα χειροτερα κινητα ever.
Link to comment
Share on other sites

Οκ @specialman αλλα το θεμα ειναι να ξερεις γιατι το κραζεις ενα κινητο και μια εταιρεια και γιατι λες οτι βγαζει τα χειροτερα κινητα ever.

 

εγραψα γιατι ! :)

 

Χαλια πιασιμο. ΧΑλια μπαταρια . ΧΑλια ευχρηστια ! Δε νομιζω να χρειαζονται και αλλα φιλε .

 

Πολυ καλη οθονη αν και χαμηλης φωτεινοτητας ειναι στα επιπεδα amoled σε θεματα χρωματων.

Το πιο γρηγορο κινητο που εχω πιασει στα 5 χρονια που ασχολουμαι με κινητα.

 

Λεω και τα καλα λεω και τα κακα φιλε μου θεσσαλονικιε !

Link to comment
Share on other sites

εγραψα γιατι ! :)

 

Χαλια πιασιμο. ΧΑλια μπαταρια . ΧΑλια ευχρηστια ! Δε νομιζω να χρειαζονται και αλλα φιλε .

 

Πολυ καλη οθονη αν και χαμηλης φωτεινοτητας ειναι στα επιπεδα amoled σε θεματα χρωματων.

Το πιο γρηγορο κινητο που εχω πιασει στα 5 χρονια που ασχολουμαι με κινητα.

 

Λεω και τα καλα λεω και τα κακα φιλε μου θεσσαλονικιε !

 

Άνοιξε ενα θεμα στους διαξιφισμούς όπως το θέλεις βρε άνθρωπε να μιλάμε ον τοπικ! Τσάμπα είναι!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ χειροτερα κινητα ever . :) Εννοειται μαζι με τα HTC που και αυτα εχουν σοβαρα θεματα !

Οι πωλησεις φυσικα τα λενε ολα ! Sammy for Ever ! :)

 

:blink::blink::blink:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγραψα γιατι ! :)

 

Χαλια πιασιμο. ΧΑλια μπαταρια . ΧΑλια ευχρηστια ! Δε νομιζω να χρειαζονται και αλλα φιλε .

 

Πολυ καλη οθονη αν και χαμηλης φωτεινοτητας ειναι στα επιπεδα amoled σε θεματα χρωματων.

Το πιο γρηγορο κινητο που εχω πιασει στα 5 χρονια που ασχολουμαι με κινητα.

 

Λεω και τα καλα λεω και τα κακα φιλε μου θεσσαλονικιε !

 

 

Σου εχω την λυση.

 

LG G2

 

Πιασημο .... δεν ξερω. Ειναι στο χερι!

Μπαταρια ...... κτηνος! Εχουν oλοι να λενε. Οχι 1 μερα, 2 θα σου βγαζει.

Ευχρησια ..... τρομερη, απ οτι λενε στο νημα του.

Μεγεθος ..... οτι πρεπει για 1.85 υψος.

Οθονη .... ισως η καλυτερη και φωτινοτερη της αγορας. Στο 50-60% την δουλευουν οι περισσοτεροι γιστι πιο πανω στραβονονται!

Για ταχυτητα ..... τι να λεμε! Ειναι απλα, αλλου!

 

Βεβαια δεν ειναι σαμμυ! Τι να κανουμε ομως, καμια συσκευη δεν ειναι τελεια.

 

Εχω s4 και ηρθα απο LG OG κατ' ευθειαν. Τα ξερω και τα δυο τηλεφωνα, απο την καλη και την αναποδη. Απο αυτονομια ειναι στα ιδια πραγματα και τα δυο. 10 λεπτα πανω, 10 λεπτα κατω δεν κανουν την σοβαρη διαφορα.

Μονο (σοβαρο ομως) προσον των S, η αποσπομενη μπαταρια ωστε να βαλεις αμεσα αλλη γεματη.

Απο οθονη, ποιοτητα, εμπειρια χρησης το og ειναι καθαρα μπροστα ακομη και απο το s4. Ποσο μαλλον το s3.

Αν και οφειλω να πω οτι με την 4.3 που εδωσε η σαμμυ, τα κακως κειμενα εχουν εξαφανιστει σε πολυ μεγαλο βαθμο. Σχεδον τελειως θα ελεγα.

Ομως, ως Σαμμυ, την εκανε παλι την π@π@ρια της. Χαλασε, (ευτυχως λιγο) την αυτονομια. Επομενως, εφοσον για σενα παιζει τοσο ρολο η αυτονομια, ξανασκεψου το. Θα κουβαλας στανταρ, δευτερη μπαταρια μαζι σου.

 

Μονοδρομος νομιζω το G2. ;)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σου εχω την λυση.

 

LG G2

 

Πιασημο .... δεν ξερω. Ειναι στο χερι!

Μπαταρια ...... κτηνος! Εχουν oλοι να λενε. Οχι 1 μερα, 2 θα σου βγαζει.

Ευχρησια ..... τρομερη, απ οτι λενε στο νημα του.

Μεγεθος ..... οτι πρεπει για 1.85 υψος.

Οθονη .... ισως η καλυτερη και φωτινοτερη της αγορας. Στο 50-60% την δουλευουν οι περισσοτεροι γιστι πιο πανω στραβονονται!

Για ταχυτητα ..... τι να λεμε! Ειναι απλα, αλλου!

 

Βεβαια δεν ειναι σαμμυ! Τι να κανουμε ομως, καμια συσκευη δεν ειναι τελεια.

 

Εχω s4 και ηρθα απο LG OG κατ' ευθειαν. Τα ξερω και τα δυο τηλεφωνα, απο την καλη και την αναποδη. Απο αυτονομια ειναι στα ιδια πραγματα και τα δυο. 10 λεπτα πανω, 10 λεπτα κατω δεν κανουν την σοβαρη διαφορα.

Μονο (σοβαρο ομως) προσον των S, η αποσπομενη μπαταρια ωστε να βαλεις αμεσα αλλη γεματη.

Απο οθονη, ποιοτητα, εμπειρια χρησης το og ειναι καθαρα μπροστα ακομη και απο το s4. Ποσο μαλλον το s3.

Αν και οφειλω να πω οτι με την 4.3 που εδωσε η σαμμυ, τα κακως κειμενα εχουν εξαφανιστει σε πολυ μεγαλο βαθμο. Σχεδον τελειως θα ελεγα.

Ομως, ως Σαμμυ, την εκανε παλι την π@π@ρια της. Χαλασε, (ευτυχως λιγο) την αυτονομια. Επομενως, εφοσον για σενα παιζει τοσο ρολο η αυτονομια, ξανασκεψου το. Θα κουβαλας στανταρ, δευτερη μπαταρια μαζι σου.

 

Μονοδρομος νομιζω το G2. ;)

 

Καταρχην μολις το ΕΔΩΣΑ επιτελους και ηρεμησα ( εχασα 40 ευρω).

Δευτερον και πιο σημαντικο το LG G 2 ειναι το καλυτερο κινητο αυτη τη στιγμη οντος αλλα για χρηση με το 1 χερι δεν παιζει.

Εγω επειδη κανω χρηση αποκλειστικα με το 1 χερι στη δουλεια δεν μπορω κινητο πανω απο το μεγεθος και σχεδιο του S 3 .

Link to comment
Share on other sites

Σου εχω την λυση.

 

G2

 

 

Δεν θέλει LG για να το κρατήσει φίλε μου. Για να θάψει και να τρολλαρει είναι εδώ. Μην του δίνεις τροφή για νέα threads.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μολις το ΕΔΩΣΑ επιτελους και ηρεμησα ( εχασα 40 ευρω).

Δευτερον και πιο σημαντικο το LG G 2 ειναι το καλυτερο κινητο αυτη τη στιγμη οντος αλλα για χρηση με το 1 χερι δεν παιζει.

Εγω επειδη κανω χρηση αποκλειστικα με το 1 χερι στη δουλεια δεν μπορω κινητο πανω απο το μεγεθος και σχεδιο του S 3 .

 

 

ΟΚ. Ωραίος!

 

Οπως λες θα ηρεμησεις τωρα. Λαθος το φευγιό σου.

Σαμμυ.... is your home place! Get back to it, asap!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Ωραίος!

 

Οπως λες θα ηρεμησεις τωρα. Λαθος το φευγιό σου.

Σαμμυ.... is your home place! Get back to it, asap!

 

Μερικοι εδω μεσα νομιζουν παιζουμε παιχνιδια με τα κινητα και μετα γραφουν στα φορουμ οτι τους δουλευω.

Α και επισης δεν εχω μετοχες σε καμια εταιρια !!! χαλαρωστε :)

 

Καλες Γιορτες παιδια υγεια πανω απο ολα σε ολους !

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι εδω μεσα νομιζουν παιζουμε παιχνιδια με τα κινητα και μετα γραφουν στα φορουμ οτι τους δουλευω.

Α και επισης δεν εχω μετοχες σε καμια εταιρια !!! χαλαρωστε :)

 

Καλες Γιορτες παιδια υγεια πανω απο ολα σε ολους !

 

 

Χαλαρος ειμαι! :p

 

Μην εκνευριζεσαι! Εντελως φιλικα στα ειπα!

 

PS: Και τα παιχνιδια μεσα στο προγραμμα ειναι. Παντως ήσουν εξαιρετικα γρηγορος, ήρθες, ειδες και απηλθες! :D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρος ειμαι! :p

 

Μην εκνευριζεσαι! Εντελως φιλικα στα ειπα!

 

PS: Και τα παιχνιδια μεσα στο προγραμμα ειναι. Παντως ήσουν εξαιρετικα γρηγορος, ήρθες, ειδες και απηλθες! :D

 

ΔΕΝ το εγραψα για σενα,εσυ εισαι ωραιος-μαγκακος . Για τους υπολοιπους που κραζουν ηταν ! ( φιλικα εντελως εννοειται).

 

Ειμαι γρηγορος γενικως ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

@SpecialMan

 

1.Πραγματικά αυτά που λες δεν υπάρχουν όσον αφορά το μέγεθος των 2 κινητών!Πώς γίνεται να μην σε βολεύει το G και σε βολεύει το S3 που είναι μεγαλύτερο;Ενδεικτικά: S3= 136.6 x 70.6 x 8.6 mm VS G= 131.9 x 68.9 x 8.5 mm :confused:

 

2.Οθόνη....αντικειμενικά όποιος ξέρει από οθόνες εννοείται πως θα επιλέξει του G!Υποκειμενικά.....μπορεί να αλλάξει το πράγμα!

 

3.Για την μπαταρία....περίπου στα ίδια επίπεδα!Η διαφορά είναι κυρίως ότι αν στο G ανοίξεις το 4G ρουφάει τρελά την μπαταρία!Το S3.....αχ ναι μωρέ....δεν υποστηρίζει...! :p

 

4.Στην ευχρηστία....τι εννοείς;Εκτός από μένα ξέρω αυτή την στιγμή 6 άτομα που έχουν πάρει LG κινητό (L9 2,L7 2,G) και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν παραπονέθηκε για την ευχρηστία αλλά όλοι είχαν να πουν ΜΟΝΟ καλά λόγια!

 

5.Στην ταχύτητα/απόκριση....απλά δεν τολμάμε να κάνουμε σύγκριση!Εδώ το S4 δυσκολεύεται!

 

Sorry κιόλας αλλά ακόμα και τα μειονεκτήματα που ανέφερες δεν στέκουν!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...