Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Μετά από διάφορα .το τηλέφωνο έγινε τόσο brick που έγινε μπρίκι. Προσπαθώ να το φτιάξω αλλά μάταια. Έχω δει και έχω κατεβάσει σχεδόν τα πάντα. Μπορώ να μπω στο fastboot μέσω του start_fastboot αλλά δεν μπορώ να βάλω recovery γιατί δεν μπορώ να γίνω root. To fastboot oem-unlock μου πετάει FAILED (Remote Failure) .Το megatron δεν λειτουργεί και φυσικό είναι αφού δεν είναι για fastboot mode αλλά και στο κανονικό mode μου πετάει device not found. Οπότε no root no nothing πέρα από fastboot. Any help?????

 

LGSU760:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το τηλεφωνο ΑΚΑ εχει

και 4 εκδοσεις-προσωπικοτητες που θυμιζουν

τα φαντασματακια του βιντεοπαιχνιδιου pac-man, το κουκλακι furby και μια δημοφιλη ελληνικη λεξη :p

 

τιμη €365

 

2G/3G/4G (με εκδοση για ευρωπη)

μονοκαρτο (micro sim)

android 4.4

τετραπυρηνος επεξεργαστης 1.2

snapdragon 410 msm8916

γραφικα adreno 306

ram 1.5gb, rom 16gb, sd card 128gb

οθονη 5" (1280x720)

καμερες 2mp & 8mp

μπαταρια 2610mah αφαιρουμενη

ραδιοφωνο / micro usb 2 / bluetooth 4 / gps, agps /

διαστασεις 71.9 x 138.7 x 9.9 mm, βαρος 157g

χρωματα: λευκο, κιτρινο, ροζ, μαυρο/μπλε

 

βιντεο 3,

,

 

* μονο μην αρχισουν οι κινεζοι τις αντιγραφες-παραλλαγες και αλληθωρισουμε ομαδικως

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μετά από ένα πρόχειρο ψάξιμο δεν βρήκα θέμα για το νέο smartwatch της Lg. Μόλις το απόκτησα και ήθελα να μοιραστώ εντυπώσεις, προτάσεις εφαρμογών, τυχόν πρόβλημα που θα προκύψουν κλπ! Υπάρχει καταρχήν κάποιος άλλος κάτοχος εδώ μέσα;;

 

ΥΓ. Η πρώτη εντύπωση που έχω είναι ότι πρόκειται για τρομερή γκατζετιά! Το έχω λιώσει! Θα επανέλθω με review τις επόμενες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας για το κινητο LG L90 D405N. Τα χαρακτηριστικά του εδώ

 

http://www.lg.com/gr...bXYwaAjTk8P8HAQ

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση της ArtMod Rom που βασίζεται στην stock v20a με εφαρμογές από το g3

 

Αν συνεχίσετε, χάνετε την εγγύησή σας και μπορείτε να την επαναφέρετε μόνο με φλασάρισμα της επίσημης stock rom.

 

Οδηγίες:

1) Ρουτάρουμε το κινητό και ξεκλειδώνουμε τον bootloader (το έχω ήδη αναφέρει στο θέμα του optimus g - όποιος θέλει ,ρωτάει).

2) Κατεβάζουμε τη rom από ΕΔΩ.

3) Κάνουμε επανεκκίνηση στη συσκευή και μπαίνουμε σε recovery mode (μέσω κάποιας εφαρμογής τύπου quickboot για πιο εύκολα)

4) Φλασάρουμε τη rom ακολουθώντας τις οδηγίες που φαίνονται στην εικόνα εδώ

5) Ακολουθούμε τις οδηγίες του aroma installer που ανοίξει

6) Αυτό ήταν!

 

http://1.1.1.2/bmi/i077.radikal.ru/1408/b0/e6344ee8b636.png

10857916_1530602440530156_7624685417132243034_n.jpg?oh=91d7144a0a5fc8c54551683cade86f6e&oe=550B1306

 

Έχουμε μία ported g3 rom στο gετάκι μας. :D

Καλοφόρετη!

Εννοείται πως τα gapps είναι προεγκατεστημένα, οπότε μόνο τη rom έχετε να φλασάρεετε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα στην παρέα , θα ήθελα να ρωτήσω κάτι . Έχει κάποιος το lgg3 ? Να ρώτήσω αν μπορεί να απενεργοποιηθεί το laser σε περίπτωση που θέλω να βγάλω το παιδί μου φωτογραφίες. Λόγω του ότι δεν γνωρίζω κατα πόσο βλαβερό μπορεί να είναι το εν λόγω Laiser . Είμαι κάτοχος του lgg2 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος .
Link to comment
Share on other sites

Κανε την ερωτηση στο νήμα του lg g3 καλυτερα.

Γιατι δεν βαζεις το δαχτυλο σου στο λειζερ την ωρα που τραβας φωτο; απλα λογικα θα κανεις χειροκινητα το focus.

Link to comment
Share on other sites

που είναι αυτό το νήμα . ε φαντάζομαι ότι δεν θα μπορώ κάθε φορά που θα βγάζω τον μικρό να θυμάμαι να βάζω το δάχτυλο στο λειζερ .
Link to comment
Share on other sites

Εδω:

http:// http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=213

 

Κοιτα μηπως μπορεις απο τις ρυθμισεις της κάμερας να απενεργοποιήσεις το autofocus.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα, το κινητό μου, μάρκας LG L90 dual d410, μου εμφανίζει πολύ συχνά το μήνυμα "Δυστυχώς, πληκτρολόγιο LG έχει σταματήσει". Δεν έχω πληκτρολόγιο. Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ

Edited by Thomas_Karas
Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλο από το Play store. Swiftkey, TouchPal, Swype μερικά απο τα πιο γνωστά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα έχω το LG L90 D405n και θέλω να περάσω κάποια άλλη έκδοση

android όπως την KK4.4.4 ή την Lolipop 5.2 αλλα είμαι αρχάριος και δεν έχω

ιδέα απο αυτά.

 

Έχω περάσει USB Drivers και τον ADB Server στον υπολογιστή αλλα όταν

προσπαθώ να περάσω update απο την External_SD μου γράφει αυτό:

 

E: failded to mount /sdcard: (invalid argument)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χθες ημουν εξω και μου εκλεισε το κινητο απο μπαταρια, οταν εφτασα σπιτι και το εβαλα για φορτιση, το ανοιγω, και μου βγαζει τις αρχικες ρυθμισεις που κανει ενα android , ζητουσε wifi , τοποθεσιες κλπ , και λεω τι γινετε εδω??

Ανοιγει ολα καμια σχεση, λες και εγινε επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεων, το μονο που εμεινε ηταν οι φωτογραφιες που ηταν στην καρτα μνημης, και οι επαφες στην SIM, oι επαφες της συσκευης είχαν χαθει, δεν ειχα κανει back up , τι κανουμε τωρα?? βρισκονται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους. Αγόρασα πριν από λίγες μέρες το συγκεκριμένο tablet, αλλά αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα. Η εσωτερική μνήμη που έχει το tablet είναι μόνο 8GB, ωστόσο ο χώρος που είναι ελεύθερος είναι πολύ λιγότερος, αφού πάνω από 4GB τα καταλαμβάνουν τα αρχεία του συστήματος και άλλα bloatware. Το θέμα είναι ότι όταν προσπαθώ να κατεβάσω εφαρμογές και παιχνίδια από το play store, μου βγάζει σε αρκετές περιπτώσεις (όταν το παιχνίδι είναι μεγάλο), ότι δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση γιατί δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος. Στην ουσία έχω καταφέρει να εγκαταστήσω 6, 7 παιχνίδια και πλέον ότι και να κάνω δεν έχει άλλο χώρο.

 

Αποφάσισα, συνεπώς να αγοράσω μια micro SD 64gb, για να ξεπεράσω το πρόβλημα. Διαπίστωσα, όμως, ότι και πάλι τις εφαρμογές τις κάνει από default εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη, οπότε τα 64gb είναι στην ουσία άχρηστα. Αυτό που κάνω είναι μετά την εγκατάσταση να πηγαίνω στις ρυθμίσεις και να μεταφέρω κάθε παιχνίδι στην micrSD. Το θέμα όμως είναι ότι και πάλι ένα μέρος του παιχνιδιού παραμένει στην εσωτερική μνήμη και δεν μεταφέρεται ολόκληρο στην SD. Έτσι και πάλι αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ελάχιστο διαθέσιμο χώρο.

 

Ποια είναι η λύση για να μπορώ να κάνω από default εγκατάσταση των app στην microSD; Πρέπει να κάνω πρώτα root τη συσκευή; Εάν γίνει το root, μετά υπάρχει επιλογή για αυτόματη εγκατάσταση των app στην microSD; Αν μπορεί ας μου εξηγήσει κάποιος.

 

Εάν κάνω root, τότε χρειάζεται να περάσω και custom rom ή μπορω να μείνω με την εργοστασιακή; Εάν κάνω root, τότε θα χαθεί η ΟΤΑ αναβάθμιση σε lollipop που έχει πάρει το tablet;

 

Υπάρχει κάποιο λινκ με σωστές οδηγίες για εύκολο root της συσκευής;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το κινητό αναφέρεται εκτενώς εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420623

 

Το έχει πάρει κανείς;

 

Στα 150 και κάτι πλέον

http://www.bestprice.gr/item/2154661275/lg-wine.html

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα, μια θεία μου έχει ένα smartphone LG, δεν ξέρουμε μοντέλο γιατί της το έδωσαν και δεν έχει τίποτα για να δούμε το μοντέλο. Είναι 4 ιντσών, του '14 ίσως και του '13, μάλλον της σειράς Optimus.

Όπως μου είπε εδώ και αρκετό καιρό ενώ ορισμένα SMS τα παίρνει κανονικά και άμεσα, άλλα ενώ στους αποστολείς δείχνει ότι παραδίδονται, αυτή δεν τα λαμβάνει ποτέ. Μπορεί λέει ένα μήνυμα να το πήρε από τον ίδιο αποστολέα πριν λίγο και μετά να μην το πάρει.

Έχει συμβεί σε κάποιον κι αν ναι τι φταίει; Μπορεί να διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια θεία μου έχει ένα smartphone LG, δεν ξέρουμε μοντέλο γιατί της το έδωσαν και δεν έχει τίποτα για να δούμε το μοντέλο. Είναι 4 ιντσών, του '14 ίσως και του '13, μάλλον της σειράς Optimus.

Όπως μου είπε εδώ και αρκετό καιρό ενώ ορισμένα SMS τα παίρνει κανονικά και άμεσα, άλλα ενώ στους αποστολείς δείχνει ότι παραδίδονται, αυτή δεν τα λαμβάνει ποτέ. Μπορεί λέει ένα μήνυμα να το πήρε από τον ίδιο αποστολέα πριν λίγο και μετά να μην το πάρει.

Έχει συμβεί σε κάποιον κι αν ναι τι φταίει; Μπορεί να διορθωθεί;

 

Μου έχει συμβεί με Lg l9ii. Βάλε της μία άλλη εφαρμογή μηνυμάτων. Textra π.χ

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κ εγω.... Ας κατεβασει την εφαρμογη textra Από το play store (Η κάποια αλλη αν θελει) για να δει αν λυθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Θα της το πω κι αν πει εμένα να το κάνω (έτσι το κόβω να γίνεται) θα της βάλω το GoSMS που είχα στο Sony, Android επίσης και ήμουν ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια θεία μου έχει ένα smartphone LG, δεν ξέρουμε μοντέλο γιατί της το έδωσαν και δεν έχει τίποτα για να δούμε το μοντέλο. Είναι 4 ιντσών, του '14 ίσως και του '13, μάλλον της σειράς Optimus.

Όπως μου είπε εδώ και αρκετό καιρό ενώ ορισμένα SMS τα παίρνει κανονικά και άμεσα, άλλα ενώ στους αποστολείς δείχνει ότι παραδίδονται, αυτή δεν τα λαμβάνει ποτέ. Μπορεί λέει ένα μήνυμα να το πήρε από τον ίδιο αποστολέα πριν λίγο και μετά να μην το πάρει.

Έχει συμβεί σε κάποιον κι αν ναι τι φταίει; Μπορεί να διορθωθεί;

 

Καλήμερα. Έλεγξε μήπως έχει γεμίσει η μνήμη τον sms πρώτα και αν δεν... βαλτής ένα app sms .

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Android 5.0.2 σε lg x150 προσπαθω να σωσω αρχειο απο τον chrome στην καρτα σδ και δεν με αφηνει. Στη μνημη του κινητου με αφηνει και μετα τα μεταφερω με file explorer στην σδ.

Το ιδιο κανει (δεν σωζει) και ο ES3 download manager.Εχει κανεις καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια καλησπέρα στην παρεα. Αύριο το πρωι παραλαμβανω ενα μεταχειρισμενο g5 με αντικαταβολή μετα απο ελεγχο. Θελω να μου πείτε τι πρεπει να κοιταξω. Εγω πιστευω πως πρεπει να κατεβασω εφαρμογη να δω αν είναι ρουτ. Να δω το αποσπομενο καπακι αν είναι οπως πρεπει, να τσεκαρω τγν οθονη αν εχει πολυ φανερο bleeding, να ελεγξω imei αν ειναι ιδιο με της απόδειξης, αν δουλευει φόρτιση και ακουστικα κανονικά. Αν ειναι branded φανταζομαι θα φανει μολις το ανοίξω. Ειναι απο καιζερ, σκρουτζ. Κατι αλλο πιστεύετε μπορω - πρεπει να κοιταξω πριν το παρω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Α να συμπληρωσω οτι το μοντελο ειναι H-850!

Έπαιζε ένα στο insomnia.gr, αυτό πήρες? Με πολύ χαμηλή τιμή?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...