Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@SpecialMan

 

1.Πραγματικά αυτά που λες δεν υπάρχουν όσον αφορά το μέγεθος των 2 κινητών!Πώς γίνεται να μην σε βολεύει το G και σε βολεύει το S3 που είναι μεγαλύτερο;Ενδεικτικά: S3= 136.6 x 70.6 x 8.6 mm VS G= 131.9 x 68.9 x 8.5 mm :confused:

 

2.Οθόνη....αντικειμενικά όποιος ξέρει από οθόνες εννοείται πως θα επιλέξει του G!Υποκειμενικά.....μπορεί να αλλάξει το πράγμα!

 

3.Για την μπαταρία....περίπου στα ίδια επίπεδα!Η διαφορά είναι κυρίως ότι αν στο G ανοίξεις το 4G ρουφάει τρελά την μπαταρία!Το S3.....αχ ναι μωρέ....δεν υποστηρίζει...! :p

 

4.Στην ευχρηστία....τι εννοείς;Εκτός από μένα ξέρω αυτή την στιγμή 6 άτομα που έχουν πάρει LG κινητό (L9 2,L7 2,G) και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν παραπονέθηκε για την ευχρηστία αλλά όλοι είχαν να πουν ΜΟΝΟ καλά λόγια!

 

5.Στην ταχύτητα/απόκριση....απλά δεν τολμάμε να κάνουμε σύγκριση!Εδώ το S4 δυσκολεύεται!

 

Sorry κιόλας αλλά ακόμα και τα μειονεκτήματα που ανέφερες δεν στέκουν!

 

Καλημερα ! αν θελετε συνεχιζουμε εδω χωρις φοβο και παθος :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5097742#post5097742

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτελους.... γιατι τοσες σελιδες, μονο αχρηστες ανοησιες καθομαστε και διαβαζουμε. Ε φτανει.

Καλες γιορτες σε ολους :)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους.... γιατι τοσες σελιδες, μονο αχρηστες ανοησιες καθομαστε και διαβαζουμε. Ε φτανει.

Καλες γιορτες σε ολους :)

 

Για σενα αχρηστες για αλλους χρησιμες !

 

Καλες γιορτες φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου φερε ο ξαδερφος μου το κινητο του (lg optimus g), το οποιο του ειχα περασει τον ΝΟΒΑ, ομως ο ιδιος διεγραψε τον μαμισιο launcher. Ακολουθως εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα εχει ενα κινητο χωρις Launcher. Δηλαδη με το που ανοιγεις δεν συνδεεται στον google λογαριασμο, και μπορει να παρει μονο τηλεφωνο, να μπει στα μνμτα και την καμερα. Στην αρχικη οθονη υπαρχει ομως πληρες κενο! Τις εφαρμογες μπορω να τις δω μονο απο τι διαχειριση αρχειων, και δε μπορω να εγκαταστησω apk. Τι κανουμε τωρα?

 

Τουλαχιστον μπορω καπως να κανω unroot και να το δωσω στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

εαν μπορεις να συνδεθεις σε ρουτερ, πας με η/υ ή λαπτοπ στο play store και ζητας να εγκατασταθει στο κινητο ο nova. θα σταλει και θα εγκατασταθει αμεσως οποτε θα εχεις launcher.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμπαινα καν στο πλευ στορ. Εκανα ενα update το λογισμικο της lg pc suit και πηγα στο "επιδιορθωση σφαλματων αναβαθμισης". Τελος καλο, ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα!

Έχω το Lg Optimus 2x P990 λίγο παραπάνω από ένα χρόνο.

Ήταν το τελευταίο κομμάτι στο μαγαζί και το χρησιμοποιούσαν για εκθεσιακό μοντέλο, κι έτσι το πήρα και αρκετά οικονομικά σε σχέση με την αρχική του τιμή.

Ήταν ο,τι καλύτερο όσον αφορά την ταχύτητά του.

Τους τελευταίους μήνες όμως κολλάει απίστευτα πολύ και προσπάθησα να κάνω μόνη μου αναβάθμιση.

Μου κολλούσε όμως πάντα σε ένα σημείο, μίλησα μέσω online chat με έναν αντιπρόσωπο της lg και το μόνο που κατάφερα ήταν να χάσω τον χρόνο μου. Η χειρότερη εξυπηρέτηση ever...

Τέλος πάντων, επειδή δεν πάει άλλο και τα νεύρα μου δεν είναι καλά λόγω των κολλημάτων που τρώει το κινητό μου, θα ήθελα εάν γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσο κοστίζει μια αναβάθμιση.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! (:

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς την έκδοση android είναι η 2.3.4

έκανα επαναφορά γιατί αλλιώς δεν μπορούσα να προχωρήσω στην αναβάθμιση..

δούλεψε κάπως καλύτερα για καμιά εβδομάδα και μετά πάλι τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωμα,root,custom rom πχ DjangoManoucheX1.6.1_30A και δεν θα ξανακολησει........

Ξεκινα εδω.Με λιγο διαβασμα θα το κανεις σε καμμια ωριτσα.....:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317395

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν είσαι στον σωστό χώρο, ως εκ τούτου το θέμα αυτό κλειδώνεται.

 

Για ερωτήσεις που δεν αφορούν συγκεκριμένα την LG αλλά γενικά την Android πλατφόρμα μπορείς να απευθύνεσαι εδώ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Καταλάθος έγραψα το ίδιο θέμα σε κάποια άλλη ενότητα και παρατηρήθηκα γι αυτο και ζητάω συγνώμη.

Το θέμα μου απαντήθηκε απλά δεν γνωρίζω τόσο ώστε να καταλάβω τις συνέπειες που θα έχω.

Σκοπεύω να αγοράσω το παραπάνω κινητό απο Αμερική.Όπως έχω δει και σε παρόμοια θέματα θα παίζει το κινητο σε 3g αλλά όχι στο 4g.

Η ερωτησή μου λοιπόν είναι η εξής εφόσον έχουμε 4g ποιός είναι ο λόγος που το αμερικάνικο η όπως εξέφρασε κάποιος η δεύτερη συσκευή " the rest of the world" που έχει 4g δεν θα λειτουργεί σε εμάς? Σας ερωτώ προκοειμένου να καταλάβω τι πρέπει να κοιτάξω σε αυτο το μοντέλο.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γεια σας παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τα κινητα θελω λιγο τη βοηθεια σας εχω το Lg Optimus 2x P990 το οποιο το εχω 1 μιση χρονο τωρα και το ερωτημα μου ειναι το εξης πριν 3 μηνες το πηγα στο μαγαζι απο οπου το ειχα παρει και τους ζητησα να μου κανουν αναβαθιση γιατι κολλαγε υπερβολικα και τελικα μου το καναν απο 2.3.4 σε 4.0.4...αυτη η αλλαγη που εγινε στο κινητο μου αρκει ή υπαρχει περιθωριο να το βελτιωσω και αλλο?γιατι παρατηρω οτι κολλαει αρκετες φορες(π.χ οταν σε παιρνουν τηλεφωνο και καποια αλλα πραγματα)και ακομα ενα πολλυ βασικο υπερθερμενεται η μπαταρια μετα απο λιγο....ευχαριστω προκαταβολικα, προτεινετε μου ιδεες ετσι ωστε να πεταει το κινητο:)
Link to comment
Share on other sites

αλανια κανεις?

 

Αν ξέρεις να βάλεις custom roms δηλαδή πειραγμενες εκδόσεις λογισμικού.

Δες στο xda developers.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το πήραμε... now what?

Χρειάζομαι πρόγραμμα/κάρτα με πακέτο δεδομένων

Όσο πιο πολύ τόσο πιο καλά αλλά δε θέλω για κανένα λόγο να ξεφύγω πολύ στο οικονομικό

Δεν έχω ασχοληθεί/ψάξει ΚΑΘΟΛΟΥ οπότε ζητάω τη βοήθειά σας.

 

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

 

Υγ. Έχω μια κάρτα CU που δεν χρησιμοποιώ... Αν μπορεί σε αυτή να μπει κάποιο πακέτο το κοιτάμε επίσης !

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus 7 ΔΕΝ είναι συσκευή της LG και ως εκ τούτου αυτό το θέμα θα πρέπει να κλειδωθεί.

Συζήτηση για τη συσκευή σου γίνεται εδώ :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια

εχω ενα lg p 705 το οποίο ειναι αγορασμένο απο το εξωτερικο ( μαλλον κινα ) το οποιο ειχε την 4.0.3 με αγγλικη γλωσσα. προσπάθησα να το αναβαθμίσω μηπως και παρει ρομ με Ελληνικα κατεβασα το προγραμα της lg πηρε την 4.1.2 κανονικα αλλα δεν εχει Ελληνικα και ζορίζομαι να το δουλέψω διοτι δεν ξερω αγγλικα.

μηπως γνωριζει καποιος να με βοηθήσει αν γίνεται να περάσω ρομ με Ελληνικη γλωσσα;

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχω ενα lg p 705 το οποίο ειναι αγορασμένο απο το εξωτερικο ( μαλλον κινα ) το οποιο ειχε την 4.0.3 με αγγλικη γλωσσα. προσπάθησα να το αναβαθμίσω μηπως και παρει ρομ με Ελληνικα κατεβασα το προγραμα της lg πηρε την 4.1.2 κανονικα αλλα δεν εχει Ελληνικα και ζορίζομαι να το δουλέψω διοτι δεν ξερω αγγλικα.

μηπως γνωριζει καποιος να με βοηθήσει αν γίνεται να περάσω ρομ με Ελληνικη γλωσσα;

ευχαριστω.

 

κανένας; :X

το τηλ ειναι ιδιο με το p700 αλλα για αλλη χωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

προσπάθησα να το κάνω root και απέτυχε.τώρα το ανοίγω, δείχνει μόνο το λογότυπο της LG και κολλάει εκεί, αναβοσβήνοντας το κεντρικό κουμπί με διάφορα χρώματα. Τα

διάφορα προγράμματα για εγκατάσταση λογισμικού δεν το βλέπουν για να κάνω εγκατάσταση. Aν μπορεί κάποιος να βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

αν εγκαταστήσεις τους drivers και ανοίξεις το lg pc suite δεν μπορείς να κάνεις επιδιόρθωση;

αν δεν το διαβάσει, δυστυχώς, το factory reset (με διαγραφή όλων) είναι η μόνη λύση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εγκαταστήσεις τους drivers και ανοίξεις το lg pc suite δεν μπορείς να κάνεις επιδιόρθωση;

αν δεν το διαβάσει, δυστυχώς, το factory reset (με διαγραφή όλων) είναι η μόνη λύση

 

δυστυχώς δεν δούλεψε ούτε το hard reset ούτε το recovery...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας εχω το συγκεκριμενο κινητο lg optimus ii dual sim e455 και τελευταια κολλαει παρα πολυ και σκεφτομαι να βαλω μια custom rom.(η τελευταια custom rom που ειχα ηταν του κυριλλου στο samsung galaxy gt 15800 που ηταν τελεια για το κιν) ...υπαρχει κατι αντιστοιχο για το lg μ?η ξερετε ποια μπορω να του βαλω που να μν εχει προβληματα γιατι δεν εχω ιδεα σχετικα με τν συμβατοτητα της καθε ρομ και δεν μπορω να βρω στο forum για αυτο το κιν...καθογηστε με αν μπορειτε ..ευχαριστω Edited by akuros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...