Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

 

@Amyntaios 40 ευρω ειναι σε μαγαζι ναι...Σκεφτομαι να το κανω μονη αλλα δεν ξερω τι ειδους μπαταρια να παραγγειλω. Ειναι ευκολη η αλλαγη θεωρεις?

Edited by dinamav
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περαν απο το αν αξιζει ή οχι να αγορασεις μπαταρια, εχεις δοκιμασει να σβησεις και τιποτα εφαρμογες της google που δεν χρειαζεσαι; Συνηθως μειωνουν πολυ την μπαταρια στην αναμονη. Οπως επισης κλεισε και τον αυτοματο συγχρονισμο στο λογαριασμο της google (μπορεις μια στο τοσο να το ανοιγεις για να κανει update τυχον καινουργιες επαφες).

 

Υ.Γ. Φανταζομαι οτι γενικοτερα εχεις σβησει τυχον αχρηστες εφαρμογες που περασες παλια αλλα δεν χρησιμοποιεις πλεον.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα εγγύηση (που δεν το νομίζω) καλύτερα να το πας σε μαγαζί (αρκεί να είναι εμπιστοσύνης) 40€ είναι σχετικά καλή τιμή αρκεί να τοποθετηθεί αυθεντική μπαταρία.

Αν είσαι εκτός εγγύησης και με λίγο προσοχή και αν έχεις υπομονή ή κάποιον γνωστό που πιάνουν τα χέρια του, υπάρχουν αναλυτικά βίντεο στο YouTube (και γω έτσι την αντικατεστησα!) θα σου βγει μισή τιμή.

Αν κάνεις και μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μετά την αλλαγή και όπως λέει και το παλικάρι από πάνω ρυθμίσεις συγχρονισμούς και εφαρμογές θα είσαι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα

 

Αυτη την εποχή, τρέχει φωτογραφικός διαγωνισμός (Online Voting Event) με ψηφοφορία αποκλειστικά κατόχων LG smartphones, μέσω της εφαρμογής της LG που υπάρχει εγκατεστημενη στα κινητά μας

Αναμεσα στις φωτογραφίες που επιλέχτηκαν για να ψηφιστούν από το κοινό, υπάρχει και ελληνική συμμετοχή με φωτογραφία απο το φαρο στο Γυθειο.

Εχει θέμα "Milky way over a lighthouse in Greece"

 

Οποιος μπορεί (και θέλει) ας ψηφίσει.

 

100 απο όσους παρουν μέρος στην ψηφοφορία, θα κερδίσουν μια δωροεπιταγη 10$ απο το amazon.

 

(αν ανοιξα το θεμα σε λαθος σημείο, ας μεταφερθει από τον administrator ή ας διαγραφεί)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα σας! Όπως γράφω και στον τίτλο έχω το LG ZERO και έχω ένα θεματακι με το power button, άπλα σταμάτησε να δουλεύει... έχει κάποιος από εσάς παρόμοιο θεματακι η είμαι ο μόνος; και αν κάποιος έχει πως το αντιμετώπισε; Θέλω να του κάνω επανεκκίνηση να ξεμπλοκάρει λίγο γιατί δουλεύει 3 μήνες συνεχόμενα και δεν μπορώ....:worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα. Ελπιζω να μην επρεπε να αναρτησω το προβλημα καπου αλλου αλλα μόλις εγινα μελος του myphone.gr και δεν γνωριζω πολλα.

Εχω το Lg g Flex εδω και δυο χρονια και να εξαιρεσω καποια μικρο κολληματα ηταν μια χαρα για τις απαιτησεις μου. Σημερα ομως αρχισε να κολλαει απιστευτα στα εισερχομενα. Καθε φορα που μπαινω στην εφαρμογη μου βγαζει μια μαυρη οθονη και μετα απο λιγο το μηνυμα '' Η εφαρμογη μηνυματα σταματησε να λειτουργει''. Παταω οκ και παλι τιποτα. Μετα απο ποση ωρα που πρσπαθουσα να μπω και με αφηνε με το ζορι να δω τα εισερχομενα και καταφερνα εστω να πληκτρολογησω το μηνυμα κολλουσε πανω στην αποστολη. Το περιεργο ειναι οτι πολλες φορες που εμπαινα μου εδειχνε οτι κανει ενημερωση τις ιδιες και τις ιδιες εφαρμογες( instagram κλπ.) Εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει και αν μπορω να δοκιμασω κατι; Εκανα επανεκκινηση απειρες φορες και δεν πιανει ! Σε ολα τα αλλα μπαινει κανονικα. Α επισης ουτε μου εδειχνε οτι εχω νεο εισερχομενο. Μονο μετα την επανεκκινηση και παλι κολλουσε και δεν μπορουσα καν να μπω να το διαβασω! :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερωτικά... δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας, φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν κάναμε όλοι το ίδιο;

 

Γράψε στο θέμα της συσκευής σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390560

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια.Ειμαι χρηστης του συγκεκριμενου ταμπλετ αλλα προεκυψε πριν 1.5-2 χρονια προβλημα με την φορτιση και αποφασισα να το φτιαξω τωρα.Λοιπον,καταλαθως στραβωσε το καλωδιο της φορτισης μεσα στην υποδοχη του ταμπλετ με αποτελεσμα να κανει νερα στην φορτιση.Για κανα χρονο γινοταν να φορτισει μονο αν το ακουμπουσα στο πατωμα ορθιο.Αλλα πρεπει να παρεδωσε πνευμα.Το ανταλλακτικο που πιστευω οτι χρειαζομαι ειναι μια νεα καλωδιοταινια.Ή θα χρειαστω και το τσιπακι της φορτισης;Ή η καλωδιοταινια το περιλαμβανει και το τσιπακι;

 

Ευχαριστω για οποια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

λογικα το βισμα φορτισης του ταμπλετ εχει χαλασει , στραβοσε η ξεκολησε

πανε καπου να στο αλλαξουν και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Θα ήθελα παρακαλώ γνώμες για αυτές τις δυο επιλογές.

Παίζουν κοντά σε μεταχειρισμένα.

Στο χέρι δείχνει καλύτερο το mi6 το άλλο είναι επώνυμο.

Το ένα είναι πιο γρήγορο από το άλλο, και σε κάμερα δείχνουν να πηγαίνουν κοντά.

Είναι αλήθεια όλα αυτά, η είναι τρικακια των youtubers και η πραγματικότητα είναι άλλου;

Κάτοχος αυτή την στιγμή ενός meizu pro 6 plus.

Ευχαριστω για τις οποίες απαντήσεις δοθούν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας!

Θα ηθελα τη βοηθεια σας..πουλησα ενα κινητο μου σε φιλο και δεν δεχεται το δικο του λογαριασμο google,ενω του ειχα κανει factory reset.

Η συσκευη ειναι LG.

Ενω εγω πριν λιγο καιρο ειχα αγορασει αλλη μεταχειρισμενη συσκευη,παλι της LG και δεχτηκε τον δικο μου λογαριασμο.

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις συμβουλες σας.

 

Edit:Μετα απο αναζητηση στο ιντερνετ βρηκα τη λυση.

Προκειται για το λεγομενο FRP lock της google,το οποιο απο τη στιγμη που συνδεεται καποιος με το λογαριασμο του gmail σε μια συσκευη,ουσιαστικα το κλειδωνει για λογαριασμο του.

Προκειται καθαρα για λογους ασφαλειας που στην περιπτωση καποιος χασει τη συσκευη η του την κλεψουν,να μη μπορει να χρησιμοποιηθει απο αλλον χρηστη ακομα κι αν κανει factory reset.

Ετσι αν καποιος θελει να πουλησει μελλοντικα τη συσκευη του,θα πρεπει ΠΡΙΝ κανει factory reset,να διαγραψει τον λογαριασμο του google απο τη συσκευη,και οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη "find my phone".

Μετα λοιπον τη διαγραφη των παραπανω,τοτε κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και η συσκευη πλεον ειναι εντελως ξεκλειδωτη για αλλο χρηστη.

Πιθανοτατα ολη αυτη η διαδικασια ειναι γνωστη στους πιο πολλους,αλλα δυστυχως δεν την ηξερα εγω,οποτε αν θελουν οι παρατηρητες του φορουμ η διαγραφουν το post μου η το αφηνουν για τυχον μελλοντικη βοηθεια προς αλλους χρηστες.

Ευχαριστω.

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πέρυσι αγορασα μια LG τηλεόραση αρκετά ακριβή 55 άρα. Σήμερα και ενώ έβλεπε Netflix η μικρή μου, κόλλησε και μετά έμεινε στο logo της LG και δεν ξεκινάει με τίποτα. Έχω βγάλει εννοείται από πρίζες κτλ κτλ αλλά τίποτα. Την έχω πάρει από Κότσοβολο και έχω κάνει την 5 έτη εγγύηση για καλή μου τύχη. Βέβαια στις 25 Ιουλίου του 2019 την πήρα οπότε δεν ξέρω τι ισχύει με την διετή εγγύηση της LG. Πως να κινηθώ?? Δώστε τα φώτα σας όσοι είχατε παρόμοιο πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ..b15a7af46f991c20053b8ac3b3e10576.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι στην εγγύηση δεν υπάρχει πρόβλημα, είσαι πλήρως καλυμμένη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι στην εγγύηση δεν υπάρχει πρόβλημα, είσαι πλήρως καλυμμένη.

 

 

Να πάρω lg ή κατευθείαν κοτσοβολο??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα το κατάστημα, εφόσον από εκεί αγοράστηκε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένης της επέκτασης της εγγύησης θα μιλούσα με το κατάστημα και ας κάνουν αυτοί τις επόμενες ενέργειες.
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρώτα χρόνια τής εγγύησης είναι τού κατασκευαστή (LG) και τά επόμενα 3 τού κοτσωβολου

Καί στο κατάστημα νά την πάς ,πιο πιθανό είναι νά την στείλει στην LG αφού θά την φτιάξουν δωρεάν

Μίλα και με την εξυπηρέτηση πελατών τής LG

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...