Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι πραγματικά άλλωστε δεν ήταν αντιπαράθεση ρουτ ή όχι απλά αποκατάσταση ανακριβειών από παιδιά που δεν γνωρίζουν το θέμα, μάλιστα το τελευταίο ποστ του συνφορουμιτη @hierophant επιβεβαιώνει 100% αυτά που λέμε οι υπόλοιποι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@chrisvag

Για σένα είναι λάθος να μπορείς να κάνεις ότι θες στη συσκευή που αγόρασες?

Τελικά αρχίζει να μην μου φαίνεται περίεργο που στην Ελλάδα αδιαμαρτύρητα πληρώνουμε ενοίκιο(σ.σ. ενφια) στα σπίτια που έχουμε ήδη αγοράσει. :X:cry:

 

:!: Εγώ ξαναρωτάω όσοι λέτε ότι το root κάνει κακό, σίγουρα ξέρετε τι είναι? :!:

Αν δεν πειράξεις χρονισμούς στη cpu ή κάτι άλλο στο hw της συσκευής, η συσκευή δεν παθαίνει τίποτα, απολύτως.

Μόλις κάνεις ένα καθαρό φλασάρισμα μιας stock rom, δεν μένει τίποτα.

 

Οι λόγοι που δεν δίνονται τα δικαιώματα διαχειριστή, μόνο αυτοί που πιστεύετε δεν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι σοβαρό επιχείρημα αυτό, με όλο το σεβασμό. Εκτός αν θεωρείς ότι η εκάστοτε εταιρία είναι φίλη σου & σκοπός της είναι το δικό σου όφελος.

 

Φίλε @bas με όλο τον σεβασμό και χωρίς να έχω καμία διάθεση για αντιδικία, η άποψη που εκφράζεις παραπάνω δεν έχει καμία απολυτως σχέση με τις θέσεις που έχεις διατυπώσει σε προηγούμενα post, με τις οποίες μάλιστα έχω συμφωνήσει στις περισσότερες. Σου υπενθυμίζω απλά ότι ανέφερες πως όποιος θέλει συσκευή για ρουταρισμα το V10 δεν κάνει για αυτόν. Και ξαφνικά εμφανίζεσαι υπέρμαχος.... Σορρυ αλλά δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω. Εδώ αν κατάλαβες δεν προσπαθεί κανείς να αποτρέψει κανένα να κάνει οτιδήποτε. Απλά επισημαίνονται οι κίνδυνοι με σοβαρότερο την απώλεια της εγγύησης, που έχει η διαδικασία του ρουταρισματος, και πως μπορούν να επηρεαστούν άνθρωποι που με την λογική ότι θα απογειώσουν τις επιδόσεις της συσκευής τους το επιχειρούν. Και σε ρωτώ το εξης απλο: αν κάτι στραβώσει στη πορεία και για χ λόγους αποτυχει το root και θελήσεις να επανέλθει έτσι απλά όπως λες στο stock, θα ...επιστραφεί και η εγγύηση? Σε πληροφορώ λοιπόν εγώ πως οχι, γιατί αν ο μη γένοιτο χρειαστεί η συσκευή να πάει στο σέρβις δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταλαβουν!

Όσο για το δεύτερο ούτε είμαι μέτοχος, ούτε κολλητός με καμία εταιρία. Η σχέση όπως ξέρεις είναι αμοιβαία, και εννοείται πως και οι δύο θέλουν και πρέπει να είναι και ικανοποιημένοι και ωφελημένοι. Γιατί λοιπόν ο κατασκευαστής να μην δίνει τα φώτα του ώστε ο χρήστης να εξελίξει την συσκευή του και να την κάνει τοπ, που στην τελική θα είναι και η καλύτερη διαφήμιση για τον ίδιο? Εκτός και αν θεωρούμε ότι κατέχουμε περισσότερο το αντικείμενο από τον ίδιο, οπότε πάσο... Αυτα, και εννοείται πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @bas με όλο τον σεβασμό και χωρίς να έχω καμία διάθεση για αντιδικία, η άποψη που εκφράζεις παραπάνω δεν έχει καμία απολυτως σχέση με τις θέσεις που έχεις διατυπώσει σε προηγούμενα post, με τις οποίες μάλιστα έχω συμφωνήσει στις περισσότερες. Σου υπενθυμίζω απλά ότι ανέφερες πως όποιος θέλει συσκευή για ρουταρισμα το V10 δεν κάνει για αυτόν. Και ξαφνικά εμφανίζεσαι υπέρμαχος.... Σορρυ αλλά δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω. Εδώ αν κατάλαβες δεν προσπαθεί κανείς να αποτρέψει κανένα να κάνει οτιδήποτε. Απλά επισημαίνονται οι κίνδυνοι με σοβαρότερο την απώλεια της εγγύησης, που έχει η διαδικασία του ρουταρισματος, και πως μπορούν να επηρεαστούν άνθρωποι που με την λογική ότι θα απογειώσουν τις επιδόσεις της συσκευής τους το επιχειρούν. Και σε ρωτώ το εξης απλο: αν κάτι στραβώσει στη πορεία και για χ λόγους αποτυχει το root και θελήσεις να επανέλθει έτσι απλά όπως λες στο stock, θα ...επιστραφεί και η εγγύηση? Σε πληροφορώ λοιπόν εγώ πως οχι, γιατί αν ο μη γένοιτο χρειαστεί η συσκευή να πάει στο σέρβις δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταλαβουν!

Όσο για το δεύτερο ούτε είμαι μέτοχος, ούτε κολλητός με καμία εταιρία. Η σχέση όπως ξέρεις είναι αμοιβαία, και εννοείται πως και οι δύο θέλουν και πρέπει να είναι και ικανοποιημένοι και ωφελημένοι. Γιατί λοιπόν ο κατασκευαστής να μην δίνει τα φώτα του ώστε ο χρήστης να εξελίξει την συσκευή του και να την κάνει τοπ, που στην τελική θα είναι και η καλύτερη διαφήμιση για τον ίδιο? Εκτός και αν θεωρούμε ότι κατέχουμε περισσότερο το αντικείμενο από τον ίδιο, οπότε πάσο... Αυτα, και εννοείται πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα!

 

Φίλε μου, κάπου παρανόησες αυτό συνεχίζω να το λέω. Φυσικά και είμαι υπέρμαχος του root αλλά όχι έτσι όπως το θέτει η lg, σαν να κάνεις ποινικό αδίκημα. Η συσκευή φυσικά για όποιον θέλει να ρουτάρει δεν κάνει, όχι γιατί θα πάθει κάτι κακό, αλλά γιατί το ώφελος από μια τέτοια κίνηση είναι πολύ μικρότερο από το κέρδος, ακριβώς γιατί χάνεται η εγγύηση & δευτερευόντος γιατί η συγκεκριμένη συσκευή δεν το πολυχρειάζεται.

Η κατάσταση έτσι έχει, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνω κριτική για τη στάση της lg να ακυρώνει την εγγύηση και να υποχρεώνει να νοικιάζουμε τη συσκευή που αγοράσαμε.

 

Επίσης, ούτε αναβαθμίσεις χρειάζεται η συσκευή αφου δουλεύει άριστα, μήπως λοιπόν ούτε αναβαθμίσεις να μην ξαναδώσει?

Και μήπως ούτε τότε να ασκήσουμε κριτική, αφού αν δώσει αναβαθμίσεις πως θα πουλήσει τα επόμενα lg?

 

Η σχέση με την εταιρία δεν είναι αμοιβαία, όπως το θέτεις. Πρόκειται για μια διελκυστινδα, ο καθενάς προσπαθεί να πάρει τα περισσότερα δίνοντας τα λιγότερα. Η ισορροπία αυτής δίνει και την τελική συσκευή, όπως και το που θα κάτσει η εκάστοτε τιμή, τις εκάστοτε παροχές, την εκάστοτε υποστήριξη.

Ας μην κρυβομαστε πίσω από το δάχτυλο μας, αν η lg μπορούσε να πουλάει στα 1000 με προπέρσινα spec & χωρίς να δίνει εγγύηση & αναβαθμίσεις δεν θα το κάνε?

Αντίστοιχα εμείς μπορούσαμε να πάρουμε μια συσκευή στα 100, με οτι καλύτερο κυκλοφορεί, με 10 χρόνια εγγύηση & άλλα τόσα αναβαθμίσεων δεν θα την παίρναμε?

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος πια. Σταματηστε με το ρουτ.

Ε αφού είναι συσκευαρα και δεν έχει κάποιο μείον εκτός βέβαια από την γελοία μπαταρία της τι να γράψουμε; Να περιμένουμε και εδώ τα bootloop για να γράψουμε κάτι on topic;;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αφού βρίσκεις φυσιολογικό να λειτουργείς τη συσκευή που πλήρωσες σε guest mode, οκ πάω πάσο.

Φαντάζομαι και το pc σου σε guest mode το λειτουργείς?

 

Πάλι εκεί εσύ. Κολλημένος με τη μπάλα. Δεν έχει σημασία τί βρίσκω φυσιολογικό εγώ, αλλά η Google. Αυτή βάζει τους κανόνες για το δικό της λειτουργικό. (Αν θυμάσαι όταν ανοίγεις πρώτη φορά το καινούργιο σου κινητό, πρέπει να κάνεις μια διαδικασία, να διαβάσεις τους όρους, να πατήσεις next next next και agree μέχρι να μπεις στην αρχική οθόνη. Αν εσύ θεωρείς σωστό να συμφωνείς με τους όρους και μετά να μην τους τηρείς, και το βρίσκεις φυσιολογικό, τότε μπράβο σου. )

Αν θες εσύ βγάλε ένα δικό σου λειτουργικό, δώσε δικαιώματα ρουτ σε όλους και τρέχα μετά να πείσεις τις εταιρείες να πληρώνουν τις ζημιές των άλλων.

 

Σ'ευχαριστώ για τα παραδείγματα που φέρνεις & με βγάζεις από τον κόπο να τα γράψω μόνος μου. Δεν χρειάζονται περαιτέρω λόγια. Τόσο το Α, όσο και το Β είναι δύο από τις αποδείξεις όσουν εθελοτυφλούν ότι αυτοί οι περιορισμοί είναι για την προστασία του εκάστοτε χρήστη (:lol:).

 

Δε μιλάμε για προστασία του χρήστη, εδώ φαίνεται ότι δεν έχεις καταλάβει τι γράφω τόση ώρα.

Μιλάμε για προστασία των συμφερόντων της Google. Οι unrooted συσκευές εξυπηρετούν τα συμφέροντα της Google. Αν τις ξεκλειδώσεις η εταιρεία γίνεται εχθρός σου και σε τιμωρεί με το να σου κόβει την εγγύηση η κατασκευάστρια εταιρεία.

 

Για το τελευταίο φυσικά και θα διαφωνήσω κάθετα. Προφανώς και τα θέλω όλα. Δεν ζήτησα να με καλύψει για δικό μου λάθος, π.χ. έπεσα σε bootloop από τα λαθος φλασάρισμα, αλλά να συνεχίσει να ισχύει η ήδη υπάρχουσα εγγύηση.

Άλλωστε, τόσες εταιρίες πως τα δίνουν και τα 2?

Απαράδεκτη Lg που κλειδώνει τις συσκεές της. Καμία δικαιολογία.

 

Κακώς τα θέλεις όλα. Και σου ξαναεπαναλαμβάνω πάλι ότι αν όλος ο κόσμος είχε ρουτ τις συσκευές του και έκανε ο,τι γούσταρε, το λειτουργικό δε θα ήταν το ίδιο. Δε θα είχε την ίδια εξέλιξη, δε θα είχαμε τις χιλιάδες προγραμμάτων, δε θα είχε την ίδια απήχηση.

Money makes the world go round.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εκεί εσύ. Κολλημένος με τη μπάλα. Δεν έχει σημασία τί βρίσκω φυσιολογικό εγώ, αλλά η Google. Αυτή βάζει τους κανόνες για το δικό της λειτουργικό. (Αν θυμάσαι όταν ανοίγεις πρώτη φορά το καινούργιο σου κινητό, πρέπει να κάνεις μια διαδικασία, να διαβάσεις τους όρους, να πατήσεις next next next και agree μέχρι να μπεις στην αρχική οθόνη. Αν εσύ θεωρείς σωστό να συμφωνείς με τους όρους και μετά να μην τους τηρείς, και το βρίσκεις φυσιολογικό, τότε μπράβο σου. )

Αν θες εσύ βγάλε ένα δικό σου λειτουργικό, δώσε δικαιώματα ρουτ σε όλους και τρέχα μετά να πείσεις τις εταιρείες να πληρώνουν τις ζημιές των άλλων.

 

Δε μιλάμε για προστασία του χρήστη, εδώ φαίνεται ότι δεν έχεις καταλάβει τι γράφω τόση ώρα.

Μιλάμε για προστασία των συμφερόντων της Google. Οι unrooted συσκευές εξυπηρετούν τα συμφέροντα της Google. Αν τις ξεκλειδώσεις η εταιρεία γίνεται εχθρός σου και σε τιμωρεί με το να σου κόβει την εγγύηση η κατασκευάστρια εταιρεία.

 

Ωραία όλα αυτά, αλλά δεν σε είδα να τα γράφεις παραπάνω στους συμφορουμίτες.

Ότι έίναι για το καλό μας, έλεγαν και για την προστασία μας.

Φυσικά και συμφωνώ μαζί σου, αλλά εγώ σαν χρήστης δεν δίνω δεκάρα να προασπίσω τα συμφέροντα της google & της εκάστοτε εταιρίας.

Αυτό είναι δική τους δουλειά. Δικός μου στόχος είναι να δώσω τα λιγότερα & να πάρω τα περισσότερα.

 

 

Κακώς τα θέλεις όλα. Και σου ξαναεπαναλαμβάνω πάλι ότι αν όλος ο κόσμος είχε ρουτ τις συσκευές του και έκανε ο,τι γούσταρε, το λειτουργικό δε θα ήταν το ίδιο. Δε θα είχε την ίδια εξέλιξη, δε θα είχαμε τις χιλιάδες προγραμμάτων, δε θα είχε την ίδια απήχηση.

Money makes the world go round.

 

Ωραία όλα αυτά, αλλά δεν σε είδα να τα γράφεις παραπάνω στους συμφορουμίτες.

Ότι έίναι για το καλό μας, έλεγαν και για την προστασία μας. Μ΄αυτό διαφωνώ και αυτό γράφω τόση ώρα.

Φυσικά και συμφωνώ μαζί σου, αν και δε βρίσκω καθόλου φυσιολογικό να βγάζει η google & η εκάστοτε εταιρία λεφτά στην πλάτη μου.

Εγώ σαν χρήστης δεν δίνω δεκάρα να προασπίσω τα συμφέροντα της google & της εκάστοτε εταιρίας.

Αυτό είναι δική τους δουλειά. Δικός μου στόχος είναι να δώσω τα λιγότερα & να πάρω τα περισσότερα.

That's life ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά δεν σε είδα να τα γράφεις παραπάνω στους συμφορουμίτες.

Ότι έίναι για το καλό μας, έλεγαν και για την προστασία μας. Μ΄αυτό διαφωνώ και αυτό γράφω τόση ώρα.

Φυσικά και συμφωνώ μαζί σου, αν και δε βρίσκω καθόλου φυσιολογικό να βγάζει η google & η εκάστοτε εταιρία λεφτά στην πλάτη μου.

Εγώ σαν χρήστης δεν δίνω δεκάρα να προασπίσω τα συμφέροντα της google & της εκάστοτε εταιρίας.

Αυτό είναι δική τους δουλειά. Δικός μου στόχος είναι να δώσω τα λιγότερα & να πάρω τα περισσότερα.

That's life ;)

 

Aν δε θές να βγάζει η κάθε εταιρεία λεφτά στην πλάτη σου, να μην χρησιμοποιείς τα προιόντα της. Έτσι κι αλλιώς η Google έχει βγάλει απο σένα χρήματα επειδή αγόρασες συσκευές με το λειτουργικό της. Οπότε ως προς τί διαφωνείς? Δε θές να βγάζει λεφτά απο σένα, και εσύ ο ίδιος πάς και της τα ακουμπάς ? Νομίζω οτι φάσκεις και αντιφάσκεις.

Εγώ δεν προασπίζομαι τα συμφέροντά της, αλλα ούτε και με πειράζει να βγάζει λεφτά στην πλάτη μου, γιατι έτσι επωφελούμαι και εγώ. Είναι σχέση WinWin. Όσο εγω θα αγοράζω κινητά τηλέφωνα γιατι είναι το χόμπυ μου, θέλω το λειτουργικό να έχει και την ανάλογη εξέλιξη.

Ελπιζω ο δικός σου στόχος που είναι "να δώσεις λιγότερα και να πάρεις περισσότερα", να μην τον έχεις κάνει και νόμο στη πραγματική σου ζωή. Δηλαδή αν είσαι σουβλατζής, ελπίζω να φέρνεις κακής ποιότητας κρέατα στο μαγαζί και όχι αλοιωμένα που θα βρείς σε τιμή χώμα, ωστε να έχεις το μέγιστο δυνατό κέρδος, αν είσαι ταξιτζής ελπίζω να μην έχεις πειραγμένο ταξίμετρο, αν είσαι πολιτικός μηχανικός να μην φτιάχνεις κούφιους τοίχους και πέσει το σπίτι μου και με πλακώσει επειδη δε θα τους έχεις γεμίσει με σιδερόβεργες και τσιμέντο λόγο κόστους, και αν είσαι βρεφονηπιοκόμος ελπίζω να ταίζεις το παιδί μου που στο φέρνω, και να μην το αφήνεις νηστικό να κλαίει επειδή θα κερδίζεις χρήματα μή δίνοντάς του φαγητό και φρούτα.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

να κάνω ένα donation στην google και να σταματήσει να μου βγάζει πορδές στο κινητό.ήσουν σε κόσμο, έμπαινες να δεις κάτι και ακουγόταν κλανιές από το κινητό και δεν ήξερες που να κρυφτείς.

 

btw ποτέ δεν αποδέχτηκα τους κανόνες, σκιπ πατάω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πάλι εκεί εσύ. Κολλημένος με τη μπάλα. Δεν έχει σημασία τί βρίσκω φυσιολογικό εγώ, αλλά η Google. Αυτή βάζει τους κανόνες για το δικό της λειτουργικό. (Αν θυμάσαι όταν ανοίγεις πρώτη φορά το καινούργιο σου κινητό, πρέπει να κάνεις μια διαδικασία, να διαβάσεις τους όρους, να πατήσεις next next next και agree μέχρι να μπεις στην αρχική οθόνη. Αν εσύ θεωρείς σωστό να συμφωνείς με τους όρους και μετά να μην τους τηρείς, και το βρίσκεις φυσιολογικό, τότε μπράβο σου. )

Αν θες εσύ βγάλε ένα δικό σου λειτουργικό, δώσε δικαιώματα ρουτ σε όλους και τρέχα μετά να πείσεις τις εταιρείες να πληρώνουν τις ζημιές των άλλων.

 

 

 

Δε μιλάμε για προστασία του χρήστη, εδώ φαίνεται ότι δεν έχεις καταλάβει τι γράφω τόση ώρα.

Μιλάμε για προστασία των συμφερόντων της Google. Οι unrooted συσκευές εξυπηρετούν τα συμφέροντα της Google. Αν τις ξεκλειδώσεις η εταιρεία γίνεται εχθρός σου και σε τιμωρεί με το να σου κόβει την εγγύηση η κατασκευάστρια εταιρεία.

 

 

 

Κακώς τα θέλεις όλα. Και σου ξαναεπαναλαμβάνω πάλι ότι αν όλος ο κόσμος είχε ρουτ τις συσκευές του και έκανε ο,τι γούσταρε, το λειτουργικό δε θα ήταν το ίδιο. Δε θα είχε την ίδια εξέλιξη, δε θα είχαμε τις χιλιάδες προγραμμάτων, δε θα είχε την ίδια απήχηση.

Money makes the world go round.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

+10000000 @Heriophant και δεν περιγράφω άλλο! Το μόνο που θα είχα να προσθέσω- πολύ σοβαρό και σημαντικό για εμένα- είναι πως καλοί και άγιοι όσοι επιδίδονται σε αυτού του είδους το σπορ (του ρουταρίσματος), αλλά ας κρατήσουν τα φώτα για τους εαυτούς τους! Τόσο πολύ λεπτά και ευαίσθητα ζητήματα απαιτούν αποκλειστικά και μόνο επαγγελματική προσέγγιση από ειδικούς του είδους και μόνο, επαναλαμβάνω. Στη περίπτωση αυτή αν θα συμβεί οτιδήποτε θα ξέρεις ποιον να κυνηγήσεις. Δεν το θεωρώ εξυπνάδα να αρχίσει κάποιος να αραδιάζει τα προτερήματα του root για να δείξει και καλά ότι κατέχει άριστα το αντικείμενο (δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν πολύ καλοί γνώστες), και παράλληλα να θεωρούν ότι όσοι δεν το επιχειρούν, οι συσκευές τους είναι πολύ πίσω και δεν ξέρουν τι χάνουν, γιατί ακούστηκε και αυτό! Το επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά: επηρεάζονται άνθρωποι και δεν πρέπει..

Link to comment
Share on other sites

@ChrisVag: Νομίζω είναι ανώφελο να γράψω ετη μία φορά ότι όποιος δεν ξέρει, δεν πειράζει. Κανέναν δεν παρακινούμε να πειράξει τη συσκευή του. :)

 

@Hierophant

Toν όρο vfm τον ξέρεις?

Αν ναι, καταλαβαίνεις ότι ότι γράφεις στο τέλευταιο κείμενο σου, δεν με αφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, όλα αυτά τα ποστ εδω και σελίδες είναι χρήσιμα και σχετικά με το V10 και πείραξε μια φωτογραφία και μερικά ποστ για το ρολογακι της lg..... Και στο νήμα του Z ultra είχε ανάλογα περί ρουτ, xposet, recovery, και όλα αυτά τα καλούδια και μπήκα στον πειρασμό από άτομο που γνώριζε και καλά να με βοηθήσει, αλλά όταν έγινε τούβλο το τηλέφωνο το χέρι στην τσέπη στο σέρβις εγώ το έβαλα....ο άλλος κρυβόταν....τέλος πάντων δικό σας είναι το μαγαζί ότι θέλετε το κάνετε.. Ευχαριστώ που μέσα από το νήμα πήρα αυτό το πραγματικά εξαιρετικό τηλέφωνο και κάπου εδώ τελειώνει και η συμμετοχή μου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, όλα αυτά τα ποστ εδω και σελίδες είναι χρήσιμα και σχετικά με το V10 και πείραξε μια φωτογραφία και μερικά ποστ για το ρολογακι της lg..... Και στο νήμα του Z ultra είχε ανάλογα περί ρουτ, xposet, recovery, και όλα αυτά τα καλούδια και μπήκα στον πειρασμό από άτομο που γνώριζε και καλά να με βοηθήσει, αλλά όταν έγινε τούβλο το τηλέφωνο το χέρι στην τσέπη στο σέρβις εγώ το έβαλα....ο άλλος κρυβόταν....τέλος πάντων δικό σας είναι το μαγαζί ότι θέλετε το κάνετε.. Ευχαριστώ που μέσα από το νήμα πήρα αυτό το πραγματικά εξαιρετικό τηλέφωνο και κάπου εδώ τελειώνει και η συμμετοχή μου.

 

Το να διαμαρτύρεσαι δημασία δεν ξέρω τι αξία έχει.

Γι'αυτό το έχει το κουμπάκι κάτω αριστερά της αναφοράς ή εναλλακτικά μπορείς να στείλεις κάποιο pm σε mod.

Μην νομίζεις ότι παρακολουθούν όλα τα νήματα συνέχεια. :)

 

Το ότι συμβουλεύτηκες λάθος άτομο είναι δικό σου θέμα.

Δυστυχώς αυτό και όχι μόνο σ'αυτήν την περίπτωση που αναφέρεις αλλά γενικά, γίνεται κατά κώρον, γι'αυτό προσέχουμε ποιους εμπιστεύομαστε.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, όλα αυτά τα ποστ εδω και σελίδες είναι χρήσιμα και σχετικά με το V10 και πείραξε μια φωτογραφία και μερικά ποστ για το ρολογακι της lg..... Και στο νήμα του Z ultra είχε ανάλογα περί ρουτ, xposet, recovery, και όλα αυτά τα καλούδια και μπήκα στον πειρασμό από άτομο που γνώριζε και καλά να με βοηθήσει, αλλά όταν έγινε τούβλο το τηλέφωνο το χέρι στην τσέπη στο σέρβις εγώ το έβαλα....ο άλλος κρυβόταν....τέλος πάντων δικό σας είναι το μαγαζί ότι θέλετε το κάνετε.. Ευχαριστώ που μέσα από το νήμα πήρα αυτό το πραγματικά εξαιρετικό τηλέφωνο και κάπου εδώ τελειώνει και η συμμετοχή μου.

Επίσης αποχωρώ έχει τόσα καλά το τηλ να ασχοληθούμε και αντι αυτού...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είναι συσκευαρα και δεν έχει κάποιο μείον εκτός βέβαια από την γελοία μπαταρία της τι να γράψουμε; Να περιμένουμε και εδώ τα bootloop για να γράψουμε κάτι on topic;;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Καλυτερα να μη γραφουμε τιποτα παρα off topic πραγματα

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαλαρώστε... Εδώ είμαστε για να τα λέμε και να περνάμε καλά όπως επίσης για να λύσουμε θέματα που τυχόν προκύπτουν. Τώρα σχετικά με τα ρολόγια επειδή εγώ ξεκίνησα την συζήτηση η δική μου αναφορά αφορουσε στο κατά πόσο είναι όλα οκ από άποψη συνδεσημοτητας και κατά πόσο λειτουργούν όλα καλά σε σχέση με το τηλέφωνο μας και λογικά εφόσον μιλάμε για αξεσουάρ ανέφερα τιμή και πηγή που αγοράστηκε. Εφόσον λοιπόν έχει δημιουργήσει τόσο μεγάλο θέμα απολογουμαι, που να ξερα...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το να διαμαρτύρεσαι δημασία δεν ξέρω τι αξία έχει.

Γι'αυτό το έχει το κουμπάκι κάτω αριστερά της αναφοράς ή εναλλακτικά μπορείς να στείλεις κάποιο pm σε mod.

Μην νομίζεις ότι παρακολουθούν όλα τα νήματα συνέχεια. :)

 

Το ότι συμβουλεύτηκες λάθος άτομο είναι δικό σου θέμα.

Δυστυχώς αυτό και όχι μόνο σ'αυτήν την περίπτωση που αναφέρεις αλλά γενικά, γίνεται κατά κώρον, γι'αυτό προσέχουμε ποιους εμπιστεύομαστε.

 

Δεν προσέχουμε μόνο ποιούς εμπιστευόμαστε, αλλά κυρίως προσέχουμε τι λέμε. Δεν σκοπεύω να κάνω τον δικηγόρο τον παιδιών αλλά επειδή θέλω να είμαι αντικειμενικός και το σωστό πρέπει να λέγεται, τόσο ο @Arxontas71 με τον οποίο έχω μιλήσει μαζί του στο τηλ. ατελείωτες ώρες για το κινητό, όσο και ο @akalos, έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο με τα ποσταρίσματά τους και τα χρήσιμα link που έχουν ανεβάσει κατά καιρούς, αλλά και με pm. Για αυτό τον λόγο πιστεύω πως είναι το λιγότερο άδικο για τους ίδιους, κάποιοι να τους κουνούν μαντήλι και να τους λένε στο καλό, την στιγμή που η γενικότερη παρουσία τους στο νήμα, μόνο ως θετική και σοβαρή (και όχι σοβαροφανής, έχει διαφορά ξέρεις) μπορεί να χαρακτηριστεί, όχι μόνο από εμένα αλλά και από πολλά άλλα παιδιά εδώ μέσα. Δηλαδή γα παράδειγμα και υποθετικά μιλάμε, αν αύριο φίλε @bas ερχόταν ένα άτομο που του έχεις τυφλή εμπιστοσύνη, προθυμοποιούνταν να σε βοηθήσει σε κάτι που δεν κατέχεις καλά και στα έκανε μαντάρα, θα του έλεγες δεν πειράζει βρε αδελφέ, αυτά συμβαίνουν, καλά να' μαστε? Δεν το νομίζω.. Το να κρυφτώ πίσω από μία μ@λ@κ!@ είναι το μόνο εύκολο, το δύσκολο είναι να φανείς μάγκας και να αναλάβεις την ευθύνη!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την πλευρα μου θα ηθελα να επισημανω οτι ειναι κριμα να αποχωρουν απο το νημα παιδια που εχουν βοηθησει καποιους μη ειδημονες οπως εγω,στην επιλογη τηλεφωνου,και το κυριοτερο στην βοηθεια για την λειτουργια της συσκευης!

Και σε τελικη αναλυση με αφηνει παγερα αδιαφορο το να κανω η οχι ρουτ το κινητο σαν ενας απλος χρηστης που ειμαι!

Διαβαζω τις τελευταιες σελιδες και τσιμπιεμαι αν το θεμα ειναι το V10 η το ρουτ!:mad:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή αποδεικνύετε απροβλημάτιστη και δεν έχουμε τι άλλο να κάνουμε κι αναλωνόμαστε σε ποστ άσχετα με το τοπικ....να και κάτι θετικό που βγαίνει απ'ολο αυτό. :lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω, δεν το εχω παρει ακομα υπολογιζω στο μελλον οκτωβριο-νοεμβριο αν πεσει η τιμη 350 η πιο κατω προς το παρων διαβαζω το νημα και ενημερωνομαι, το ψαχνω γιατι θελω να ειμαι σιγουρος για την αγορα του :)

 

Χαχαχαχα το τερματισες κατσε μην εχει βγει το v20 και πας για τον αλλο οκτωμβριο χαχαχα παντως το συγκεκριμενο κινητο φυσαει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Άντε πααααλιιιι το τρακτέρ....

 

Έλεος κύριοι εεεελεεεεος

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες πως την έχετε δει; αν θέλετε να τσακωθειτε για ασημαντες μαλ..ιες, στείλτε pm ο ενας στον άλλον να τελειώνουμε. Πρέπει δηλαδή να γεμίσουμε το thread ανούσια posts και να χάνει την μπάλα όποιος θέλει να βρει κατι ενδιαφέρον για τη συσκευη; έλεος πια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές LG
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...