Jump to content

Coronavirus COVID-19


ggazas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άλλο ένα σεντόνι που λέει ακριβώς ότι κάνει ο κόσμος όλος μα όλος

το τι πιστεύεις επίσης να σου πω το ίδιο πιστεύουν πολλοί σχετικά με την προέλευση τοι ιου κτλ

το ότι δεν πρέπει να βλέπουμε τηλεόραση ισχύει από αρχαιοτάτων χρόνων,γιατί η τηλεόραση θέλει αίμα

το ότι κάποιο κινούν τα νήματα είναι γνωστό της πάσης

κάτι άλλο ?

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άλλο ένα σεντόνι που λέει ακριβώς ότι κάνει ο κόσμος όλος μα όλος

το τι πιστεύεις επίσης να σου πω το ίδιο πιστεύουν πολλοί σχετικά με την προέλευση τοι ιου κτλ

το ότι δεν πρέπει να βλέπουμε τηλεόραση ισχύει από αρχαιοτάτων χρόνων,γιατί η τηλεόραση θέλει αίμα

κάτι άλλο ?

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Eεννοείτε οτι το κάνει ολος μα ολος ο Κόσμος γιαυτο άλλωστε 6 η ωρα ακουγουνται από παντού στην πολυκατοικία το ενημερωτικό δελτίο των 6.

Επίσης στην βολτα μου με τον σκυλο ακους παντου για το πως θα προφυλαχτουν απο τον Κορονοιο ,κοιτάν τον σκύλο σαν να ειναι ενας ιος απο μονος του και απομακρυνονται. . Επίσης ειναι μύθος η εξάντληση ολων των μασκών των γαντιών και των αντισηπτικών .

Μπραβο φιλε που εσυ συμφωνεις σε ολα!!

Πιστεψε με ομως δεν εισαι στους πολλους.

 

Edit για να μην γραφω νεο ποστ.

 

Δεν θα απαγορεψω εγω σε κανέναν το τι θα πει εξω στον δρομο. Βεβαίως να πάρουμε μετρά οτι μπορεί και πιστεύει ο καθένας για τον ΙΟ και εγω το κάνω και θα ηταν αμέλεια αν δεν το κανεις.

εγώ σχολιάζω σε τι δρόμο έχουμε μπει πλέον ! οτι μιλάμε κάθε μέρα για θάνατο και προστασία και για το πως θα βγαλουμε τα προς το ζην σε αυτη την κατασταση.

Οτι το ξερουμε οτι καποιος κοινει τα νηματα οπως λες εσυ το ξερουν ολοι αλλα πλεον εγινε και με την βουλα αυτο φανερα ,μας υπεταξαν ολοκληρωτικά ακόμη και την ελευθεριά μας ακομη και την ζωη μας την ίδια. Δεν δίστασαν να θυσιάσουν τόσες ψυχές .

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

άλλο ένα σεντόνι που λέει ακριβώς ότι κάνει ο κόσμος όλος μα όλος

το τι πιστεύεις επίσης να σου πω το ίδιο πιστεύουν πολλοί σχετικά με την προέλευση τοι ιου κτλ

το ότι δεν πρέπει να βλέπουμε τηλεόραση ισχύει από αρχαιοτάτων χρόνων,γιατί η τηλεόραση θέλει αίμα

το ότι κάποιο κινούν τα νήματα είναι γνωστό της πάσης

κάτι άλλο ?

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το ότι η φωνή της λογικής απαξιώνεται είναι ακριβώς αυτό που λέει ο φίλος.

Όποιος δε βλέπει την υπερβολή και τη μεθόδευση, απλά να μας κάνει τη χάρη να κάτσει μέσα και να μην παραλείψει να στήνεται κάθε απόγευμα στις 6 μπροστά στο χαζοκούτι να τηρεί με θρησκευτική ευλάβεια ό,τι προστάζει το δίδυμο της συμφοράς. Και στο τέλος να βαράει και μια προσοχή για να δείξει πόσο υπάκουος πολίτης είναι. Δυνατή προσοχή όμως, όπως βαρούσαμε στο στρατό στις αρχές όταν ήμασταν ψάρια, "να ηδονίζεται το πάτωμα".

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για μία ακόμη φορά συγχαρητήρια.

Εμπεριστατωμενος και όμορφος λόγος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ε και επειδή ακούει το δελτίο των 6 και γω ακούω και χάρηκα που προχθές είχαμε 0 νεκρούς αλλά άλλο βλέπω συνεχώς τηλεόραση ...

λογικό είναι να μιλάνε για τον κορονοϊο δηλ εγώ που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δουλέψω φέτος,όπως και το ότι ο διάολος αυτός έχει αναστατώσει την ζωή παγκοσμίως όπως την ξέραμε ,γιατί θα μιλάω τι περισσότερες φορές,λογικό μου ακούγετε

για τις μάσκες θα συμφωνήσω αλλά δεν θα μας λύσουν το πρόβλημα και τσάμπα να ήταν

το ότι οι μαυραγορίτες της κατοχής έχουν κάνει την εμφάνιση τους είναι γεγονός και σε άλλα είδη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω γνωστό που είναι στο νοσοκομείο από κορωνοϊό διασωληνωμένος. Ήταν σε καταστολή, και τις τελευταίες μέρες πάει καλύτερα και τον ξύπνησαν.

 

 

 

 

Sent from my Galaxy S10e

Δυστυχώς έμαθα πριν λίγο πως έφυγε ο άνθρωπος.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η φωνή της λογικής απαξιώνεται είναι ακριβώς αυτό που λέει ο φίλος.

 

Όποιος δε βλέπει την υπερβολή και τη μεθόδευση, απλά να μας κάνει τη χάρη να κάτσει μέσα και να μην παραλείψει να στήνεται κάθε απόγευμα στις 6 μπροστά στο χαζοκούτι να τηρεί με θρησκευτική ευλάβεια ό,τι προστάζει το δίδυμο της συμφοράς. Και στο τέλος να βαράει και μια προσοχή για να δείξει πόσο υπάκουος πολίτης είναι. Δυνατή προσοχή όμως, όπως βαρούσαμε στο στρατό στις αρχές όταν ήμασταν ψάρια, "να ηδονίζεται το πάτωμα".

από κάτω ηδονιζεσαι εσύ ....?κάτι ξέρεις υποθέτω

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έμαθα πριν λίγο πως έφυγε ο άνθρωπος.

 

Sent from my Galaxy S10e

Μου κανει εντυπωση που βελτιωνονται, το ακουμε συχνα, τους αποσωληνωνουν τους βγαζουν απο μεθ, και μετα ζντουπ αποτομες βουτιες και το μοιραιο. Μα καλα πριν τους βγαλουν δεν τσεκαρουν, δεν ξερουν η μηπως τους εχουν ξεγραμμενους και ευσχημα τους στελνουν για να μπει καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστος και λογικός ο akalos.

Επειδη καθομαστε σπίτι, δε σημαινει οτι θα βλεπουμε δωδεκα ωρες τηλεοραση. Μόνοι σας εχετε το τηλεκοντρολ. ΟΥτε ο Τσιοδρας, ουτε η Μερκελ σας λενε να βλεπετε τηλεοραση. Αυτονόητο ειναι οτι θα τα δειτε πολλές φορες οταν καθεστε στις 6 βλεπεται τσιοδρα, μετα ειδησεις, μετα ξανα ειδησεις σε αλλο καναλι, μετα μια αλλη εκπομπη κοκ.

Εγω στις 6 η ωρα παω στο σουπερμαρκετ αφου ειστε ολοι καρφωμενοι στο κουτι. Θα μπω το βραδυ στο site του υπουργειου(ειτε το υγειας ειτε πολιτικης προστασιας) για να δια-βα-σω τι ειπωθηκε αναλυτικα κ οχι κομματι/παραγραφος. πχ προχθες ειπε για τα κλιματιστικα κ την μεταφορα του ιου. Ομως αυτη η πληροφορια περασε στα ψιλά..

Επίσης, επειδη πηγαινω σε τεσσερα διαφορετικα σουπερμαρκετ μηπως πετυχω οινοπνευμα(Ειτε καθαρο ειτε φωτιστικο) δεν εχω βρει πουθενα. Για τις μασκες οταν αυτες πωλουνται σε τιμη πενταπλασια απο πριν ειναι στην ουσια κλεψιμο.

ΟΙ αρρωστιες υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν. Περι SARS-CoV ειναι γνωστα σχεδον δεκαεπτα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ο ιός δείχνει και σήμερα την παρουσία του με 4 θανάτους... Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα άντε τελειώσαμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από κάτω ηδονιζεσαι εσύ ....?κάτι ξέρεις υποθέτω

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ξαναγράψε το ποστ σε ελληνικά γιατί δε σε λαμβάνω. Όβερ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, επειδη πηγαινω σε τεσσερα διαφορετικα σουπερμαρκετ μηπως πετυχω οινοπνευμα(Ειτε καθαρο ειτε φωτιστικο) δεν εχω βρει πουθενα.

 

Τι το θες το καθαρό? ήταν πάντοτε πανάκριβο. αυτό που κάνει μια χαρά τη δουλειά (έχοντας ρωτήσει γιατρό και φαρμακοποιό) είναι το φαρμακευτικό οινόπνευμα που είναι στους 70 βαθμούς. Σε φαρμακείο μόνο βέβαια και έχει περίπου 2 ευρώ το μπουκάλι.

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστος και λογικός ο akalos.

Επειδη καθομαστε σπίτι, δε σημαινει οτι θα βλεπουμε δωδεκα ωρες τηλεοραση. Μόνοι σας εχετε το τηλεκοντρολ. ΟΥτε ο Τσιοδρας, ουτε η Μερκελ σας λενε να βλεπετε τηλεοραση. Αυτονόητο ειναι οτι θα τα δειτε πολλές φορες οταν καθεστε στις 6 βλεπεται τσιοδρα, μετα ειδησεις, μετα ξανα ειδησεις σε αλλο καναλι, μετα μια αλλη εκπομπη κοκ.

Εγω στις 6 η ωρα παω στο σουπερμαρκετ αφου ειστε ολοι καρφωμενοι στο κουτι. Θα μπω το βραδυ στο site του υπουργειου(ειτε το υγειας ειτε πολιτικης προστασιας) για να δια-βα-σω τι ειπωθηκε αναλυτικα κ οχι κομματι/παραγραφος. πχ προχθες ειπε για τα κλιματιστικα κ την μεταφορα του ιου. Ομως αυτη η πληροφορια περασε στα ψιλά..

Επίσης, επειδη πηγαινω σε τεσσερα διαφορετικα σουπερμαρκετ μηπως πετυχω οινοπνευμα(Ειτε καθαρο ειτε φωτιστικο) δεν εχω βρει πουθενα. Για τις μασκες οταν αυτες πωλουνται σε τιμη πενταπλασια απο πριν ειναι στην ουσια κλεψιμο.

ΟΙ αρρωστιες υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν. Περι SARS-CoV ειναι γνωστα σχεδον δεκαεπτα χρόνια.

 

 

Τώρα που το λες, βρήκα σε ένα μίνι μαρκετ της γειτονιάς και καθαρό αλλά και φωτιστικό, σε τιμή κοντά στα 10€ έκαστο η κλασική συσκευασία.. Δεν ξέρω μου φάνηκαν πολύ ακριβά και δεν πήρα. Όπως επίσης βρίσκω κάτι αντισηπτικά ατομικά,κοντά στα 5€ αμφιβόλου προσελεύσεως.. Κάτι παίζει με τις τιμές

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

..

 

Επίσης, επειδη πηγαινω σε τεσσερα διαφορετικα σουπερμαρκετ μηπως πετυχω οινοπνευμα(Ειτε καθαρο ειτε φωτιστικο) δεν εχω βρει πουθενα. Για τις μασκες οταν αυτες πωλουνται σε τιμη πενταπλασια απο πριν ειναι στην ουσια κλεψιμο.

 

ΟΙ αρρωστιες υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν. Περι SARS-CoV ειναι γνωστα σχεδον δεκαεπτα χρόνια.

μην πάρεις καθαρό,πάρε λοσιόν 70% τουλάχιστον που έχουν και κάποιο ενυδατικο μέσα,εγώ το πήρα από φαρμακείο ίσως είναι πιο ακριβό από εκεί

για τις μάσκες υψηλού επιπέδου άκουσα ότι ελληνική εταιρία πήρε ήδη μηχανές από Κίνα και την άλλη εβδομάδα μπαίνουν μπροστά ....τιμή κοντά στο 1€ και κάτω υποσχέθηκε ο ιδιοκτήτης και πρώτα Ελλάδα μετά όλοι οι αλλοι .... ιδωμεν

 

 

https://www.protagon.gr/themata/ellinikes-maskes-mia-istoria-epityxias-44342040963

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ότι μερικοί δεν βλέπουν το δεντρό και οχι το Δάσος σε μια τέτοια κατάσταση και μιλάμε για νέους ανθρώπους που γράφουν σε ενα τεχνολογικό φόρουμ απλα με θλιβει.

Δεν ειπε κανένας οτι δεν υπάρχει πρόβλημα αυτη την στιγμή στην παγκόσμια κοινωνία.

Επίσης δεν είπε κάνεις οτι είναι ολοι ηθοποιοί και οτι ολα ειναι ενα θέατρο.

Άλλα η υπερβολή και η πλύση εγκεφάλου που γίνεται από τα ΜΜΕ δεν έχει προηγούμενο.

Εγώ απο όταν έκλεισα την τηλεόραση και άρχισα να κανω οτι εκανα εγινα ξανα ο εαυτος μου. Εστελνα το μήνυμα μου πηγαινα βολτα τον σκύλο έστελνα το μήνυμα μου πήγαινα για τρέξιμο 3 φόρες την εβδομάδα ξέχασα τελείως ολη αυτη την κατασταση. Τις άλλες ώρες έπαιζα με την κόρη μου.

Πως μπορεί να ειναι η ψυχολογία ενός ανθρώπου όταν ακούει μονο για θανάτους και βλέπει 10 φορές την ήμερα φέρετρα στην τηλεόραση ? Οταν βγαίνουν ΑΚΟΜΗ και νοσουντες μέσα απο την ΜΕΘ και μιλάνε στα κανάλια ?

"Δηλαδή ειμαι εγω με 40 πυρετό διασηλωμένος, μονος μου χωρις να μπορω να δω το παιδι μου την γυναικα μου η μανα μου εχει να φαει 1 εβδμαδα και κλαιει νυχτα μερα, είμαι τοσο σοβαρά που μπορει να πεθανω, αλλα μιλαω στον Μητσο να του πω να μείνε σπιτι Και οχι μονο στον Μητσο που βλέπει Μεγκα αλλα θα μιλησω και στον Κίτσο που βλεπει ΑΝΤ1 Σκαι κλπ

Οποιος πιστεύει οτι απλα ετυχε μια τετοια αρρώστια οκ δικαίωμα του μακάρι να βγω ψεύτης αλλα θα είμαστε μάρτυρες σε μια νέα τάξη πραγμάτων. Και δεν ειναι το τσιπαρισμα και συνωμοσιολογια το θεμα.Και ισως δεν την ζήσουμε εμεις εξ ολοκλήρου αλλά σίγουρα τα παιδιά μας.

Το μικρόβιο του φόβου της επαφής με τον συνάνθρωπο(που ειχε ηδη ξεκινήσει με τα μέσα κοινωνική δικτύωσης ) , η δουλειά απο το σπίτι,το πλαστικό χρήμα και πολλα ακόμη ήδη εχει αρχίσει να εξαπλωνετε .Μακάρι να βγω ψεύτης αλλα θα υπάρξει τετοια κρίση στην παγκόσμια οικονομία που πολλοί θα βουλιάξουν.

Ξανα λεω δεν αμφιβάλει κάνεις για τους θανάτους άλλα το στημένο του θέματος απο κάποιους που κινούν τα παγκόσμια νήματα είναι δικαίωμα μου να το πιστεύω

Το τι είχαν στο μυαλό τους δεν θα το μάθουμε πότε άλλα θα τα δεχτούμε όλα

Γιατί ???

Γιατί μας έδειχναν τον θάνατο παντού με αριθμούς με εικόνες με λεξεις ξανα και ξανα.

Και ο άνθρωπος υποσυνείδητα θέλει να προστατέψει το πολυτιμότερο αγαθό του την ζωή του

 

Σωστότατος κ άσε τους άλλους να γινοντε ερμαια των ΜΜΕ. Όσο για το τι έχουν στο μυαλό τους το λένε πλέον χωρίς να κρυβοντε μερικοί δηλαδή να γινεται έλεγχος του καθε άνθρωπου ηλεκτρονικά (το πως όταν έρθει η ώρα θα σας το πουν) για την υγεία πάνω απο όλα... Αυτός ο φιλάνθρωπος Bill Gates πλέον το διατυμπανιζει πως για καλύτερο έλεγχο του πληθυσμού ως προς όφελος του φυσικά όπως π.χ για πανδημία κτλ ώστε να μην εξαπλωθεί κ ανά πάσα στιγμή ο κόσμος να ξέρει ότι είναι υγιής πρέπει ο κάθε άνθρωπος να παρακολουθειτε ηλεκτρονικά με μια συσκευή πάνω του. Φυσικά αυτό μπορεί να γίνει με συνδιασμο συσκευής πάνω στον άνθρωπο με νέες τεχνολογίες που ήδη έχουν μπει σε κάποιες χώρες κ ερχοντε κ σε εμάς.

Πολλα κοροϊδεύαν κ ήδη τα έχουν δει μπροστά τους πολλοί εδώ κ μια δεκαετία ιδιαίτερα απλά δεν το παραδεχοντε... κ ακόμα δεν έχουν δει τίποτα αν δεν αλλάξουν μυαλά κ να ξυπνήσουν. Τη δήλωση αυτή του Bill Gates μου τη σβήσανε εδώ την είχα αναρτήσει το πρωί οπως κ σε παραπλησιο τεχνολογικο site θέλουν να το έχει παίξει η τηλεόραση ή δικιά μας μάλλον... Δεν με ενοχλεί πλέον ακόμα κ Ban να μου κάνουν κ από εδώ εγώ αυτό που θέλω να γράψω θα το γράψω κ να έχω τη συνείδηση μιυ ήσυχη ... Κατάλαβα πως ανάλογα με το τομέα τους οποιοσδήποτε κοιτάζει το όφελος του κ την πάρτυ του... Αυτό θα μας φάει όμως όλους κάποια στιγμή.

Αυτό που πραγματικά εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου κ αν θέλετε το πιστεύετε είναι να ειναι για γέλια όλα αυτά που γράφω κ κάποια στιγμή να γελάω κ εγώ με αυτά κ να λέω πόσο βλακας μη πω τίποτα άλλο πιάστηκαν .

Link to comment
Share on other sites

Πολλά από αυτά τα «κακά» που αναφέρονται εμένα μου φαίνονται μια χαρά..

Εργασία από το σπιτι. Μακάρι να μπορούσα να κάνω το ίδιο. Τι το καλύτερο να οργανώνεις τον χρόνο σου όπως θέλεις χωρίς να σε κοιτάζει ο άλλος ποτέ έκανες διάλειμμα η ποτέ πηγές για φαγητό. Πολλοί το κάνουν πολύ πιο πριν, ειδικά οποίοι ασχολούνται με μάρκετινγκ πχ..

Πλαστικό χρήμα. Ακόμη και τα τσιγάρα μου με κάρτα τα παίρνω, δεν θυμάμαι ποτέ είχα πάνω από 5€ στο πορτοφόλι. Και οι νέες τεχνολογίες με τύπου Apple Pay ότι καλύτερο.

Επαφή με συνάνθρωπο.. Δεν είναι ευτυχία να κολλάει ο ένας την μούρη και τα χνώτα πάνω σου. Μακρυά και αγαπημένοι, δεν θα υπάρχει και συνωστισμός

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλά από αυτά τα «κακά» που αναφέρονται εμένα μου φαίνονται μια χαρά..

Εργασία από το σπιτι. Μακάρι να μπορούσα να κάνω το ίδιο. Τι το καλύτερο να οργανώνεις τον χρόνο σου όπως θέλεις χωρίς να σε κοιτάζει ο άλλος ποτέ έκανες διάλειμμα η ποτέ πηγές για φαγητό. Πολλοί το κάνουν πολύ πιο πριν, ειδικά οποίοι ασχολούνται με μάρκετινγκ πχ..

Πλαστικό χρήμα. Ακόμη και τα τσιγάρα μου με κάρτα τα παίρνω, δεν θυμάμαι ποτέ είχα πάνω από 5€ στο πορτοφόλι. Και οι νέες τεχνολογίες με τύπου Apple Pay ότι καλύτερο.

Επαφή με συνάνθρωπο.. Δεν είναι ευτυχία να κολλάει ο ένας την μούρη και τα χνώτα πάνω σου. Μακρυά και αγαπημένοι, δεν θα υπάρχει και συνωστισμός

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η εργασία από το σπίτι όσο καλή και βολική και αν είναι σε απομόνωνει.Αν αρχίσουμε να δουλέυουμε μόνο από το σπίτι να πίνουμε καφέ μόνο από το σκαιπ για να μην κολλάει ο άλλος την μούρη του πάνω σου ζητώ που καηκαμε σαν είδος.θα απομονωθουμε και θα είναι η αρχή του τέλους των πολλών.Η κάρτα είναι ευκολία ναι αλλά δεν το έκαναν για σένα για να μην κουβαλάς τα ψηλά στην τσέπη αλλά για να σε ελέγχουν και να μην τους ξεφεύγει τίποτα.Οπως λέει ο φίλος πιο πάνω μην κοιτάτε το δέντρο αλλά το δασος

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Πολλά από αυτά τα «κακά» που αναφέρονται εμένα μου φαίνονται μια χαρά..

Εργασία από το σπιτι. Μακάρι να μπορούσα να κάνω το ίδιο. Τι το καλύτερο να οργανώνεις τον χρόνο σου όπως θέλεις χωρίς να σε κοιτάζει ο άλλος ποτέ έκανες διάλειμμα η ποτέ πηγές για φαγητό. Πολλοί το κάνουν πολύ πιο πριν, ειδικά οποίοι ασχολούνται με μάρκετινγκ πχ..

Πλαστικό χρήμα. Ακόμη και τα τσιγάρα μου με κάρτα τα παίρνω, δεν θυμάμαι ποτέ είχα πάνω από 5€ στο πορτοφόλι. Και οι νέες τεχνολογίες με τύπου Apple Pay ότι καλύτερο.

Επαφή με συνάνθρωπο.. Δεν είναι ευτυχία να κολλάει ο ένας την μούρη και τα χνώτα πάνω σου. Μακρυά και αγαπημένοι, δεν θα υπάρχει και συνωστισμός

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Όσοι εργάζεστε από το σπίτι είστε οι επόμενοι άνεργοι.

Εκτός αν φτιάχνετε φασόν προϊόντα.

Αν δουλεύετε μέσω υπολογιστή, ετοιμαστείτε και κάντε το κουμάντο σας, για την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά από αυτά τα «κακά» που αναφέρονται εμένα μου φαίνονται μια χαρά..

Εργασία από το σπιτι. Μακάρι να μπορούσα να κάνω το ίδιο. Τι το καλύτερο να οργανώνεις τον χρόνο σου όπως θέλεις χωρίς να σε κοιτάζει ο άλλος ποτέ έκανες διάλειμμα η ποτέ πηγές για φαγητό. Πολλοί το κάνουν πολύ πιο πριν, ειδικά οποίοι ασχολούνται με μάρκετινγκ πχ..

Πλαστικό χρήμα. Ακόμη και τα τσιγάρα μου με κάρτα τα παίρνω, δεν θυμάμαι ποτέ είχα πάνω από 5€ στο πορτοφόλι. Και οι νέες τεχνολογίες με τύπου Apple Pay ότι καλύτερο.

Επαφή με συνάνθρωπο.. Δεν είναι ευτυχία να κολλάει ο ένας την μούρη και τα χνώτα πάνω σου. Μακρυά και αγαπημένοι, δεν θα υπάρχει και συνωστισμός

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

βρε συ δεν καταλαβαίνεις ότι έχουν δόλο και οι δύο και είναι υποκεινουμενοι ελπίζω δηλ γιατί αυτό είναι το καλό σενάριο,το άλλο λέει ότι κάτι παίρνουν και δεν μας δινουν,χρήματα ζωνιανο καινούριο χάπι ίσως ,φυλακή είναι και βγάζουν το άχτι τους . .άτιμη κοινωνία lol

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν και δεν περιμένω να έρθει κάποιος ....

https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/216595/koronoios-h-bild-proteinei-ellada-gia-diakopes-fetos-to-kalokairi

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εργάζεστε από το σπίτι είστε οι επόμενοι άνεργοι.

Εκτός αν φτιάχνετε φασόν προϊόντα.

Αν δουλεύετε μέσω υπολογιστή, ετοιμαστείτε και κάντε το κουμάντο σας, για την επόμενη μέρα.

 

 

Καλά κρασιά.. Χρόνια τώρα υπάρχουν πολλοί που δουλεύουν από το σπιτι. Ξέρεις δεν χτυπάνε όλοι φραπέ στις καφετέριες. Η αγορά μέσω υπολογιστή κινείται σε πολλές περιπτώσεις

Τι πιο καλό το να προστεθούν και διάφοροι που κάθονται σε μια καρέκλα για να αναστενάζει η γραφειοκρατεία; Υπολογιστής, ηλεκτρονικά όλα αυτό είναι το μέλλον

Μάλλον οι επόμενοι άνεργοι είναι αυτοί που έχουν μείνει 50 χρόνια πίσω και θα τους αποβάλλει σιγά σιγά το σύστημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η πλειοψηφια ειναι αδυνατον να εργαστει απο το σπιτι.

η πλειοψηφια δε δουλευει ΔΕΥ-ΠΑΡ 5x8=40.

Για αυτο το λογο ειναι γεματοι οι δρομοι.

Link to comment
Share on other sites

η πλειοψηφια ειναι αδυνατον να εργαστει απο το σπιτι.

η πλειοψηφια δε δουλευει ΔΕΥ-ΠΑΡ 5x8=40.

Για αυτο το λογο ειναι γεματοι οι δρομοι.

Οι οδηγοί ΚΤΕΛ δεν δουλεύουν από το σπίτι!

Υπάρχουν πολλοί κλάδοι που δουλεύουν μια χαρά.

Και πίστεψε ότι υπάρχουν πολλοί που δουλεύουν πολύ περισσότερο από 40 ώρες.

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί ΚΤΕΛ δεν δουλεύουν από το σπίτι!

Υπάρχουν πολλοί κλάδοι που δουλεύουν μια χαρά.

Και πίστεψε ότι υπάρχουν πολλοί που δουλεύουν πολύ περισσότερο από 40 ώρες.

Γενικώς οι οδηγοί (ΚΤΕΛ, αστικών, ταξί κλπ...) δεν δουλεύουν από το σπίτι! Ούτε οι καπετάνιοι και πιλότοι... ;)

Δηλαδή θα χάσουν τη δουλειά τους όλοι αυτοί στο μέλλον;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

στο μέλλον σίγουρα ήδη υπάρχουν αυτοκίνητα που σε πάνε όπου θες χωρίς οδηγό

drones που σου βγάζουν φωτο χωρίς να είσαι εκεί,που σου φερνουν φαγητο,κτλ και κτλ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εργάζεστε από το σπίτι είστε οι επόμενοι άνεργοι.

Εκτός αν φτιάχνετε φασόν προϊόντα.

Αν δουλεύετε μέσω υπολογιστή, ετοιμαστείτε και κάντε το κουμάντο σας, για την επόμενη μέρα.

 

Ρε φίλε πραγματικά, μη γράφεις τέτοια γενικόλογα, εκτίθεσαι...

Είναι δυνατόν εν έτει 2020 που μέσω ίντερνετ μπορείς να κάνεις (σχεδόν) τα πάντα, να γράφεις τέτοια πράγματα;

Το remote working υπάρχει χρόνια τώρα και σε πληροφορώ είναι σε άνοδο, ανεξάρτητα από τη φάση που διανύουμε...

Πολλές εταιρείες μάλιστα, αναφέρουν ως σημαντικό benefit το μια φορά την εβδομάδα work from home...

Φυσικά όλα είναι σχετικά και έχουν να κάνουν και με τη φύση της δουλειάς, αλλά ξεκάθαρα υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ για τις οποίες το work from home, μπορεί να δουλέψει και μάλιστα πολύ καλά και ακόμα πιο αποδοτικά και από την εργασία στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...