Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι ο εχυνος ειναι το αγαπημενο θεμα καποιων....Ποσο χαλια ειναι για εκεινους.

 

Παντως στο κομματι exynos vs sd το μονο που με χαλαγε ειναι η μεγάλη διαφορα στην διαχείριση μπαταρίας.

Παιχνίδια δεν παιζω, το κινητο δεν το σκίζω (όπως ο μέσος χρήστης).

Οποτε δεν θα έβλεπα τις διαφορές σε παιχνίδια κ γραφικά.

Το κινητό ειναι εργαλείο της καθημερινότητας μου-μας κ θελω να μου βγάζει ΑΝΕΤΑ την μερα... Να μην είμαι με το αγχος το απόγευμα, προλάβαινω δεν προλαβαινω....

 

Τωρα, αν το S21 ο exynos αποδειχτει με εφάμιλλη διαχείριση μπαταρίας, ναι, θα το αγορασω.. σιγουρα όχι day 1, αλλα αμεσως μετα το πρωτο 3μηνο σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάγκες να κάνω μια ερώτηση βλέπω στο gsmarena σύγκριση s20 FE vs s20 και στο ένα η οθόνη είναι super amoled και στο άλλο dynamic amoled τι διαφορά έχουν;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Dynamic Amoled υποστηριζει HDR10+ και ειναι πιο ξεκουραστη στα ματια.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και Beta 7.. Όλα καλά. Το κινητό φυσάει. Θεωρώ ότι είναι έτοιμο για την Official 11 το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και Beta 7.. Όλα καλά. Το κινητό φυσάει. Θεωρώ ότι είναι έτοιμο για την Official 11 το κινητό μας.
Την έχω από το πρωί. Πλέον ολη η σειρά s20 δεν έχει καμία σχέση με την σειρά που παρουσιάστηκε τον Φλεβάρη / Μάρτη. Για εμένα το καλύτερο overall πακέτο μέχρι το επόμενο..

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Την έχω από το πρωί. Πλέον ολη η σειρά s20 δεν έχει καμία σχέση με την σειρά που παρουσιάστηκε τον Φλεβάρη / Μάρτη. Για εμένα το καλύτερο overall πακέτο μέχρι το επόμενο..

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Θες να μας πεις εντυπώσεις κ τι ακριβώς εννοείς με οτι δεν εχει καμια σχεση αυτη η σειρά, με την σειρα του Φλεβαρη ??

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις εντυπώσεις κ τι ακριβώς εννοείς με οτι δεν εχει καμια σχεση αυτη η σειρά, με την σειρα του Φλεβαρη ??
Καλημέρα. Καταρχην μιλάω από την σκοπιά του firmware. Εννοώ ότι το κινητό δουλεύει άψογα πλέον(στην έκδοση 11) σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις και ότι είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση εκεί έξω αυτή τη στιγμή (μαζί με την σειρά note εννοείται) στο χώρο του Android. Ακόμα και η φωτογραφία, που δεν ήταν κάτι ουαου όταν παρουσιάστηκε, πλέον έχει φτάσει σε ένα επίπεδο τοπ 5.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελεια! Ηδη θεωρω οτι οχι βελτιωθει πολυ απο τοτε που βγηκε. Μες τον Δεκεμβρη λογικα θα βγει η τελικη εκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καταρχην μιλάω από την σκοπιά του firmware. Εννοώ ότι το κινητό δουλεύει άψογα πλέον(στην έκδοση 11) σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις και ότι είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση εκεί έξω αυτή τη στιγμή (μαζί με την σειρά note εννοείται) στο χώρο του Android. Ακόμα και η φωτογραφία, που δεν ήταν κάτι ουαου όταν παρουσιάστηκε, πλέον έχει φτάσει σε ένα επίπεδο τοπ 5.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Δεν ειμαι κάτοχος του τηλεφώνου... Το τονίζω.

Αλλα το γλυκοκοιτάζω η το S20 FE 5G.

Θεωρω πως και με την 10 δεν υπηρχε κανενα πρόβλημα κ το κινητο ρολλαρε πολυ καλα.

Γενικα μετά την 9, ανεβηκαν ολες οι συσκευές.... Τωρα, όσο αφορα το κομμάτι κάμερα, αυτό πραγματικά ειναι ευχαριστο...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και Beta 7.. Όλα καλά. Το κινητό φυσάει. Θεωρώ ότι είναι έτοιμο για την Official 11 το κινητό μας.

 

Προσοχη !!! σε οσους περασουν την τελευταια μαλλον beta7 γιατι δεν μπορεις να κανεις πλεον rollback στην επισημη rom 10 , πραγμα που ειναι καλο σημαδι γιατι μαλλον ειμαστε κοντα στο να βγει κ official η stable 11 !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και η Beta 8 ZTKF. Θεωρώ ότι μετά την 6 είμαστε έτοιμοι για Official...

Για δωσε κανενα λινκ ... αναφερεσαι υποθετω στο S20+ G985F

Link to comment
Share on other sites

Σας αρέσει η νέα εμφάνιση στο Samsung browser μετά το update? Δηλαδή η επιλογή που εχει οταν κάνεις scroll προς τα κάτω να εξαφανίζεται η πάνω μπάρα.. ακόμα και η μπάρα ειδοποιήσεων..

Εμένα μου αρέσει γιατί είναι όλη η οθόνη browser.. θέλει χρόνο να το συνηθίσεις.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπήρχε και παλιά είναι άλλη αίσθηση πλέον.

 

+1.000 έτσι σωστά και μου έκανε εντύπωση που είχε αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελειο ειναι. Εκμεταλευεσαι στο φουλ την οθοναρα του S20 +!

 

Έτσι σωστά!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η φαση ειναι οτι μετα απο 6 μηνες με το S20+ τη λεω και μικρη την οθονη του! Θα επαιρνα το Ultra αλλα το θεωρουσα μεγαλο μετα απο το S8 και το S10e! Οταν ειχα το Mate 7 το 2015 ολοι μου ελεγαν γιατι πηρα την τηλεοραση μαζι! Πως αλλαζουν οι καιροι!

Βεβαια η 6αρα του Mate 7 ηταν αλλη φαση ατη αναλογια 16:9. Στην ουσια οι 6.7 σε 20:9 ειναι σαν 6 στα 16:9...

 

Και κατι για τη μπαταρια. Τωρα με καταραμενο lockdown το ελιωσα μια μερα Netflix, Youtube και browsing και μου εδωσε 9 ωρες μεχρι το 8%!!!

 

 

Οι 6 ωρες χθες και 3 προχθες. Φαινεται κ απο το screenshot οτι χθες στο 6ωρο εκαψε καπου 60%!a78ee55b092267196d2c86992c41e96f.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το s20 σε σχέση με το s20+ έχει μεγάλη διαφορά σε αυτονομία κάμερες κτλ? Θέλω να πάρω ένα από τα 2, φαινομενικά πλέον στα σκρουτζοκαταστηματα έχουν παρόμοια τιμή οπότε η λογική λέει πάρε το 20+ απ την στιγμή που "κοστίζουν το ίδιο" έλα που όμως δεν με βολεύει καθόλου τόσο μεγάλο κινητό και θέλω το s20, αλλά δεν ξέρω μήπως χάνω πολλά πράγματα και δν αξίζει καν.

Ποια η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

S20 plus ασυζητητί...δες τι έγραψε παραπάνω ο GMF ... επειδή είναι 20/9 η αναλογία της οθόνης το κινητό δείχνει πολύ κομψό και μαζεμένο συν ότι είναι πιστεύω το ελαφρύτερο στην κατηγορία του (6,67'' οθόνη) . Απλά η γνώμη μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα το S10e και ενω ηθελα μεγαλυτερη οθονη μου φαινονταν υπερβολη τα 6.7 του S20+. Δεν ειναι. Ισα που μου φαινεται και μικρο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το s20 σε σχέση με το s20+ έχει μεγάλη διαφορά σε αυτονομία κάμερες κτλ? Θέλω να πάρω ένα από τα 2, φαινομενικά πλέον στα σκρουτζοκαταστηματα έχουν παρόμοια τιμή οπότε η λογική λέει πάρε το 20+ απ την στιγμή που "κοστίζουν το ίδιο" έλα που όμως δεν με βολεύει καθόλου τόσο μεγάλο κινητό και θέλω το s20, αλλά δεν ξέρω μήπως χάνω πολλά πράγματα και δν αξίζει καν.

 

Ποια η γνώμη σας?

Φίλε μου εγώ έκανα την μετάβαση από S7 edge που η διαφορά είναι χαώδης σε μέγεθος οθόνης και ήμουν σκεπτικός μέχρι να το πάρω στα χέρια μου,ε λοιπόν τώρα σου λέω + με κλειστά μάτια....

 

Send from my S20+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έκανα την μετάβαση από S7 edge που η διαφορά είναι χαώδης σε μέγεθος οθόνης και ήμουν σκεπτικός μέχρι να το πάρω στα χέρια μου,ε λοιπόν τώρα σου λέω + με κλειστά μάτια....

 

Send from my S20+ using Tapatalk

 

Και νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος που εμεινε με s7 edge κοντευοντας πλεον το 2021 :lol:

Ακριβως ιδια μεταβαση ειναι για αυτο με "φοβιζει" το τοσο μεγαλο μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τo ultra είναι αρκετά τουβλο παίδες. Έχει η γυναίκα μου το plus και με θήκη φλιδα που έχω βάλει πραγματικά το ζηλεύω. Πήγα στο νοτε και ανασανε λίγο ο καρπός μου αλλά πάλι η διαφορά είναι αισθητή. Για μένα λοιπόν μέχρι το plus ο όγκος, μέγεθος και βάρος δηλαδή είναι οκ το συνηθίζεις και δε σε ενοχλεί. Όταν πας στα ultra το βάρος και το μέγεθος συνολικά το κάνουν υπερβολικά κουραστικο το κινητό και δυσχρηστο βέβαια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...