Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εγώ μια σχετικά φθηνή κάρτα της Kingston που την είχα πάρει πριν 3 περίπου χρόνια και γράφει πολύ καλά

 

προσπαθώ να ανεβάσω screenshot και ενω είναι 40ΚΒ μου λέει το myphone ότι είναι μεγάλο! και δεν το παίρνει

 

θεωρω οτι φταιει κατι αλλο. την ιδια SD την δοκιμασα σε pc και με την εφαρμογη Α1 bench και μου εδωσαν διπλασιους χρονους οποτε θεωρω οτι αν δεν εχεις θεμα στην πραξη δεν ασχολεισαι.

εγω πχ εγγραφη σε 4Κ κτλ κτλ δεν εχω θεμα ουτε με gopro που κανω χρηση και αυτο μου αρκει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση μου γυρνάει συνέχεια σε 4g μες το σπίτι και λέει ότι θα συνδεθεί στο wifi όταν βελτιωθεί η ποιότητα του δικτύου. Το μόντεμ είναι στον από πάνω όροφο αλλά το σήμα είναι αρκετά δυνατό και πιάνει σε όλο το σπίτι και 2 χρόνια που το έχω δεν είχα ποτέ θέμα. Σύνδεση έχω 100άρα που πιάνει σταθερά 95 και μου το κάνει μόνο το s20 plus μετά την αναβάθμιση. Απενεργοποιησα αυτή τη δυνατότητα ώστε να μην γυρνάει αυτόματα σε 4g αλλά το έχετε πάθει και εσείς ? Note ultra και xperia 5ii παίζουν κανονικά ακόμα και στο 5ghz που είναι ακόμα πιο αδύναμο

 

Χρησιμο βιντεακι για τετοια θεματα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμο βιντεακι για τετοια θεματα

 

καλα μπορουσες να πεις απλα να πατησω ενα ρεσετ στα δικτυα, αλλα για μενα δεν ειναι λυση αυτο τωρα. Εχει παρει 2 αναβαθμισεις νομιζω απο τοτε,σιγουρα μια, οποτε θα ενεργοποιησω παλι την επιλογη να γυρναει σε data οταν το δικτυο ειναι κακο και θα δω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

βρηκα πως να πωσταρω φωτογραφια

 

Αυτες είναι οι ταχύτητες της κάρτας μου

 

Smart-Select-20201112-092040.jpg

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

βρηκα πως να πωσταρω φωτογραφια

 

Αυτες είναι οι ταχύτητες της κάρτας μου

 

Smart-Select-20201112-092040.jpg

 

Με ποια κάρτα; νομίζω ότι έκανες τεστ στη μνήμη του κινητού που είναι γρήγορη.. Οι ταχύτητες αυτές νομίζω δεν υπάρχουν σε micro sd..

 

Όταν ανοίξεις την εφαρμογή πάτα MORE και σου έχει 2 μονάδες αποθήκευσης.. Διάλεξε την κάρτα και όχι τη μνήμη του κινητού.. Εγώ το καταλαβαίνω από τα πολλά μηδενικά στο όνομα της micro sd και από τον ελεύθερο χώρο..

 

Κάνε στη micro sd και ανέβασε σε παρακαλώ ξανά τα στοιχεία... Και πες μας ποια κάρτα έχεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ εδώ είμαι με την Samsung Evo plus 128GB

Την θεωρώ πολύ αργή σε σχέση με τις ονομαστικές ταχύτητες που λέει...

WOBHvA3.jpg

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις ταχύτητες των microsd, παλαια ιστορία.. Οι ταχύτητες που αναγράφουν είναι υπο ιδανικές συνθήκες. Επίσης θέλουν controllers που να υποστηρίζουν αυτες τις ταχύτητες. Τα κινητά, ακόμα και ναυαρχίδες εχουν μαπα τέτοιους controlers οπότε πέφτουν δραματικά αυτες οι ταχύτητες. Θυμάμαι στο νοτε 8 και στο galaxy book 12 (windows pc), 100αρα read, microsd διαβαζε με 20-25. Με εξωτερικό ακριβό controler για ανάγνωση microsd στο book ανέβαινε σε 80.

Γι αυτο για κινητο γενικά δε συμφέρει να παίρνεις ακριβή microsd γιατι ητε ακριβή ητε φθηνη ίδια ταχύτητα πάνω κατω θα σου δωσει, ή για να το πω διαφορετικα η ακριβή ανάλογα που την βαζεις θα σου δωσει μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα η διαφορά δε θα είναι οσο γράφουν.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις ταχύτητες των microsd, παλαια ιστορία.. Οι ταχύτητες που αναγράφουν είναι υπο ιδανικές συνθήκες. Επίσης θέλουν controllers που να υποστηρίζουν αυτες τις ταχύτητες. Τα κινητά, ακόμα και ναυαρχίδες εχουν μαπα τέτοιους controlers οπότε πέφτουν δραματικά αυτες οι ταχύτητες. Θυμάμαι στο νοτε 8 και στο galaxy book 12 (windows pc), 100αρα read, microsd διαβαζε με 20-25. Με εξωτερικό ακριβό controler για ανάγνωση microsd στο book ανέβαινε σε 80.

Γι αυτο για κινητο γενικά δε συμφέρει να παίρνεις ακριβή microsd γιατι ητε ακριβή ητε φθηνη ίδια ταχύτητα πάνω κατω θα σου δωσει, ή για να το πω διαφορετικα η ακριβή ανάλογα που την βαζεις θα σου δωσει μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα η διαφορά δε θα είναι οσο γράφουν.

 

Συμφωνώ όταν έψαχνα πρόσφατα και εγώ για SD ανακάλυψα τελικά ότι υπο ιδανικές συνθήκες πιάνει αυτά τα νούμερα που διαφημίζει.

Νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα μόνο της SONY και της συσκευής μου αλλά τελικά γίνεται σε όλα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις ταχύτητες των microsd, παλαια ιστορία.. Οι ταχύτητες που αναγράφουν είναι υπο ιδανικές συνθήκες. Επίσης θέλουν controllers που να υποστηρίζουν αυτες τις ταχύτητες. Τα κινητά, ακόμα και ναυαρχίδες εχουν μαπα τέτοιους controlers οπότε πέφτουν δραματικά αυτες οι ταχύτητες. Θυμάμαι στο νοτε 8 και στο galaxy book 12 (windows pc), 100αρα read, microsd διαβαζε με 20-25. Με εξωτερικό ακριβό controler για ανάγνωση microsd στο book ανέβαινε σε 80.

Γι αυτο για κινητο γενικά δε συμφέρει να παίρνεις ακριβή microsd γιατι ητε ακριβή ητε φθηνη ίδια ταχύτητα πάνω κατω θα σου δωσει, ή για να το πω διαφορετικα η ακριβή ανάλογα που την βαζεις θα σου δωσει μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα η διαφορά δε θα είναι οσο γράφουν.

 

ετσι ακριβως, παρολα αυτα καλο ειναι να ψαχνουμε υψηλο write για την απευθειας εγγραφη σε 4Κ κτλ αν το δουλευουμε. Εγω πχ με πιο φθηνη επωνυμη ειχα θεματα στην εγγραφη, οταν πηγα στις evo plus ή pro plus δεν ειχα κανενα θεμα. Αλλα αυτο με τα νουμερα ειναι ακριβως ετσι, φταιει ο controller. το βασικο ειναι να μπορει να εκμεταλλευεται τις δυνατοτητες της καμερας στην εγγραφη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις ταχύτητες των microsd, παλαια ιστορία.. Οι ταχύτητες που αναγράφουν είναι υπο ιδανικές συνθήκες. Επίσης θέλουν controllers που να υποστηρίζουν αυτες τις ταχύτητες. Τα κινητά, ακόμα και ναυαρχίδες εχουν μαπα τέτοιους controlers οπότε πέφτουν δραματικά αυτες οι ταχύτητες. Θυμάμαι στο νοτε 8 και στο galaxy book 12 (windows pc), 100αρα read, microsd διαβαζε με 20-25. Με εξωτερικό ακριβό controler για ανάγνωση microsd στο book ανέβαινε σε 80.

 

Γι αυτο για κινητο γενικά δε συμφέρει να παίρνεις ακριβή microsd γιατι ητε ακριβή ητε φθηνη ίδια ταχύτητα πάνω κατω θα σου δωσει, ή για να το πω διαφορετικα η ακριβή ανάλογα που την βαζεις θα σου δωσει μεγαλύτερη ταχύτητα αλλα η διαφορά δε θα είναι οσο γράφουν.

Ισχύει αυτό αλλά δεν παύει να είναι απαράδεκτο διότι σε surface(pro 4,book που δούλεψα) και ThinkPad 8 πιάνει το μέγιστο η πολύ κοντά στο μέγιστο ακόμα και σε 4ετιας axon 7 έπιανε υψηλότερες ταχύτητες σε εγγραφή από τα τα τότε Sammy που όπως φαίνεται συνεχίζει έως σήμερα στους κορεατες :lol:

 

Τραγική η Samsung όπως να έχει.

 

Εδώ δεν διαβάζει ntfs δίσκους ενώ σε OnePlus, xiaomi, Vivo, Huawei τους διαβάζει.

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό αλλά δεν παύει να είναι απαράδεκτο διότι σε surface(pro 4,book που δούλεψα) και ThinkPad 8 πιάνει το μέγιστο η πολύ κοντά στο μέγιστο ακόμα και σε 4ετιας axon 7 έπιανε υψηλότερες ταχύτητες σε εγγραφή από τα τα τότε Sammy που όπως φαίνεται συνεχίζει έως σήμερα στους κορεατες :lol:

 

Τραγική η Samsung όπως να έχει.

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Πες τα Αλεξ, να τα ακουνε μερικοι-μερικοι που εχουν κανει καραμελα την "ταχυτητα" της miscro sd σε κινητα και δεν τους αρεσει το cloud!:D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Αλεξ, να τα ακουνε μερικοι-μερικοι που εχουν κανει καραμελα την "ταχυτητα" της miscro sd σε κινητα και δεν τους αρεσει το cloud!:D

 

εσυ μαθε να στηνεις κινητα που τρεχεις στα σερβις ασκοπα και ασε τις σποντες κυρ Σωτηρ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με ποια κάρτα; νομίζω ότι έκανες τεστ στη μνήμη του κινητού που είναι γρήγορη.. Οι ταχύτητες αυτές νομίζω δεν υπάρχουν σε micro sd..

 

Όταν ανοίξεις την εφαρμογή πάτα MORE και σου έχει 2 μονάδες αποθήκευσης.. Διάλεξε την κάρτα και όχι τη μνήμη του κινητού.. Εγώ το καταλαβαίνω από τα πολλά μηδενικά στο όνομα της micro sd και από τον ελεύθερο χώρο..

 

Κάνε στη micro sd και ανέβασε σε παρακαλώ ξανά τα στοιχεία... Και πες μας ποια κάρτα έχεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ εδώ είμαι με την Samsung Evo plus 128GB

Την θεωρώ πολύ αργή σε σχέση με τις ονομαστικές ταχύτητες που λέει...

WOBHvA3.jpg

 

έχεις δίκιο, την εσωτερική διάβαζε το τέστ.

τελικά η κάρτα μου έδωσε αποτελέσματα 30ΜΒ/s write και 80MB/s read

 

μια χαρά για τα χρόνια της

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα την Evo plus την 512GB που την είχε 70€ προσφορά το eshop και γράφει με 35-40MB/S σε σχεαη με την 128 που είχα και έγραφε με 18. Οπότε την παλιά θα την πάω πίσω για έλεγχο
Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανεις COD Mobile? Ειχα να το ανοιξω μηνες και τωρα μου ζηταει να κανω login..Μου εμφανιζει αυτην την οθονη αλλα δεν με αφηνει να κανω τπτ. Δεν μπορω να σκρολαρω για να κανω accept και login....dfab9b56b8698558449db2e30b541fb9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει μεγάλο ζουμ στην οθόνη και για αυτό δεν κατεβαίνει;

Κάτι ανάλογο είχα πάθει με το eurobank wallet και δεν μπορούσα να αποδεχθώ τους όρους της υπηρεσίας.Μολθς χαμήλωσα το ζουμ εμφανίστηκε

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως Netflix βλεπω στο ταμπλετ. 1η φορα ειδα στο S20+. 50 λεπτα επεισοδιο σε HD και μονο 6% καταναλωση μπαταριας! WTF! Στο ταμπλετ τρωει 25%!

Το πρόβλημα με το Cal Of Duty το έλυσα ανεβάζοντας το ν dpi της οθόνης.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανεις COD Mobile? Ειχα να το ανοιξω μηνες και τωρα μου ζηταει να κανω login..Μου εμφανιζει αυτην την οθονη αλλα δεν με αφηνει να κανω τπτ. Δεν μπορω να σκρολαρω για να κανω accept και login....dfab9b56b8698558449db2e30b541fb9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ σε ένα παιχνίδι το criminal cases και δεν μπώρω να βρω λύσει

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανεις COD Mobile? Ειχα να το ανοιξω μηνες και τωρα μου ζηταει να κανω login..Μου εμφανιζει αυτην την οθονη αλλα δεν με αφηνει να κανω τπτ. Δεν μπορω να σκρολαρω για να κανω accept και login....dfab9b56b8698558449db2e30b541fb9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

εμενα σε s7 edge κανει το ιδιο αλλα μετα απο λιγο (1') μπορω και σκρολαρω προς τα κατω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ο εχυνος ειναι το αγαπημενο θεμα καποιων....Ποσο χαλια ειναι για εκεινους.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ο εχυνος ειναι το αγαπημενο θεμα καποιων....Ποσο χαλια ειναι για εκεινους.

 

Χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο χάλια το έχει δείξει η ιστορία.

Το συγκεκριμένο θέμα κάθε χρόνο ο ice univerce το γράφει για κάθε νέο Samsung αλλά δεν γίνεται κάτι.

Μακάρι αυτή την φορά να γίνει κάτι και οι καταναλωτές της Ευρώπης να μην υστερούν σε αυτόν τον τομέα.

Πάντως τα αποτελέσματα αυτά πού δίνει ο 875 για το S21 είναι εφάμιλλα τού Xperia 5ii με SD865.

Άρα ας περιμένουμε λίγο τα τελικά αποτελέσματα.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες να κάνω μια ερώτηση βλέπω στο gsmarena σύγκριση s20 FE vs s20 και στο ένα η οθόνη είναι super amoled και στο άλλο dynamic amoled τι διαφορά έχουν;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...