Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω ξανά αναφέρει..οι κάμερες είναι πολύ κοντά...σε κάποιες φωτογραφίες ελαφρώς καλύτερες του S20 FE σε κάποιες του S20 plus, σε φουλ ζουμ καλύτερες του plus stadar. Στο βίντεο πιστεύω ότι υπάρχει μικρή μεν αλλά αισθητή διαφορά υπέρ του S20 plus ειδικά στη νυχτερινή λήψη.

Πάντα σύμφωνα με το αποτέλεσμα που βλέπω στον υπολογιστή και όχι στα κινητά διότι η οθόνη που έχει το S20 plus προσωπικά έχει μεγάλη διαφορά με τοS20 FE και φαίνονται όλα καλύτερα (οπότε μιλάω για το αποτέλεσμα στον υπολογιστή).

 

Ήσουν σαφέστατος....ειδικα στην διευκρίνηση με τον υπολογιστή....

Σε ευχαριστώ πολυ για τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περσι για τα S10 series υπηρχαν πολλες καλες προσφορες σε αξεσουαρ τη Black Friday . Φετος δεν εχω εντοπισει ουτε μια... Γενικως η φετινη BF ειναι αστεια.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με βάση τις φήμες ότι θα τραβήξει παραπέρα λόγω του lockdown...ίδωμεν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε για 11αρα από αύριο στα dbt

 

:shock::shock::shock:

εχεις καποιο link να δουμε κ εμεις ή εχεις πληροφοριες εκ των εσω ?

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο xda το πήρε το μάτι μου. Αλλά δεν παίρνω και ορκο.απο την άλλη βέβαια το s10 πέρσι την 10αρα την πήρε 27 /11 και φέτος θα την έδιναν και νωρίτερα. Εννοείται δεν έχω πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει προσφορά στο amazon.de στα 599 + μεταφορικά για όποιον ενδιαφέρεται.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το Πλας χτύπα αν είναι να πάρεις με exynos

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερες κάμερες καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη του κάθεται και πιο ωραία εμφανισιακά για τα δικά μου γούστα.

Αν πας σε Snapdragon αλλάζει το πράγμα... εκεί ζυγίζεις τα θέλω σου διότι ο σναπ κάνει φοβερή δουλειά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σημερινη χρηση: Netflix, browsing και viber... Παντα σε WQHD+ στα 60hz...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

26a317bc6abb6569e17130795e878c7b.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας. Έχω το iPhone 11 σούπερ ευχαριστημένος αλλά επειδή μου λείπει η amoled έλεγα να το δώσω και να πάρω s20+. Προβληματίζομαι σε τρεις τομείς σε σχέση με το 11.

Μπαταρία s20+ Ακούω διάφορα αρνητικά

Face ID

Δακτυλικό

Επίσης λόγω κυρτοτητας μπαίνει τζαμάκι με θήκη μαζί ;

 

Η γνώμη σας ποια είναι ;

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Τζαμακια υπαρχουν λιγες επιλογες. Whitestone Dome, X-one που εχω κ δεν εχει προβλημα με θηκες και T-Max ειναι τα καλυτερα.

Η μπαταρια ειναι θεμα χρησης και ρυθμισεων. Αν δεν θες να ρυμθισεις θα ειναι μετρια αλλα θα βγαζει τη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας. Έχω το iPhone 11 σούπερ ευχαριστημένος αλλά επειδή μου λείπει η amoled έλεγα να το δώσω και να πάρω s20+. Προβληματίζομαι σε τρεις τομείς σε σχέση με το 11.

Μπαταρία s20+ Ακούω διάφορα αρνητικά

Face ID

Δακτυλικό

Επίσης λόγω κυρτοτητας μπαίνει τζαμάκι με θήκη μαζί ;

 

Η γνώμη σας ποια είναι ;

 

Κάτσε να έρθει το σ21 που λένε θα σκίζει ο Exynos σε σχέση με snap να κάνεις ουσιαστική αναβάθμιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας καινούργιος τρόπος αλλαγής Csc,για όποιον ενδιαφέρεται.

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozyplanes/status/1332516064589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Thank me later για όποιον το επιχειρήσει.

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

eb162c92b51cb35d5d0c572e6480e833.jpg

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας καινούργιος τρόπος αλλαγής Csc,για όποιον ενδιαφέρεται.

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozyplanes/status/1332516064589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Thank me later για όποιον το επιχειρήσει.

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

νομιζω φιλε μου και σε dbt εχει samsung pay , καπου διαβαζω οτι σβηνονται ολα , δεν ξερω , παντος λειτουργει , ευχαρισουμε για το tip

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και φέτος ένα βήμα πίσω σε αναβαθμίσεις. Εκεί που έλεγαν κάθε χρόνο και καλύτερα και διάφορα τέτοια, πέρυσι 27/11 είχε σκάσει η 10αρα στα s10.φετος ούτε κουβέντα 1/12 και προχωράμε. Άνευ σημασίας για κάποιους οκ.αλλα μιλάμε για 1039 ευρώ σημερινή τιμή και επίσημη παρουσίαση 11αρας τον Σεπτέμβριο.
Link to comment
Share on other sites

Και Γεναρη να την δωσουν δεν με απασχολει. Το κινητο ειναι σουπερ και τωρα. Καλυτερα να αργησουν παρα να βγαλουν κατι με προβληματα. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει Συμφωνώ αλλά αν ήταν να πάρω ένα τηλέφωνο που να το χρησιμοποιούμε 60 Hertz για να μη μου ρίξει την μπαταρία και να παίρνω αναβαθμίσεις Γενάρη Φλεβάρη Μάρτη έπαιρνα ένα α71 με 399
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα για τη γυναικα μου ενα Poco X3 NFC. Πολυ καλο κινητο αλλα στο λιγο που το δουλεψα να το σεταρω ειδα γιατι το S20+ ειναι σε 3πλασια και βαλε τιμη. Ναι τα κανει ολα καλα το Poco αλλα την ποιοτητα σε ολα του S20 δεν την πλησιαζει ουτε για πλακα. Εκει ολα δικαιολογουνται λογω τιμης βεβαια ενω σε κινητα σαν το S20 ολα κατηγορουνται παλι λογω τιμης...

Το A71 μια χαρα θα ναι, αλλα δεν εχει την οθοναρα, την ποιοτητα υλικων και και την καμερα των S20.... Και οι σημαντικες αναβαθμισεις εκει θα αργουν πολυ... 2-3 μηνες μετα ειναι το αισιοδοξο σεναριο.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και φέτος ένα βήμα πίσω σε αναβαθμίσεις. Εκεί που έλεγαν κάθε χρόνο και καλύτερα και διάφορα τέτοια, πέρυσι 27/11 είχε σκάσει η 10αρα στα s10.φετος ούτε κουβέντα 1/12 και προχωράμε. Άνευ σημασίας για κάποιους οκ.αλλα μιλάμε για 1039 ευρώ σημερινή τιμή και επίσημη παρουσίαση 11αρας τον Σεπτέμβριο.
Και τι έγινε...

Μόνο καλύτερή μπαταρία θα μας ενδιέφερε κυρίως ώστε το νούμερο της να αντιπροσωπεύει και την διάρκεια της αυτονομίας,γιατί τώρα;;;ούτε καν.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και φέτος ένα βήμα πίσω σε αναβαθμίσεις. Εκεί που έλεγαν κάθε χρόνο και καλύτερα και διάφορα τέτοια, πέρυσι 27/11 είχε σκάσει η 10αρα στα s10.φετος ούτε κουβέντα 1/12 και προχωράμε. Άνευ σημασίας για κάποιους οκ.αλλα μιλάμε για 1039 ευρώ σημερινή τιμή και επίσημη παρουσίαση 11αρας τον Σεπτέμβριο.
Καλα πίσω σε αναβαθμίσεις πλέον οι Samsung δεν είναι, στον χώρο του android τουλάχιστον. Άλλωστε, όπως έχω ξαναπεί η Samsung δινει πλέον μόνο την αναβάθμιση οταν είναι 100 % έτοιμη και bug free και δεν χρειάζεται μετά καμία 10αρια patches για να μαζέψει τα ασυμμάζευτα. Κατά τα άλλα ,επειδή τρέχω την beta από την πρώτη μέρα, οι διαφορές είναι σαφώς προς τη σωστή κατεύθυνση αλλά διαφορά στην μπαταρία μην περιμένετε.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι και το μείον του.

4.500 μπαταρία και με το ζόρι 6ωρο με 6:30 ώρες.

Εννοείται χωρίς περικοπές ιδιαίτερες.

2 συσκευές Bluetooth ενεργές.

Οχι αυτόματος συγχρονισμός.

Μικτή χρήση δεδομένα και wifi.

96hz οθόνη.

Και βλέπω άλλες συσκευές με μικρότερη μπαταρία και χτυπάνε 8ώρα και 9ώρα για πλάκα.

Αυτό να διόρθωναν και το κινητό θα ηταν καρατουμπανο.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα αλλά τι συζητάμε? Εχει μείνει άλλη σοβαρή εταιρεία στο Android οπου κανει τις αναβαθμίσεις day 1 και bug free?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σε android ποιες συσκευες με τα specs των S20 τα πανε καλυτερα χωρις περικοπες; Εκτος της εκδοσης με Snap εννοειται.

 

Προσωπικα το εχω ξαναπει μου αρεσει να φερνω τις συσκευες στα μετρα μου και να το βλεπω εξοικονομοντας μπαταρια... Οποτε με τα 8ωρα που μου δινει ειμαι σουπερ....

 

Γενικως σε ολα τα κινητα οι περισσοτεροι εχουν παραπονο με την μπαταρια....

Πλεον με την ταχυτητα στις φορτισεις δεν το θεωρω μεγαλο θεμα να μην δινει τρελη αυτονομια μια μπαταρια. Σε 20 λεπτα φορτισης σου δινει για πλακα μπαταρια για μιση μερα!

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...