Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω οτι η μεταβαση θα αξιζει μονο αν χρησιμοποιεις το πενακι. Στα αλλα οι διαφορες θα ειναι απειροελαχιστες.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το εχει κανεις χωρις προστασια οθονης;

 

Μου γλυστρισε σημερα και χτυπησε στην ακρη σε ενα γραφειο και εσπασε το τζαμακι. Χωρις τζαμακι σε αυτη τη φαση δεν θα ειχε προβλημα γιατι η θηκη θα το προστατευε. Το τζαμακι αυξανει το παχος και δεν φτανει η θηκη...

Απλα σκεφτομαι τωρα που τελειωσαν τα μπανια (συνηθως η αμμος φταιει για γρατζουνιες) να το αφησω χωρις προστασια για το χειμωνα. Εχω και μια θηκη τσαντακι της Shellsock για οταν το παιρνω σε περπατηματα κλπ...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω χωρίς, δε βρήκα κάτι και βαρέθηκα να ασχοληθώ. Τελευταία που το καθάρισα δεν είδα κάτι αλλά και να δω υγεία να έχουμε.

Γενικά δε βάζω στα κινητά προστασία και είμαι προσεκτικός φυσικά ποτέ δε ξέρεις.

Πάντως δεν έσπασα ποτέ οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εβαζα μεχρι πριν 2 χρονια. Απο το S8 και μετα βαζω. Στο S8 μου εσπασε η οθονη αλλα εφταιγε η super slim θηκη. Στο S10e ειχα κυκλικη γρατζουνια σε 2 μερες χωρις προστασια!

Αυτο με προβληματιζει...

Ειχα.το τζαμακι της T-Max εδω και 2 μηνες.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το playstore δειχνει ΟΚ. Σημερα το.ενεργοποιησα και ειναι στο 0.3 % προς το παρων.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντός με 2.ωρες και 44 λεπτά λειτουργία οθόνης από το πρωί 6.30 που το έβγαλα από τον φορτιστή μέχρι τώτα 22.53 που σας γράφω είμαι με μπαταρία 20% με ανάλυση στο WQHD+ Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντός με 2.ωρες και 44 λεπτά λειτουργία οθόνης από το πρωί 6.30 που το έβγαλα από τον φορτιστή μέχρι τώτα 22.53 που σας γράφω είμαι με μπαταρία 20% με ανάλυση στο WQHD+

 

Κάπως έτσι είμαι και εγώ συνήθως.. Τώρα έχω 3:45 και 18% σε fhd+ όμως

 

 

Καλά είναι....

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το λες

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε Samsung τετοια νουμερα τα εχω δει οταν ειχα παρει ενα 18 μηνων χρησιμοποιημενο S6 Edge Plus.

Σιγουρα καπου αλλου παει η μπαταρια αντι για οθονη.

S7 Edge μου εδινε 5-5 μιση ωρες

S8 5:30 με 6

S10E 7ωρο

S20+ 7:30 με 8

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω να δέχομαι κλήσεις μόνο από τις επαφές μου;

Τηλέφωνο- 3 τελείες επάνω δεξιά - Ρυθμίσεις - Αποκλεισμός αριθμών.

Η πρώτη επιλογή λογικά έχει σχέση με αυτό που ζητάς.

(Από S10 lite και U.I 2.5)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οσο καλη και να ειναι η προστασια οθονης το γυμνο τζαμι δεν το φτανει με τπτ... Μακαρι να ηταν πιο ανθεκτικο στις γρατζουνιες οπως ηταν το gorilla glass 3...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είμαι και εγώ συνήθως.. Τώρα έχω 3:45 και 18% σε fhd+ όμως

 

 

Καλά είναι....

 

Μιλατε σοβαρα τωρα ?? Με 3 κ 3.30 ωρες οθόνη λετε οτι ειναι καλα ??

Δηλ. αν βγαζατε 5 τι θα κανατε ?

Παρτυ με καλεσμενο ολο το myphone ?

Κ μιλάμε για plus μοντελο. ???

Link to comment
Share on other sites

Θεμα χρησης και ρυθμισεων ειναι. Το λεω παντα και θα το ξαναπω.

Αν εχεις ανοιχτα τα παντα θα δωσει λιγοτερη οθονη. Αν θες οθονη συμβιβαζεσαι και ρυθμιζεις καποια πραγματα. Εγω δεν στερουμαι τπτ απο την εμπειρια χρησης και εχω 8ωρο SOT.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλατε σοβαρα τωρα ?? Με 3 κ 3.30 ωρες οθόνη λετε οτι ειναι καλα ??

Δηλ. αν βγαζατε 5 τι θα κανατε ?

Παρτυ με καλεσμενο ολο το myphone ?

Κ μιλάμε για plus μοντελο. ???

 

Εμένα η γυναίκα μου βγάζει 5 ώρες σε 2 μέρες χρήσης σταθερά και με υπόλοιπο αρκετό. Τα ίδια έβγαζε με s10 plus

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες δεν ξερω τι συμβαινει εκανα και επαναφορα το εχω 60 hz σε γενικες γραμμες το βγαζω απο τον φορτιστη 7 .30 το πρωι και μεχρι τις 10 το βραδυ να εχω 15% μπαταρια το πολυ με 3 ωρες και 50 λεπτα ωρες οθονη.Οτι και να εκανα με gsam moniyor με απενεργοποιηση εφαρμογων δεν ειχα διαφορες.Πλεον εχω κουραστει ουτεν καν να γουσταρω 96hz

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι σε περιοχη με κακο σημα μπορει να παιζει ρολο.

Βαλε ενα screenshot με την καταναλωση μπαταριας να δουμε αν μπορουμε να το βελτιωσουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι σε περιοχη με κακο σημα μπορει να παιζει ρολο.

Βαλε ενα screenshot με την καταναλωση μπαταριας να δουμε αν μπορουμε να το βελτιωσουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δεν εχω καλο σημα αλλσ θα βσλω πιο μετα screenshot

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι κ να λεμε, δεν ειναι καλα.

Κ παει στο διαλο η αυτονομια, αλλα το να ζεσταινεται η συσκευη σε απλο browsing, ειναι απαραδεκτο (δεδομενου κ του κοστους).

 

Εγω παρελαβα πριν 4-5 ημερες το snapdragon variant (5g+12gb ram επισης), κ ειμαι ηδη +2 ωρες οθονη συμφωνα με το gsam. Υποψιν, στο exynos ειχα απενεργοποιησει το μισο τηλεφωνο για να βγαζω οριακα 5ωρο sot (120hz), εδω δεν εχω κλεισει τπτ, δεν εχω κλεισει καν βδομαδα (προχθες μαθαινε ακομα τα usage patterns), κ ειμαι ηδη στο 7ωρο. Το προηγουμενο το ψιλοφορτιζα παντου, με αυτο ομολογουμενως δεν το σκεφτομαι τοσο συχνα.

 

Κ ξαναλεω, δεν ειναι το 2ωρο (αν κ μαλλον θα ανεβει κ αλλο, ιδιαιτερα αν κλεισω κ εδω τα παντα), αλλα η θερμοκρασια (κ η οποια δυστυχως δεν φτιαχνει με update, παρα μονο με πολυ επιθετικο throttling). Οι επιδοσεις μου ειναι κυριολεκτικα αδιαφορες, αλλα αν δεν αντεχει η cpu/gpu τα 120hz, ε ας μην τα εδιναν, κ ας την εβγαζαν πιο φτηνα την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι με 120hz (ξαναγύρισα έτσι για αλλαγή) και έχω έως τώρα 4,5 ώρες οθόνη και υπόλοιπο μπαταρίας 30%.. εμένα πραγματικά αν έβγαζε 3 ώρες αυτονομία και δεν το είχα πετάξει στον τοίχο σίγουρα θα το πουλούσα.. η θα το πήγαινα στο service ξανα και ξανά..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι κ να λεμε, δεν ειναι καλα.

 

Κ παει στο διαλο η αυτονομια, αλλα το να ζεσταινεται η συσκευη σε απλο browsing, ειναι απαραδεκτο (δεδομενου κ του κοστους).

 

 

 

Εγω παρελαβα πριν 4-5 ημερες το snapdragon variant (5g+12gb ram επισης), κ ειμαι ηδη +2 ωρες οθονη συμφωνα με το gsam. Υποψιν, στο exynos ειχα απενεργοποιησει το μισο τηλεφωνο για να βγαζω οριακα 5ωρο sot (120hz), εδω δεν εχω κλεισει τπτ, δεν εχω κλεισει καν βδομαδα (προχθες μαθαινε ακομα τα usage patterns), κ ειμαι ηδη στο 7ωρο. Το προηγουμενο το ψιλοφορτιζα παντου, με αυτο ομολογουμενως δεν το σκεφτομαι τοσο συχνα.

 

 

 

Κ ξαναλεω, δεν ειναι το 2ωρο (αν κ μαλλον θα ανεβει κ αλλο, ιδιαιτερα αν κλεισω κ εδω τα παντα), αλλα η θερμοκρασια (κ η οποια δυστυχως δεν φτιαχνει με update, παρα μονο με πολυ επιθετικο throttling). Οι επιδοσεις μου ειναι κυριολεκτικα αδιαφορες, αλλα αν δεν αντεχει η cpu/gpu τα 120hz, ε ας μην τα εδιναν, κ ας την εβγαζαν πιο φτηνα την συσκευη.

Είναι γνωστά αυτά απλά κάποιοι στενομυαλοι δεν θελουν να καταλαβουν.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θεμα χρησης και ρυθμισεων ειναι. Το λεω παντα και θα το ξαναπω.

Αν εχεις ανοιχτα τα παντα θα δωσει λιγοτερη οθονη. Αν θες οθονη συμβιβαζεσαι και ρυθμιζεις καποια πραγματα. Εγω δεν στερουμαι τπτ απο την εμπειρια χρησης και εχω 8ωρο SOT.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα δωσει λιγοτερο αδερφε, δεν διαφωνώ.... Αλλα κ ολη μερα με data να εισαι, Bluetooth με ρολοι, gps κ να μην τα αφηνεις απ τα χέρια σου 3.30 ωρες sot το plus δεν βγάζει... Κατι αλλο φταιει ....

Φυσικα ο καθε ενας κανει δικη του χρηση αλλα δεν γινεται.... Εκτος κ αν τις 2 ωρες ο ανθρωπος οδηγει κ χρησιμοποιεί χαρτες κ πλοηγηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι γνωστά αυτά απλά κάποιοι στενομυαλοι δεν θελουν να καταλαβουν.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αστο αδερφε... Ειδαμε το s10 με snapdragon που χτυπαει τις ασχημες μερες 9ωρα κ τις καλες 10.30 με 11 (δικη μου χρήση παντα).

Οταν με ιδια ακριβώς χρηση ειχα στο s9+ στις ασχημες μερες 5 ωρες κ στις καλες 6 με 6.30

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω καλά είναι λέω σχετικά με την αρχή που ήμουν έτοιμος να το αλλάξω...

 

Το ui της Samsung με βολεύει πολύ και τελικά συμβιβάζομαι με την κακή αυτονομία του.... Εννοείται ότι το τηλέφωνο εκεί πονάει...

 

Τώρα το να τα κλείσεις όλα με την λογική που λένε κάποιοι φίλοι παραπάνω, ότι στο σπίτι σου πχ δεν αφήνεις ανοιχτά τα φώτα όταν λείπεις, το παράδειγμα είναι ατυχές γιατί εδώ μιλάμε για κάτι που πληρώνεις από πριν και πρέπει να είναι κάπως.... Το ρεύμα στο σπίτι είναι υπηρεσία έξτρα...

Link to comment
Share on other sites

Το παραδειγμα που εδωσα ηταν αν ειχες μπαταρια αντι για ρευμα...

Τεσπα ο καθενας εχει τη δικη του εμπειρια αναλογα με τις αναγκες του...

Για μενα που η χρηση μου ειναι κυριως browsing, viber και φωτος το κινητο ειναι σουπερ. Το καλυτερο Samsung που εχω παρει ποτε (S10e, S8, S7 Edge, S6 Edge +, A5 2016, J5 2015) τα προηγουμενα.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...