Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 βδομαδες χωρις προστασιας οθονης πλεον. Δεν εχει καποιο σημαδι αλλα το προσεχω αρκετα. Μου αρεσει να αλλαζω συχνα θηκες και εκτος της εργοστασιακης μεμβρανης δεν υπαρχει κατι που να ταιριαζει και με τις θηκες και να δουλευει αψογα το αποτυπωμα δυστυχως.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος του κινητού! Ξέρει κανείς εάν γίνεται στη Home Screen να εμφανίζεται το "Travel Time to Work/Home" (μέσω Google Maps βεβαίως); Ήταν κάτι που είχα στο Google Pixel και μου άρεσε.
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι είναι πολύ πιο εύκολο. Κατεβάζουμε το αρχείο, το ονομάζουμε update.zip, μπαίνουμε recovery και πατάμε update from SD card, διαλέγουμε το update.zip πατάμε να γίνει και αυτό είναι όλο. Περιμένουμε να γίνει το update και είμαστε έτοιμοι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο κακό που βλέπω τώρα είναι ότι δε μπαίνει recovery... Θα πρέπει να περιμένω την Official να την βάλω με odin.. Δε μπορώ να βάλω 2η ή 3η Beta μέσω recovery

 

Τόσο απλό ? Και αλλάζεις region χωρίς να χαθεί πάλι ? Φαντάζομαι τα δεδομένα χάνονται έτσι ? Είναι σαν φορματ.

Θα περιμένω επίσημη 11άρα να ρίξω έτσι να πάω σε καμία γερμανική

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τόσο απλό ? Και αλλάζεις region χωρίς να χαθεί πάλι ? Φαντάζομαι τα δεδομένα χάνονται έτσι ? Είναι σαν φορματ.

Θα περιμένω επίσημη 11άρα να ρίξω έτσι να πάω σε καμία γερμανική

 

Δεν χάνονται τα αρχεία όχι. Dirty flash απο πανω κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Λέω να κάνω rollback πάντως όντως όσο το δοκίμασα φαίνεται να είναι καλύτερο σε αρκετούς τομείς :-)

 

Update: Πήγα πίσω σε στοκ. Adb δεν μου δούλευε.. μου έδειχνε τη συσκευή offline για κάποιο λόγο.

Το έβαλα απ'ευθείας σε download mode και flash με odin.

Recovery στην beta μπαίνεις μόνο με adb εντολές. Μέχρις στιγμής μόνο θετικά βλέπω στη beta.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χάνονται τα αρχεία όχι. Dirty flash απο πανω κάνεις.

 

Δν χάνεις τίποτα και το κινητό είναι πολύ καλύτερο, ειδικά το δαχτυλικο αποτύπωμα. Απλά υπάρχει περίπτωση η beta 2 όταν βγει να πρέπει να την περάσεις μέσω υπολογιστή και όχι κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

 

Φαινεται οτι θα απογειωσει τα S20 το update.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Φαινεται οτι θα απογειωσει τα S20 το update.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά το one ui κάθε χρόνο γίνεται και καλύτερο..

Πως να αλλάξεις μετά και που να πας??

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το one ui κάθε χρόνο γίνεται και καλύτερο..

 

Πως να αλλάξεις μετά και που να πας??

Αυτό σκέφτομαι και εγώ.. Που να παω; Το μόνο που με κουράζει στα Sam είναι η μπαταρία αλλά τουλάχιστον είναι λιγότερο αρνητικό από τα μείον των άλλων.

Oneplus; Ωραίο ui αλλά μέχρι εκεί, κάμερες κατωτερες ,οικοσύστημα μηδέν.

Xiaomi -miui (αυτό είναι αρκετο)

Huawei - Πρώτα από όλα με πειράζει το Emiu και μετά το ότι δεν έχει google services.

Pixel - Που είναι οεο; Θα έρθουν ποτε επισημα; Άσε που από φέτος είναι στην κατηγορία mid range όπως και να το κάνουμε.

Υπάρχει κάτι άλλο εκτός από ios που σιχαίνομαι;

 

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι και εγώ.. Που να παω; Το μόνο που με κουράζει στα Sam είναι η μπαταρία αλλά τουλάχιστον είναι λιγότερο αρνητικό από τα μείον των άλλων.

Oneplus; Ωραίο ui αλλά μέχρι εκεί, κάμερες κατωτερες ,οικοσύστημα μηδέν.

Xiaomi -miui (αυτό είναι αρκετο)

Huawei - Πρώτα από όλα με πειράζει το Emiu και μετά το ότι δεν έχει google services.

Pixel - Που είναι οεο; Θα έρθουν ποτε επισημα; Άσε που από φέτος είναι στην κατηγορία mid range όπως και να το κάνουμε.

Υπάρχει κάτι άλλο εκτός από ios που σιχαίνομαι;

 

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Σαν να διαβάζω δικό μου ποστ...

 

Και εγώ μονόδρομο βλέπω το ui της Samsung..

 

Δεν ξέρω ίσως έδινα μια ευκαιρία στα καινούρια μοντέλα της Sony.. Βγάζει ένα τώρα πριν τις γιορτές που μοιάζει τούμπανο

Link to comment
Share on other sites

Σαν να διαβάζω δικό μου ποστ...

 

Και εγώ μονόδρομο βλέπω το ui της Samsung..

 

Δεν ξέρω ίσως έδινα μια ευκαιρία στα καινούρια μοντέλα της Sony.. Βγάζει ένα τώρα πριν τις γιορτές που μοιάζει τούμπανο

 

Εγώ το χτύπησα, xperia 5 ii, στα χαρτιά είναι παρόμοια και θέλω να δω αν θα είναι καλύτερο στην κύρια κάμερα και αν θα έχει καλό μενού μιας και το 1ii δεν το δούλεψα σαν βασικό. Γενικά τo ui της Samsung είναι λόγος να την επιλέξεις αλλά αν τo Sony βγει καλό θα μείνω με αυτό καθώς είναι μαζεμένο και μου έλειψε το μικρό μέγεθος.

Βέβαια έχουν μικρή διαφορά αλλά θέλω να το δοκιμάσω και αυτό.

Επίσης έχει θύρα ακουστικών που έχω 3 ζευγάρια και κάθονται καθώς στο note δεν παίζουν ούτε με τους 2 αντάπτορες που έχω.

Τέλος, θεωρώ ότι στη μπαταρία θα είναι καλύτερο από s20 plus.

Μόνο στην κάμερα ζουμ υπερτερεί το s20 αρκετά και θεωρώ ότι εκεί ίσως δω διαφορές υπέρ του Samsung. Θα παίξει συγκριτικό όμως και θα δούμε

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σας,τα Χαβάη ούτε για αστείο,τα Xiaomi είναι πολύ πολύ καλά (αν και δεν έχω πάρει ποτέ ναυαρχίδα τους ) pixel (δεν έχω άποψη) 1+ έχω το 7pro το οποίο είναι εξαιρετικό τηλέφωνο και η κάμερα του στο manual mode επίσης πολύ καλή όπως και το βίντεό του. Μου αρέσει και το Oxygen OS το οποίο τελικά για πρώτη φορά δείχνει να με κερδίζει περισσότερο απ'ότι το UI 2.5 ...να πω την πικρή μου αλήθεια προτιμούσα καλύτερα το one UI του s8 plus μου.

Η διαφορά μεταξύ όλων των κινητών που έχω δουλέψει μέχρι τώρα είναι αυτά τα 120 μαγικά hz του s20 plus.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος s9 plus και πλέον και s10, ήταν σχεδόν σίγουρο ότι θα κάνω skip τη σειρά s20 αλλά τελικά θα έρθω στην παρέα σας από Τρίτη με s20 plus. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει ο ενθουσιασμός της νέας συσκευής. Ξέρω απ' έξω και ανακατωτά πια το Ui, ξέρω τη σειρά S, τι διαφορές υπάρχουν από το s10 που είχα.

Ένα παράπονο έχω σταθερά από την εποχή του s9 plus και πιστεύω θα συνεχίσω να το έχω και με το s20 plus και είναι η μπαταρία.

Κατά τα άλλα όμως συμφωνώ. Να φύγεις να πας που ; Νομίζω ότι η Samsung σαν κινητά και ui προσφέρει το πιο πλήρες πακέτο στο android.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολύ καιρό, χθες γύρισα από τα 120Hz στα 60 και έβαλα και το σκούρο θέμα στο μενού (είχα το άσπρο).

Παρέμεινα δε σε FHD+.

Για να τα λέμε όλα, το κινητό έχει άλλες θερμοκρασίες με τα 60Hz. Δεν έχει ζεσταθεί καθόλου κατά τη χρήση. Η μπαταρία χοντρικά δίνει ένα 20% επιπλέον όπως το υπολογίζω. Πείτε και την άποψή σας οι υπόλοιποι επί του θέματος.

 

Πληγή παραμένει η αναμονή βέβαια. Αυτό άσχετο με τα Hz.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα με 60hz δεν ειχα κανενα προβλημα υπερθερμανσης. Σε 1400x3200 αναλυση.

Dark mode εννοειται βοηθαει στην καταναλωση...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, καταλαβαίνετε διαφορά ανάμεσα σε fhd+ και wqhd+ ?

Γιατί εγώ στις 6,7 ίντσες το βλέπω ίδιο το τηλέφωνο. Γενικά προσπαθώ να καταλάβω πως είναι καλύτερα,fhd και 120hz η wqhd και 60 hz.ασχετως μπαταρίας. Η μπαταρία και με τις δύο ρυθμίσεις εμένα μου αρκεί. Με όλα ανοιχτά και φουλ χρήση μου βγάζει άνετα μέχρι το βράδυ και αυτό μου φτάνει

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, καταλαβαίνετε διαφορά ανάμεσα σε fhd+ και wqhd+ ?

Γιατί εγώ στις 6,7 ίντσες το βλέπω ίδιο το τηλέφωνο. Γενικά προσπαθώ να καταλάβω πως είναι καλύτερα,fhd και 120hz η wqhd και 60 hz.ασχετως μπαταρίας. Η μπαταρία και με τις δύο ρυθμίσεις εμένα μου αρκεί. Με όλα ανοιχτά και φουλ χρήση μου βγάζει άνετα μέχρι το βράδυ και αυτό μου φτάνει

 

Καμία διαφορά δεν μπορώ να καταλάβω από fhd σε 2Κ.

Και εφόσον δεν καταλαβαίνεις ούτε εσύ, γύρνα σε fhd & 60 και δες αν έχεις ακόμη καλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα διαφορα στην μπαταρια με τις 2 αναλυσεις για αυτο εχω επιλεξει και την υψυλοτερη. Ισως σε πιο αδυναμες συσκευες να φαινεται διαφορα αν κατεβασεις την αναλυση.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, καταλαβαίνετε διαφορά ανάμεσα σε fhd+ και wqhd+ ?

Γιατί εγώ στις 6,7 ίντσες το βλέπω ίδιο το τηλέφωνο. Γενικά προσπαθώ να καταλάβω πως είναι καλύτερα,fhd και 120hz η wqhd και 60 hz.ασχετως μπαταρίας. Η μπαταρία και με τις δύο ρυθμίσεις εμένα μου αρκεί. Με όλα ανοιχτά και φουλ χρήση μου βγάζει άνετα μέχρι το βράδυ και αυτό μου φτάνει

 

Εγω θα συμφωνήσω με τους συναγωνιστές από ένα ξένο site: "Reddit - Galaxy_S20 - WQHD+ or 120Hz" https://amp-reddit-com.cdn.ampproject.org/v/s/amp.reddit.com/r/Galaxy_S20/comments/fks3xr/wqhd_or_120hz/?amp_gsa=1&amp_js_v=a6&usqp=mq331AQFKAGwASA%3D#amp_tf=%CE%91%CF%80%CF%8C%20%251%24s&aoh=16031253544184&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.reddit.com%2Fr%2FGalaxy_S20%2Fcomments%2Ffks3xr%2Fwqhd_or_120hz%2F

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο update έρχεται SamMobile: Galaxy S20 gets yet another firmware update with camera improvements.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s20-firmware-update-camera-improvements/

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γραφτεί και ειπωθεί τόσα και τόσα για την σειρά αυτή που πιστεύω η Sammy θα δώσει αν δεν δίνει ήδη το καλύτερο ...θα έχει πλήρη υποστήριξη σε κάθε επίπεδο, απλά η γνώμη μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Φοβερη υποστηριξη απο Samsung. Και τα καλουδια σε στυλ Good Lock ειναι τρομερα. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Έχω καμιά δεκαριά μέρες το κινητό...αυτό μου βγάζει σε μένα από τότε που το πήρα πως είναι το τελευταίο update...

Screenshot-20201020-111302-Software-update.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω καμιά δεκαριά μέρες το κινητό...αυτό μου βγάζει σε μένα από τότε που το πήρα πως είναι το τελευταίο update...

Screenshot-20201020-111302-Software-update.jpg

 

Καλοριζικο....και εγω αυτο εχω....οποτε περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

1. Τα επόμενα beta που θα βγουν που θα τα δούμε εμάς που μας ενδιαφέρουν; εχω την 1η...

 

2. E-sim + κανονική sim + sdcard μπορούμε να έχουμε?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...