Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανω κατω την ιδια αυτονομια θα εχουν. Μεγαλυτερη μπαταρια το plus αλλα και μεγαλυτερη οθονη.

Η μπαταρια ειναι θεμα ρυθμισεων και χρησης. Οσοι θελουν αυτονομια χωρις να πειραξουν τπτ θεωρουν αθλια την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι πολύ σημαντικό που μου λες καθώς αν έχουν την ίδια αυτονομία θα πάω στο S20 με τις 6.2 ίντσες.

Όλα έχουν σχέση με την χρήση, περισσότερα mah δε γίνεται να έχουν μικρότερη αυτονομία.. Και τι εννοώ:

αν κάνεις αρκετή χρήση οθόνης τότε η αυτονομία του καθενος εξαρτάται από το πόσο παραπάνω καίει η μία οθόνη από την άλλη..ξέρουμε ότι αναλογικά καίνε το ίδιο ?? Απλά το λέμε θεωρητικά.

Αααααν όμως κάνεις κλήσεις, tracking σε αθλήματα κλπ τότε η κατανάλωση που έχεις είναι ίδια είτε σου ένα είτε στο άλλο...επομένως το plus θα σε βγάλει παραπάνω..

Άρα μην λέμε ότι μας έρθει, όλα είναι σχετικά.

Προσωπικά θα πήγαινα στο μικρό γιατί θέλω μικρό. Τώρα είμαι με τo ultra λόγω κάμερας και με ενοχλεί το μέγεθος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

5 ήμερες τώρα με το S20+ με Snap, η συσκευή είναι πολύ καλή και γρήγορη, δεν έχω παρατηρήσει κανένα από τα θέματα που περιγράφεται παραπάνω με θερμοκρασίες κτλ. Το έχω μόνιμα στα 120 hz.

 

* Η κάμερα θέλει βελτίωση.

* Έπρεπε να στοιχίζει λιγότερο.

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του s20 plus εδώ και τρεις μέρες θέλω να πω ότι είναι ένα κινητό αναβαθμισμένο σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς σε σχέση με το s10 plus που έχω παράλληλα. Οθόνη, ηχεία ,haptics (μεγάλη διαφορά) , κάμερα ,ufs 3 (που φαίνεται στη τελική εμπειρία χρήσης, όπως και πρώτη φορά αφήνω haptics ενεργοποιημένα) , ακουστική στις κλήσεις.Το μόνο που θα ηθελα, είναι το punch hole ,να είναι στην άκρη της οθόνης .Δεν λέω ότι είναι καλύτερο από τα αντίπαλα στρατόπεδα , αλλά σε σχέση με το κινητό που αντικαθιστά είναι αναβάθμιση καλή. Όσο για την μπαταρία, το δουλεύω 1080 στα 96hz. Αν μου βγάζει όσο το S10+ , εγώ θα είμαι ικανοποιημένος, που νομιζω ότι τα βγάζει( θα ξέρω τις επόμενες μέρες ) Σημαντικό είναι να στήσετε το κινητό σύμφωνα με τον οδηγό του s wind που υπάρχει στο θρεντ του s9, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ οσον αφορά το στήσιμο σε ασφαλή λειτουργία (τα άλλα είναι θεμα προσωπικής προτίμησης).

 

Υγ. Swind , προχωράει κανονικά η διαδικασία με may security patch , γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι είχες πει ότι λόγω security policy πλέον δεν γίνεται, αλλά σε εμένα όλα κομπλέ. Και ξαναλέω, ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ, ως προς τι εγκαθιστατε στον κινητό με τον οδηγό, πετάει μεγάλο μέρος του bloatware έξω , δεν γινονται εφαρμογές συστήματος με πολλαπλά παράλληλα οφέλη. Ένα "μικρό ευαγγέλιο" για τους χρήστες Samsung.

Υγ2. Είμαι με exynos, δεν έχω παρατηρήσει ούτε ανέβασμα θερμοκρασίας ,ούτε μου ρίχνει τα 120/96hz σε 60, παιχνίδια δεν παίζω.

Υγ3. Θα ήθελα , αφού το hardware δεν το υποστηρίζει, να μας δώσουν την επιλογή με bixby routines ,να γυρνάει σε εφαρμογές που θέλουμε στα 60hz ( YouTube , χάρτες κτλ)

Υγ4. Once you go 120hz , you never go back (ούτε καν στα 96hz, ακόμα και εκεί υπάρχει μικρή διαφορά)

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι επιλεγμενη η προσαρμοσιμη ενεργεια το περναει αυτοματα σε μετρια εξοικονομιση κατω απο ενα ποσοστο. Θυμαμαι οτι σε προηγουμενες εκδοσεις του android μπορουσαμε να ορισουμε αυτο το ποσοστο αλλα εδω δεν το βρισκω....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση γιατί ψάχνω εδώ και ώρα και δεν βγάζω άκρη.Πηρα χθες λόγο ανανέωσης το κινητό. Όλα ωραία και καλά. Θέλω να απενεργοποιησω την επιλογή οταν έχω το κινητό στο τραπέζι και το σηκώνω προς το μέρος μου να μην αναβει αυτόματα η οθόνη. Στο note 10+ που έχω δεν μου το έκανε αυτό. Τώρα με το s20 ανάβει συνεχώς η οθόνη. Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση γιατί ψάχνω εδώ και ώρα και δεν βγάζω άκρη.Πηρα χθες λόγο ανανέωσης το κινητό. Όλα ωραία και καλά. Θέλω να απενεργοποιησω την επιλογή οταν έχω το κινητό στο τραπέζι και το σηκώνω προς το μέρος μου να μην αναβει αυτόματα η οθόνη. Στο note 10+ που έχω δεν μου το έκανε αυτό. Τώρα με το s20 ανάβει συνεχώς η οθόνη. Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα τίποτα
Από τις ρυθμίσεις - advanced features - motion and gestures. 23ce488d2bf184f19f1591174777f1cf.jpg03bffabc3acb5a41969e8e8090cbfa06.jpg

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Swind , προχωράει κανονικά η διαδικασία με may security patch ?

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Ναι ολα καλως τελικα δεν υπαρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και επο εμενα.

Οταν το φορτίζω, υπάρχει διαρκώς η ενδειξη της φορτισης στο κατω μερος της οθονης.

Για να αποφυγω τυχον burn in, πως απενεργοποιείται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.. μετα απο ενα πολυ πολυ συντομο περασμα απο IOS (ουτε βδομαδα δεν αντεξα αλλα πλεον εχω την ολοκληρωμενη εικονα που ηθελα) ειμαι παλι σε αναζητηση συσκευης με επικρατεστερη και παλι galaxy s (αφου Oneplus πηγε χιλιαρικο & P40 pro τα γνωστα θεματα..)

 

Ερωτηση : εχει στρωσει αρκετα πλεον σε θεμα καμερας? γενικα διαβαζω καλα σχολια πλεον. Οσο για την μπαταρια με το S10 (το "σκετο") εβγαζα μερα σχετικα ευκολα σε νορμαλ συνθηκες. Οποτε και στα 120hz ακομα λογικα θα ειμαι στα ιδια οπως το βλεπω..σωστα?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και επο εμενα.

Οταν το φορτίζω, υπάρχει διαρκώς η ενδειξη της φορτισης στο κατω μερος της οθονης.

Για να αποφυγω τυχον burn in, πως απενεργοποιείται αυτο?

Στο Α71 η ρύθμιση είναι στο:

Ρυθμίσεις - Εμφάνιση. Στο τέλος υπάρχει το "εμφάνιση πληροφοριών χρέωσης". Το απενεργοποιείς.

Λογικά και σε εσένα κάπου εκεί πρέπει να είναι.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.. μετα απο ενα πολυ πολυ συντομο περασμα απο IOS (ουτε βδομαδα δεν αντεξα αλλα πλεον εχω την ολοκληρωμενη εικονα που ηθελα) ειμαι παλι σε αναζητηση συσκευης με επικρατεστερη και παλι galaxy s (αφου Oneplus πηγε χιλιαρικο & P40 pro τα γνωστα θεματα..)

 

Ερωτηση : εχει στρωσει αρκετα πλεον σε θεμα καμερας? γενικα διαβαζω καλα σχολια πλεον. Οσο για την μπαταρια με το S10 (το "σκετο") εβγαζα μερα σχετικα ευκολα σε νορμαλ συνθηκες. Οποτε και στα 120hz ακομα λογικα θα ειμαι στα ιδια οπως το βλεπω..σωστα?

 

Η καμερα μετα την αναβάθμιση ειναι λιγο καλύτερη, δεν ειναι η καλυτερη, μη φανταστεις, θελει ακομα δουλεια, η μπαταρια για μια μερα με νορμαλ χρηση βγαζει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω σύνδεση Vodafone και έχω ενεργοποιημένο το WiFi calling.

Κάθε φορά όμως που βρίσκομαι σε WiFi, βγάζει στη μπάρα την ειδοποίηση IMS Service.

Πως μπορώ να κάνω να μην εμφανίζεται η εν λόγω ειδοποίηση;

 

Χρησιμοποιεί κάποιος Android Auto;

Όταν πατάω το εικονίδιο για να μιλήσω, στην οθόνη του αυτοκινήτου, δεν μπορώ να κάνω εκφώνηση της οδού.

Μιλάει η Google και λέει κάτι στα ελληνικά αλλά γράμμα γράμμα και ακούγεται σαν καθυστερημένο.

 

 

Επίσης, είναι καλύτερο οι υπηρεσίες τοποθεσίας να χρησιμοποιούνται κατά τη χρήση της εφαρμογής ή πάντα;

Πχ ποια είναι η "ιδανική" ρύθμιση για το S-Health;

 

Το Alpha wallet τσακίζει τη μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Στο Α71 η ρύθμιση είναι στο:

Ρυθμίσεις - Εμφάνιση. Στο τέλος υπάρχει το "εμφάνιση πληροφοριών χρέωσης". Το απενεργοποιείς.

Λογικά και σε εσένα κάπου εκεί πρέπει να είναι.

 

Σωστα , ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχει βελτιωθει πολυ η Samsung στις ενημερωσεις ασφαλειας. Παλια ερχονταν μετα τις 20 καθε μηνα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν 3 μέρες άλλαξα το s9+ για το s20+ και είναι η μέρα με την νύχτα σε πολλά σημεία!! Για πείτε μου και εσείς στο galaxy store πάω να κατεβάσω την γραμματοσειρά Samsung Sans και μόλις πατάω να κατέβει η κλείνει η εφαρμογή και με βγάζει εκτός ή κάνει επανεκκίνηση η εφαρμογή... συμβαίνει και σε άλλον αυτό? έκανα και επαναφορά την εφαρμογή και το κινητό το ξανά έστησα πάλι και πάλι τα ίδια. Τέλος πάντων μικρό το κακό. για την μπαταρία κανένα τιπ έχουμε γιατί την βλέπω δραματικά να πέφτει σιγά σιγά? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote σας ήρθε η αναβάθμιση Ιουνίου?

 

Όχι ακόμα...Εχω παρατηρήσει καθυστέρηση 2-3 μέρες οπότε μέχρι Παρασκευή το πολύ φαντάζομαι θα πάρουμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...