Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για να μη σου σπάει το tempered glass η λύση είναι μία... να σταματήσουν οι πτώσεις της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια πτωση σήμερα, έσπασε και το προτελευταίο τζαμάκι της Qitayo. Οπότε φοράω το τελευταίο. Πολύ εύκολα σπάνε τα άτιμα, αλλά λογικό τόσο φθηνά που είναι :D

 

Τι θα προτείνατε σε κάτι λίγο πιο ακριβό η ίδιας τιμής από Amazon η και εκτός; Και εάν η συσκευασία έχει 3 μέσα όπως της Qitayo, ακόμα καλύτερα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Εγώ αυτά έχω! Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα! Αν και τα είχα πάρει 4,99€

https://www.amazon.de/dp/B07Z61CS94/ref=pe_3044161_185740101_TE_item

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Για να μη σου σπάει το tempered glass η λύση είναι μία... να σταματήσουν οι πτώσεις της συσκευής.
Καλά οπωσδήποτε. Αυτός είναι ο σκοπός τους. Τα συγκεκριμένα όμως σπάνε πολύ ευκολότερα από άλλα, πιο ποιοτικά.

 

Οι πτώσεις είναι σπάνιες γενικά. Απλά το πρώτο τζαμάκι δεν το εγκατέστησα καλά όταν τα αγόρασα και πήρε σκόνες. Το δεύτερο έσπασε σήμερα. Οπότε έμεινα με το τελευταίο και θα ήθελα να έχω ένα back up.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ αυτά έχω! Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα! Αν και τα είχα πάρει 4,99€

 

https://www.amazon.de/dp/B07Z61CS94/ref=pe_3044161_185740101_TE_item

Αυτά τα είχα παραγγείλει και παλιότερα, αλλά δεν ήρθαν ποτέ. Οπότε πήρα το refund και δεν ασχολήθηκα ξανά. Τα Omoton και LK βλέπω επίσης, που είναι παρόμοια.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά οπωσδήποτε. Αυτός είναι ο σκοπός τους. Τα συγκεκριμένα όμως σπάνε πολύ ευκολότερα από άλλα, πιο ποιοτικά.

 

Οι πτώσεις είναι σπάνιες γενικά. Απλά το πρώτο τζαμάκι δεν το εγκατέστησα καλά όταν τα αγόρασα και πήρε σκόνες. Το δεύτερο έσπασε σήμερα. Οπότε έμεινα με το τελευταίο και θα ήθελα να έχω ένα back up.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά τα είχα παραγγείλει και παλιότερα, αλλά δεν ήρθαν ποτέ. Οπότε πήρα το refund και δεν ασχολήθηκα ξανά. Τα Omoton και LK βλέπω επίσης, που είναι παρόμοια.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Βαιε εσύ δεν είχες την κοραλί θήκη? Έσπασε ενώ φορούσες θήκη? Εγώ έχω την μαύρη της google και όντως με προστασία οθόνης είναι οριακά η οθόνη στο ύψος της θήκης

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαιε εσύ δεν είχες την κοραλί θήκη? Έσπασε ενώ φορούσες θήκη? Εγώ έχω την μαύρη της google και όντως με προστασία οθόνης είναι οριακά η οθόνη στο ύψος της θήκης

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έχω όλες τις επίσημες θήκες, εκτός της μπλε. Ναι το τζαμάκι είναι στο ίδιο ύψος με τα χείλη της θήκης. Κι εγώ την μαύρη φορούσα σήμερα.

 

Έπεσε με τα μούτρα από το ύψος της τσέπης του παντελονιού και φαντάσου το πάτωμα στην δουλειά δεν είναι πλακάκι η κάτι τέτοιο. Εχουν βάλει αυτό το αυτοκόλλητο πάτωμα τύπου ταπετσαρίας και είναι πιο μαλακό. Το τζαμάκι ουσιαστικά δεν έκανε ρωγμές, απλά έκανε στις πάνω και κάτω γωνίες του μικρά σπασιματάκια. Το υπόλοιπο τζάμι κανένα σπάσιμο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι γνήσιες θήκες αλλά με την spiegen σιλικόνης αγχώνεσαι λιγότερο

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι γνήσιες θήκες αλλά με την spiegen σιλικόνης αγχώνεσαι λιγότερο

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω και μια Rhinoshield αλλα είναι πολύ σφιχτή και την φοβάμαι βάλε βγάλε. Επίσης έχω και μια της Cyril Ciel. Προτιμώ όμως τις επίσημες μιας και δεν γλιστράνε. Συν φυσικά ότι είναι και πιο όμορφες :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και μια Rhinoshield αλλα είναι πολύ σφιχτή και την φοβάμαι βάλε βγάλε. Επίσης έχω και μια της Cyril Ciel. Προτιμώ όμως τις επίσημες μιας και δεν γλιστράνε. Συν φυσικά ότι είναι και πιο όμορφες :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Κι εγώ rhinoshield έχω και δε τη βγάζω συχνά. Καμιά άλλη έτσι ποιοτική υπάρχει; Γιατί καλές οι γνήσιες αλλά ακριβές!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ rhinoshield έχω και δε τη βγάζω συχνά. Καμιά άλλη έτσι ποιοτική υπάρχει; Γιατί καλές οι γνήσιες αλλά ακριβές!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι μόνο αυτές πέρα από τις γνήσιες.

 

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/thikes-google/rhinoshield-solidsuit-for-google-pixel-4-xl-carbon-fiber-MSGO00014-p

 

https://www.cyrill.com/collections/ci_pixel-4-xl/products/ciel-google-pixel-4-xl-color-brick-black?variant=36343256187038

 

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή έχω και είναι φανταστική σαν προστασία και υφή

https://mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/thikes-google/spigen-rugged-armor-ga-google-pixel-4-xl-black-MSGO00011-p

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή έχω και είναι φανταστική σαν προστασία και υφή

https://mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/thikes-google/spigen-rugged-armor-ga-google-pixel-4-xl-black-MSGO00011-p

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως και με αυτές που σου έστειλα σε link, πάλι το τζαμάκι είναι σχεδόν στο ίδιο ύψος με τα χείλη της θήκης περιμετρικά. Θα ήθελα να δοκιμάσω κάποια στιγμή και της Dbrand αλλά φοβάμαι ότι θα είναι χοντροκομμένη.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τις τελευταιες μερες, σε καποιες κλησεις που δεχομαι οταν την ανοιγω την κληση, ανοιγει κιολας αυτοματα και το μεγαφωνο. Συμβαινει σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ rhinoshield έχω και δε τη βγάζω συχνά. Καμιά άλλη έτσι ποιοτική υπάρχει; Γιατί καλές οι γνήσιες αλλά ακριβές!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω μία της dbrand με το αυτοκόλλητο του JerryRingEverything!

https://postimg.cc/0MWffDnw

https://dbrand.com/shop/special-edition/teardown

 

Και μία της Spigen Slim Armor Essential S

https://postimg.cc/N9bx2mW1

https://www.spigen.com/collections/pixel-4-4-xl/products/pixel-4-xl-case-slim-armor-essential-s?variant=30271198167087

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να περάσω την 11 που στο 2ο 4XL τηλέφωνο δεν ήρθε μεχρι τώρα ?

Στο αλλο Pixel 4XL ήρθε με την 1η

Link to comment
Share on other sites

699 δολλάρια το 5αρι; Χαχαχαχα

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

699 δολλάρια το 5αρι; Χαχαχαχα

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Πανέμορφο το άτιμο αλλά το θεωρώ λίγο ακριβό, μέχρι 500€ θα ήταν καλή τιμή, στα θετικά η μεγάλη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

699 δολλάρια το 5αρι; Χαχαχαχα

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

613,15€ στο γερμανικό Google Store!

Το πράσινο είναι πανέμορφο!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το άτιμο αλλά το θεωρώ λίγο ακριβό, μέχρι 500€ θα ήταν καλή τιμή, στα θετικά η μεγάλη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με 699 παίρνω δεύτερο 4 XL με ανώτερο SOC και καλύτερη οθόνη τουλάχιστον σε ανάλυση.

 

Τα της κάμερας τα πέρασαν πολύ στα κουτουρού με κάνα δυο προσθήκες (θα δούμε εν καιρώ τις βελτιώσεις τους) και τον ultrawide που είναι ευπρόσδεκτη προσθήκη.

 

Για 90Hz δεν αναφέρθηκε κάτι, αν και νομίζω πως είναι στάνταρ πλέον.

 

Η μπαταρία 4080mAH, για τις 6 ιντσες με FHD+ το μόνο θετικό μέχρι στιγμής. Όπως και τα 8/128GB σαν βασική έκδοση.

 

Okay, IP68 το περιμέναμε το reverse wireless charging καλό νέο.

 

Εάν με ενδιέφερε αυτή η κατηγορία, θα το επέλεγα σίγουρα ανάμεσα σε άλλες συσκευές με τον 765G, σε καμία black friday και εάν η τιμή έπεφτε αρκετά.

 

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

613,15€ στο γερμανικό Google Store!

 

Το πράσινο είναι πανέμορφο!

Α κάτι κάνουμε τώρα :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1. Το event μετά βίας ένα μισάωρο, ούτε 4 καλαμάκια δεν προλαβα να φάω. Μόλις τελείωσε, έβαλα και έβλεπα το live του unboxTherapy μέχρι να φάω..

2. Το πράσινο 5 το παρήγγειλα ήδη από το DE store με την 3η - ποιος ξέρει πόσο τραφικ έχει το στορ - και δεν ξέρω εάν το είδατε, στα EU stores εάν παραγγείλεις μέχρι τις 19/10 το 5 σου δίνει η Googleάρα και ένα ζευγάρι Bose QC 35 II - τα οποία τα έχω ήδη οπότε θα τα σπρώξω, αλλά μιλάμε για δώρο αξίας 215euro βάση του Σκρουτζ!

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

1. Το event μετά βίας ένα μισάωρο, ούτε 4 καλαμάκια δεν προλαβα να φάω. Μόλις τελείωσε, έβαλα και έβλεπα το live του unboxTherapy μέχρι να φάω..

2. Το πράσινο 5 το παρήγγειλα ήδη από το DE store με την 3η - ποιος ξέρει πόσο τραφικ έχει το στορ - και δεν ξέρω εάν το είδατε, στα EU stores εάν παραγγείλεις μέχρι τις 19/10 το 5 σου δίνει η Googleάρα και ένα ζευγάρι Bose QC 35 II - τα οποία τα έχω ήδη οπότε θα τα σπρώξω, αλλά μιλάμε για δώρο αξίας 215euro βάση του Σκρουτζ!

 

Νομίζω ότι θα μπορούσαν να έχουν λίγα λεπτά παραπάνω για τα Pixel! Όπως τις προηγούμενες χρονιές! Μου φάνηκε ότι το έκαναν, απλώς για το κάνουν!

Στη Γερμανία που το παρήγγειλες έχεις κάποιο γνωστό ή χρησιμοποίησες κάποια υπηρεσία τύπου mygermany, mailboxde κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως και τα 8/128GB σαν βασική έκδοση.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

Το μόνο που με χαλάει στο 4άρι Pixel μου! Έπρεπε εδώ και καιρό να προσφέρουν σαν βασική έκδοση τα 128GB!

Αλλά θα μου πεις προσπαθούν να πουλήσουν και το Google One storage...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα μπορούσαν να έχουν λίγα λεπτά παραπάνω για τα Pixel! Όπως τις προηγούμενες χρονιές! Μου φάνηκε ότι το έκαναν, απλώς για το κάνουν!

Στη Γερμανία που το παρήγγειλες έχεις κάποιο γνωστό ή χρησιμοποίησες κάποια υπηρεσία τύπου mygermany, mailboxde κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Το μόνο που με χαλάει στο 4άρι Pixel μου! Έπρεπε εδώ και καιρό να προσφέρουν σαν βασική έκδοση τα 128GB!

 

Αλλά θα μου πεις προσπαθούν να πουλήσουν και το Google One storage...

Σίγουρα παίζει αυτό. Εδώ που τα λέμε και τα 128GB δεν είναι αρκετά, όταν τα 256 γίνονται στάνταρ πια. Αλλά πάντα υπάρχει ο ελάχιστος αυτός χρόνος να μεταφέρεις το backup σου και κάπου αλλού, εκτός συσκευής.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι η πληρέστερη Google συσκευή από καταβολής της.

Πραγματικά υπερπλήρες και σαν αστακός εξοπλισμένη.

 

Όλες οι προηγούμενες σειρές είχαν από 1 έως 2 τρανταχτα μείον ( είτε κακή ή μέτρια αυτονομία είτε αντίστοιχη σε οθονη είτε τσιγουνιες σε ram ή storage είτε τεράστιο και απέχθες μπανιέρα δρακουλοδοντα και πάει λέγοντας) εδώ με pixel 5 δεν βλέπω κάτι μεμπτό ίσως το ότι θα έπρεπε να βάλει under screen fingerprint, πάντως θετικό που κατάργησε το face Id η υλοποίηση της ήταν άχρηστη και από τη στιγμή ούτε και developers το πήραν με ζεστό μάτι ε καλύτερα επιστροφή σε πλάτη υλοποίηση που διαχρονικά είχε άριστη υλοποίηση.

 

Μονο η κ@λοτρυπα με ενοχλεί και μοναδική παραφωνία αλλά αναγκαίο κακό για να μπει αδιαβροχοποιηση διότι σε pop up λύση δεν θα γινόταν και under screen camera αργουμε ακόμα λίγο (οι Κινέζοι πρώτοι θα βάλουν και ύστερα όλοι οι άλλοι ήδη η ZTE κυκλοφόρησε πρώτη εμπορική υλοποίηση)

 

Άλλωστε και 4 σειρά που δεν είχε τρύπες η δρακουλοδοντα είχε τραγική ασύμμετρια πάνω κάτω bezel που το έκανε άσχημο πραγματικά.

 

Τελικά η πλάτη του δεν είναι πλαστική όπως ανέφεραν φήμες πριν την παρουσίαση, αλλά ένα κράμα αλουμινίου και μάλιστα κατάφεραν και ασύρματη φόρτιση διατηρήσουν.

 

b5656ad8ad62be862a013bfa31c1c14a.jpg

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορη συσκευή κατ' εμέ, αγορά-επένδυση η σειρά 4. Με παρουσίαση στα 5' στο όρθιο, λες και πίνεις καφέ στα Έβερεστ, καταλαβαίνει κανείς και πόσο σοβαρά την παίρνουν στην ίδια την Google. Βγήκε γιατί έπρεπε να βγει.

Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με το 6. Ελπίζω να έγιναν όλα λόγω ειδικών συνθηκών του 2020 γιατί αν πρόκειται για αλλαγή στρατηγικής δεν μας βλέπω καλά για ναυαρχίδες.

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορη συσκευή κατ' εμέ, αγορά-επένδυση η σειρά 4. Με παρουσίαση στα 5' στο όρθιο, λες και πίνεις καφέ στα Έβερεστ, καταλαβαίνει κανείς και πόσο σοβαρά την παίρνουν στην ίδια την Google. Βγήκε γιατί έπρεπε να βγει.

 

Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με το 6. Ελπίζω να έγιναν όλα λόγω ειδικών συνθηκών του 2020 γιατί αν πρόκειται για αλλαγή στρατηγικής δεν μας βλέπω καλά για ναυαρχίδες.

 

Συμφωνώ στο πρώτο σκέλος, έδειξε προχειρότητα. Λες και έκαναν αγγαρεία.

Για το μέγεθος της Google δεν χωράνε άλλοθι, Covid19 κτλ. Είναι καθαρά θέμα αλλαγής πολιτικής.

Για το 5άρι που αρκετός κόσμος περίμενε... και θα συνεχίσει να περιμένει τις επόμενες 'ναυαρχίδες' με την νοοτροπία που του διέπει, θα πω αυτό που λέμε πολλοί CEO του καναπέ: Στροφή σε Nexus εποχές με προσιτές τιμές σε συγκεκριμένο κοινό με γνώμονα το stock android, τις συχνές ενημερώσεις και ίσως, το τονίζω, την κάμερα μιας και έκαναν μικρή αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...