Jump to content

OnePlus 7T Pro


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παλικάρια! Πήρα τη συσκευή πριν 3 μέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Θα τη δουλέψω μερικές μέρες και θα επιστρέψω με συνολικές εντυπώσεις ;) Μου έκανε εντύπωση που το thread έχει τόσο λίγα άτομα :(
Link to comment
Share on other sites

ελαχιστοι το εχουν αγορασει & ακομη λιγοτεροι θα παρουν το 8.

 

Πολύ ακριβό πλέον το 8 pro παρόλο που δίνει τα πάντα. Με τα ίδια χρήματα παίρνεις από το αγγλικό ebay iphone 11 pro max και με 100+ λιγότερα το galaxy s20+

 

Πήρα το 7Τ pro από προσφορά πολυκαταστήματος στην Αγγλία αλλιώς δε θα έδινα όσα ζητάει η oneplus.

 

Το oxygen os έχει απογειωθεί πλέον, ξόδεψα πόσες ώρες για 2 μέρες για να το ρυθμίσω έτσι όπως ακριβώς ήθελα ;)

Και αυτό που αγαπούσα πάντα και το έχει ακόμα είναι ότι κρατάει στη μνήμη της εφαρμογές για ώρες χωρίς να κάνει reset το state της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς! Κι εγώ κάνα δίμηνο κοντεύω με το 7pro το ίδιο ευχαριστημένος!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους. Παρήγγειλα προχθές ξημερώματα το εν λόγω κινητό από το επίσημο site της OnePlus. Το έβγαλε σε προσφορά μείον 130 ευρώ.(στα 629). Είχα απωθημένο να αγοράσω κάποια στιγμή ένα OnePlus. Η μόνη μου ανησυχία είναι το μέγεθος και η κυρτή οθόνη. Ελπίζω να με βολέψει και να το κρατήσω.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 7pro, είχα τις αμφιβολίες μου και για μένα το πρώτο μου 1+. Κοντεύω το δίμηνο και3με μια κουβέντα...το απολαμβάνω! Υπάρχει ισορροπημένη κατανομή του βάρους και η συσκευή κρύβει ουσιαστικά το μέγεθος της. Το έχω με ultra slim σιλικόνης και γυαλάκια μπρος κ πίσω για τις κάμερες οπότε και προστασία υπάρχει και δεν αυξάνεται ο όγκος του. Όσον αφορά την οθόνη προερχόμενος από Samsung η edge οθόνη μου ήταν συνήθης στο μάτι και δεν με παραξενεύει καθόλου, το αντίθετο κοιτώντας το από μακριά μικραίνει ουσιαστικά την συνολική εικόνα και παρουσία στο χώρο της συσκευής.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 7pro, είχα τις αμφιβολίες μου και για μένα το πρώτο μου 1+. Κοντεύω το δίμηνο και3με μια κουβέντα...το απολαμβάνω! Υπάρχει ισορροπημένη κατανομή του βάρους και η συσκευή κρύβει ουσιαστικά το μέγεθος της. Το έχω με ultra slim σιλικόνης και γυαλάκια μπρος κ πίσω για τις κάμερες οπότε και προστασία υπάρχει και δεν αυξάνεται ο όγκος του. Όσον αφορά την οθόνη προερχόμενος από Samsung η edge οθόνη μου ήταν συνήθης στο μάτι και δεν με παραξενεύει καθόλου, το αντίθετο κοιτώντας το από μακριά μικραίνει ουσιαστικά την συνολική εικόνα και παρουσία στο χώρο της συσκευής.

 

Σου είναι εύκολο να μου στείλεις link της θήκης και των τζαμιών που έχεις;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος της συσκευής εδώ και δύο μέρες. Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν ενεργοποίηση την native ηχογράφηση κλήσεων, εάν ηχογραφεί και με χρήση bluetooth.

Η δυνατότητα αυτή είναι σωτήρια μιας και είμαι πολλές ώρες στο τιμόνι και δεν χρειάζεται να σταματάω για να κρατάω σημειώσεις.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος της συσκευής εδώ και δύο μέρες. Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν ενεργοποίηση την native ηχογράφηση κλήσεων, εάν ηχογραφεί και με χρήση bluetooth.

Η δυνατότητα αυτή είναι σωτήρια μιας και είμαι πολλές ώρες στο τιμόνι και δεν χρειάζεται να σταματάω για να κρατάω σημειώσεις.

Με OnePlus 6T και το Magisk Module OOS Native Call Recording Enabler, ναι καταγράφονται με χρήση bluetooth.

OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νέος κάτοχος της συσκευής εδώ και δύο μέρες. Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν ενεργοποίηση την native ηχογράφηση κλήσεων, εάν ηχογραφεί και με χρήση bluetooth.

Η δυνατότητα αυτή είναι σωτήρια μιας και είμαι πολλές ώρες στο τιμόνι και δεν χρειάζεται να σταματάω για να κρατάω σημειώσεις.

 

Κανονικά ηχογραφεί... τουλάχιστον με bullets wirelles που χρησιμοποιώ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία για ενεργοποίηση της ηχογράφησης κλήσεων και όντως δουλεύει και με Bluetooth. Αλλά η ποιότητα είναι χάλια. Σαν να μιλάς από πηγάδι

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Χρειάζεται να κάνω κάτι για απενεργοποίηση της διαδικασίας; Κάποια εντολή μέσω adb;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδω και 2 μερες εχω το εξης προβλημα.

 

Οταν βγαινω εκτος wifi, το κινητο συνδεεται κανονικα σε 4G, αλλα μονο καποιες λιγες εφαρμογες μπορουν να συνδεθουν στο ιντερνετ. Οι υπολοιπες τιποτα. Μετα απο 2-3 restart ολα λειτουργουν παλι κανονικα.

 

Το VOLTE λειτουργει κανονικα σε καθε περιπτωση.

 

Καμια ιδεα εκτος απο hard reset?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες εχω το εξης προβλημα.

 

Οταν βγαινω εκτος wifi, το κινητο συνδεεται κανονικα σε 4G, αλλα μονο καποιες λιγες εφαρμογες μπορουν να συνδεθουν στο ιντερνετ. Οι υπολοιπες τιποτα. Μετα απο 2-3 restart ολα λειτουργουν παλι κανονικα.

 

Το VOLTE λειτουργει κανονικα σε καθε περιπτωση.

 

Καμια ιδεα εκτος απο hard reset?

 

Δοκίμασε επαναφορά WiFi/mobile/Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε επαναφορά WiFi/mobile/Bluetooth

το εκανα, αλλαξα και την θεση της sim, τιποτα παλι τα ιδια κανει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση δεδομενων απο τις ρυθμισεις wifi-δικτυο; Τσεκαρε το και τους διακοπτες απο κατω γιατι κατι παρομοιο επαθα με τον chrome.

Οσες δεν μπαινουν ιντερνετ τι ρυθμιση για χρηση δεδομενων εχουν (στις πληροφοριες τους) σε σχεση με τις υπολοιπες που μπαινουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση δεδομενων απο τις ρυθμισεις wifi-δικτυο; Τσεκαρε το και τους διακοπτες απο κατω γιατι κατι παρομοιο επαθα με τον chrome.

Οσες δεν μπαινουν ιντερνετ τι ρυθμιση για χρηση δεδομενων εχουν (στις πληροφοριες τους) σε σχεση με τις υπολοιπες που μπαινουν;

τα εχω δει αυτα. Αλλωστε μετα απο 2-3 restart ή μετα απο καποια ωρα, επανερχεται και δουλευουν ολα χωρις να πειραξω κατι.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις βάλει κάποιο vpn ή dns ή antivirus?

εχω αλλαξει DNS αλλα εδω και πολυ καιρο. Το απενεργοποιησα για να δω.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει DNS αλλα εδω και πολυ καιρο. Το απενεργοποιησα για να δω.

φαινεται πως αυτο ηταν το προβλημα. :)

 

ειχα βαλει δικο μου DNS και το βρηκα να εχει επιλεγει η "αυτοματη" επιλογη, αντι να ειναι επιλεγμενος ο δικος μου. Δεν ξερω πως εγινε αυτο, καθως ειμαι 99% βεβαιος πως δεν ειχα βαλει την επιλογη στο αυτοματο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων με ζορίζει αρκετά.

Εάν δεν είναι πλήρως καθαρός είτε δεν πιάνει καθόλου είτε θέλει αρκετές προσπάθειες.

Είναι θέμα μεμβράνης ή έτσι είναι η απόδοση του αισθητήρα;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει παραπανω απο μια φορα το ιδιο δαχτυλο; Αν οχι δοκιμασε το και με περιεργες γωνιες. Ακομα καλυτερα να τα περασεις απο την αρχη. Στο 7 pro δεν ειχε θεματα εκτος αν ηταν πολυ βρωμικο το αποτυπωμα κυριως με υγρα χερια. Και με μαμα μεμβρανη και με τζαμακι με κολλα ή χωρις και με τριτη μεμβρανη ολα ηταν κομπλε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...