Jump to content

OnePlus 7T Pro


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!Σημερα παρελαβα κι εγω τη συσκευη κανοντας την μεταβαση απο Note 10+.Η μονη απορια που εχω ειναι,γιατι η λειτουργια ambient display,δεν εμφανιζεται μονιμα οπως στα galaxy,που εχουν το allways on display;Ενεργοποιειται μονο με πατημα ή ανακινηση της συσκευης απ οτι βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχουν καταφερει να πετυχουν το κατάλληλο battery optimization ωστε να δωσουν AOD ...και αυτο μαζι με το γεγονος οτι παλεύουν ακόμα με τα apps και το aggresive battery optimization ,ειναι απο τα ελαχιστα που μενει να διορθώσει η OP με το Oxygen OS
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Ti διάφορες εκτός από τον επεξεργαστή + έχει το 7Τ με το απλό pro?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ti διάφορες εκτός από τον επεξεργαστή + έχει το 7Τ με το απλό pro?
Το macro mode στην κάμερα, τον επεξεργαστή όπως αναφέρεις και την ελάχιστα μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το macro mode στην κάμερα, τον επεξεργαστή όπως αναφέρεις και την ελάχιστα μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και κάτι με την φόρτιση? Αξίζει λες?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι με την φόρτιση? Αξίζει λες?
Εάν έχεις 7 Pro, όχι βέβαια, δεν αξίζει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις 7 Pro, όχι βέβαια, δεν αξίζει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δωσα πριν μια βδομάδα. Αλλά μάλλον θα το ξαναπάρω.. και τώρα σκέφτομαι μήπως αντί για το 7pro πάρω το 7Τ pro αλλά αυτό εχει 8 gb και όχι 12gb...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ?η θήκη του 7tpro με το 7t είναι η ίδια ? Επειδή βλέπω μια μικρή διαφορά στις διαστάσεις. Και βλέπω στο επίσημο σαιτ σε κόκκινο χρώμα του εχει μόνο σε 7t.Κανει αυτό για το pro ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ?η θήκη του 7tpro με το 7t είναι η ίδια ? Επειδή βλέπω μια μικρή διαφορά στις διαστάσεις. Και βλέπω στο επίσημο σαιτ σε κόκκινο χρώμα του εχει μόνο σε 7t.Κανει αυτό για το pro ?

 

Καλά την διαφορά στην κάμερα δεν την βλέπεις? Πώς είναι δυνατόν να ταιριάζει?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...δεν το είχα προσέξει..να περιμένω την έκδοση maclaren η να πάρω το 7tpro ...,? υπάρχουν μεγάλες διαφορές?
Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα τελικά 7Τpro..! Για να το δούμε και αυτό τελικά .!! Oneplus και πάλι oneplus..!;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...δεν το είχα προσέξει..να περιμένω την έκδοση maclaren η να πάρω το 7tpro ...,? υπάρχουν μεγάλες διαφορές?
Στην McLaren εχε υπόψιν σου της αναβαθμίσεις σε σχέση με το απλό.

Συνήθως αργούν. Κατά τα αλλά απλά μ@υν@ρ@ το χρώμα και το design του maclaren

 

Νίκος Samsung tab s6

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα το 7T Pro από την πρώτη μερα. Η συσκευή μου ήρθε 21/10. Εντάξει επειδή έρχομαι από Google Nexus 5 έπαθα πολυτισμικό σιοκ που λένε και στο χωριό μου. Ειδικά με την οθόνη και τον ήχο. Αλλά!

 

Έχει κανείς άλλος θέμα με την οθόνη όταν το κινητό φορτίζει; Σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα όταν η συσκευή φορτίζει για κάμποση ώρα, όταν ξυπνάς την οθόνη και το ξεκλειδώνεις τότε εμφανόζονται μαύρες οριζόντιες γραμμές να αναβοσβήνουν. Ειδικά σε άσπρο φόντο το φαινόμενο είναι έντονο οπως το βιντεο παρακατω. Σαν flickering. Έστειλα τη συσκευή για αντικατάσταση. Στην κοινότητα υπάρχουν αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα, το έχουν αναφέρει και οι τυπάδες στην oneplus πετάνε χαρταετό χωρίς να αναγνωρίζουν καν το πρόβλημα. Το κακό είναι ότι όσοι εκαναν αντικατάσταση, το πρόβλημα υπάρχει και στην καινούργια συσκευή οπότε κρατάω μικρό καλάθι. Τέλος, έχει άλλος θέμα με την ευαισθησία στην αφή; Ενω έκανα σκρολλ αυτό ανοιγε ότι ήθελε.

 

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα το 7T Pro από την πρώτη μερα. Η συσκευή μου ήρθε 21/10. Εντάξει επειδή έρχομαι από Google Nexus 5 έπαθα πολυτισμικό σιοκ που λένε και στο χωριό μου. Ειδικά με την οθόνη και τον ήχο. Αλλά!

 

Έχει κανείς άλλος θέμα με την οθόνη όταν το κινητό φορτίζει; Σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα όταν η συσκευή φορτίζει για κάμποση ώρα, όταν ξυπνάς την οθόνη και το ξεκλειδώνεις τότε εμφανόζονται μαύρες οριζόντιες γραμμές να αναβοσβήνουν. Ειδικά σε άσπρο φόντο το φαινόμενο είναι έντονο οπως το βιντεο παρακατω. Σαν flickering. Έστειλα τη συσκευή για αντικατάσταση. Στην κοινότητα υπάρχουν αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα, το έχουν αναφέρει και οι τυπάδες στην oneplus πετάνε χαρταετό χωρίς να αναγνωρίζουν καν το πρόβλημα. Το κακό είναι ότι όσοι εκαναν αντικατάσταση, το πρόβλημα υπάρχει και στην καινούργια συσκευή οπότε κρατάω μικρό καλάθι. Τέλος, έχει άλλος θέμα με την ευαισθησία στην αφή; Ενω έκανα σκρολλ αυτό ανοιγε ότι ήθελε.

 

 

Τι εννοείς μαύρες γραμμές.? Έχεις βίντεο να μας δείξεις??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει link με σχετικο βιντεο. Βεβαια σε αυτον το κανει οταν κανει σκρολλ και σε υψηλη φωτεινότητα. Εμένα το κάνει μονο σε χαμηλη φωτεινότητα χωρίς να ακουμπάω την οθόνη. Δηλαδή έχω τη συσκευή να φορτίζει, είναι λοιπόν φορές που όταν την ξεκλειδώνω στα πρώτα δευτερόλεπτα κάνει αυτο που φαίνεται στο βίντεο. Μετά από λίγο σταματάει. Αλήθεια αν δε το δει live καποιος δε μπορεις να το περιγράψεις καλύτερα. Σα flickering αλλά δεν είναι πάλι αμιγώς κάτι τετοιο.Στην αρχή μας είπαν να ενεργοποιήσουμε το DC Dimming. Αλλά ούτε αυτό το διόρθωσε.

 

Εδώ είναι και το link από το νήμα στο forum της oneplus. https://forums.oneplus.com/threads/strange-horizontal-lines-flickering-on-display.1122577/

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε τη συσκευή κάντε την παρακάτω δοκιμή. Βάλτε τη συσκευή για φορτίσει και μόλις πλησιάσει το 100% δείτε αν έχετε τις μαύρες γραμμες όπως στο βίντεο είτε σε υψηλή είτε σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα. Ένας χρήστης από την κοινότητα ανακάλυψε το παρακάτω.

 

"I noticed it happens only at high battery %, which translates to higher voltage, so I checked my voltage using AccuBattery and it seems a lot higher than it should be. From what I've googled, it shouldn't be higher than 4.2 V. Mine was 4.420 - 4.460 !"

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε τη συσκευή κάντε την παρακάτω δοκιμή. Βάλτε τη συσκευή για φορτίσει και μόλις πλησιάσει το 100% δείτε αν έχετε τις μαύρες γραμμες όπως στο βίντεο είτε σε υψηλή είτε σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα. Ένας χρήστης από την κοινότητα ανακάλυψε το παρακάτω.

 

"I noticed it happens only at high battery %, which translates to higher voltage, so I checked my voltage using AccuBattery and it seems a lot higher than it should be. From what I've googled, it shouldn't be higher than 4.2 V. Mine was 4.420 - 4.460 !"

 

Και αν τις έχουμε τι κάνουμε.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το σταυρό σου. :lol::lol: Τι εννοείς τι κάνουμε; Αν δεν εχεις θεμα με αυτο τοτε εννοειται συνεχίζεις να χρησιμοποιείς κανονικά τη συσκευή οπως πριν. Εγώ που δε θέλω να γινεται αυτο και δε μπορούσα να το βλέπω έστειλα τη συσκευή από εκει που ήρθε για αντικατάσταση μιας και ημουν μεσα στο διαστημα των 15 ημερων για RMA. Αν και από οτι λενε όλοι όσοι εκαναν αντικατάσταση, το πρόβλημα υπάρχει και στις νέες συσκευές. Θα δω την Παρασκευή που θα την παραλάβω. Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

απο χτες εχω πλεον στα χερια μου 7Τπρο.. ! Το τηλεφωνο ειναι κροτιδα. πιο γρηγορο που τα εχω διπλα διπλα απο 7προ 12gb..! Ανοιγει κλεινει εφαρμογες πολυ πολυ γρηγορα.!Δεν κολλαει πουθενα. Δεν εχω παρατηρησει ακομη μαυρες γραμμες..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για παραγγελία μέσω Amazon.de αναφέρει διαθέσιμη έκδοση deutche version/spaniche version/italieniche version. Προφανώς στις συσκευές της oneplus ΔΕΝ έχουμε διαφορετικές εκδόσεις σε παγκόσμιο επίπεδο αναφορικά με μπάντες και roms ωστόσο για επιβεβαίωση αν γνωρίζετε κάτι το οποίο θα πρέπει να προσέξω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για παραγγελία μέσω Amazon.de αναφέρει διαθέσιμη έκδοση deutche version/spaniche version/italieniche version. Προφανώς στις συσκευές της oneplus ΔΕΝ έχουμε διαφορετικές εκδόσεις σε παγκόσμιο επίπεδο αναφορικά με μπάντες και roms ωστόσο για επιβεβαίωση αν γνωρίζετε κάτι το οποίο θα πρέπει να προσέξω. Ευχαριστώ.

 

τπτ απολυτως. προχωρα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Παρέλαβα χθες το 7τ pro Mclaren, δουλεύουν όλα στην εντέλεια, μόνο που την εφαρμογή Σύστημα Android WebView δεν μπορεί να την ενημερώσει. Έχει κουμπάκι για ενημέρωση, το πατάω αλλά τίποτα. Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...