Jump to content

OnePlus 7T Pro


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όσους δουλεύει καλά το fingerprint sensor έχετε την εργοστασιακή ζελατίνα την έχετε αφαιρέσει;

 

Εγω εχω zagg και δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την ζελατίνα και η αλήθεια είναι ότι όταν είναι καθαρή και στεγνό το δάκτυλο , δουλεύει κομπλέ.

Αλλά ρε παίδες δεν είμαστε όλη μέρα σε συνθήκες γραφείου. Γενικά θα ήθελα τον αισθητήρα λιγότερο ευαίσθητο αναφορικά με το υγρό και καθαρό .

Όπως με τους κλασικούς αισθητήρες στην πλάτη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δουλεύει καλά το fingerprint sensor έχετε την εργοστασιακή ζελατίνα την έχετε αφαιρέσει;

 

Την φοράω ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω zagg και δουλεύει άψογα

 

Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση για αστοχία. Εάν έχει ελαφρώς ιδρώσει το δάχτυλο ή μόλις έχεις σκουπίσει τα χέρια μετά από πλύσιμο, πιάνει πάντα με την μία;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω zagg και δουλεύει άψογα

 

 

Από που αγόρασες την Zagg για το 7ΤPro? Link please!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αξιζει η αγορα του συγκεκριμένου smartphone αυτήν την εποχη η να παω στο 8; Ποια ειναι η αποψη σας;
Link to comment
Share on other sites

έλεγα για αλλαγή κ γω το op7 μου , κοιτούσα τα 8αρια αλλά έπεσα σε μια δημοσίευση η οποία ανέφερε οτι έχει κάποιες εφαρμογές προεγκατεστημένες τύπου φεης ινστα κτλ , εννοείται άκυρο πανηγύρικο ,αν μείνουν έτσι καμιά αγορά νέας συσκευής op από εμένα ξανά (δεν θέλω να κάνω ροοτ να τα βγάλω βαριέμαι πλέον) με αυτά εγκατεστημένα. στο 7τπρο υπάρχουν αυτά εγκατεστημένα η όχι;
Link to comment
Share on other sites

έλεγα για αλλαγή κ γω το op7 μου , κοιτούσα τα 8αρια αλλά έπεσα σε μια δημοσίευση η οποία ανέφερε οτι έχει κάποιες εφαρμογές προεγκατεστημένες τύπου φεης ινστα κτλ , εννοείται άκυρο πανηγύρικο ,αν μείνουν έτσι καμιά αγορά νέας συσκευής op από εμένα ξανά (δεν θέλω να κάνω ροοτ να τα βγάλω βαριέμαι πλέον) με αυτά εγκατεστημένα. στο 7τπρο υπάρχουν αυτά εγκατεστημένα η όχι;

 

Όχι δεν τις έχει.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Από που αγόρασες την Zagg για το 7ΤPro? Link please!

 

Την είχες περάσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης , μπρος πισω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος της συσκευής δυο μέρες τώρα και θέλω να ρωτήσω αν αλλάζει η γραμματοσειρά και αν ναι πως;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος της συσκευής δυο μέρες τώρα και θέλω να ρωτήσω αν αλλάζει η γραμματοσειρά και αν ναι πως;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλάζει από τις ρυθμίσεις. Έχεις μόνο δύο επιλογές.

 

95f2d9bb951057b3ee0f2a32542d36cd.jpg

 

Sent from my OnePlus 7t Pro

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δε το βρίσκω;έχει να κανει ότι έχω ελληνικά;Αυτό ήταν τελικά.Οπως το άφησα στο 6αρι το ίδιο ισχύει κ τώρα.Επειδη δε θυμάμαι υπάρχει άλλος τρόπος για να βάλω άλλη γραμματοσειρά;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by griniaris
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε το βρίσκω;έχει να κανει ότι έχω ελληνικά;Αυτό ήταν τελικά.Οπως το άφησα στο 6αρι το ίδιο ισχύει κ τώρα.Επειδη δε θυμάμαι υπάρχει άλλος τρόπος για να βάλω άλλη γραμματοσειρά;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο με root από εκεί και πέρα. Είτε με εφαρμογή, είτε με magisk mod.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 5 μέρες,έχω κ εγώ θέμα με το fingerprint κ με την εργοστασιακή ζελατίνα κ με τζαμακι κ με "ειδικό" τζελ ....τι να πω ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 5 μέρες,έχω κ εγώ θέμα με το fingerprint κ με την εργοστασιακή ζελατίνα κ με τζαμακι κ με "ειδικό" τζελ ....τι να πω ;;;;

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Το λέω διότι και εγώ έχω αρκετές αστοχίες με τον αναγνώστη. Καταλήγω στο ότι είναι φτιαγμένος να δουλεύει καλά σε "συνθήκες γραφείου". Με καθαρά και τελείως στεγνά δάχτυλα.

Και θεωρώ ότι για την δική μου χρήση είναι ίσως το μοναδικό ψεγάδι της συσκευής.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Το λέω διότι και εγώ έχω αρκετές αστοχίες με τον αναγνώστη. Καταλήγω στο ότι είναι φτιαγμένος να δουλεύει καλά σε "συνθήκες γραφείου". Με καθαρά και τελείως στεγνά δάχτυλα.

Και θεωρώ ότι για την δική μου χρήση είναι ίσως το μοναδικό ψεγάδι της συσκευής.

 

Φαντάζομαι το 7pro και το 7Τ pro έχουν τον ίδιο αισθητήρα δακτυλικου. Πριν απο λίγο βγήκα απ την θάλασσα στην οποία ήμουν περίπου 25', σκουπισα τα χέρια με την πετσέτα καλά κ κατάφερα να ξεκλειδώσω με την πρώτη το τηλ παρότι είχα αρχίσει να "μουλιαζω" στο νερό. Δοκιμάστε να περάσετε τα δακτυλικά αποτυπώματα με διάφορες γωνίες κ όχι πάντα σ ενα συγκεκριμένο σημείο. Προσωπικά είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού οι φορές που έχει αποτύχει η ανάγνωση. Ζελατίνα έχω την Brotect Flex full cover screen protector με την οποία είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Μοιάζει με gel κ υποτίθεται εχει και self healing, την έχω περίπου ενα χρόνο κ έχει κάνει κάποια σημάδια.. Σκέφτομαι να την αλλάξω μετά το καλοκαίρι με την Ringke dual easy film.

Ξαναλέω όλα τα παραπάνω για 7pro.

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλήσω το δικό μου 7Τ pro , αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το 7pro και το 7Τ pro έχουν τον ίδιο αισθητήρα δακτυλικου. Πριν απο λίγο βγήκα απ την θάλασσα στην οποία ήμουν περίπου 25', σκουπισα τα χέρια με την πετσέτα καλά κ κατάφερα να ξεκλειδώσω με την πρώτη το τηλ παρότι είχα αρχίσει να "μουλιαζω" στο νερό. Δοκιμάστε να περάσετε τα δακτυλικά αποτυπώματα με διάφορες γωνίες κ όχι πάντα σ ενα συγκεκριμένο σημείο. Προσωπικά είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού οι φορές που έχει αποτύχει η ανάγνωση. Ζελατίνα έχω την Brotect Flex full cover screen protector με την οποία είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Μοιάζει με gel κ υποτίθεται εχει και self healing, την έχω περίπου ενα χρόνο κ έχει κάνει κάποια σημάδια.. Σκέφτομαι να την αλλάξω μετά το καλοκαίρι με την Ringke dual easy film.

Ξαναλέω όλα τα παραπάνω για 7pro.

 

Τα έχω κάνει όλα όσα λες. Θα ξαναδοκιμάσω. Ίσως φταίει το δάκτυλο μου, τι να πω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Στην παρέα σας και εγώ από εχθές το βράδυ

Δεν έχω ξαναδοκιμάσει κινητό της εν λόγο εταιρίας ποτέ ξανά.

Ελληνικό από Κωτσόβολο αγορασμενο.μου έκανε εντύπωση που είχε την θήκη μέσα στην συσκευασία.πολυ ωραία συσκευή και ποιοτική.το μόνο μιον είναι ότι έχει βάρος αρκετό.προερχομενος από s20 plus.αυτα προς το παρόν

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι κινητάρα,απόλαυσε το! Εγώ κοντεύω 5 μήνες με το 7pro και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Θα το συνηθίσεις το βάρος και το μέγεθος.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώην κάτοχος του p30 pro οσο αφορά δακτυλικο αποτυπωμα δε βλεπω διαφορά.Το ιδιο αξιοπιστος και γρήγορος ειναι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώην κάτοχος του p30 pro οσο αφορά δακτυλικο αποτυπωμα δε βλεπω διαφορά.Το ιδιο αξιοπιστος και γρήγορος ειναι.
Όσον αφορά τις κάμερες, πως τα πηγαίνει σε σχέση με το p30 pro? Εγώ έχω το p30 το απλό και το σκέφτομαι για αλλαγη

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου γιατί είναι με την 10.0.9;ενώ έχει βγει ποιο νέα;πρέπει να κάνω κάτι;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις κάμερες, πως τα πηγαίνει σε σχέση με το p30 pro? Εγώ έχω το p30 το απλό και το σκέφτομαι για αλλαγη

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θες κάμερα μεινε στο p30.Εμενα με ικανοποιεί το 7t pro σε όλα τα υπόλοιπα αλλά σε αυτό το κομμάτι υστερει χώρις να σημαίνει ότι βγάζει κακές φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το 7t pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...