Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι το flytouch 4 παντως εχει Resistive οθωνη αυτο και δεν εχει 3g

 

Επί της ουσίας, ούτε οι ίδιοι οι Κινέζοι δεν ξέρουν ποιο νούμερο είναι ποιο Flytouch. Αυτοί οι ίδιοι έχουν χάσει την μπάλλα, οπότε φανταστείτε τι γίνεται με τον κόσμο!!!

 

Τέλος πάντων, το συγκεριμένο Flytouch είτε είναι το 4 είτε όχι, είναι σίγουρα καλύετρο από το 3 μόνο και μόνο επειδή έχει διαφορετικό επεξεργαστή επιτέλους που του επιτρέπει να έχει και Android 2.3. Όλα τα Flytouch ever είχαν και θα έχουν όπως φαίνεται resistive οθόνη, ενώ 3G είχε ένα μόνο συγκεκριμένο flytouch και από αναφορές ήταν και ψιλοπροβληματικό. Πάντως, για όποιον θέλει φθηνό 10ιντσο ίδιο με το Flytouch και σαφώς καλύτερο στα πάντα του και με όλα του να δουλεύουν, το Zenithink Z102 είναι κλάσεις ανώτερο από την πατάτα που λέγεται Flytouch.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα θέλαμε να ενημερώσουμε τα μέλη του forum ότι είναι πλέον δυνατές οι βιντεοκλήσεις από android tablets προς PCs.

 

Η τελευταία έκδοση του Skype είναι σαφώς βελτιωμένη παρόλο που ακόμη δημιουργεί προβλήματα σε αρκετές συσκευές.

 

Σύμφωνα με τις δοκιμές μας, είχαμε επιτυχή βιντεοκλήση με το Skype από και προς PC με το ΑSUS Transformer και Zenithink Z102.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως, συνιστούμε την χρήση της εφαρμογής OOVOO η οποία μας έδωσε πολύ καλύτερα και πιο αξιόπιστα αποτελέσματα.

 

Με την εφαρμογή OOVOO είχαμε επιτυχή βιντεοκλήση προς και από PC με τα MID M12, QuickSilver C7 και Meiying M11HD.

 

Θα ενημερώνουμε το παρόν νήμα σχετικά με κάθε νέο μοντέλο και την δυνατότητα του να υποστηρίξει σωστά βιντεοκλήσεις έιτε με το Skype είτε με το OOVOO.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκέφτομαι να πάρω το ct1002, ξέρουμε αν υποστηρίζει flash? θέλει να το χρησιμοποιεί και η σύζυγος για τα παιχνίδια στο facebook!
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Guest gtr4460

γεια σας παιδια usb tv tuner για android υπαρχει ωστε να μπορεσω να μετατρεψω το tablet μου να βλεπω τηλεορση

 

εγω βρηκα αυτο εδω αλλα λεει οτι οι οδηγοι για android αναμενονται συντομα.

 

επισης αν εχετε κανει καμια πατεντα κανεις για να βλεπετε τηλεοραση στο ταμπλετ θα με ενδιεφεραι πολυ

Link to comment
Share on other sites

Carrefour tablets?? :D τι άλλο θα δούμε...

 

Μην σου φαινεται περιεργο !Εγω αυτη τη στιγμη απο αυτο γραφω !

Το πηρα χθες μτχ 1 μηνα στα 120 € και ειναι μια χαρα !

ειχε περασει το παλικαρι και την 2.3.4 με flash11 και μπορω να πω οτι παει αρκετα γρηγορα αν εξαιρεσουμε κατι ψιλοκολληματα με το μαρκετ που ουτως η αλλως τα εχω και με ολες τις αλλες android συσκευες που εχω στην κατοχη μου .

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

εννοω πως φτανει μονο η κεραια usb η πρεπει τα ταμπλετ να εχουν και τv δεκτη τηλεορασης? και τελος αμα υπαρχει κανενα προγραμμα στο android market.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Έχω ένα ταμπλετ toshiba journ.e touch και λειτουργει με windows ce 6pro και θέλω να του βάλω android . Από ό,τι είδα στα χαρακτηριστικά του μπορεί να πάρει αυτη τη μετατροπή. Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται? Ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει τη ρωτας αν ρωτας εμενα θεορο αμα εχεις βρει καποιο usb tv tuner που να τρεχει σε android δεν χρειαζαιται να εχει και το ταμπλετ τv δεκτη τηλεορασης εσυ ξερεις τελικα να μου απαντησεισεις στην ερωτηση μου
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Έχω ένα ταμπλετ toshiba journ.e touch και λειτουργει με windows ce 6pro και θέλω να του βάλω android . Από ό,τι είδα στα χαρακτηριστικά του μπορεί να πάρει αυτη τη μετατροπή. Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται? Ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος!!!

 

Μετά από έρευνα στο google, δυστυχώς δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια android custom rom για το journ.e. Υπάρχουν αναφορές ότι κανένα διαφορετικό λειτουργικό δεν εγκαταστάθηκε ποτέ με επιτυχία στο συγκεκριμένο tablet. Αναφέρουν επίσης ότι το αγόρασαν με την προυπόθεση ότι όπως αναφερόταν στην περιγραφή μπορούσε να δεχθεί android, αλλά όπως αποδεικνύεται ως τώρα κάτι τέτοιο δεν ισχύει ή τουλάχιστον δεν υποστηρίχτηκε ποτέ επίσημα από την Toshiba.

 

Όπως φαίνεται, αν η ίδια η Toshiba δεν κάνει κάτι, είναι δύσκολο να υπάρξει custom rom από αλλού. Γενικά νομίζω ότι οι πιθανότητες να πάρει android το journ.e είναι από ελάχιστες εώς μηδαμινές κρίνοντας από την ηλικία του μοντέλου σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν έχει υπάρξει κάτι εώς τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες αγόρασα ένα android tablet από Κίνα

 

Λειτουργεί μια χαρά αλλά δεν κάνει κάτι βασικό....δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market

ούτε και από αλλού που δοκίμασα

καθότι δεν έχω καθόλου σχέση με android, είναι κανείς που μπορεί να φανταστεί τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Γνωρίζεις μήπως το μοντέλο; Έχεις συνδεθεί με το gmail φαντάζομαι.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση προσφέρει live streaming μέσω Netflix και πρόσβαση σε comics της Marvel.

Είναι εξαιρετικό το support της ΒΝ που αν και έβγαλε και νεώτερο ταμπλετ συνεχίζει να υποστηρίζει το COLOR.

Περισσότερα εδώ:

www.barnesandnoble.com/u/Software-Updates-NOOK-Color/379003190/?r=1&cm_em=junglist1@yahoo.com&cm_mmc=111212_MI01_NOOK_CLR_14_UPDATE-_-Targeted-_-Digital-_-dignooupdt

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ναι το έχω συνδέσει με gmail λογαριασμό

 

το μοντέλο είναι αυτό: http://www.chinavasion.com/android-tablets-phones/android-pc-tablet-cvukpc06-christmas-black/

Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε αν γνωρίζαμε τη μάρκα του, γιατί στο slatedroid έχει λίστα με όλα τα γνωστά κινέζικα μοντέλα και προβλήματα που τυχόν προκύπτουν. Τώρα με βάση τον επεξεργαστή του μπορεί να είναι ένα μοντέλο που λέγεται wondermedia και διάβασα κάπου ότι έχει προβλήματα με το market. Δεν δίνει όμως λύση. Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις στον υπολογιστή σου μια εφαρμογή και μετά να την περάσεις στο tablet?

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

"Note: The Android OS version on this device cannot be upgraded or flashed and any attempts to modify the default OS will void the warranty. As a wholesaler, Chinavasion provides no software support, advice, or training regarding the Android operating system and software."

 

Ένα μεγάλο μπράβο και χειροκρότημα στο chinavasion για το καταπλητκικό customer support!!!! Ειδικά αν το έχουν κλειδωμένο(δεν ξέρω αν γίνεται αυτό) και δεν μπορεί να αλλάξει rom, είναι ελλεεινοί και κατάπτυστοι.

 

Τέλος πάντων. To tabelt σου έχει μπλε ή πράσινο φωτάκι?

Link to comment
Share on other sites

@ despina : ναι δοκίμασα να περάσω εφαρμογή που την είχα κατεβάσει στο laptop και την πέρασε κανονικά

 

@ tabletistas: πράσινο φωτάκι

 

 

επίσης, μου βγάζει συχνά στις ειδοποιήσεις "google talk authentication failed" ή κάπως έτσι...τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

@ despina : ναι δοκίμασα να περάσω εφαρμογή που την είχα κατεβάσει στο laptop και την πέρασε κανονικά

 

@ tabletistas: πράσινο φωτάκι

 

 

επίσης, μου βγάζει συχνά στις ειδοποιήσεις "google talk authentication failed" ή κάπως έτσι...τι είναι αυτό?

 

Στο review του MID V7 που έχω κάνει, χρησιμοποίησα την M7007T V1.2.1 rom. Το MID V7 που είχα ήταν επίσης με πράσινο λαμπάκι και χωρίς δόνηση όταν το ενεργοποιούσα. Αν και το δικό σου, δεν έχει δόνηση, τότε λογικά η παραπάνω rom θα λειτουργήσει. Λέω λογικά γιατί δεν έχω περισσότερες πληροφορίες για το tablet σου, και δεν έχω ιδέα τι μπορεί να έχουν κάνει(αν έχουν κάνει) οι chinavasion ή πως έρχεται σεταρισμένο το tablet από εκεί που το παίρνουν και αν γίνεται να αλλαχτεί η rom. Μπορείς να διαβάσεις πάρα πολλά στο slatedroid για το MID V7. Aν επιλέξεις να δοκιμάσεις την rom που χρησιμοποίησα ή κάποια άλλη, έχε πάλι υπόψιν σου ότι έχει το ρίσκο του και ότι γίνει θα είναι αποκλειστικά υπ'ευθύνη σου. Αυτό είναι ένα γενικό disclaimer που συναντάται σε όλες τις περιπτώσεις που κάποιος βγάζει ή προτείνει προς χρήση κάποια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

xmm οκ!

 

αυτό το μήνυμα για το Google talk που μου βγάζει τι είναι?

 

Δεν γνωρίζω φίλε μου. Μπορεί να σχετίζεται με το γενικότερο θέμα που αντιμετωπίζεις με το Market και την σύνδεση με τα προγράμματα της Google γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα.

 

επειδή σκεύτομαι και εγώ την αγορά του 10αριού θα ήθελα να μάθω από όσους το έχουν δουλέψει εάν μπορεί στην θύρα USB να συνδεθεί εξωτερικό flashάκι ή usb bluetooth adaptor και κατα συνέπεια ενα BT GPS

 

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως freemind αν το μόνο πρόβλημα που εντόπισες είναι το market τότε καλύτερα να κατεβάζεις τις εφαρμογές στον υπολογιστή σου και να τις περνάς μετά στο tablet παρά να ρισκάρεις να μείνεις με ένα tablet τούβλο. Όπως είπε και ο tabletistas μόνο υποθέσεις κάνουμε για το ποιο είναι το μοντέλο το tablet σου και συνεπώς και η κατάλληλη rom.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...