Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γίνετε να έχει τόσο μεγάλη μπαταρία ??? μήπως υπάρχει λάθος ?
Τα 10άρια τέτοιες έχουν και μεγαλύτερες.

Απλά ή έπρεπε να γράφει 3500mΑh στα 7,4V ή 7000mAh στα 3,7V.

Edited by parisal
Link to comment
Share on other sites

Τα 10άρια τέτοιες έχουν και μεγαλύτερες.

Απλά ή έπρεπε να γράφει 3500mΑh στα 7,4V ή 7000mAh στα 3,7V.

 

ναι γιατί αλλιώς 14000mAh είναι ΤΕΡΑΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αλλα 16 ευρω και τσιμπα το Vero A9724, Με αντιστοιχα χαρακτηριστικά με αυτο, αλλα με 16gb αντι 8 μνημη!!

 

Και σαπορτ στο φορουμ της Oktabit που θα ζηλευαν και πολυεθνικες ;)

 

 

Καλό το βερο αλλά έχει ένα μεγάλο ελάττωμα για εμένα... είναι 4:3...Και από οτι είδα έχει μικρότερη μπαταριά,και ανάλυση οθόνης...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλό το βερο αλλά έχει ένα μεγάλο ελάττωμα για εμένα... είναι 4:3...Και από οτι είδα έχει μικρότερη μπαταριά,και ανάλυση οθόνης...

 

και χαμηλότερη ανάλυση!

 

edit: δεν είχα δει ότι το αναφέρεις- doh!

Edited by alexandr0s
Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλό το βερο αλλά έχει ένα μεγάλο ελάττωμα για εμένα... είναι 4:3...Και από οτι είδα έχει μικρότερη μπαταριά,και ανάλυση οθόνης...

 

Αναλογα πως το χρησιμοποιει ο καθενας βολευει ειτε το 4:3 , ειτε 16:9-16:10.

Για τη μπαταρια που λες ΑΝ ειναι ετσι οπως τα γραφει εδω τοτε ειναι κτηνος η μπαταρια του eStar

 

Οσο για την αναλυση, εχεις δικιο

 

Βεβαια το +20% βάρος του eStar ειναι ανασταλτικος παραγοντας σε φορητη συσκευη

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα πως το χρησιμοποιει ο καθενας βολευει ειτε το 4:3 , ειτε 16:9-16:10.

Για τη μπαταρια που λες ΑΝ ειναι ετσι οπως τα γραφει εδω τοτε ειναι κτηνος η μπαταρια του eStar

 

Οσο για την αναλυση, εχεις δικιο

 

Βεβαια το +20% βάρος του eStar ειναι ανασταλτικος παραγοντας σε φορητη συσκευη

 

Το βερο το είχα δει κωτσοβολο και το σκεφτόμουνα, αλλά το 4:3 για μένα είναι παράγοντας ανασταλτικός.Άντε να δεις τώρα ταινία σε 4:3 φορματ...θα με γυρίσει 10 χρόνια πίσω.Το ότι είναι βαρύ λιγάκι ναι με ξενίζει και μένα αλλά έχει μεταλλικό σκελετό και κάπου από την άλλη αυτό μου αρέσει σαν κατασκευή.Θα πάω να το δω από κοντά αν καταφέρω να δω περί τίνος πρόκειται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατοι ειναι οι Rk3066, μην βιαζόμαστε για τετραπύρηνους

αμα εχεις γιατι να βιαστεις;

αλλα εμεις που δεν εχουμε,να δουμε τιμες πρωτα και αναλογα θα παρουμε το τετραπυρηνους τερατακι

review

λενε οτι ειναι

RK3188 should be 20 to 30% faster than Nvidia Tegra 3, and have the same performance as Samsung Exynos 4412. Rockchip representative also stress that performance/cost ratio will be better than (Chinese) competitor basing their product

να και το κυβακι,ετοιμο ειναι

http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2012/12/CubeRockChip-13.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

akalos, οικονομικά συμφέρουν οι διπύρηνοι, αν θες να γίνεις beta tester μπορείς να δώσεις παραπάνω για τους νέους τετραπύρηνους. Αν δεις όπως τετραπύρηνο σε τιμή σχεδόν διπύρηνου, να ξέρεις ότι θα χουν κόψει το κόστος σε οθόνη, ποιότητα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις όπως τετραπύρηνο σε τιμή σχεδόν διπύρηνου, να ξέρεις ότι θα χουν κόψει το κόστος σε οθόνη, ποιότητα κλπ

ειναι μια αποψη

εγω δεν το ξερω αυτο,θα το δουμε οταν βγουν τα προιοντα στην αγορα,θα ακολουθησουν review,θα τα ξεσκισουμε,θα δουμε τιμες............και εχει ο Θεος.

λεφτα να εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια σε ολους μας!

 

Πηρα προσφατα το συγγεκριμενο απο το e-shop και μου εβγαλε ενα προβλημα με το android market!δεν μπορω να μπω να κατεβασω καποια εφαρμογη..να βαλω ενα προγραμμα GPS ασ πουμε το navigon εχει γινει η εγκατασταση κανονηκα και θελει και καποια αλλα αρχεια και λογο οτι το Wifi δεν περνει τα αρχεια αυτα δεν δουλευει δεν μπορω να καταλαβω τι εχει γινει!Οποιος εχει καταλαβει ασ βοηθησει! ευχαριστω :(

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το eStar MID1018. :)

Πριν λίγο το έβαλα στη πρίζα και το άνοιξα. Αν και άσχετος εντελώς από tablets και Android μου φάνηκε μία χαρά. Το εργαλείο φαίνεται ότι έρχεται από κάποια χώρα της Ευρώπης, γιατί δεν έχει μέσα ίχνος από Κινέζικα. Είχε κάποιο Kingston Office και κάτι άλλα. Η οθόνη φαίνεται μία χαρά, η απόκριση περίφημη, έβαλα και ένα καλό βίντεο και έπαιξε σφαίρα, άκουσα και ένα Mp3. Καλός ο ήχος από τα ηχεία του, δυνατά. Καλή η κατασκευή, μεταλλική. Δεν μου φάνηκε βαρύ.

 

Αυτά για αρχή. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από tablets και Android, οπότε για αρχή καλά είναι αυτά. Πρέπει να το βάλω σε δίκτυο, να δοκιμάσω κάμερες κλπ...κλπ... Από αύριο...

 

Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, ελεύθερα... :)

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το eStar MID1018. :)

Πριν λίγο το έβαλα στη πρίζα και το άνοιξα. Αν και άσχετος εντελώς από tablets και Android μου φάνηκε μία χαρά. Το εργαλείο φαίνεται ότι έρχεται από κάποια χώρα της Ευρώπης, γιατί δεν έχει μέσα ίχνος από Κινέζικα. Είχε κάποιο Kingston Office και κάτι άλλα. Η οθόνη φαίνεται μία χαρά, η απόκριση περίφημη, έβαλα και ένα καλό βίντεο και έπαιξε σφαίρα, άκουσα και ένα Mp3. Καλός ο ήχος από τα ηχεία του, δυνατά. Καλή η κατασκευή, μεταλλική. Δεν μου φάνηκε βαρύ.

 

Αυτά για αρχή. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από tablets και Android, οπότε για αρχή καλά είναι αυτά. Πρέπει να το βάλω σε δίκτυο, να δοκιμάσω κάμερες κλπ...κλπ... Από αύριο...

 

Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, ελεύθερα... :)

 

 

Πολύ ωραία μόλις το δεις πες μας τις εντυπώσεις σου.Ποσο πήγε η αγορά?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια σε ολους μας!

 

Πηρα προσφατα το συγγεκριμενο απο το e-shop και μου εβγαλε ενα προβλημα με το android market!δεν μπορω να μπω να κατεβασω καποια εφαρμογη..να βαλω ενα προγραμμα GPS ασ πουμε το navigon εχει γινει η εγκατασταση κανονηκα και θελει και καποια αλλα αρχεια και λογο οτι το Wifi δεν περνει τα αρχεια αυτα δεν δουλευει δεν μπορω να καταλαβω τι εχει γινει!Οποιος εχει καταλαβει ασ βοηθησει! ευχαριστω :(

 

Αν το Wi-Fi δεν παίρνει τα αρχεία, πώς κατέβασες και πέρασες το Navigon?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

να και το κυβακι,ετοιμο ειναι

 

Ναι, στο Photoshop :lol:

 

Ο RK3188 ακόμα δεν υπάρχει σαν reference design, ΘΑ κυκλοφορήσει σε 6 μήνες από τώρα και τα πρώτα tablets που θα τον χρησιμοποιούν θέλουν τουλάχιστον 2 μήνες για σχέδιο από την λήψη των πρώτων batches της πλατφόρμας.

 

Και το Ainol Fire είχε ανακοινωθεί Απρίλιο 2012 και κυκλοφόρησε τέλη Αυγούστου και βασιζόταν σε πλατφόρμα που χρησιμοποιούσαν ΗΔΗ. Εδώ μιλάμε για κάτι εντελώς νέο - δεν είναι συμβατό με τα υφιστάμενα RK3066 - και είναι έτοιμο;

 

Μη "τσιμπάτε" το υπερκαταναλωτικό παραμύθι και μη βιάζεστε.

Λογίστε προσεκτικά τις ανάγκες σας και αγοράστε με γνώμονα αυτές, όχι με το τι ΘΑ έρθει (αν έρθει).

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισεις αν έχει όπως λέει ίδιο περφορμανς με εχυνος,τοτε περνούμε και τον εχυνος που είδει υπάρχει σε ταβλετ,πιος ο λόγος να περιμένει κανείς?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έχεις στα χέρια σου η οχι ακομα?Και τα χαρακτηριστικά που γράφουν στο σιτε τελείως λάθος λεμε.....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Google Play Store, τι ακριβώς συμβαίνει; Γιατί πολλά Κινέζικα tablets δεν το έχουν preinstalled; Γίνεται κάποιος να το προσθέσει εύκολα αν δεν το έχει το tablet;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Google Play Store, τι ακριβώς συμβαίνει; Γιατί πολλά Κινέζικα tablets δεν το έχουν preinstalled; Γίνεται κάποιος να το προσθέσει εύκολα αν δεν το έχει το tablet;

 

Γιατι πρεπει να πληρωσουν για να παρουν πιστοποιηση απο τη google

Πανευκολα το βάζεις (κατεβασεις το .apk)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα μπορεί να κατεβάζει; Αν δεν έχουν πληρώσει δικαιώματα στην Google; Διάβασα ότι απλά δεν επιτρέπει σε μη πιστοποιημένους κατασκευαστές να έχουν πρόσβαση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα μπορεί να κατεβάζει; Αν δεν έχουν πληρώσει δικαιώματα στην Google; Διάβασα ότι απλά δεν επιτρέπει σε μη πιστοποιημένους κατασκευαστές να έχουν πρόσβαση.

 

δεν μου χει έρθει ποτέ ταμπλέτ χωρίς play store, το βάζουν τα καταστήματα. παρ όλα αυτά, rootαρεις το ταμπλετ και περνάς 3 αρχεία της Google που μπορείς να πάρεις απ άλλη συσκευή, ή απ το ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

199euro... Μου έκανε εντύπωση που ήταν εντελώς κλειστό στο σελοφάν του. Εντελώς unused... :lol:

 

Λοιπόν το WiFi παίζει αέρα-πατέρα. Σύνδεση στο ίντερνετ άμεση, σφαίρα.

Χθες είδα ότι η οθόνη αλλάζει αυτόματα κατεύθυνση ανάλογα το τρόπο που κρατάω το tablet. :lol:

Οι κάμερες μπρος-πίσω 2Mpixels έβγαλα και δύο φωτό σε δωμάτιο με απλό φως λάμπας. Καλή ποιότητα.

Android έχει την έκδοση 4.1.1. Ελληνικά φυσικά τα υποστηρίζει.

Αυτονομία μου έβγαλε 7 ώρες με 80% προφορτισμένη μπαταρία.

Το φόρτισα εντελώς και μου έβγαλε αυτονομία 8 ώρες...

Youtube είδα το Gangman Style σε HQ, αέρα-πατέρα. Φοβερή η οθόνη του. Πολύ ζωντανά τα χρώματα. :)

 

Σε περίπτωση προβλήματος παραδίδεται είτε στην επίσημη αντιπροσωπεία ή στο μαγαζί αγοράς.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο το εκανα οταν αγορασα το ταμπλετ..μετα απο 2 επανεκινησης επαθε αυτο ...ξερεις τι να κανω να το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα μπορεί να κατεβάζει; Αν δεν έχουν πληρώσει δικαιώματα στην Google; Διάβασα ότι απλά δεν επιτρέπει σε μη πιστοποιημένους κατασκευαστές να έχουν πρόσβαση.

 

Ναι κανονικά κατεβάζω (και σε εμενα δε το ειχε, ακολουθησα τις οδηγίες του κατασκευαστή και το κατεβασα) και δεν εχω κανενα προβλημα!

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...