Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας

προβλημα εδω

εχω κανα 3μηνο ενα κινεζικο ταμπλετ kociko m1060 και εχω ενα θεματακι

δεν εχει κουμπια γιατι τα εσπασε ο γιος μου οταν το χτυπούσε στο πάτωμα και το άνοιξε κλισε ειναι ενα θεματακι

αλλα το μεγαλύτερο θεματακη ειναι οτι δεν μπορώ να χειριστώ το ρεκοβερυ που εχει

 

και αλλαζα το build prop με ενα προγραμματακι και το εκανα πιο γρήγορο αλλα συνέχιζα τα πειράματα και τωρα δεν μπορει να

φορτώσει τον λανσερ και ερωτώ

με επαναφορα εργοστασιακον δεδωμενον το build prop θα παρει την αρχικη του μορφη η οχι?

 

στο μόνο που εχω προσβαση ειναι οι ρυθμησεις και απο εκει δεν μπορώ όμως να ανοίξω καμια εφαρμογή για να φτιάξω τα πράγματα

καμιά ιδέα?

Ο μόνος τρόπος ειναι να το συνδεσεις με υπολογιστή, και μέσω του adb να διορθώσεις το build.prop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καμιά οδηγία / πρόγραμμα πως ακριβώς να το συνδέσω?

 

ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

ξέχασα να πω οτι φοράει την έκδοση 4.0.4 αν εχει κάποια σημασία αυτο

Edited by mz3stelios
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει κανεις το Zte v9 γιατι αντιμετωπιζω προβλημα?εχει κολησει στο πρασσινο Android Logo!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=293501

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Την kasty θα την βρεις εδώ!

 

Οκ ευχαριστω!!

 

Εχω ξενερωσει απιστευτα με την παλιοεταιρια,ολοι εχουν και ενα προβλημα!!εχω μετανοιωσει που το πηρα,και εξηγουμε.μπορει καποιοι να ειμασταν "τυχεροι"και να πηραμε με ips οθονες καινουρια ηχεια με νεο wifi αλλα πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχω προβλημα στο μελλον;να εχεις ανασφαλεια μεχρι να σου ερθει,και τι θα σου ερθει..και μετα αν θα σου κρατησει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξενερωσει απιστευτα με την παλιοεταιρια,ολοι εχουν και ενα προβλημα!!εχω μετανοιωσει που το πηρα,και εξηγουμε.μπορει καποιοι να ειμασταν "τυχεροι"και να πηραμε με ips οθονες καινουρια ηχεια με νεο wifi αλλα πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχω προβλημα στο μελλον;να εχεις ανασφαλεια μεχρι να σου ερθει,και τι θα σου ερθει..και μετα αν θα σου κρατησει..

 

Για όλα μα όλα τα κινέζικα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος , διαφορετικά ποιος ο λόγος να έβγαζαν προϊόντα οι επώνυμες μεγάλες εταιρίες σαν την Samsung την Αpple και τις υπόλοιπες και μάλιστα με τιμές πολλαπλάσιες αυτών των κινέζικων;

Ουσιαστικά το quality check ακριβοπληρώνεις στα επώνυμα, μαζί με τα "εξωτικά" υλικά , το φινίρισμα και το brand name.

Αν δεις στα εργοστάσια οι πλακέτες τυπώνονται φασόν.Όσο για τα τσιπάκια , η ARM είναι παγκόσμιος προμηθευτής κάθε κατασκευαστή είτε μικρού είτε μεγάλου.Τώρα εαν πχ η Samsung πήρε ένα βασικό τσιπ ARM και το βελτίωσε και το έβαλε πίσω από ένα brand name Exynos αυτό απαιτεί extra κόστος.

Η ουσία είναι οτι αγοράζοντας το οτιδήποτε κινέζικο, πρέπει να γνωρίζεις οτι αναλαμβάνεις και το ανάλογο ρίσκο.Είτε θα σου κάτσει καλό μοντέλο και θα κουνιέσαι στον οποιονδήποτε οτι πήρες πχ ταμπλέτα καλύτερων επιδόσεων σε τιμή υποπολαπλάσια ενός πχ ipad , είτε θα σου κάτσει η στραβή και θα έχεις χάσει και χρήματα και τα νεύρα σου.Δυστυχώς είναι δίκοπο μαχαίρι αλλά έτσι είναι η αγορά.

Εαν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (με κάθε επιφύλαξη πάντα) , πας σε κάτι επώνυμο και τα σκάς αδρά.Ή του ύψους δηλαδή ή του βάθους.Ενδιάμεσο δυστυχώς δεν υπάρχει.

Εμένα πχ μου έκατσε καλό μοντέλο (προς το παρόν...) και είμαι ευχαριστημένος, αλλά εαν υπήρχε πχ η δυνατότητα να σκάσω επιπλέον άλλο ένα πχ 50άρι και να μου εξασφάλιζε οτι η ταμπλέτα θα δουλεύει απροβλημάτιστα για τουλάχιστον 2 χρόνια και θα κάνει όλα αυτά τα οποία διαφημίζει οτι κάνει , τότε θα τα έδινα αβλεπί.Αλλά δυστυχώς τέτοια υπηρεσία ακόμα οι κινέζοι δεν παρέχουν :lol:

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Για όλα μα όλα τα κινέζικα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος , διαφορετικά ποιος ο λόγος να έβγαζαν προϊόντα οι επώνυμες μεγάλες εταιρίες σαν την Samsung την Αpple και τις υπόλοιπες και μάλιστα με τιμές πολλαπλάσιες αυτών των κινέζικων;

Ουσιαστικά το quality check ακριβοπληρώνεις στα επώνυμα, μαζί με τα "εξωτικά" υλικά , το φινίρισμα και το brand name.

Αν δεις στα εργοστάσια οι πλακέτες τυπώνονται φασόν.Όσο για τα τσιπάκια , η ARM είναι παγκόσμιος προμηθευτής κάθε κατασκευαστή είτε μικρού είτε μεγάλου.Τώρα εαν πχ η Samsung πήρε ένα βασικό τσιπ ARM και το βελτίωσε και το έβαλε πίσω από ένα brand name Exynos αυτό απαιτεί extra κόστος.

Η ουσία είναι οτι αγοράζοντας το οτιδήποτε κινέζικο, πρέπει να γνωρίζεις οτι αναλαμβάνεις και το ανάλογο ρίσκο.Είτε θα σου κάτσει καλό μοντέλο και θα κουνιέσαι στον οποιονδήποτε οτι πήρες πχ ταμπλέτα καλύτερων επιδόσεων σε τιμή υποπολαπλάσια ενός πχ ipad , είτε θα σου κάτσει η στραβή και θα έχεις χάσει και χρήματα και τα νεύρα σου.Δυστυχώς είναι δίκοπο μαχαίρι αλλά έτσι είναι η αγορά.

Εαν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (με κάθε επιφύλαξη πάντα) , πας σε κάτι επώνυμο και τα σκάς αδρά.Ή του ύψους δηλαδή ή του βάθους.Ενδιάμεσο δυστυχώς δεν υπάρχει.

Εμένα πχ μου έκατσε καλό μοντέλο (προς το παρόν...) και είμαι ευχαριστημένος, αλλά εαν υπήρχε πχ η δυνατότητα να σκάσω επιπλέον άλλο ένα πχ 50άρι και να μου εξασφάλιζε οτι η ταμπλέτα θα δουλεύει απροβλημάτιστα για τουλάχιστον 2 χρόνια και θα κάνει όλα αυτά τα οποία διαφημίζει οτι κάνει , τότε θα τα έδινα αβλεπί.Αλλά δυστυχώς τέτοια υπηρεσία ακόμα οι κινέζοι δεν παρέχουν :lol:

 

Και εμενα το δικο μου ειναι το "καλο" μοντελο,αλλα μου φαινεται ειμαστε η σταγονα στον ωκεανο με αυτα που συμβαινουν εδω μεσα..εχει παραγινει το πραγμα με την cube..

Η ainol με το hero εχει και αυτη τα προβληματακια τις απο οτι διαβαζω,αλλα τουλαχιστον εχει ενα μοντελο και ξερεις τι θα σου ερθει,ουτε προβληματικα WiFi ουτε ηχεια ουτε αλαλουμ με τις οθονες!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το cube U30GT-H δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα.

Το ηχείο είναι το μόνο μειονέκτημα.

Η έλειψη σε οθόνες Ips σαφώς είναι μεγάλο πρόβλημα αλλά αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες.

Η γραμμή παραγωγής πάντος είναι πολύ απλή υπόθεση τελικά.

Ρίξτε μια ματιά

κι ΕΔΩ Edited by Sakis_TS

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσιφτες, κοζαρα στο amazon το συγκεκριμενο tablet με αρκετα καλες κριτικες απο αρκετα ατομα και ψηνομαι να το τσιμπησω...

 

Εχετε αποψη?

 

Καλό είναι αλλά για 40 ε οχι τόσα που ζητάνε...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

H revovery παίδες είναι στα κινέζικα ή στα αγγλικά στο Χ7;

 

Σόρρυ που άργησα. Είναι η 6.1 στα κινέζικα αλλά έβγαλα άκρη μ΄αυτό

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα ενα κομαντερ για adroid και δεν έκανε σύνδεση γιατι τελικά η οθόνη του λαπτοπ ήταν στα 120 dpi επειδή μόνο έτσι δουλεύει το πρόγραμμα για τα σήματα που το παλεύει η καλή μου

το ψηλιαστικα και το άλλαξα και συνδέθηκε με το κομαντερ και έκανα πειράματα στο build prop

για να δω τι φταίει και δεν φόρτωνε ο λανσερ

εντελη ήτανε το ro.sf.lcd_density= που είχα βάλει ότι νάνε

από οτι φενετε μονο 120 160 και 240 δουλευει

 

ευτυχώς μια χαρα ολα τωρα

αντε και μια μπαταρία στο χ10 και πιστεύω να πάρει και αυτό μπροστά

 

ευχαριστώ για την συμβουλη με το abd / shell/ comader

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το quality check ακριβοπληρώνεις στα επώνυμα, μαζί με τα "εξωτικά" υλικά , το φινίρισμα και το brand name.

Δεν έχεις απόλυτα δίκιο. Πράγματι είναι χαζομάρα να περιμένουμε ποιοτικό έλεγχο από τα φτηνά κινέζικα μαγαζιά.

Αλλά στη περίπτωση του Cube U30GT το πρόβλημα δεν είναι ο ποιοτικός έλεγχος. Είναι ότι συναρμολογούν τα μηχανήματα με ότι ανταλλακτικά βρουν, χωρίς να ενημερώνουν τον αγοραστή.

 

Πράγματι εξαιτίας του ποιοτικού ελέγχου, μια στις τόσες διαβάζουμε κάποια αναφορά για κάποιο μηχάνημα που δεν ανάβει, ή για κάποιο μηχάνημα με χαλασμένη οθόνη, ή για κάποιο μηχάνημα με σπασμένα κουμπιά. Αυτά είναι τα αποτελέσματα της έλλειψης ποιοτικού ελέγχου.

Το ότι επιμένουν να κυκλοφορούν το μηχάνημα με ένα ηχείο το οποίο έχει αναφερθεί ότι είναι άχρηστο και με ένα wifi προβληματικό, μπορώ να δεχθώ ότι είναι αποτέλεσμα της έλλειψης ποιότητας κατασκευής την οποία πρέπει κανείς να αποδεχθεί όταν αγοράζει φτηνά από την Κίνα.

Ακόμη και το ότι στέλνουν τις παραγγελίες μας με τον φτηνότερο δυνατό τρόπο και κάνουν 50 μέρες να φτάσουν στην Ελλάδα μπορώ να το αποδεχθώ.

 

Αλλά ώς εδώ.

Δεν έχει καμμιά σχέση με ποιοτικό έλεγχο, ή με την έλλειψη ποιότητας κατασκευής το να διαβεβαιώνουν ένα πελάτη ότι του στέλνουν ένα μηχάνημα με τα συγκεκριμένα εξαρτήματα και αυτοί να το στέλνουν με άλλα. Εδώ πρόκειται ξεκάθαρα για εξαπάτηση.

Και αν είμαστε έτοιμοι να αποδεχθούμε ότι ψωνίζοντας από Κίνα, είναι αποδεκτό να μας εξαπατούν, εγώ θα κάνω ένα βήμα παραπάνω και θα αναρωτηθώ αν θα πρέπει να αποδεχθούμε και άλλες περιπτώσεις εξαπάτησης, όπως για παράδειγμα το να μας στέλνουν άδεια κουτιά. Ποιός ορίζει πόση εξαπάτηση πρέπει να ανεχόμαστε;

 

Πιστεύω λοιπόν ότι αναγκαστικά θα πρέπει να ανεχόμαστε τα προβλήματα ποιότητας στην κατασκευή ή στην εξυπηρέτηση, αλλά να είμαστε αδιαπραγμάτευτοι σε περιπτώσεις εξαπάτησης.

Αν μας τύχει κάτι τέτοιο να κάνουμε αμέσως καταγγελία στο paypal ζητώντας τα λεφτά μας πίσω και να ενημέρώνουμε τα ελληνικά και ξένα φόρουμ. Όχι ότι ο κόσμος θα σταματήσει να ψωνίζει από τους απατεώνες. Τουλάχιστον όμως να έχει το νου του.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα για ποιοτικό έλεγχο γενικά στα κινέζικα και όχι συγκεκριμένα για το U30GT αλλά ισχύει και αυτό που λες.Το οτι δηλαδή στέλνουν άλλα αντί άλλων.

Τώρα για το θέμα της εξαπάτησης και εαν θα πρέπει να το ανεχτούμε ή όχι , μην ξεχνάς οτι η αγορά και συγκεκριμένα η πρόσβαση σε αγορές της άπω ανατολής είναι στρεβλή.

Από τη μια όπως λες έχει την άνεση ο κινέζος να σε εξαπατήσει μη στέλνοντάς σου το σωστό προϊόν , αλλά από την άλλη μην ξεχνάς οτι εξαπατάς και εσύ με τη σειρά σου το κράτος που δεν αποδίδεις όπως θα έπρεπε τους φόρους (εκτελωνιστικά έξοδα).

Θα μου πεις δεν υπάρχει κάποιος αξιόπιστος τρόπος φορολόγησης και οι εκτελωνιστές φορολογούν κατά βούληση ανάλογα με το εαν κοιμήθηκαν καλά το προηγούμενο βράδυ ή όχι.Αλλά μην ξεχνάς οτι το 99% των δεμάτων που διακινούνται μέσω ταχυδρομείου περνάνε αφορολόγητα και ουσιαστικά λαθραία και στην τελική παράνομα.

Δεν δικιολογεί το παραπάνω την αναξιοπιστία του κινέζου αλλά δείχνει πόσο τουρλουμπούκι είναι το συγκεκριμένο αλισβερίσι με τα όποια ρίσκα που παίρνει ο καθένας.

Γι αυτό μπαίνουμε στα forum και διαβάζουμε σελίδες επί σελίδων για συγκεκριμένα μοντέλα και συγκεκριμένα μαγαζιά ώστε να ελαχιστοποιήσουμε (στο μέτρο του δυνατού) την όποια στραβή.

Γενικών μην την ψάχνεις.Υπάρχουν όντως αδικιές για τις οποίες δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.Εαν δεν θέλεις να ρισκάρεις ή είσαι απογοητευμένος απλά δεν συμμετέχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το cube U30GT-H δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα.

Το ηχείο είναι το μόνο μειονέκτημα.

Η έλειψη σε οθόνες Ips σαφώς είναι μεγάλο πρόβλημα αλλά αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες.

Η γραμμή παραγωγής πάντος είναι πολύ απλή υπόθεση τελικά.

Ρίξτε μια ματιά

κι ΕΔΩ

 

Μην λέμε ότι θέλουμε.

Άλλες εταιρείες όπως η Yuandao γιατί δεν έχει πρόβλημα με τις IPS οθόνες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την οποία εξαπάτηση γίνεται δεν την κάνει το μαγαζί, αλλά το εργοστάσιο.Το μαγαζί δεν φέρει ευθύνες για αυτά που στέλνει το εργοστάσιο.Άρα δεν μπορεί κανείς να αποκαλέσει απατεώνες τα μαγαζιά για κάτι που δεν έχουν ευθύνη.Και ούτε και είναι υποχρεωμένου να ανοίγουν τα ταβλετ όλα ένα ένα και να τα κοιτάνε... κανείς δεν το κάνει αυτό πουθενά, ούτε και εδώ.Για αυτό λοιπών μαθαίνουμε από τα φόρουμ πια είναι καλά εργοστάσια, μοντέλα κτλ..και ψωνίζουμε ανάλογα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Την οποία εξαπάτηση γίνεται δεν την κάνει το μαγαζί, αλλά το εργοστάσιο.Το μαγαζί δεν φέρει ευθύνες για αυτά που στέλνει το εργοστάσιο.

Εγώ τα λεφτά μου δεν τα έστειλα σε κανένα εργοστάσιο. Τα στέλνω σε διάφορα μαγαζιά και από αυτά ζητάω την ευθύνη.

Τι θα πω δηλαδή στο paypal; Μη πληρώνετε το εργοστάσιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα λεφτά μου δεν τα έστειλα σε κανένα εργοστάσιο. Τα στέλνω σε διάφορα μαγαζιά και από αυτά ζητάω την ευθύνη.

Τι θα πω δηλαδή στο paypal; Μη πληρώνετε το εργοστάσιο;

 

Εμ δεν είναι όμως έτσι όπως τα λες φιλέ μου... κανένα μαγαζί δεν έχει ευθύνη για κάτι που δεν παρασκευάζει το ίδιο.Τι δουλειά έχει το μαγαζί για να μην πληρωθεί,το μαγαζί έφερε αυτό που παρήγγειλες.Δεν αγόρασες U30gt και σου έφερε ainol fire... Απλά δεν έκανες σωστή επιλογή,πήρες ρίσκο με ένα μοντέλο που έχουν ακουστή πολλά για αυτό.4 διαφορετικά configuration ως τώρα και ένας θεός ξέρει πόσα ακόμα...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις απόλυτα δίκιο. Πράγματι είναι χαζομάρα να περιμένουμε ποιοτικό έλεγχο από τα φτηνά κινέζικα μαγαζιά.

Αλλά στη περίπτωση του Cube U30GT το πρόβλημα δεν είναι ο ποιοτικός έλεγχος. Είναι ότι συναρμολογούν τα μηχανήματα με ότι ανταλλακτικά βρουν, χωρίς να ενημερώνουν τον αγοραστή.

 

Πράγματι εξαιτίας του ποιοτικού ελέγχου, μια στις τόσες διαβάζουμε κάποια αναφορά για κάποιο μηχάνημα που δεν ανάβει, ή για κάποιο μηχάνημα με χαλασμένη οθόνη, ή για κάποιο μηχάνημα με σπασμένα κουμπιά. Αυτά είναι τα αποτελέσματα της έλλειψης ποιοτικού ελέγχου.

Το ότι επιμένουν να κυκλοφορούν το μηχάνημα με ένα ηχείο το οποίο έχει αναφερθεί ότι είναι άχρηστο και με ένα wifi προβληματικό, μπορώ να δεχθώ ότι είναι αποτέλεσμα της έλλειψης ποιότητας κατασκευής την οποία πρέπει κανείς να αποδεχθεί όταν αγοράζει φτηνά από την Κίνα.

Ακόμη και το ότι στέλνουν τις παραγγελίες μας με τον φτηνότερο δυνατό τρόπο και κάνουν 50 μέρες να φτάσουν στην Ελλάδα μπορώ να το αποδεχθώ.

 

Αλλά ώς εδώ.

Δεν έχει καμμιά σχέση με ποιοτικό έλεγχο, ή με την έλλειψη ποιότητας κατασκευής το να διαβεβαιώνουν ένα πελάτη ότι του στέλνουν ένα μηχάνημα με τα συγκεκριμένα εξαρτήματα και αυτοί να το στέλνουν με άλλα. Εδώ πρόκειται ξεκάθαρα για εξαπάτηση.

Και αν είμαστε έτοιμοι να αποδεχθούμε ότι ψωνίζοντας από Κίνα, είναι αποδεκτό να μας εξαπατούν, εγώ θα κάνω ένα βήμα παραπάνω και θα αναρωτηθώ αν θα πρέπει να αποδεχθούμε και άλλες περιπτώσεις εξαπάτησης, όπως για παράδειγμα το να μας στέλνουν άδεια κουτιά. Ποιός ορίζει πόση εξαπάτηση πρέπει να ανεχόμαστε;

 

Πιστεύω λοιπόν ότι αναγκαστικά θα πρέπει να ανεχόμαστε τα προβλήματα ποιότητας στην κατασκευή ή στην εξυπηρέτηση, αλλά να είμαστε αδιαπραγμάτευτοι σε περιπτώσεις εξαπάτησης.

Αν μας τύχει κάτι τέτοιο να κάνουμε αμέσως καταγγελία στο paypal ζητώντας τα λεφτά μας πίσω και να ενημέρώνουμε τα ελληνικά και ξένα φόρουμ. Όχι ότι ο κόσμος θα σταματήσει να ψωνίζει από τους απατεώνες. Τουλάχιστον όμως να έχει το νου του.

ΣΥμφωνώ δεν είναι δυνατόν να γράφεις οτι θελω αυτό και να σου στέλνουν άλλο. Απλά απατεώνες...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε παιδιά αλλά το κατάστημα δεν είναι υπεύθυνο για το τι προμηθεύεται από ένα εργοστάσιο? Δλδ θα πας στα Media markt και θα σου πουν έχουμε το samsung galaxy αλλα πλήρωσε πρώτα και μετά ανοιξε να δεις με τι χαρακτηριστικά το πήρες? Είναι δυνατόν? Αν δεν ξέρουν τι δίνει το εργοστάσιο τότε εφόσoν ο πελάτης ζητάει IPS ας το ανοίξουν να το δουν δεν κατάλαβα που είναι το δύσκολο? Πραγματικά το good luck to you της cube - tablet είναι ανέκδοτο , αλλά δυστυχώς είχαν δίκιο.... Edited by gechro
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε παιδιά αλλά το κατάστημα δεν είναι υπεύθυνο για το τι προμηθεύεται από ένα εργοστάσιο? Δλδ θα πας στα Media markt και θα σου πουν έχουμε το samsung galaxy αλλα πλήρωσε πρώτα και μετά ανοιξε να δεις με τι χαρακτηριστικά το πήρες? Είναι δυνατόν? Αν δεν ξέρουν τι δίνει το εργοστάσιο τότε εφόσων ο πελάτης ζητάει IPS ας το ανοίξουν να το δουν δεν κατάλαβα που είναι το δύσκολο? Πραγματικά το good luck to you της cube - tablet είναι ανέκδοτο , αλλά δυστυχώς είχαν δίκιο....

 

 

Γνωρίζεις εσύ κάποιο κατάστημα και Ελλάδα που να ανοίγει τα προϊόντα του?Τι παραλογισμός είναι αυτος?Το λαυος ειναι δικο μας που ενω γνωριζουμε οτι εχει προβλημα το εν λογο εργοστασιο παμε και τα περνουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις εσύ κάποιο κατάστημα και Ελλάδα που να ανοίγει τα προϊόντα του?Τι παραλογισμός είναι αυτος?

 

Φυσικά όχι γιατί ξέρουν τι έχουν μέσα τα κουτιά. Την τάδε τηλεόραση με τη συγκεκριμένη ανάλυση. Ό,τι βλέπεις στη βιτρινα και στο χαρτάκι που έχει από κάτω το προιον. Έχεις δει εσυ τηλεόραση Hd ready ή full HD good luck to you? Αυτό είναι παραλογισμός. Από πότε το να ξέρω τι αγοράζω είναι παραλογισμός? Σοβαρά μιλάμε τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όχι γιατί ξέρουν τι έχουν μέσα τα κουτιά. Την τάδε τηλεόραση με τη συγκεκριμένη ανάλυση. Ό,τι βλέπεις στη βιτίρνα και στο χαρτάκι που έχει από κάτω το προιον. Έχεις δει εσυ τηλεόραση Hd ready ή full HD good luck to you? Αυτό είναι παραλογισμός. Από πότε το να ξέρω τι αγοράζω είναι παραλογισμός? Σοβαρά μιλάμε τώρα?

 

 

Οχι φιλε μου δεν μιλας καθολου σοβαρα....για μια φορά ακομα θα σου επαναλαβω.Αφου γνωρίζεις οτι η cube εχει πρόβλημα με το μοντελο αυτο γιατι το αγοραζεις?Δεν ξερεις οτι ειναι ρισκο?Η απλα βρισκουμε μετα την ευκολη λυση να καταδικασουμε το καταστημα γιατι δεν εκανε τον μαντη καλχα.Δικο σου ειναι το λαθος και οχι δικο τους.Μιλαω για το καταστημα και οχι το εργοστασιο,το να κατηγορήσεις το εργοστάσιο το καταλαβαίνω,αλλα να πεις απατεωνα το κατάστημα ειναι παράλογο περα ως περα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν μιλας καθολου σοβαρα....για μια φορά ακομα θα σου επαναλαβω.Αφου γνωρίζεις οτι η cube εχει πρόβλημα με το μοντελο αυτο γιατι το αγοραζεις?Δεν ξερεις οτι ειναι ρισκο?Η απλα βρισκουμε μετα την ευκολη λυση να καταδικασουμε το καταστημα γιατι δεν εκανε τον μαντη καλχα.Δικο σου ειναι το λαθος και οχι δικο τους.

Γιατί πρέπει να γνωρίζω από την Ελλάδα ότι το εργοστάσιο από το οποίο προμηθεύεται το cube-tablet δεν ξέρει ακριβώς τι παράγει? Εγω ζητάω το μοντέλο που δείχνεις στο site κύριε κινέζε. Το έχεις? Αν ναι στείλτο , και οχι οτι ναναι...Εκτός και αν λέμε το ίδιο πράγμα τόσην ώρα. Ότι κακώς ασχολούμαστε γιατί είναι απαράδεκτοι.

Επίσης δες από κάτω τις απαντήσεις στο cube tablet για το ποια οθόνη στέλνουν : IPS λέγανε και μάλιστα και σε δική μου ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να γνωρίζω από την Ελλάδα ότι το εργοστάσιο από το οποίο προμηθεύεται το cube-tablet δεν ξέρει ακριβώς τι παράγει? Εγω ζητάω το μοντέλο που δείχνεις στο site κύριε κινέζε. Το έχεις? Αν ναι στείλτο , και οχι οτι ναναι...Εκτός και αν λέμε το ίδιο πράγμα τόσην ώρα. Ότι κακώς ασχολούμαστε γιατί είναι απαράδεκτοι.

 

Οταν κοιτας για φτηνα κινεζικα ταβλετ αν δεν δεν ασχοληθείς λιγάκι την πατας...Λογικο.Για το συγκεκριμένο όμως μοντέλο ήταν γνωστά τα "προβλήματα" Είδες το λέγαν ακόμα και στο σιτε τους, άρα πιος φταιει? Αυτός που ενώ το είδε αγόρασε και ρίσκαρε...ετσι ειναι.Δεν ειναι δυνατών να πάνε να διαλέγουν ενα ενα τα καινούρια από το εργοστάσιο...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Οταν κοιτας για φτηνα κινεζικα ταβλετ αν δεν δεν ασχοληθείς λιγάκι την πατας...Λογικο.Για το συγκεκριμένο όμως μοντέλο ήταν γνωστά τα "προβλήματα" Είδες το λέγαν ακόμα και στο σιτε τους, άρα πιος φταιει? Αυτός που ενώ το είδε αγόρασε και ρίσκαρε...ετσι ειναι.Δεν ειναι δυνατών να πάνε να διαλέγουν ενα ενα τα καινούρια από το εργοστάσιο...

 

Ας ζητήσουν από το εργοστάσιο να το κάνει αυτό γιατί έτσι πρέπει. Πάντως εγω δεν πήρα από cube - tablet για αυτό το λόγο. Όσο όμως έψαχνα δεν είχα πουθενά δει κάτι τόσο κακό για το cube u30gt....Οπότε και το προτίμησα (Από αλλού βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...