Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι λόγω χρήσης θέλω να πάω σε κάτι τέτοιο

http://www.geekbuying.com/item/K8-M116-2in1-Ultrabook-Tablet-PC-11-6-inch-Windows10-4GB-128GB-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1920-1080-HDMI---Black-364316.html η τετοιο

http://www.geekbuying.com/item/Jumper-EZpad-5S-Flagship-11-6-inch-Windows10-4GB-64GB-2in1-Ultrabook-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1920-1080-HDMI---Silver-364797.html

Moυ αρέσει πολύ αυτό http://www.banggood.com/Cube-I9-128GB-Intel-Core-m3-6Y30-Dual-Core-1_51-2_2GHz-12_2-Inch-Windows-10-Tablet-p-1036078.html αλλα ειναι 2πλασια τιμη, οποτε .....

Έχω ήδη το Lenovo miix 3010 στις 10,1" αλλα η οθόνη του είναι μικρή για τη χρήση που κάνω. Οποτε την ψάχνω :confused:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα προσπαθησω να το χτυπησω αυριο, και ελπιζω μεσα στο πασχα να εχει ερθει, βλεπεις εχουμε και τα CC που βαζουν 1002 εμποδια....

 

Το Jiayu μπορει να μην ειναι το πιο μουρατο, αλλα ειναι πολυ σκυλι, μετα απο τοσα χτυπηματα - πεσιματα που εχει φαει :wacko:

 

 

 

edit:

 

αγοραστηκαν πριν λιγο οτι βλεπετε στο screenshot

 

http://snag.gy/FixbB.jpg

 

 

 

209 ευρω συνολο - και αυτο γιατι εφαγα πορτα απο το paypal οποτε τα αγορασα απευθειας απο την καρτα και μαλλον εφαγα καποια χρεωση λιγα ευρω:mad: ατιμα καπιταλ κοντρολ!

 

επιπλεον εβαλα γρηγορη αποστολη εως 7 ημερες με netherland post, οχι οτι θα κανει 7 ημερες, αλλα τουλαχιστον να μην κανει 2 μηνες!

 

Περισσοτερα οταν φτασω σε φαση unboxing :cool:

 

ειχες καποιο νεο σχετικα με το που βρισκετε το ταμπλετ; ποτε περιπου θα παραλαβεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω στα χερια μου το MLS Iqtab 7010 και θελω να του κανω hard reset. Προσπαθω να μπω σε recovery mode με τον συνδιασμο πληκτρων αλλα δεν τα καταφερνω. Τι μπορω να κανω;

 

Με κλειστο το tablet και συνδεδεμενη η συσκευη με usb παταω volume down και power αλλα τιποτα, δοκιμασε και με volume up παλι τιποτα. Καμια ιδεα;

 

Update: Ακυρο μετα απο πολλες προσπαθειες ξεκολλησε και καταφερα και μπηκα. :)

Edited by manolog3

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μου είχε δώσει δώρο η WIND ενα TURBO-X RUBIK 7''. Ενα αθλιοτατο ταμπλετ το οποιο τωρα εχει παρουσιασει το εξης προβλημα! Οταν ανοιγω να τραβηξω φωτο, μου πεταει το μηνυμα "δυστηχως η εφαρμογη συλλογη εχει σταματησει" μετα απο πολλα φορματ/ρεσετ και ψαξιμο ακομα και τηλ με το πλαισιο κατεληξα στο οτι ειναι χαλασμενη η καμερα και πως πρεπει να αλλαχτει το ανταλλακτικο. Εχω ψαξει σε ολα τα γνωστα aliexpress, ebay κτλ αλλα επειδη ειναι ΟΕΜ ταμπλετ δεν μπορω με τιποτα να βρω το ανταλλακτικο του. Το module ειναι 2 καμερες μαζι (front & rear) σε ενα flex cable που κουμπωνει στην πλακετα. Εχει τον εξης κωδικο πανω του ΖΗ86V-D V1.0 το οποιο δεν βοηθησε και πολυ. Δεν θελω να μπλεξω με πλαισιο για εναν ταμλετ που κοστιζε τοτε 70ε και να χασω μερες και ωρες για ενα κοστος που αν γινεται θα παει γυρω στα 30~40ε οταν τετοια πραγματα τα κανω και μονος μου! Υπαρχει καποιος ανθρωπος που μπορει να με βοηθησει να το βρω? Οποιαδηποτε βοηθεια/πληροφορια θα ειναι πολυτιμη!

 

https://www.dropbox.com/s/a22xecdmmewe2mq/IMG_0068.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/mzgmh3ec156jled/IMG_0069.JPG?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Vero A82i 8" καλημερα παιδια κατοχος του ταμπλετ βερο που γραφω και τρεχει με την εκδοση stock android 6.0.1 παω να κατεβασω το ινσταγραμ και μου γραφει πως συσκευη σας δεν ειναι συμβατη τι φταιει για αυτο η εκδοση ινσταγραμ η ο επεξεργαστης ιντελ που εχει το ταμπλετ τι κανουμε
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς του πλαισίου το Ταμπλετ Coral II το 8 ιντσο ποιο κινέζικο είναι για να παραγγείλω μια θήκη;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω αγορασει εδω και 1 χρονο το ONDA V820W 8 Inch Dual OS Windows10 & Android4 με τον Intel Z3735F , θελω να βγαλω τα windows διοτι πιανουν πολυ χωρο στο σκληρο (το περισοτερο) , γινετε αυτο και πως ???

Edited by taggelou
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικούς μήνες είχα ένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο tablet. Πειραματιζόμουν με το xposed framework μέχρι που η συσκευή έγινε soft-bricked (δηλαδή δε φορτώνει το android και παραμένει στο boot animation). Βασικά δε γνωρίζω εάν διορθώνεται το πρόβλημα και προσπάθησα να το λύσω με διάφορους τρόπους, με ΑΠΟΛΥΤΗ αποτυχία. Πρώτον, δοκίμασα το hard reset (power + volume up) αλλά διαπίστωσα ότι δεν εμφανιζόταν το μενου. Επίσης προσπάθησα να δοκιμάσω να περάσω ένα πρόγραμμα το οποίο εγκαθιστά windows στο tablet, το οποίο γινεται και υπαρχουν διαφοροι οδηγοι στο internet. Παρατήρησα ότι χρειαζόταν να βάλεις τον αριθμό του τηλεφώνου σου. Ή η μέθοδος αυτή είναι ΜΟΥΦΑ, ή είναι η ελληνική νοοτροπία... Για κακή μου τύχη δεν δούλεψε καμία μέθοδος. Γνωρίζει κάποιος αν επισκευάζεται και πόσο θα κοστίσει; Κάθε απάντηση είναι χρήσιμη...

Motorola Moto E 2015 (XT1524)

Android 7.1.2 (Resurrection Remix OS 5.8.5)

SoC: Snapdragon 410 @ 1,2 GHz, RAM: 1 GB

Το ηχείο βαράει μόνο (παλιό) καλό ελληνικό hip-hop... :music:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω βέβαια αν είμαι στο σωστό νήμα αλλά θα ήθελα να ρωτησω μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να κάνω ρουτ την συσκευή του τίτλου?

Φοράει android lolipop 5.1.1 και δοκιμάζοντας κάποιες εφαρμογές ρουτ χωρίς pc δεν τα κατάφερα να το κάνω ρουτ.

Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι η υπάρχει κάποιος άλλος κάτοχος της συσκευής που τα έχει καταφέρει και με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές σε όλους.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω αγορασει εδω και 1 χρονο το ONDA V820W 8 Inch Dual OS Windows10 & Android4 με τον Intel Z3735F , θελω να βγαλω τα windows διοτι πιανουν πολυ χωρο στο σκληρο (το περισοτερο) , γινετε αυτο και πως ???

 

Αν δεν γινετε να ξηλωσω τα windows , γινετε να μειωσω τα γιγα που πιανουν για να δωσω περισσοτερο χωρο στο android .... ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω βέβαια αν είμαι στο σωστό νήμα αλλά θα ήθελα να ρωτησω μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να κάνω ρουτ την συσκευή του τίτλου?

Φοράει android lolipop 5.1.1 και δοκιμάζοντας κάποιες εφαρμογές ρουτ χωρίς pc δεν τα κατάφερα να το κάνω ρουτ.

Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι η υπάρχει κάποιος άλλος κάτοχος της συσκευής που τα έχει καταφέρει και με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές σε όλους.

 

 

Το Root σε Android 5.1 καθώς και σε Android 6 είναι πιο δύσκολο να γνωρίζεις αλλά σε κάθε περίπτωση να ξέρεις πως μετά το root δεν ισχύει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο από το φίλο με το cubi iWork 10 γιατί κι εγώ ψήνομαι να το πάρω

Μου αρέσει που έχει γραφίδα κι ελπίζω να μπορεί να ζωγραφίζει ο γιος μου με αυτή

Απλά έχω μια φοβία μην μου κάνει ζημιά το pen στην οθόνη από κακή χρήση

Υπάρχει αυτή η πιθανότητα??

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξεθάβω και γω το θέμα, αλλά έπεσε στα χέρια μου ένα τέτοιο τάμπλετ, που θέλει επανεγκατάσταση. Το λινκ ωστόσο πλέον δεν λειτουργεί. Έχει κρατήσει κανείς κάοιο αντίγραφο να το ανεβάσει ξανά κάπου? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ψωνισω ενα 10αρι ταμπλετ απο κινα εχω δει αυτο Cube i6 Air Remix Intel 64Bit Z3735F 2GB 32GB Tablet PC 9.7 Inch Retina Screen Dual Camera OTG White

περιπου στα 120 ευρω αλλα εχει εξαντληθει .

Υπαρχει καποια προταση σε αυτα τα χρηματα , το ταμπλετ προοριζεται για παιχνιδια κυριως

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλεσπέρα,

παρακολουθώντας αυτό το νήμα, καταλαβαίνω ότι οι επιλογές που συζητούνται για dual boot tablet, 10'' , γύρω στα 200€ είναι:

1) Cube iWork 10 Flagship

2) Onda oBook 10 Dual OS

3) CHUWI HiBook

 

Υπάρχει κάτι ακόμη που θα άξιζε την προσοχή μας?

Προσωπικά σκέφτομαι να κατευθυνθώ στο συγκριτικά ακριβότερο (και νομίζω καλύτερο) CHUWI HiBook

Έχετε άποψη για την επιλογή?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο από το φίλο με το cubi iWork 10 γιατί κι εγώ ψήνομαι να το πάρω

Μου αρέσει που έχει γραφίδα κι ελπίζω να μπορεί να ζωγραφίζει ο γιος μου με αυτή

Απλά έχω μια φοβία μην μου κάνει ζημιά το pen στην οθόνη από κακή χρήση

Υπάρχει αυτή η πιθανότητα??

 

η γραφιδα που δινουν δεν κανει για αυτη την δουλεια, την αγορασα βεβαια, αλλα σε ενα παιδι θα ειναι αχρηστη,

το λιγοτερο ειναι οτι θα χαλασει την οθονη.

Προσπαθω να βρω κατι εναλλακτικο, αλλα ειμαι επαρχια και απο ιντερνετ δεν γινεται να κανω δουλεια.

 

Υπαρχουν ομως προγραμματα (autodesk) που ακομα και με το δαχτυλο ζωγραφιζεις μια χαρα.

Το cube πεταει παντως :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για φίλο ένα tablet μέχρι 100 ευρώ.

Δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Το μόνο που θέλει είναι μεγάλη οθόνη. Όσο το δυνατόν δοκιμασμένο και απροβληματιστο.

Καμία πρόταση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Θελει ενας φιλος να κανει ρουταρει το MLS tablet του. Στη πλατη γραφει IQ8830 TAB 3G. Λογικα ειναι αυτο http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/mls-iqtab-phos-3g-tablet-8-3g-16gb-mayro/prod7660322pp/

 

Με ποιο προγραμμα να το κανει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω αγορασει εδω και 1 χρονο το ONDA V820W 8 Inch Dual OS Windows10 & Android4 με τον Intel Z3735F , θελω να βγαλω τα windows διοτι πιανουν πολυ χωρο στο σκληρο (το περισοτερο) , γινετε αυτο και πως ???

Αν δεν γινετε να ξηλωσω τα windows , γινετε να μειωσω τα γιγα που πιανουν για να δωσω περισσοτερο χωρο στο android .... ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις πήρα το συγκεκριμένο τάμπλετ και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: δε μπορώ να συνδέσω λογαριασμό google. Ενώ συνδέεται κανονικά στο wifi και οι σελίδες μέσω του chrome ανοίγουν κανονικά, όταν πάω να προσθέσω λογαριασμό gmail, μου πετάει το μήνυμα "Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση. Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης με τον διακομιστή".

 

Καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 10αρι μαϊμού lenovo, ξεκίνησα τη διαδικασία επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων και έμεινε από μπαταρία. Το βάζω να φορτιστεί (με διάφορους φορτιστες) και αναβοσβηνει το σήμα της μπαταρίας ανά διαστήματα και δεν φορτίζει.

Υποψιάζεται κανείς τι μπορεί να έχει πάθει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...