Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικά εγώ ανέφερα εάν έχει ραδιόφωνο και εάν ηχογραφεί εκπομπές ραδιοφώνου καθώς δεν έχω την συσκευή Note 8 και είδα στην σελίδα 1 του νήματος σχετικά με το τηλέφωνο να λέει "Radio fm και radio recording". Σε μερικούς φάνηκε παράξενο αλλά αυτό γράφει.

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος εάν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά εγώ ανέφερα εάν έχει ραδιόφωνο και εάν ηχογραφεί εκπομπές ραδιοφώνου καθώς δεν έχω την συσκευή Note 8 και είδα στην σελίδα 1 του νήματος σχετικά με το τηλέφωνο να λέει "Radio fm και radio recording". Σε μερικούς φάνηκε παράξενο αλλά αυτό γράφει.

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος εάν θέλει.

Υπάρχει φίλε και ραδιόφωνο και recording,δικό μου λάθος ,όλη μέρα έτρεχα το μυαλό κόλλησε.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά εγώ ανέφερα εάν έχει ραδιόφωνο και εάν ηχογραφεί εκπομπές ραδιοφώνου καθώς δεν έχω την συσκευή Note 8 και είδα στην σελίδα 1 του νήματος σχετικά με το τηλέφωνο να λέει "Radio fm και radio recording". Σε μερικούς φάνηκε παράξενο αλλά αυτό γράφει.

 

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος εάν θέλει.

Για του λόγου το αληθές

Δεν το έχω δοκιμάσει όμως.936560ad66acab21c2f670c7dad0878c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές

Δεν το έχω δοκιμάσει όμως.936560ad66acab21c2f670c7dad0878c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα φωνητικής κλήσης και πως ενεργοποιείτε;

Έχω Bluetooth ακουστικά και για να κάνω voice dial, μου λέει πρέπει να το υποστηρίζει η συσκευή σας.

ψάχνω στην συσκευή να βρω που είναι η φωνητική κλήση επαφών και δεν τη βρίσκω...

Καλημέρα σας.

Ξέρει κανείς εάν υπάρχει λύση σε αυτό που είχα ρωτήσει;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,από όσο ξέρω γίνεται με τον βοηθό google που είναι στα αγγλικά όμως ,λογικά υπάρχει και άλλη εφαρμογή στο pstore.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,από όσο ξέρω γίνεται με τον βοηθό google που είναι στα αγγλικά όμως ,λογικά υπάρχει και άλλη εφαρμογή στο pstore.

Ποια είναι αυτή και να δουλεύει με ελληνικά; Ευχαριστώ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορες αλλά έχουν τα προβλήματα τους.Δοκίμασε πχ αυτήν αν δουλεύει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mls.assistant

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω κάτι που να δουλεύει σωστά. Ας ελπίσουμε ότι θα υποστηρίξει κάποια στιγμή η Google την ελληνική γλώσσα, για να λυθεί το πρόβλημα της φωνητικής κλήσης...
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ 2 μέρες τώρα βγάζει ένα μήνυμα χωρίς δίκτυο ενώ έχει φουλ σήμα wifi,σε 2 διαφορετικά μέρη, να ανησυχώ?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ 2 μέρες τώρα βγάζει ένα μήνυμα χωρίς δίκτυο ενώ έχει φουλ σήμα wifi,σε 2 διαφορετικά μέρη, να ανησυχώ?

 

Αν εννοείς στην πρώτη σύνδεση κάθε φορά, το έχω παρατηρήσει και σε άλλες συσκευές xiaomi.

 

Αλλά, πρέπει να είναι καθυστέρηση αλλαγής της ετικέτας (που λέει χωρίς internet). Δίκτυο υπάρχει κανονικά, αλλά η ένδειξη αργεί να αλλάξει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειδικά το έκανε πολλές φορές ενώ ήμουν στην δουλειά,όταν το ξεκλείδωμα να μπω σοσιαλ κτλπ

Υσ. Παρατήρησα ότι μόνο στο ινσταγκραμ γίνεται αυτό

Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειδικά το έκανε πολλές φορές ενώ ήμουν στην δουλειά,όταν το ξεκλείδωμα να μπω σοσιαλ κτλπ

Υσ. Παρατήρησα ότι μόνο στο ινσταγκραμ γίνεται αυτό

 

Άρα, αφού αναφέρεις εταιρικό δίκτυο, μήπως έχουν αποκλείσει την πρόσβαση στο instagram; Παλιότερα γινόταν αποκλεισμός του skype από τις εταιρείες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα να ρυθμίζεις την συσκευή να κλείνει μόνη της και να ενεργοποιήτε προγραμματισμένα υπάρχει ακόμη;
Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα να ρυθμίζεις την συσκευή να κλείνει μόνη της και να ενεργοποιήτε προγραμματισμένα υπάρχει ακόμη;

Μπα... δεν ήξερα ότι έχει και τέτοια δυνατότητα η συσκευή. Πώς ενεργοποιήται αυτό;

Ή πώς γινόταν αυτό παλιά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα ! Νέος κάτοχος, επειδή δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί παλιότερα, υπάρχει δυνατότητα μέσα από τίς ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ του τηλεφώνου κάποια επιλογή για block στις διαφημίσεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αφού αναφέρεις εταιρικό δίκτυο, μήπως έχουν αποκλείσει την πρόσβαση στο instagram; Παλιότερα γινόταν αποκλεισμός του skype από τις εταιρείες.

Το κάνει και στο σπίτι το ίδιο, καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Και μένα από την τελευταία αναβάθμιση και μετά, μου χάνεται η ασύρματη σύνδεση στο σπίτι. Πολλές φορές, στα καλά καθούμενα μου αναγράφει στον περιηγητή, δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου, ενώ το ρούτερ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!

Πατώντας παρατεταμένα το εικονιδιο του wifi, μπαίνοντας στις ρυθμίσεις του, βλέποντας τα ασύρματα δίκτυα που υπάρχουν, τότε ξαφνικά κάνει πάλι επανασύνδεση!

ΜΟΝΟ όταν μπω να δω τις ρυθμίσεις δικτύου επανασυνδέεται πάλι μόνο του. Αν δεν μπω.....δεν κάνει επανασύνδεση!!! παράξενο πράγμα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Και να υποψιαστώ πως έχεις ,Nova γραμμουλα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η δυνατότητα να ρυθμίζεις την συσκευή να κλείνει μόνη της και να ενεργοποιήτε προγραμματισμένα υπάρχει ακόμη;
Ναι υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να υποψιαστώ πως έχεις ,Nova γραμμουλα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το είχα βρει τελικά μετά από πολύ ψάξιμο. Ευτυχώς δεν αφαίρεσαν αυτή την λειτουργία. Για μένα πολύ χρήσιμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα... δεν ήξερα ότι έχει και τέτοια δυνατότητα η συσκευή. Πώς ενεργοποιήται αυτό;

Ή πώς γινόταν αυτό παλιά;

Ρυθμίσεις - Μπαταρία και απόδοση - Προγραμματισμένη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση.

Επιλέγεις πότε να κλείνει μόνο του το τηλέφωνο και να ανοίγει πάλι μόνο του. Δεν είναι κάτι νέο βέβαια αλλά πολύ χρήσιμο για κάποιους. :):):)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα Xiaomi την έχουν αυτή τη λειτουργία; Είναι θέμα MIUI δηλαδή ή το έχουν κι άλλες συσκευές Android;

Όντως είναι αρκετά χρήσιμο. Να μη σε ενοχλούν τις ώρες που δεν θέλεις.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα Xiaomi την έχουν αυτή τη λειτουργία; Είναι θέμα MIUI δηλαδή ή το έχουν κι άλλες συσκευές Android;

Όντως είναι αρκετά χρήσιμο. Να μη σε ενοχλούν τις ώρες που δεν θέλεις.

Υπάρχει και το airplane mode, αν δε θες να σε ενοχλούν :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...