Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό τι σημαίνει; ότι θα βγει μοντέλο με σναπ;

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά η xiaomi αρνήθηκε να σχολιάσει την ύπαρξη η όχι του Snapdragon μοντέλου .Xiaomi declined to comment on the refusal when contacted by Gadgets 360.

Γιατί να απογοητευθώ;

Είτε βγάλει είτε οχι, που δεν θα βγάλει δηλαδή, εγώ έχω αυτην τη στιγμή ένα κινητό που πετάει, είναι το απόλυτο vfm και δεν με έχει απογοητεύσει σε τίποτε.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να απογοητευθώ;

Είτε βγάλει είτε οχι, που δεν θα βγάλει δηλαδή, εγώ έχω αυτην τη στιγμή ένα κινητό που πετάει, είναι το απόλυτο vfm και δεν με έχει απογοητεύσει σε τίποτε.

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλος φιλος θα μας πει την εμπειρία του σε καποια πραγματακια.

Εξω απο mediatek κάμερες κ.α.

Από ποιότητα κλήσης πως πάει;

Πως ακουμε τον άλλον και μας ακούει;

Ποιότητα σήματος; 2g 4g;

Απο gps ; Μας βρίσκει άμεσα ; Μας ακολουθεί από κοντά στα google map's;

Bluetooth ; Ολα οκ με ακουστικά σε συνδεσιμότητα;

Το ηχειο της συσκευής ειναι επαρκές;

Ο ηχος που περνά απο τα ακουστικά ειναι δυνατός;

Θα ηθελα να ακούσω γνώμες σε αυτα τα βασικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλος φιλος θα μας πει την εμπειρία του σε καποια πραγματακια.

Εξω απο mediatek κάμερες κ.α.

Από ποιότητα κλήσης πως πάει;

Πως ακουμε τον άλλον και μας ακούει;

Ποιότητα σήματος; 2g 4g;

Απο gps ; Μας βρίσκει άμεσα ; Μας ακολουθεί από κοντά στα google map's;

Bluetooth ; Ολα οκ με ακουστικά σε συνδεσιμότητα;

Το ηχειο της συσκευής ειναι επαρκές;

Ο ηχος που περνά απο τα ακουστικά ειναι δυνατός;

Θα ηθελα να ακούσω γνώμες σε αυτα τα βασικά θέματα.

 

Οθόνη δεν σε ενδιαφέρει ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε , έχουν υποθει αυτά οπως και τα της κάμερας.

Για καθαρότητα κλήσης και gps ειναι αυτο που θα ηθελα να μάθω.

Δεν ειναι για εμενα , ειναι για τον άσχετο αδελφό μου.

Πιο εύκολα κανείς αγορά για τον εαυτό σου παρα για κάποιον που σου λεει βρες μου ενα κινητο στα τάδε χρήματα.

Samsung sony ξέρει φαντάσου!

Εγω σαν παραπάνω γνώστης να του πάρω samsung;

Την ώρα που κυκλοφορούν τέτοια θηρία απο εδω;

Δε μου παει η καρδιά.

Link to comment
Share on other sites

P_k φιλικά θα σου πω κάτι. Όπως έγραψα και πριν το κινητό είναι πολύ καλό. Το αγόρασες και το γουστάρεις. Μη βγάζει κομπλεξ σε κάθε ποστ προσπαθώντας να δικαιολογησεις την αγορά σου. Λιώστο και κάνε κέφι. Το ότι μπορεί να μείνει πίσω από updates σε major upgrades μπορεί αλλά και πάλι κλαιν δεν έδωσες 500 ευρώ. Προσωπικά θα ήθελα στάνταρ 2 major αλλά οκ δεν με χάλαγε και ένα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, παρά τα περί αντίθετου λεγόμενα, έρχεται νωρίς (σχετικά) και το android 10.. Link
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, παρά τα περί αντίθετου λεγόμενα, έρχεται νωρίς (σχετικά) και το android 10.. Link

 

Φημες θα ειναι,μην ακους..Αφου ειπαμε οι Mdtk επεξεργαστες δεν παιρνουν αναβαθμισεις...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατανόησης Ελληνικών? Android 11 λέμε ότι είναι δύσκολο να πάρει, ενώ αν είχε snapdragon θα ήταν αρκετά πιο πιθανό. Γιατί είστε είρωνες? Τέλος πάντων.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατανόησης Ελληνικών? Android 11 λέμε ότι είναι δύσκολο να πάρει, ενώ αν είχε snapdragon θα ήταν αρκετά πιο πιθανό. Γιατί είστε είρωνες? Τέλος πάντων.

 

Σε εμενα αναφερεσαι??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατανόησης Ελληνικών? Android 11 λέμε ότι είναι δύσκολο να πάρει, ενώ αν είχε snapdragon θα ήταν αρκετά πιο πιθανό. Γιατί είστε είρωνες? Τέλος πάντων.
Android 11 δε θα έπαιρνε ούτε με Snapdragon. Γιατί απλούστατα κανένα redmi note δεν παίρνει δυο μεγάλα android updates.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατανόησης Ελληνικών? Android 11 λέμε ότι είναι δύσκολο να πάρει, ενώ αν είχε snapdragon θα ήταν αρκετά πιο πιθανό. Γιατί είστε είρωνες? Τέλος πάντων.

 

Συγνώμη έχω διαβάσει τόσες σελίδες, που ειπώθηκε για android 11? Για το 10 μιλάμε και αναφερόμαστε το οποίο λογικά θα πάρει. Ήδη πήρε την miui 11 . Μάλλον εσύ δεν κατανοείς τα ελληνικά σωστά και δείχνεις ειρωνεία.

 

Anyway , για τον φίλο πιο πάνω, κανένα θέμα με κλήσεις, έχω 2 κάρτες μέσα COSMOTE και Vodafone. Το σήμα εξίσου καλό δεν έχω εντοπίσει κάτι . Bluetooth όλη μέρα με plantronics συνδεδεμενο και μπαταρία που μου βγάζει 1.5 - 2 μέρες και ακόμα δεν έχω κλείσει βδομάδα που το έχω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Φημες θα ειναι,μην ακους..Αφου ειπαμε οι Mdtk επεξεργαστες δεν παιρνουν αναβαθμισεις...

 

Δέν είναι θέμα αναβαθμίσεων..απλά δώστε του λίγο χρόνο να σας δείξει την κατώτεροτητά του..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλος φιλος θα μας πει την εμπειρία του σε καποια πραγματακια.

Εξω απο mediatek κάμερες κ.α.

Από ποιότητα κλήσης πως πάει;

Πως ακουμε τον άλλον και μας ακούει;

Ποιότητα σήματος; 2g 4g;

Απο gps ; Μας βρίσκει άμεσα ; Μας ακολουθεί από κοντά στα google map's;

Bluetooth ; Ολα οκ με ακουστικά σε συνδεσιμότητα;

Το ηχειο της συσκευής ειναι επαρκές;

Ο ηχος που περνά απο τα ακουστικά ειναι δυνατός;

Θα ηθελα να ακούσω γνώμες σε αυτα τα βασικά θέματα.

 

Πολυ καλη ποιοτητα και ενταση και στους 2 συνομιλητες. Το ηχειο ειναι αρκετα καλο και αρκουντως δυνατο, αλλα 1 2; κλικ παραπανω θα το ηθελα παντως στο τερμα δε παραμορφωνει ουτε τσιριζει. Το gps με here που το δοκιμασα κλειδωσε μια χαρα και με καλη πιστότητα. Google maps δε χρησιμοποιω για ευνοητους λογους και εννοειται εχω κλειστη την τοποθεσια και την ανοιγω μονο αν θελω να πλοηγηθω σε αγνωστη περιοχη. Ακουστικα δε χρησιμοποίησα οσο για το μπλεδοντι με κατι της σονυ που το δουλευω δουλευει απροβληματιστα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

P_k φιλικά θα σου πω κάτι. Όπως έγραψα και πριν το κινητό είναι πολύ καλό. Το αγόρασες και το γουστάρεις. Μη βγάζει κομπλεξ σε κάθε ποστ προσπαθώντας να δικαιολογησεις την αγορά σου. Λιώστο και κάνε κέφι. Το ότι μπορεί να μείνει πίσω από updates σε major upgrades μπορεί αλλά και πάλι κλαιν δεν έδωσες 500 ευρώ. Προσωπικά θα ήθελα στάνταρ 2 major αλλά οκ δεν με χάλαγε και ένα.

Φίλε μου, το έκανα μόνο και μόνο επειδή έγραφαν συνεχώς εδώ μέσα ότι ο επεξεργαστής δεν είναι καλός, δεν θα αναβαθμιζεται, κλπ κλπ. Δες τα προηγούμενα ποστς και θα καταλάβεις.

Κατά τα άλλα, συμφωνώ μαζί σου.

Ας σταματήσουμε λοιπόν εδώ τα οφ τοπικ και συνεχίζουμε με τα του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως, παρά τα περί αντίθετου λεγόμενα, έρχεται νωρίς (σχετικά) και το android 10.. Link

Πολυ ενδιαφέρον φίλε μου το λινκ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη έχω διαβάσει τόσες σελίδες, που ειπώθηκε για android 11? Για το 10 μιλάμε και αναφερόμαστε το οποίο λογικά θα πάρει. Ήδη πήρε την miui 11 . Μάλλον εσύ δεν κατανοείς τα ελληνικά σωστά και δείχνεις ειρωνεία.

 

Anyway , για τον φίλο πιο πάνω, κανένα θέμα με κλήσεις, έχω 2 κάρτες μέσα COSMOTE και Vodafone. Το σήμα εξίσου καλό δεν έχω εντοπίσει κάτι . Bluetooth όλη μέρα με plantronics συνδεδεμενο και μπαταρία που μου βγάζει 1.5 - 2 μέρες και ακόμα δεν έχω κλείσει βδομάδα που το έχω.

 

Υπήρχε περίπτωση να αναφέρεται κάποιος στο 10?

Επίσης παραπάνω κάνω ποστ και αναφέρω πως κάποιος για να το επιλέξει θα ήθελε να μπορεί να πάρει 2 αναβαθμίσεις που με mediatek δύσκολα.

 

Νινακι ναι σε εσένα αναφέρομαι.

 

Τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας διαπιστώνω με την 11.

Επισης ένα bug που ενώ ήταν συνδεδεμένο το τηλέφωνο με Bluetooth ακουστικό, μερικές φορές ο ήχος δεν μεταφερόταν στο ακουστικό, διορθώθηκε με την αναβάθμιση.

Όσο για τα παιχνίδια, αν και οφ τοπικ, θα ήθελα να πω ότι η ηλικία δεν είναι αυτό που δείχνουν οι αριθμοί, αλλά το πώς νιώθει κανείς. Δεν είναι περίεργο να παίζεις παιχνίδια στο κινητό ούτε υπάρχουν κανόνες συμπεριφοράς που επιβάλλουν μετά από μια ηλικία να σταματάς να ασχολείσαι με παιχνίδια στο κινητό.

Τέλος του οφ τοπικ. :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι κριτηριο να πάρει 2 αναβαθμισεις,αλλα αυτες που προκύπτουν στο 18μηνο κυκλοφοριας μιας συσκευης. Αυτο υποτιθεται ειναι ενα ελαχιστο οριο που θα ηθελε η google να ακολουθουν οι κατασκευαστες. Τωρα,ποιος το ακολουθει... Π.χ. το mi max 2 που εχω δεν πηρε ποτε καμια και με δεδομενο οτι βγήκε 6/2017 επρεπε να παει μεχρι android 9. Η σαμσουνγκ το τηρει σχετικα αυστηρα το 18μηνο,εννοω σε βαρος του καταναλωτη,π.χ. το αντιπαλο δεος galaxy α70 που βγηκε μαρτη 2019 σιγα μην παρει android 11 που θα βγει φθινοπωρο 2020.

 

Ειναι πονεμενη ιστορια τα updates και ετσι και αλλιως σε βαρος του android ,οποτε δεν εχει τοσο νοημα να το συζηταμε. Η xiaomi φροντίζει περισσοτερο τις ναυαρχιδες της,ωστοσο αναβαθμίσεις miui δινει και στα παλια ενω το note 8 pro οπως βλεπουμε παιρνει android 10. Με βαση το πότε βγηκε θα επρεπε να παρει και 11,αλλα οκ με βαση την τιμη του και αν βγει καλο,χαλαλι

Link to comment
Share on other sites

Λέτε επειδή θα πάρει πολύ σύντομα το 10, να αναβαθμιστεί αργότερα και σε 11;

Αν και δύσκολο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λέτε επειδή θα πάρει πολύ σύντομα το 10, να αναβαθμιστεί αργότερα και σε 11;

Αν και δύσκολο.

 

Χλωμό εως αδύνατο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν πάρει τι θα πάθετε;

Αν σας αφήσει με bugs να έχετε να λέτε , αλλά εάν σας αφήσει με την 10 και όλα στρωμένα να λέτε πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατανόησης Ελληνικών? Android 11 λέμε ότι είναι δύσκολο να πάρει, ενώ αν είχε snapdragon θα ήταν αρκετά πιο πιθανό. Γιατί είστε είρωνες? Τέλος πάντων.

 

Ποιος εχει προβλημα κατανοησης Ελληνικων και γρασσο στα ματια,φαινεται κανονικα πιστευω,και απο τις απαντησεις που πηρες και απο τους υπολοιπους.Σε ολοκληρο το νημα δεν αναφερομαστε πουθενα για Android 11,αλλα για την 10.Οποτε μην γραφετε οτι να ναι μονο και μονο για να προσβαλετε τον αλλον αναιτια, για να το παιξετε εξυπνακηδες γιατι εκτιθεστε απο μονοι σας....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για android 10 λεγατε παίδες .

Εδω μάρτυρας εγω για να μην ψάχνετε πίσω μυνήματα.

Το νουμερο 11 υποθηκε μόνο απο ένα παιδί.

Εγω πιστεύω θα παρει 10 και δε θα παρει 11 .

Και Κλάιν !!!

Link to comment
Share on other sites

Stable GCam for Redmi Note 8 Pro by @wyroczen!

 

️New version of 6.1 final. App based on gcam for Mi6 by Alexey

 

️Changelog 2.1-

+ Now support MIUI 11.

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6.1_X6_RN8Pro_Edition_2.1.apk

https://t.me/rn8pro_gcam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...